Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка

Поръчах миналата неделя един Note5 за майка ми, ще ѝ е първи смарт, ще се ползва главно за разговори по скайп и вайбър. Има ли смисъл да пипам нещо по софта, сигурно ще иска да се ъпдейтва, но нямам добри впечатления от ъпдейтите на Mi6 и май ще пропусна!?

Иначе го поръчах от али, 162$, писах на продавача да до пусне за 15$ като mp5 плеър, вече е във Варна, днес или утре ще ми се обадят от пощата да го взема. Без митници и други чудесии...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
Аксесоари

Пиши как е минало. С или без митница. Мен ме разходиха до гарата.
Цитирай

Погледнах на сайта на български пощи, вече е в клона до вкъщи и се обработва, или днес след 16:00 или утре ще го взема. Щом е тука, шанса за митница и разходка до гарата е нулев.

П.П. Току що ми се обадиха, днес след 16:30 мога да отида да го взема...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • milstan
Цитирай

Ами честито .....късметлия Smile .
Цитирай

Хубава промоция от емаг- 4/64 версията за 430 лв.  Storstark

https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redm...D28NHJBBM/


Цитирай

Тела се предлага на още по-ниска цена вече за 398лъва.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

То в емаг има 2 с разлика 10 лв.Ама не видях разлика. Този с 3 ГБ РАМ не ви го препоръчвам. Там паметта е от бавната 933 мхц. С 4ГБ и нагоре паметта е на 1333 мхц .
Цитирай

Здр. Колеги,
Преди няколко дена и аз се сдобих с телефончето. Първите ми впечатление са все положителни. Дизайна много ми хареса. Камерата е перфектна, просто няма място за сравнение с Ноут 4. Според мен няма по добър вариант за цена/качесто. Единствено зарядното не ми хареса, кабела му е много къс и незнам да ли е софтуерен бъг или хардуерен проблем, но като разглеждам снимките в галерия екрана всякаш леко трепери ми се стори. Не го прави при всички снимки. Софтуера ми е 9.5.19 при вас имали го тоя проблем. Май не трябваше да го ъпдейтна този 9.5.19, при нормално ползване с отворени 3-4 приложения температурата му се вдига до 41.

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай

При мен 41-43 вдига като съм пуснал приложения,тежка игра и зарядно.Но аз не съм на Муи и нямам идея от новия ъпдейт как се държи телефона.Преди да го ъпдейтнеш това трептене имаше ли го?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За трептенето не съм сигурен да ли се появи след ъпдейта, че много малко го ползвах преди ъпдейта.

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай

(2018-07-22, 21:04:36)babdeyd написа:  Здр. Колеги,
Преди няколко дена и аз се сдобих с телефончето. Първите ми впечатление са все положителни. Дизайна много ми хареса. Камерата е перфектна, просто няма място за сравнение с Ноут 4. Според мен няма по добър вариант за цена/качесто. Единствено зарядното не ми хареса, кабела му е много къс и незнам да ли е софтуерен бъг или хардуерен проблем, но като разглеждам снимките в галерия екрана всякаш леко трепери ми се стори. Не го прави при всички снимки. Софтуера ми е 9.5.19 при вас имали го тоя проблем. Май не трябваше да го ъпдейтна този 9.5.19, при нормално ползване с отворени 3-4 приложения температурата му се вдига до 41.

Кабела наистина е къс, но това е дребен проблем.
При мен проблема с трептенето при снимките го няма и аз съм с 9.5.19.
Аз също съм много доволен засега от телефона, имам го повече от месец. Единственото което не ми допада е звука през слушалките, някак е доста тих. Ако някой знае някакви настройки, които да се пипнат ще бъда благодарен.


Цитирай

Абе за тоя звук от слушалките много хора се оплакват в ютюб и аз очаквах да е тих в сравнение със предния ми Самсунг от който никой не се оплакваше. Обаче.... Звука при мен е адски силен. Ползвам телефона със слушалки Xiaomi Piston 2. Имам ги от преди и самсунга пак с тях го ползвах Музикалните файлове са пак същите, аз просто мемори картата я прехвърлих от единия телефон на другия, плейъра ми пак е същия винаги съм с него на телефоните си Rocket player . Докато със Самсунга винаги бях на 100% волуме сега на около 75 защото на 100 ме издухва просто след 10 минути на 100% започва да ми гръмва главата. Не знам защо така става - всички казват едно а при мен е друго.
Споменаваше се че има ограничение спрямо региона на използване - моя си го държа на България. Саунд оптимайзера ми е включен със опция за слушалките да са MI PISTON YOUTH просто тогава най ми харесва звученето. Като усилвам звука по някое време излиза надпис че слушането с висока сила може да е опасно, да продължи ли усилването, натискам ОК и усилвам още, но този надпис излиза след рестарт на тела, после не пита до следващия рестарт.
Цитирай

