Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 6 - Първи мнения
#26

(2018-07-16, 12:45:01)stenlius написа:  Защо от Азия, поръчай си го от сайта им за Европа. В Азия не е особено по-евтин, иначе се плаща ДДС върху стойността на телефона + транспорта и такса за митническо обслужване - 14 до 60 лв според зависи с какво ти го доставят и кой агент ползваш, най-евтин е "Български пощи".

От Азия ми идва на 750лв с разни врътки. Това е глупaво  да ми начисляват ДДС и разни таксички. По какъв начин да ми го пуснат от Азия, за да не хване митница?
Цитирай
Аксесоари
#27

Най-сигурният начин да е от страна - членка на ЕС.

 
Цитирай
#28

Не ми се иска да им давам 50% за същото от ЕС. Ако тръгнат да го обмитяват, мога ли да се откажа от покупката. Или ще ме търсят от митницата.
Цитирай
#29

Е нали ще си го платил преди да ти го пратят, ще пиеш студената вода като се откажеш Smile. От митницата няма да те насилват да ходиш, просто ще го върнат обратно на получателя в един момент и евентуално тогава може да има refund.
От такива цигании рядко си на далавера на финала... и може накрая да се доближиш до цената на поръчката от официалният сайт - 1015,хх лв за 6/64 с 2 години гаранция.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#30

(2018-07-16, 20:38:06)stenlius написа:  Е нали ще си го платил преди да ти го пратят, ще пиеш студената вода като се откажеш Smile. От митницата няма да те насилват да ходиш, просто ще го върнат обратно на получателя в един момент и евентуално тогава може да има refund.
От такива цигании рядко си на далавера на финала... и може накрая да се доближиш до цената на поръчката от официалният сайт - 1015,хх лв за 6/64 с 2 години гаранция.

Има ли начен да не с е обмитява, ако идва с ДХЛ или обиковен куриер? При отказан и върнати пари , може да съм 100 кинта напред , но е друга тема.  300 кинта няма как да им ги дам, за да им пълня гушите с някакво ддс + такси , а те не го декларитат
Цитирай
#31

Винаги има начин ! Както и има начин и Парис Хилтън да ти стане гадже, но е сложно и ще ти струва пари ! Та това е отговора на въпроса ти. Има начин, но е сложно и струва пари !

(2018-07-16, 22:25:36)sivokuche написа:  Винаги има начин ! Както и има начин и Парис Хилтън да ти стане гадже, но е сложно и ще ти струва пари ! Та това е отговора на въпроса ти. Има начин, но е сложно и струва пари !

Не е с лошо.

А конкретно за твоя случай пиши на продавача, дали не може да го прати през Холандските пощи. Те работят с тях (зависи дали продавача ще се съгласи).
Така пратката ти от Китай или от където е, ще мине през Холандски пощи, те ще я прегрифират (с нов печат) и ще влезе в България с Холандски тракинг номер, което вече си е EU и няма мита и такси. В никакъв случай не ползвай DHL или EMS, защото си на почти 100% в митницата. Само обикновени пощи, в случая Холандска - Бг пощи и си го взимаш от най близкия ти пощенски клон.
Има и други варианти чрез бг спедиторски фирми с техни офиси в Англия или Германия, но както казах по горе, сложно е и ще ти струва пари.
Успех с покупката Wink

... А ако не се разбереш с продавача и се запъне да ти го прати с Холандски пощи, което е малко вероятно, но все пак и това го има в зара, пиши ми на лични да ти кажа една древна "тибетска" техника за през наши фирми. Малко по-сложно е, но ще ти излезе долу горе като с DHL като цена за транспорта, ще мине през Англия (ако е от Китай - Хонг Конг, те не си плащат мита и такси взаимно), но няма да пристигне със тази скорост  :Visslar
С Холандски пощи на мен ми пристигат всякакви неща на батерии и ток (техника) от по $ 300-500 US dollars че и отгоре за около 2-3 седмици.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sivokuche за това мнение:
  • airbus, GH0STFACE
Цитирай
#32

Моля всички, които притежават Oneplus 6 да се отбележат в раздела " Преброяване на собственици" за да можем да направим отделна секция. Трябват поне 10.
Благодаря на всички !
Цитирай
#33

Който има да продава, заменя и т.н., моля да го направи в съответния раздел, тук не му е мястото!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlaf за това мнение:
  • sivokuche
Цитирай
#34

Тест и сравнения камери - Note 9/iPhone X/Pixel 2 XL/OnePlus 6...

