Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колеги, възможно ли е този телефон да харчи повече интернет?
#1

Колеги, възможно ли е този телефон да харчи повече интернет?

Lenovo A3000 harga
Lenovo A536
Lenovo Р70
Xiaomi Redmi Note 4 
Цитирай
Аксесоари
#2

Зависи от настройките и синхронизациите на приложенията и кой по-точно - мобилен или Wi-Fi?

 
Цитирай
#3

Абсолютно е така.Казвам го така,много от нещата в MIUI в менютата,настройки и системни приложения са свързани с сървъри по определени причини.При глобалния ром и оригиналния китайски тези връзки работят на 100%.Но при отборите които правят къстъм MIUI повечето от тези връзки са деактивирани.Прост пример,ромовете на база китайски и чистия китайски като се влезе в настройки/моето устройство излиза една таблица с параметри-размер на екран,процесор и т.н. Та информацията за параметрите идва от интернет.Но като цяло разхода на интернет не трябва да е фрапиращ но е по-голям от този в чист андроид.
Цитирай
#4
Sad 

(2018-04-26, 09:14:42)NoMaD написа:  Какъв по-точно - мобилен или Wi-Fi?

Не мога точно да преценя, може би и двата, защото ми изсмука и WI-FI-то на бисквитката и мобилния нет на 4G. Същото мнение изказа и колега, притежател на редми 5+. Нещо, което не се случваше с Леново Р70...

(2018-04-26, 09:26:54)Miro2210 написа:  Абсолютно е така.Казвам го така,много от нещата в MIUI в менютата,настройки и системни приложения са свързани с сървъри по определени причини.При глобалния ром и оригиналния китайски тези връзки работят на 100%.Но при отборите които правят къстъм MIUI повечето от тези връзки са деактивирани.Прост пример,ромовете на база китайски и чистия китайски като се влезе в настройки/моето устройство излиза една таблица с параметри-размер на екран,процесор и т.н. Та информацията за параметрите идва от интернет.Но като цяло разхода на интернет не трябва да е фрапиращ но е по-голям от този в чист андроид.

Благодаря, Миро, явно причината е в МИЯУ Wink и многото обновявания. Пък и телефоните, за които говоря са с глобален ром от тукашни магазини. Ще се налага да ограничавам МВ...

Lenovo A3000 harga
Lenovo A536
Lenovo Р70
Xiaomi Redmi Note 4 
Цитирай
#5

Може някое приложение да точи интернета.Както казах при MIUI е по-голям разхода но лично аз с 5000мб на месец не усещам нещо фрапиращо.Провери...


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#6

В security app имаш възможност да ограничиш интернета на много от системните и несистемните приложения. За някои, на които не ти дава, можеш да ползваш no root firewall приложението от Google play.
Отделно с тази програмка можеш да деактивираш някои от тях:
Redmi system manager.

Nokia 1.4 Android Go е много лек, така че реално 2гб рам стигат. 


Цитирай
#7

Преди бях с LG G2 на същия план от 5000мб и мегабайтите рядко издържаха до края на месеца с този съм ги свършвал само веднъж, хем не го оставям без Интернет.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)