Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 6 - Първи мнения
#1
Wink 

Представяне пред фенове преди няколко седмици - Реакции и мнения :


   https://youtu.be/YRZY61DlOxk

Мой приятел, който е бил там (работи като тестер в AT&T), ми каза, че в никакъв случай не може да се сравнява с iPhone X или който и да е друг телефон. Въпреки, че са подписвали договори за поверителност с дата до 05 май 2018, което може би означава, че тогава ще бъдат разпратени пратки до голям брой хора, оператори и онлайн магазини, ми сподели, че телефона ще направи "фурор" по негови думи.
Усещането, камерата и звука били в пъти по-добре (за което аз съм малко скептичен, но все пак предавам негово мнение - не е реклама !!! ) На него също малко му е странно с дисплей конфигурацията, но не е фатално, при положение, че 80% от тазгодишните смартфони са такива. Това е негово мнение. Друго, което ми сподели "като тайна", е че няма никаква връзка с усещането за стъкло като при iPhone или Samsung. Не знае или поне не ми каза, какъв е материала за гръб на телефона. Каза, че ще го видим, така или иначе след 20 дни (типично по американски - той живее там 27 години - от 6 годишен).
Общото впечатление сред техните среди на така наречените "тестери" е, че може и да няма модел OnePlus 6T есента, но за това никой не може да потвърди.
Та това е, което аз лично знам, а то не е никак много.
След като взема бройка (а се надявам да съм от първите) веднага ще направя тук ревю + снимки.
Има малък шанс да е и по-рано от официалната презентация.

Поздрави на всички
[-] 1 потребител изказва благодарност на sivokuche за това мнение:
  • Mentakut
Цитирай
Аксесоари
#2

Като вземеш телефона сподели как е при 4к видеото и дали работи OIS при него.Търся си телефон който да снима добри 4к клипове и да е с OIS и се надявам това да е oneplus.
Цитирай
#3

(2018-05-19, 17:57:04)deandimov написа:  Като вземеш телефона сподели как е при 4к видеото и дали работи OIS при него.Търся си телефон който да снима добри 4к клипове и да е с OIS и се надявам това да е oneplus.

Здравей. Имам телефона от няколко дни, но е тестова версия. Мнението ми е, че е много ок, но все още предстоят ъпдейти. Не избързвай. Поне две седмици задръж с покупката. Иначе телефончето е страхотно. Това е лично мнение, не е реклама. 

Поздрави
[-] 1 потребител изказва благодарност на sivokuche за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#4

(2018-05-20, 07:45:09)sivokuche написа:  Здравей. Имам телефона от няколко дни, но е тестова версия. Мнението ми е, че е много ок, но все още предстоят ъпдейти. Не избързвай. Поне две седмици задръж с покупката. Иначе телефончето е страхотно. Това е лично мнение, не е реклама. 

Поздрави

Благодаря за съвета.
Цитирай
#5

sivokuche, давай още инфо! Ще се радваме всички!
Цитирай
#6

(2018-05-23, 21:32:47)Eastern написа:  sivokuche, давай още инфо! Ще се радваме всички!

Здравейте.

Телефона утре го връщам, защото както споменах беше тестова версия. Очаквам до седмица да пристигне Midnight Black, която си я поръчах от офиц. сайт.

Какво да ви кажа... Notch-a си се вижда при всички положения, освен през нощта. Леко като наклониш телефона и ти бърка в очите, дори с вкл. функция за скриване. Да, има някакъв смисъл от него, ако държите на незабележимо малко по-голям екран, но не е осезаемо, а напротив, понякога дразни (мен лично). Звука е идентичен с този в 5Т, може би малко по-чист, но в никакъв случай да е с WOW ефект. Камерата е малко по добре от 5Т, но само на дневни снимки. На тъмно или в сумрак пак го има този "шум". Менюто е почти същото като при 5Т - Бета 8. Ако мога да изкажа мнение, то е, че ако сте с 5Т не бързайте с покупката. Предстоят тепърва ъпдейти и предполагам, че ще е за хубаво, но предстоят и за 5Т по същата логика. Да, дисплея е някак по ярък и четлив, но това е софтуерно пипнато и може би е заблуда на окото заради различната конфигурация на дисплея. В ръката се чувства по-обемен, а с Karbon Protective Case, с който съм аз, все едно си със Samsung S9+. Имам и него, та сравнението е точно. 
В заключение мога да кажа, че е супер, но за тези, които ще преминат от 3/3Т и 5 ... От 5Т зависи дали ви се дават още 600 евро (грубо) с шипига и аксесоар например. 

