Анкета: Honor 9 или P20 Lite - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Honor 9
50.00%
12
50.00%
P20 Lite
50.00%
12
50.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P20 lite или Honor 9
#1

В момента двата модела са на горе-долу една и съща цена. Honor 9 е може би малко по-добър на хартия, но все пак е модел от миналата година. Как мислите, кой е по-добрият избор?
Цитирай
Аксесоари
#2

Гласувах за Honor 9, защото по принцип Lite сериите означава, че са орязани от към функции, процесори ,оперативни памети и т.н.
Цитирай
#3

коя е най-хубавата кола?
отг: Новата!
п. п. Новото си е ново (при сходност)

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#4

Huawei P20 Lite е по-нов, продава се в България, ще има повече актуализации. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Honor 9 е в пъти по-добър. Не знам защо се замисляш
Освен ако не говориш за honor 9 lite
Цитирай
#6

И аз все това си казвам, просто модела вече не е от най-новите и се притеснявам, че скоро ще спрат актуализациите му. Също така с P20 Lite получавам много по-голям екран за същата цена, а и е с новото съотношение 19:9, notch... По-нов Emotion UI и Oreo. Не съм сигурна дали тези неща си струват за (предполагам) по-слабата камера и процесор...
Цитирай
#7

P20 lite.
По-голям екран в същият корпус, по-нов, по-лек, по-добра предна камера и нещото което аз лично най-много гледам при покупка на телефон, известност.. P20 lite както казаха над мен се продава в България, после лесно ще го разкараш.
И не на последно място, няма го гадното копче...

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

Honor 9 е по-добрия избор ,както казаха колегите по-горе lite означава нещо орязано .
Цитирай
#9

Lite е по-достъпна версия на флагман. ''Орязаното'' е орязано спрямо високия клас на Huawei и телефоните се позиционират в средния. От орязано до орязано, има разлика. Аз не бих избрал Honor-a само заради по-добрия процесор и задна камера. P20 Lite е адекватен модел, не само по-нов, но и доста по-модерен откъм дисплей. 5.15'' срещу 5.84'' в сходен корпус...препоръчвам P20 Lite.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#10

(2018-04-21, 11:25:35)Desi_slava написа:  В момента двата модела са на горе-долу една и съща цена. Honor 9 е може би малко по-добър на хартия, но все пак е модел от миналата година. Как мислите, кой е по-добрият избор?

В ценовия диапазон и на двата модела в момента има по добър вариант, погледни например Nokia 7 Plus
Цитирай
#11

Важна характеристика, която търся, е телефонът да бъде с "малък" - под 150 mm височина. Затова съм се спряла на тези два модела. Всичко останало, което съм успяла да намеря, е и доста по-голямо.  Smile Smile
Цитирай
#12

Според мен-Honor 9. P20 lite ми се струва по-скоро орязан от към мощност отколкото към функции.Най-вероятно ще изпревари хонора с един ъпдейт напред накрая тъй като е по-нов,но според мен освен ако не планираш да ползваш телефона за повече от 5 години ъпдейтите не са нещо особено важен фактор,общо взето в момента всичко си върви и на андроид 5.1.1,както и почти всичко на 4.4 които са доста стари версии вече.
На хартия разликата между kirin 960 и 659 не е никак малка,geekbench 4(64 bit multicore)-6500 срещу едва 3700.И при другите тестове хонора задминава п20 лайта почти двойно от към резултат(antutu-145k срещу 87k).Което се и очаква,процесора на p20 lite има само а53 ядра,които са на стара архитектура и бавни като цяло,дори и на високи честоти.Разликата между графичните процесори също е голяма.
Хонора има и по-добра камера.
Също така е просто зле как толкова много хора гледат колко стар е телефона.От Юли 2018 е,даже няма и 1 година.Аз през лятото на 2016 си взех хонор 6 точно преди да стане на 2 години модела и все още подкарва всичко и върви добре,макар и да гони 4та година.Просто за сравнение-на антуту вади 50к точки,хонор 9 го бие тройно а п20 лайта дори не двойно...предполагам стана ясно за колко голяма разлика от към мощност говорим.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#13

(2018-04-22, 21:09:34)MeRtYy написа:  antutu-145k срещу 87k
 
Според kimovil
Honor 9 с/у P20 Lite
показва в AnTuTu
172656т с/у 75400т
Цитирай
#14

Важно е за какво ще се използва. Ясно е, че Honor-a ще има предимство, ако се играят тежки игри. За останалото P20 Lite разполага с предостатъчно мощност. В последната версия на Antutu прави 87-88000 т. , остави Kimovil. За среден клас, резултата е добър.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#15

Какво чак толкова те бъркат тия ъпдейти?Нещо специално ли ще правиш с Орео или просто да сме с най-новото?Наистина не мога да го разбера това.Айде за секюрити ъпдейтите ще се съглася.Така или иначе двата телефона работят с Орео.Само и единствено на Huawei ли си се спряла?Аз честно казано бих погледнах LG G6 за тия пари.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#16

Като ще си говори в цифри... 
                           
Mi 5s модел 2016  а превъзхожда много текущи (нови), намира се между 300лв и 500лв (зависи от състоянието) и се чака Oreo
Има много екстри  много добра камера ползваща сензор на сони (378), дисплея е с 3D touch (усеща натиск, които малко "нови" телефони имат)  и най-хубавото ИЗОБЩО не грее.
Ето и аз презентирам "дърт" модел превъзхождащ И p20 lite  И honor 9 .. ама някои хора сме така.... аааа дърто, искам нещо младо.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#17

Колежката пита конкретно за двата модела. Няма нужда да намесваш друг телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)