Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на батерията?
#1

Инсталирах си accubattery и ми показа че батерията е на 65%. Замислям се дали да я сменям. Някой ако е сменял и има някакви препоръки ще съм му благодарен.
Прегледах в Алиекспрес и намерих оригинални батерии обаче те са по 2900 mha, което е странно. Имаше и такива които не са оригинални и са по 3700 mha. Чудя се коя да подъчвам

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

По възможност тук от оторизиран сервиз. Погледни и при онлайн търговците. Ето една оферта - цък

 
Цитирай
#3

Ако я сменяш сам,внимавай при демонтирането на старата,защото е в мек корпус,а е залепена доста здраво.Има опасност да я пробиеш,и да я унищожиш.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Преди да предприемаш нещо пробвай приложението Battery Repair! Имам един Honor 6/на 3 години/ който с тази програма още държи по 4-5дни естествено с малко потребление! Пробвай, нищо не губиш!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#5

(2018-04-30, 14:08:47)ivoli77 написа:  Преди да предприемаш нещо пробвай приложението Battery Repair! Имам един Honor 6/на 3 години/ който с тази програма още държи по 4-5дни естествено с малко потребление! Пробвай, нищо не губиш!

То като има малко потребление не му трябва на човека никаква програма, аз лично не вярвам на такива програми да ми подобрят батерията.
Цитирай
#6

Изтеглих една програма за поправка на батерията. Пуснах я, намери някакви грешки и ги оправи. Веднага след това изтеглих друга програма за поправка и я пуснах и намери други грешки и пак ги оправи. Ако изтегля трета такава програма познайте какво ще стане. Не ми вдъхнаха доверие нещо. Благодаря за съвета все пак.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Купих си една батерия от сайта който е дал колегата по-горе. Добре че не се доверих на линка сляпо, защото беше за п9 Лайт 2017 което си е друг модел. В сайта има батерия точно за нашия модел. Тия дни като я сменя ще пиша отзиви.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Колеги, мога да кажа че има голяма разлика с новата батерия. Сега държи много повече. Бях малко скептичен към апп-а accubattery, но явно изчислява точно колко е износена батерията. С подходящите инструменти и малко сръчност не е толкова трудно да се смени в домашни условия. Изгледах няколко клипа в тубата как става номера със смяната и нещата се получиха добре. Ако някой има въпроси да пита.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

BlackBone Колко време е необходимо на приложението, за да покаже състоянието на батерията?

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#10

След първото зареждане показва, но е добре да направи няколко зареждания за да изчисли по-добре

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

BlackBone, така както гледам в сайта за батериите, всички за P9, P9 lite и P9 lite 2017 са абсолютно едни и същи. Ти по- различна от настоящата наличност ли купи?

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#12

Просто от сайта успях да намеря точно нашия модел и поръчах точната батерия. Нямам проблеми с нея засега. Използвах го няколко месеца без проблем и батерията беше без забележки. Телефона вече се го дадох на роднините, а аз съм с друг.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • cinzano
Цитирай
#13

И аз смених моята и разлика определено има. Цената е повече от добра и си заслужава.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#14

Здравейте! Къде мога да сменя батерията на Sony Xperia Z4 Tablet 32GB LTE?  Благодаря!
Цитирай
#15

Като за начало там откъдето си го закупил, за да не прецакаш гаранцията. И всеки друг магазин-сервиз за такъв вид техника.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#16

@cinnamon Тя гаранцията му отдавна свърши, но към Нова Година ще му свърши, а вече никъде не го продават.
Цитирай
#17

Здравейте трудно ли се сменя батерията на huawei p9 lite понеже и аз трябва да я сменям

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#18

Трудно се отлепя старата батерия, опасно е да не натиснеш дисплея докато го правиш, клипове в нета има достатъчно за да се ориентираш какво точно се прави. Има достатъчно сервизи които ще я сменят вместо теб.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#19

^ Само да вметна, че по сервизите батерийте на такива "стари пръчки" (както там обичат да се изразяват) ги сменят за 20-на минути, няма и толко. Тайната на този им "успех" се дължи на това, че при интервенцията с телефона няма и капка старание или пазене. Действат като брутални дървеняци бързо бързо, 'щото "още един куп пръчки" чакат за батерия като тоя. Накрая за смяна на една батерия ти връщат апарата със +10 нови драскотини, че и в 90% от случаите с (незнайно защо) фабричен ресет. Препоръчвам на колегата да се опита леко и внимателно в домашни условия и + нужните инструментчета да си я смени сам - както каза по-горе колегата - гледайки клипове от YouTube.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#20

Препоръчвам, за лесна и бърза смяна:
https://m.olx.bg/ad/komplekt-instrumenti...7zOLx.html
С този комплект смених батерията на LG Nexus 5X за 20-25 мин. Всичко мина добре, телефонът работи перфектно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)