По-добре изчакайте месец заради ъпдейтите. Говори се, че ще пооправят камерата и звука. 
Това е от мен за сега.
Другата седмица ще пиша как е с нормалната версия.

Поздрави на всички

И в допълнение. Ако някой все пак е решил да поръчва, можем да си прехвърляме ваучери за по $ 20 ... За аксесоари и др. подобни. Просто трябва да се препоръчвме през сайта с еmail. Ако някой реши да купува да даде email за да му пратя invitation. Така ще има $20 коде купон и точки. Това е от 22.5 -30.05.2018

Поздрави
[-] 3 потребители изказват благодарност на sivokuche за това мнение:
  • chochkin, GH0STFACE, scorceni
Цитирай
#7

Здрасти, я сподели имаш ли проблеми с 4G(LTE)? В сайта пише,че на Мтел(А1) има лимитации 1/3 Support Bands. На другите оператори всичко е 3/3.

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#8

Не знам за Мтел (А1). Аз съм на Теленор и нямаше проблеми.
Цитирай
#9

(2018-05-26, 12:44:32)yozone написа:  Здрасти, я сподели имаш ли проблеми с 4G(LTE)? В сайта пише,че на Мтел(А1) има лимитации 1/3 Support Bands. На другите оператори всичко е 3/3.

Здравей, няма никакви проблеми с мрежата на А1(Мтел) и 4G-то им. Wink
Цитирай
#10

(2018-05-30, 14:27:54)scorpionhb написа:  Здравей, няма никакви проблеми с мрежата на А1(Мтел) и 4G-то им. Wink

Ако има проблеми споделяй, че началото на юни ще поръчвам.

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
Цитирай
#11

@sivokuche, за кой звук говориш - слушалка по време на разговор, през високоговорител на музика, през слушалки с кабел на музика, през безжични слушалки на музика, през безжична тонколона на музика?
Цитирай
#12

(2018-05-30, 17:25:32)rodi1i написа:  @sivokuche, за кой звук говориш - слушалка по време на разговор, през високоговорител на музика, през слушалки с кабел на музика, през безжични слушалки на музика, през безжична тонколона на музика?

Звука от вградената колонка долу. В сравнение с 5т е може би малко по чист и съвсем малко по силен, но не е много. Със слушалки аз ползвам Sennheiser IE4 и е ок и на двата. С АKG 374 K на 6-цата беше ужас, но май го пооправиха. На 5т е много добре и с двата варианта на слушалки, като аз предпочитам Sennheiser-a. Други (блутут) не ползвам, така, че нямам впечатления.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sivokuche за това мнение:
  • rodi1i
Цитирай
#13

Имеше официален ъпдейт за АKG 374 K , дори на 5Т.

UPGRADED TO HTC ONE M8 Android 6.0 HTC Sence 7.0
Another perfect upgrade -  OnePlus 5T 8/128 _ Oreo 8.1
Samsung Galaxy S22+ - it was about time
Цитирай
#14

Телефона е супер, за тази цена, единствено батерията леко отстъпва на mate 10pro, SOT е около 5часа, иначе като усещане за бързина бие всички.

Oneplus  ваучер припокупка
Цитирай
#15

Здравейте! Има ли вече поръчали? Аз доста се зарибих и изглеждах десетки ревюта вече и имам сериозен мерак да си го взема. Само плащането на куп ме затруднява. Big Grin Вече плъзна на места по интернет в български сайтове, но цените са нелепи, имайки предвид, тези от официалния сайт. Дали няма някоя изненада там обаче? Данъци и мито не би трябвало да се плаща - все пак сме в ЕС. Как стоят нещата с гаранцията обаче? Техника е все пак...

