Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проценти здраве на батерия 86%
#51

Приложенията за батерията и други подобни, са ала-бала. Запълване на маркетите. Big Grin И 50% да показва, батерията ще кара 3-4 години, да не и повече.
Цитирай
Аксесоари
#52

87% ми показва phone info, телефонът е от декември 2016. Около 5 часа sot ми прави, без да правя никакви икономии. За един пълен ден ми стига, което е и целта.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#53

(2018-04-28, 11:45:25)emo_841 написа:  Трябва да го инсталираш  и да направи6 1 зареждане на телефона и след това ще ти покаже реално в% колко ти е здрава батерията ти!! После сподели 

91% показва, телефона е на 9 месеца. Зарежда се всеки ден.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Цитирай
#54

(2018-04-29, 17:28:30)drakkar написа:  91% показва, телефона е на 9 месеца. Зарежда се всеки ден.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Значи е супер!! радвай се и си го ползвай със здраве
Цитирай
#55

Намерихте си играчка с тая програма.
Цитирай
#56

(2018-04-29, 20:42:38)anatol06 написа:  Намерихте си играчка с тая програма.
Stolt Stolt Stolt
Цитирай
#57

(2018-04-27, 19:55:56)Belqta написа:  Айде и аз да се включа.
Телефона е купен: Ноември 2016 г.
Battery Discharge Cycles: 260
Battery Health: 87.4 %
Тая програма не знам какво мери точно, аз съм на 524 цикъла и на 86.89% здраве. Като телефона ми е и по - стар от на колегата който съм цитирал.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#58

Взима информация от дънна платка и чипа който управлява захранването на батерията
С код също става,преди време го ползвах да видя циклите ..но не се сещам
Цитирай
#59

То можеше да се види и в руут директорията с файл мениджър и едни стойности от файл се умножаваха по две доколкото помня.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#60

Приложението използва именно тях. Файловете, за които говориш, са част от псевдо файловата система sysfs, която се предоставя от кернела. Кернелът чете стойностите от въпросния чип и ги предоставя под формата на файловете, които приложението използва и визуализира.

След няколко пълни зареждания до 100% двете програми се изравниха, като показанието на Phone Info се увеличи и сега е 92.39%, а AccuBattery - 93%.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#61

(2018-04-24, 18:55:18)emo_841 написа:  Коя е програмата която ти го показа

Тази: Phone info. Аз наистина не вярвам , че един софтуер може да засече химичните процеси в батерията, но като ще са алгоритъм и ще показват неточно, все пак да е по някаква логика. Странно ми е телефон зареждан и разреждан 256 пъти да е със здраве на батерията 86% , а друг със 112 цикъла да е с 83!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#62

Защо да е 'странно'? Цикълът си е бройка, процентът си е процент, затова са различни показатели.

Броят цикли просто сумират зареждане-разреждане, като отчитат и непълните цикли (не всяко зареждане е +1).
А процентите се смятат по някакъв алгоритъм спрямо влезлият и излезлият ток чрез PMIC чипа.

И на капацитета влияят начина на използване, на зареждане, на съхранение - околна температура доста много оказва, използването зверски също, използване по време на зареждане, разреждане до 0 или до 10-15% (тук се спори). Плюс наистина си е до късмет и партиди, химия си е предимно. Един и същи вид салам от магазина уж трябва да е с еднакъв вкус, ама има разлика.

PS: Пример - кола на даден брой километри... Две коли по на 100 000 км може да са драстично различно износени двигателите. Ще кажете там е механика, ами и тук е механика - на флуидите, йоните, същото е - мембраните се износват, електродите се разтварят или разрушават, гела се сгъстява или втечнява, окислява се литият...
Цитирай
#63

И ще ме убедиш , че тази програма хваща всичко това което си описал. Хайде да не не сме чак толкова наивни.
Цитирай
#64

Малко по назад е писано какво точно "хваща" програмата и от къде чете информация
Цитирай
#65

Програмата си хваща точно това, което трябва. Броя цикли и капацитета, според чипа (влезнал/излезнал) ток. Това е и толкоз. Повече няма и нужда. Което съм описал, е просто причината да са различни % при еднакъв брой цикли!

Последно, на Phone Info имам повече доверие, отколкото на акубатери, защото самата система си знае най-добре, а тази програма просто "пита" системата, нищо повече!

Иначе, купете си една усб мерачка и си премерете колко влиза наистина в батерията, ама зареждайте при изключен телефон. Чиста работа. (е, има и един коефициент, например делете на 1.4 до 1.6 поради загуби)
При работещ телефон се губи много енергия в телефона (говоря при усб мерачката), докато PMIC чипа си знае кое къде отива. Между другото, е доста сложно нещо управлението на енергията в съвременно електронно устройство, евала им правя как изобщо работи (занимавам се с електроника от малък, като хоби де, но и чета кое как работи).
Цитирай
#66

Мога да потвърдя, че със сигурност има значение начинът на зареждане върху пресметнатите проценти здраве на батерията. Откакто ме смениха батерията досега бях зареждал най-често от 30 до 80% и здравето според кернела възлизаше на около 90%. Последните няколко дни ми трябва пълен заряд и зареждам до 100% и здравето се вдигна до 93%.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#67

Т. Е. По-добре е да се зарежда до 100%?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

Оо не, далеч съм от това твърдение. Просто отбелязах, че начинът на зареждане влияе на сметките, които чипа на батерията прави. Реалното здраве на батерията само един бог го знае. Даже съм склонен да вярвам на съветите на AccuBattery за зареждане до 80% и ги следвам, тъй като са подкрепени от научни изследвания.

https://accubattery.zendesk.com/hc/en-us...ethodology

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#69

Accubattery и научно изследване? Моля ти се... Източници от 2001-2002, с кобалтови батерии и 1С и 1.4С зарядно. Както и да е, и аз съм чел много такива източници (хем хоби ми е). Мисля, че Самсунг си знае най-добре. Макар да се оляха с Note7 батериите, ама там беше уж механичен проблема - притискане, контакти разни и т.н. окъсявания).

Предпочитам да я сменя за 80-100 лв след 1.5 г., отколкото да ѝ треперя постоянно (а още по-добре, смяна заедно с телефона, колкото и консуматорско и прахосническо да изглежда).
Цитирай
#70

А, защо да го сменям, нали вече в селфи камерата на Орео можем да си слагаме уши Smile)))
Цитирай
#71

Вече от86% батерия 2 седмици е станала 83% как мислите при зареждане от 30 до 80
Цитирай
#72

Нещо нямаш късмет. Направи хард ресет, ако не си правил и сменяй батерия или телефона.
Цитирай
#73

(2018-05-01, 21:24:56)enkov написа:  Нещо нямаш късмет. Направи хард ресет, ако не си правил и сменяй батерия или телефона.

Незнам какво да правя телефона съм го взел скоро "second hand" все пак е  на близо 2 години
Цитирай
#74

Еми щом показва това програмата хвърляй телефона.
Цитирай
#75

Ами кефи му се, какво ги мерите тия батерии непрекъснато? Какво очакваш от телефон втора ръка на 2 години?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)