 
Цитирай
#35

Здравейте.
Някакви ръчни настройки трябва ли да се правят,след като се сложи сим картата в телефона за да работи 4G?За Теленор става върпос.
Цитирай
#36

(2018-11-06, 17:11:11)ssprfly написа:  Здравейте.
Някакви ръчни настройки трябва ли да се правят,след като се сложи сим картата в телефона за да работи 4G?За Теленор става върпос.

Да, задължително! Може и операторът да ги прати ако му се обадите ;-)

OnePlus 6
Цитирай
#37

(2018-11-06, 17:11:11)ssprfly написа:  Здравейте.
Някакви ръчни настройки трябва ли да се правят,след като се сложи сим картата в телефона за да работи 4G?За Теленор става върпос.
Няма нужда от настройки, ако сим картата поддържа въпросната функция.

 
Цитирай
#38

Номад, не е така!При OnePlus трябва да направиш ръчно настройките, защото иначе нямаш мобилен интернет.На ниво firmware трябва да се вкарат от OnePlus, което е божа работа, кога ще стане.
Ако не се направят, 4г стои с питанка в статус бара.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#39

Добре, колко души ще се изредите с глупави коментари и сарказъм !? Това не го разбирам и то от модератор.

Относно раздела - според мен е безсмислено от нов раздел за всяко 1+ устройство, и без това не са чак толкова много ползвателите на марката. Няма ли да е по-удачно да си има един раздел OnePlus и вътре теми за отделните модели, така ще е по-събрано и подредено.
Цитирай
#40

Много те моля, да се обосновеш, кое точно е тъп коментар и къде е точно сарказма в моя пост, м!
А относно втората част от поста ти, има екип, който решава за тези неща!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#41

Знам че има екип, но аз го давам като предложение, което смятам че повечето от вас биха одобрили. По-добре тема с няколко страници за всеки модел, в която може да се коментира всичко от аксесоари, до покупка и ъпдейти, отколкото цял подраздел с теми "призраци" от по няколко мнения. Wink Дано се обърне внимание на това. Честно казано темите за новите модели на OnePlus са далеч по-интересни и активни докато са все още в раздела с андроид новини, а после когато се преместят надолу и доста замират.

А за 4Г темата, аз на 5Т не съм правил никакви настройки и два от горните постове ми се сториха саркастични, защото не съм чувал на нови модели смартфони да трябва да правиш нещо друго освен просто да натиснеш иконката в статус бара, за да ти работи 4Г-то. Wink
Цитирай
#42

(2018-11-08, 12:20:57)Blazer написа:  .........................

А за 4Г темата, аз на 5Т не съм правил никакви настройки и два от горните постове ми се сториха саркастични, защото не съм чувал на нови модели смартфони да трябва да правиш нещо друго освен просто да натиснеш иконката в статус бара, за да ти работи 4Г-то. Wink

На oneplus 6 не можеш, трябва ръчно да направиш настройките.
Ок, за да не стават недоразумения, говоря в частност за настройките на Виваком, нека тези, които го ползват на Мтел и Теленор да споделят как са нещата при тях.
При Виваком, слага proxy и port в апн настройките и нямаш интернет, докато не ги махнеш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#43

(2018-11-08, 12:49:46)vlaf написа:  На oneplus 6 не можеш, трябва ръчно да направиш настройките.
Ок, за да не стават недоразумения, говоря в частност за настройките на Виваком, нека тези, които го ползват на Мтел и Теленор да споделят как са нещата при тях.
При Виваком, слага proxy и port в апн настройките и нямаш интернет, докато не ги махнеш.

Добре, това не го знаех, така че се е получило объркване и грешна интерпретация от моя страна.  Wink

Иначе 6Т как ти се вижда, според мен е много рано за смяна, но ми се струва че Т версиите им са по-успешни от предшествениците им.
Цитирай
#44

Относно 6т, като дизайн ми харесва повече от 6-та, но това, че няма 3,5мм жак, липсата на led индикация и осезаемо по-бавния сензор за отпечатъци, автоматично го изключва, като избор.
Ако обаче ще обсъждаме 6т, нека го направим в темата, в раздел новини, не му е тук мястото.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#45

(2018-11-08, 12:49:46)vlaf написа:  На oneplus 6 не можеш, трябва ръчно да направиш настройките.
..
И при 6Т е така

                                                                    
Цитирай
#46

При теленор не трябват настройки за 1+ 6.

Oneplus 9 Pro 12/256
Цитирай
#47

Браво, значи явно проблема е при вивата, тъпо.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#48

Имам въпрос телефона поддържа ли български език ????

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#49

Не, няма.

 
Цитирай
#50

А какво мислите за звяра One Plus 6T Mclaren edition който ще е с 10 ГБ РАМ и много хубав дисплей. А и излиза на към 1500 Лв . Няма да е над 2000 както обичат да правят другите компании а и тази
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)