Samsung Galaxy Note 5 Gold Platinum 32GB
Цитирай
#16

Щом те затруднява на куп - плати го скредитна карта и си го изплащай Smile. Гаранцията е нормална 2 години - обслужва се с куриер до техен сервиз в Германия, за тяхна сметка.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#17

(2018-06-15, 12:38:43)stenlius написа:  Щом те затруднява на куп - плати го скредитна карта и си го изплащай Smile. Гаранцията е нормална 2 години - обслужва се с куриер до техен сервиз в Германия, за тяхна сметка.

Здравейте.
Гаранцията е с услугата от врата до врата,сиреч постваш им видео(на съпорта) .. те пращат куриер,взима го .. карат го в Полша (там им е центъра) и до 10дни апарата трябва да е върнат.Всичко е за тяхна сметка.
Това ми беше обяснено в официалния им сайт с чат съпорт .. 
Та има ли някой който последно да сподели мнение,как е машинката в реални условия?
От някои места чувам,че софтуера им не е стабилен и се бъгват бързо.. Доста ме сърби пръста да го поръчам,но събирам мнения.
Другото с което се двуумя е P20 или P20 pro..
Като производителност в Benchmark теста , OnePlus 6 удря резултата над 260к .. като задминава и S9+ даже ...
Цитирай
#18

Здравейте, някой да му се намира ваучер за отстъпка?
Мерси предварително!
Цитирай
#19

(2018-06-27, 16:24:21)Stefkodan написа:  Здравейте.
Гаранцията е с услугата от врата до врата,сиреч постваш им видео(на съпорта) .. те пращат куриер,взима го .. карат го в Полша (там им е центъра) и до 10дни апарата трябва да е върнат.Всичко е за тяхна сметка.
Това ми беше обяснено в официалния им сайт с чат съпорт .. 
Та има ли някой който последно да сподели мнение,как е машинката в реални условия?
От някои места чувам,че софтуера им не е стабилен и се бъгват бързо.. Доста ме сърби пръста да го поръчам,но събирам мнения.
Другото с което се двуумя е P20 или P20 pro..
Като производителност в Benchmark теста , OnePlus 6 удря резултата над 260к .. като задминава и S9+ даже ...

Ползвам 5Т и направих сравнение със С8 и С8+ бенчмарка при уана няма натоварване на процесора, докато при самсунга даваше натоварване от 15%.....сам си направи сметката кое е по-добро :Smile много съм доволен и смело ти казвам вземай 6-ка без да мисли.....до сега съм ползвал и самсунг и на гугъл нексуси и да ти кажа до сега друг телефон като този откъм производителност не съм срещал....имат само един минус и той е камерата при намалена светлина, но не е болка за умиране, а дневните снимки по нищо не отстъпват от на топ моделите Wink

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#20

OnePlus 6, се държи стабилно, и не бъгва, SOT около 5 часа, на антуту след последния ъпдейт прави 280 000, камерата почти няма разлика от P20 pro като качество. като бързина е по-бърз от  P20 pro и няма лаг никъде.

Oneplus  ваучер припокупка
Цитирай
#21

Според сигнали на някои от първите притежатели на OnePlus 6, стъкленият му капак без никава съществена причина е започнал да се пропуква в процеса на използване на устройството. Интересното е, че без да има значение от цвета на партидата, при всичките този дефект е констатиран около клавишата за увеличаване/намаляване на звука.

[Изображение: 137ab523dfd7863c72ce04957e3c9dc6-full.jpg] 

Към цялата статия: >>>>>>>

 
Цитирай
#22

При поръчка на телефон от Азия, какви такси се плащат?
Цитирай
#23

Защо от Азия, поръчай си го от сайта им за Европа. В Азия не е особено по-евтин, иначе се плаща ДДС върху стойността на телефона + транспорта и такса за митническо обслужване - 14 до 60 лв според зависи с какво ти го доставят и кой агент ползваш, най-евтин е "Български пощи".

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#24

Разликата е 100 лв. И още 10 евро ако искаш бърза доставка.
Първото, което ми попадна от известния продавач, без митници, с DHL Express.
https://www.aliexpress.com/store/product...54fdlGHAms
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#25

Липса на гаранция = спестени 100 лв в случая, та всеки да си прецени какво предпочита.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)