И при мен е силен. Даже са се престарали. А на говорител над 70...75 % усилване почва да ми вибрира корпуса на фона. Помислих че нещо не е наред та порових из нета. Оказа се че на този модел говорителя е на 93дб. А стандартните за фон били около 80дб.
Изхода за слушалките не знам на колко ома е но на макс на малките - имам едни фалшиви на Др Дре, 2..3 клипа в ютуб и ти бръмва главата.
Виж на големите сериозни слушалки там всичко е ок. Е и басите са си нормално.
Това за предупреждението за силата на звука и на мен ми излезе само веднъж. Не знам ... явно запомня разрешението и повече не се показва.
Ако натиснеш Отказ обаче, дали и него ще запомни... щото ако го запомни няма да ти дава да вдигаш на макс. Кофти...
Цитирай

(2018-07-23, 09:15:34)bullstar написа:  Това за предупреждението за силата на звука и на мен ми излезе само веднъж. Не знам ... явно запомня разрешението и повече не се показва.
Ако натиснеш Отказ обаче, дали и него ще запомни... щото ако го запомни няма да ти дава да вдигаш на макс. Кофти...

Предупреждението за силен звук ми излиза след всяко рестартиране на телефона при опит да се усили звука над определена сила. Да няма бъг при някои телефони и веднъж запомнило че не е дадено разрешение и да си остава така...?
Цитирай

Червен 4/64 за 367 лв някъде!
https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_00...d=10117544

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pixel Rom+GCam
Цитирай

Здравеѝте да ви попитам при първото пускане на телефона какъв регион да се избере, че четох някъде че е хубаво да се избере Русия за да ти работят темите и ъпдеѝтите идвали по бързо, верно ли е това и какво ще ме посъветвате.

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

Това за темите е вярно, за ъпдейтите не съм убеден, че идват по-бързо.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

И смяната на региона включва опцията "лицево отключване".

Изпратено от моят RN5 Google Pixel
Цитирай

ок значи да разбирам че е по добре да е с регион Русия така ли, а прече ли му нещо ако не е с регион България

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

Не,можеш и на Индия регион,просто според региона ти се лепват тяхно приложения,които можеш да ги махнеш.

Изпратено от моят RN5 Google Pixel

Можеш,да смениш региона,да си сложиш тема и пак да се върнеш на България.

Изпратено от моят RN5 Google Pixel
Цитирай

ок разбрах, а мога ли и по всяко време да си сменям и региона или се прави само при първо пускане на телефона

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

Постоянно можеш!В опциите на телефона.

Изпратено от моят RN5 Google Pixel
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • paco_pld
Цитирай

Я да питам нещо, макар че май не му е мястото в тая тема:
Както писах, вчера пристигнаха два телефона ,но прави впечатление, че кутиите са леко различни. Обяснявам си го с различни партиди - златния е от април месец, а черния от май, но все пак се притеснявам да не са менте? Едната кутия е по наситено червена, иначе надписите са еднакви.
Това, което всъщност ме интересува повече е, че златния е с Глобъл Бета РОМ, а черния с Глобъл Стейбъл и съответно може ли да се преминава от единия към другия без цялото това отключване?
И друго, как да разбера дали вече не са отключени телефоните? При стартиране долу на екрана излиза едно отключено катинарче и пише "unlocked", това означава ли, че са отключени?
И още нещо по повод темите: минах на регион Русия, но за да сваля някоя тема, по дифолт ми дава, че телефонният номер трябва да започва с +7, а моят обяснимо започва с българския код, как се заобикаля това?
Цитирай

Щом при стартиране катинарчето е отключено, то телефона е отключен. Все пак според мен това си е много по-добра опция, отколкото заключен бут.
Сега имаш много по-голяма свобода и контрол над собствения си телефон
Относно темите, пробвай с друг регион, например Индия.
Цитирай

Има за смяна +359! Ако имаш ми акаунт,можеш да се регистрираш с телефон или чрез имейл.


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)