Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проценти здраве на батерия 86%
#26

Много рядко пускам бързото зареждаме, само когато ми се налага
Иначе почти всяка вечер зареждам и гледам батерията да не пада под 30%
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-04-25, 11:09:59)lost in написа:  Много рядко пускам бързото зареждаме, само когато ми се налага
Иначе почти всяка вечер зареждам и гледам батерията да не пада под 30%

А до 100% ли я зареждаш
Цитирай
#28

Винаги,като си лягам и до сутринта стои в зарядното.
Цитирай
#29

Това са някакви митове. Единствено сервизите могат да разберат реалното състояние на батерията. Зареждам с бързото на макс. Онзи ден направих 650 снимки и клипове за 5гб. Отделно телефония, доста гпс и интернет. В края на деня, батерията беше на 30%. Кво повече.
Цитирай
#30

..чак пък митове
Те сервизите щот не ползват софтуер...може пък боб да хвърлят ..то сега като замисля..то пък едни сервизи ..
Цитирай
#31

(2018-04-26, 18:50:40)airbus написа:  Това са някакви митове. Единствено сервизите могат да разберат реалното състояние на батерията. Зареждам с бързото на макс. Онзи ден направих   650 снимки и клипове за 5гб. Отделно телефония, доста гпс и интернет. В края на деня, батерията беше на 30%.  Кво повече.

Колко е здравето на твоята батерия в%
Цитирай
#32

(2018-04-26, 21:35:24)emo_841 написа:  Колко е здравето на твоята батерия в%

Според Accubattery 88%, според phone info 90.8% Батерията е на една година.
Цитирай
#33

(2018-04-27, 08:00:19)airbus написа:  Според Accubattery 88%,  според phone info 90.8% Батерията е на една година.

Това предполагам след дълго ползване ти е 88% ?!

Пробвай да изчистиш кеша на Accubattery за да се занулят данните на "0"-ла след което изчакай 4-5 дни и виж настоящото "здраве на батерията".
Аз така направих и определено имаше разлика в %-те след ползването на 7-8 месеца на Accu и след зануляването на-скоро.

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#34

В крайна сметка пак ще стигне до проценти, близки до тези във Phone Info, защото Phone Info чете информация, която кернела предоставя, а тя може би е най-достоверната, тъй като постоянно (от последния фактори ресет до момента) се пресмята от кернела.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#35

Точно това че дори да дадеш фактори резет информация от циклите си остава
Информация се занулява само тогава когато се откачи хардурно батерията от дънната платка
Цитирай
#36

Честно да ви кажа, не навлизам в дълбоки размисли и проучвания относно живота на една батерия, но от едно време гледам да не зареждам безразборно и да не го държа включен в зарядно, дълго след като се е заредил.. Почти винаги го изхабявам до 4-5-10 процента и го зареждам догоре. Като разбира се, когато се налага съм го включвал да се зарежда от произволни до произволни проценти, но гледам да не се случва често.. За мен теориите - да не падала батерията под 30% са пълна глупост. Защо ти е еди какъв си капацитет, като ще ползваш 70% от него...... Но не споря с науката, ако е по-добре, така да бъде.. При мен обаче, никога това, че я изхабявам почти докрай, не е повлияло зле, а даже живота на батериите ми винаги е оставал максимално добър (още по родата ми стоят s4 и s5-цата на по 100 години вече и си държат много прилично).. Също си правя един такъв ритуал през две-три зареждания да рестартирвам телефона като се зареди, преди да го изключа от зарядното, което може и по никакъв начин да не влияе за по-добър живот (най-вероятно), но най-малкото телефона си има нужда от време на време от рестартче за една по-гладка работа.. И така, просто реших да споделя малко размисли и страсти Smile
Цитирай
#37

(2018-04-27, 10:00:23)master89q написа:  Това предполагам след дълго ползване ти е 88% ?!

Пробвай да изчистиш кеша на Accubattery за да се занулят данните на "0"-ла след което изчакай 4-5 дни и виж настоящото "здраве на батерията".
Аз така направих и определено имаше разлика в %-те след ползването на 7-8 месеца на Accu и след зануляването на-скоро.

Скоро прави зануляване. Беше 86-87%. След махането на кеша става 88%
Цитирай
#38

Прав си,прекалено много се вманиячаваме с тия батерии
Все пак има бол консумативи и за 100 лв заедно с нов заден капак сменят навсякъде
Цитирай
#39

Phone Info:
86 цикъла, 90.89%

AccuBattery:
166 сесии, 93%

Смениха ми батерията и платката началото на януари 2018. Оттогава досега в повечето случаи съм зареждал до 80% на официалното безжично бързо зарядно. Имало е случаи, когато ми е трябвала пълна батерия и съм зареждал до 100%, също съм зареждал и на жично бързо.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#40

(2018-04-27, 08:00:19)airbus написа:  Според Accubattery 88%,  според phone info 90.8% Батерията е на една година.

 Мн.снранно на мен аccu  battery 88  а phone info 83% кажи нормално ли е тогава при power saving  и намален екран на 1/2 ми пада със 1% на 4 минути при  браузване  при  you tube същото време .Искам сега да сверя с теб ако може да ми кажеш при теб как е със колко ти пада 1% .Трябва ми за справка и да си направя някакви изчисления .Ако разбира се също си със  Чистата 7_ мица
Цитирай
#41

Айде и аз да се включа.
Телефона е купен: Ноември 2016 г.
Battery Discharge Cycles: 260
Battery Health: 87.4 %
Цитирай
#42

И моят май ги купих ноември 2016. 337/87,89%. Зареждан както писах по-рано всяка нощ, на фастчардж само, без да се съобразявам с разни специални методи В крайна сметка телефонът е да ни служи, а не ние на него...
Цитирай
#43

Явно моят е най-зле. С тоя дрейн от месеци, да не кажа година и зареждане в някои дни и по 2 пъти. При мен показва 78 %.
Цитирай
#44

Браво, вие сте със страхотни батерии. Моя е на почти 2 години и здравето на батерията ми е 73%.

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#45

(2018-04-28, 08:09:43)vlado2910 написа:  Браво, вие сте със страхотни батерии. Моя е на почти 2 години и здравето на батерията ми е 73%.

Почти е сигурна безпроблемната работа на батерията при вас. Само проценти.
Цитирай
#46

+1. При мен на моменти в AccuB ми показва 69% ,вмомента съм на 72-73% здраве... 2 годишен s7 gold
Цитирай
#47

(2018-04-28, 08:52:59)1984user написа:  +1. При мен на моменти в AccuB ми показва 69% ,вмомента съм на 72-73% здраве... 2 годишен s7 gold

Въпроса ми е изкарваш ли деня със телефона си!!
Цитирай
#48

Къде гледате за състоянието на батерията? Акубатери си инсталирах, фрее версия

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Цитирай
#49

(2018-04-28, 10:56:40)drakkar написа:  Къде гледате за състоянието на батерията? Акубатери си инсталирах, фрее версия

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Трябва да го инсталираш  и да направи6 1 зареждане на телефона и след това ще ти покаже реално в% колко ти е здрава батерията ти!! После сподели  Tongue
Цитирай
#50

(2018-04-28, 09:45:20)emo_841 написа:  Въпроса ми е изкарваш ли деня със телефона си!!

Изкарва,с постоянно ровичкане и пуснато 4G. Ползвам и H/3G,ако съм извън Варна и съм някъде из селата..доволно държи,като се има впредвид,че съм БЕЗ режим за пестене на енергия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)