Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте. Започвам тази тема, за да споделя няккои неща свързани с тази функнционалност и по-скоро с нейната липса в повечето ромове.

Като за начало сме сигурни, че го има само като излезе телефона от завода с global stable 9.1.3.0 и друг конкретен ром с фейс ънлок не мога да цитирам.
Тъй като ползвам Xiaomi.еu Седмичен искама да споделя следното:

Последните няколко седмици слагам един Patch: http://en.miui.com/thread-2051878-1-1.html
36МБ е файла и изисква да се логнете в MIUI форума, за да можете да теглите.

Интересното е че при прилагане на този пач намерих 3 бъга:

1. в инфо за телефона пише че версията е глобална (преди прилагането си пишеше Xiaomi.eu)
(MIUI 9 Global 8.4.19 | Beta)
2. в  инфо за ъпдейта също не се вижда xiaomi.eu като опция

до тук добре - нищо фрапиращо - даже прилича повече на стоков ром, отколкото на къстъм

3. Settings - Storage - Крашва
4. Settings - Battery & Performance - Липсват пунктове от менюто:
Стоят само първите два реда: Battery Usage и Battery & Performance, като във втория ред се крие реално това, което трябва да показва самото меню...
В превод Settings -> Battery & Performance = Settings -> Battery & Performance -> Battery & Performance, където вече имам отново Battery Usage, Choose Apps (за Battery saver) и Scenes

На този етап само това имам да споделя.
Слагайте на свой риск Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега здравей,нещата които ти липват и крашват са така защото не се знае от коя версия на седмичен ъпдейт са.Също със сигурност нещата които са ползвани за пача са от глобален ром.А както знаем там нещата са страшно урязани.В глобала много опции липсват от настройките,Оптимизация и други.Аз силно препоръчвам да НЕ СЕ ползва този пач.От тук нататък всеки да решава както си отбелязал и ти.
Но най-добре да се изчака ако добавят отново отключването с лице.
Цитирай
#3

Ами засега няма нищо фрапиращо. Темата е като предупреждение какво да очакват хората, които го сложат
Цитирай
#4

В новия China Developer, Англо-Китайска бета версия е добавен Face unlock. Ако на някой не му проблем Bg може да го пробва.

http://bigota.d.miui.com/8.4.19/miui_MIN...df_7.1.zip
Цитирай
#5

Аз като си купих телефона беше с global stable 9.1.4.0 който си е без Face ID. След като отключих буутлоудъра си инсталирах Глобален от xiaomi.eu и Face ID се появи. След това си сложих Седмичен пак от xiaomi.eu който отново имаше Face ID. От тогава си карам с него и редовно си ъпдейтвам всяка седмица Ром-а и без нуждата от инсталиране на пачове , отключването с лище си го имам.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#6

Значи съм се бъгнал при прехода от стабилен към седмичен без ресет
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)