Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията
#1

Здравейте.  Имам телефона от около 2 месеца в началото батерията държеше между 2 и 4 дена според експлоатацията,  но от скоро пада по-бързо от колкото се зарежда днес изкара от 100% до 30% за 3 часа. Пуснал съм само мобилен интернет и Wi-fi. И другия проблем е че като се зарежда примерно стига 71% и спира да зарежда дори да се е зареждал цяла вечер,  трябва да се рестартира да продължи
Цитирай
Аксесоари
#2

Хард ресет може би ще помогне.
Цитирай
#3

Пробвах с Хард ресет не помага, днес направих отново и не инсталирах никакви приложения от сорта на Вайбър, Фейсбук евентуално да не точат те батерията, но не е от тях от 100% падна до 30% за 3 часа и 10 минути. след зарядка след това на 40% пуснах камерата и телефона се изклчючи. Поръчах от Алиекспрес батерия да пробвам с нова но и тази не е стара телефона е на 2 месеца и половина
Цитирай
#4

Пробвай да му флашнеш отново рома , който ползваш.
Цитирай
#5

И това го мисля, но съм малко скаран с тази операция Smile
Цитирай
#6

Като за начало пусни заявка за отключване
Цитирай
#7

Ок ще седна прочета как става заявката Smile
Цитирай
#8

en.miui.com/unlock
Цитирай
#9

(2018-04-22, 19:31:52)suffer написа:  Като за начало пусни заявка за отключване
Като начало... Не му препоръчвам да бърза с отключването. Флашването може да стане и на заключен телефон - независимо със същия, или друг фърм.

Към питащия - провери си работещите услуги. Най вече тези, във фонов режим. Една постоянно работеща навигация може да ти изсмуче батерията за нула време.
Потърси в настройките, частта за захранването - кое приложение, колко е използвало от батерията.

Изпратено от моят E2303 с помощта на Tapatalk

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

Като за начало - ако го брикне на заключен ще му е много по-тегаво, а в едл през фастбуут се влиза много лесно. Всеки си знае как да процедира Wink
Цитирай
#11

Проверил съм няма приложения които да точат батерията. А за отключването ми изписва да въведа Please input correct name а мисля че е коректно написано
Цитирай
#12

Има ли програмка, която мери износването на батерията? Acubattery не работи при мен.
Цитирай
#13

Питаш дали на телефона на Янко има, или дали има изобщо (друга, освен AccuBattery)?
За първото - Янко ще каже, а за второто - отвори си Google Play и в търсачката напиши "Battery". Има доста предложения.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

(2018-04-23, 10:20:56)yanko1983 написа:  Проверил съм няма приложения които да точат батерията. А за отключването ми изписва да въведа Please input correct name а мисля че е коректно написано

За тях коректно е само едно име.
Можеш да напишеш Yanko само.
Цитирай
#15

(2018-04-23, 10:58:16)jhoro написа:  Питаш дали на телефона на Янко има, или дали има изобщо (друга, освен AccuBattery)?
За първото - Янко ще каже, а за второто - отвори си Google Play и в търсачката напиши "Battery". Има доста предложения
Проверил съм доста, но има само такива, които дават инфо за батерията във вид на  "bad", "good". Докато acubattery го дава износването в проценти. - например 80%. Трябва ми такава програма , работеща.
Цитирай
#16

(2018-04-23, 14:58:25)aladin написа:  Проверил съм доста, но има само такива, които дават инфо за батерията във вид на  "bad", "good". Докато acubattery го дава износването в проценти. - например 80%. Трябва ми такава програма , работеща.

Какво показва AccuBattery - знам добре, и аз я имам.
От другите - например Battery Doctor също показва конкретни стойности. Не само "bad" и "good".
Батерия - Battery също!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#17

Не препоръчвам да си ползва Battery Doctor за каквото и да е - зле се отразява върху живота на батерията като цяло.

 
Цитирай
#18

Развитието по темата е поръчах нова батерия от алиекспрес (BN41)но е по- широка ,след това си взех една от България но буксата и не се закопчава за дънната платка на телефона и няма контакт май ще отива на сервиз или в коша, че като гледам колко е една дънна платка в алиото
Цитирай
#19

Взех телефона от сервиза, казаха ми че конектора на батерията не става. Шах и мат Smile
Цитирай
#20

Redmi note 4x - BN43

Може това да е проблема. Че има два вида Редми ноте 4 - Мтк и Куалком версия..
Цитирай
#21

На кутията на телефона пише ноте 4 глобална версия, няма Х
Цитирай
#22

Процесорът.. Медиатек или Снапдрагон 625 е?


1:16 - BN43


Kакто казах, вероятно си се подвел и си взел батерия за Mediatek версията
Цитирай
#23

Проблема е решен с нова батерия, старата изглежда е била дефектна
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)