Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка

(2018-09-23, 14:32:41)Praniel написа:  Здравейте,
Тази седмица поръчах Xiaomi redmi note 5 от виваком с подновяване на договора . Договора и телефона пристигнаха в четвъртък по еконт . Вечерта като отворих кутията забелязах че телефона е без фолио на екрана и има 2-3 малки драскотини, а лепенката на гърба с имеи номера не беше прилепнала добре и имаше балончета.  Също така найлончето на адаптера на зарядното устройство липсваше.

Някой който си е купувал телефона от виваком би ли споделил дали е имал фолио на екрана и найлонче на адаптера?
Връщай им го веднага. Имаш 14 дневен срок. И да ти пращат нов.
Цитирай
Аксесоари

Колеги, моля за малко помощ. Искам да взема една бройка от модела, но искам да взема версията с по-добрата камера. Доколкото прочетох има 2 версии - при едната основната камера е със сензор Sony IMX486 и друга със сензор на Самсунг S5K2L7, който е и по-добър. Как да различа двете версии и официално внасяната в България с какъв сензор е ? Искам версия с основен сензор на Самсунг.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

Тази със Сони сензора се съмнявам да можеш да я откриеш. ПРедназначена е само за Индия.
Ако държиш на камерата просто не взимай Redmi note 5.
Aко не държиш на MIUI се насочи към Ми А2
Ако държиш на МИУИ - МИ 6х
Aко размерът няма значение - Евентуално Ми макс 3 (поне откъм батерия ще е много по-добре)
В Редми серията не очаквай чудеса от камерата, дори с добър сензор да е, вероятно със стоковия софтуер няма да може да се извлече максимума и ще се налагат Руут и инсталации на Google camera.
Много зависи колко ти се занимава. Но Out of the box вероятно с Pocophone би имал по-добър шанс за добри кадри. Не случайно струва 200-300лв отгоре (в зависимост откъде и коя версия на Redmi note 5 предпочиташ (3/32 или 4/64))
4/64 от франция е 319лв
Поко излиза около 580 напоследък 6/64, снапдрагон 845 и опция за гугъл камера без руут и други заигравки..

Редми ноте 5 не се купува заради камерата
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • NTM
Цитирай

И въпреки това на мен снимките от този модел ми допадат. Не съм с завишени изисквания, не се заигравам и знам, че телефона не е фотоапарат и пак съм доволен от камерата и снимките. А ако държа да се снима качесвено, но наистина качествено си имам добър фотоапарат. И пак казвам модела разполага с добра камера, като се има предвид цената на устройството си е учудващо добра.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 2 потребители изказват благодарност на veso99 за това мнение:
  • milenvn, NTM
Цитирай

Харесвам критичните коментари, но тоя път ще си позволя да не се съглася с мнението на многоуважаемия от всички във форума @suffer по отношение на камерата. Камерата си е чувствителен ъпгрейд спрямо предишните редмита, покрива напълно стандартите за 2018 като за среден клас телефон, че даже и отгоре. Сензора на Самсунг е малко по- скромен, но от категорията на този в Galaxy S7. Освен, че вади прилични любителски снимки има бърз автофокус и отлична видео (EIS) стабилизация. Това е причината, за мен лично, да не си играя с камерата на Гугъл. А ако човек не е запален геймър не виждам защо да дава пари като за още едно редми за Pokophone F1. Точно заради камерата е най- малката причина. Че камерата му снима по- добре, спор няма. Може да се видят сравнения онлайн, макар че на мен ми се виждат нещо попресилени в полза на Покофон.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • milenvn, plikat0r
Цитирай

@suffer далече съм от идеята, че ще взема камера убиец за тези пари. Харесал съм модела като ъпгрейд на леновото от подписа. Пък и от научен интерес искам да се запозная с MIUI. Ако не ми допадне ми се ще да мога, с не много голяма загуба на пари, да се разделя с него. Разглеждах и Redmi 6 като вариант, но нещо не ми се понравиха екрана и сглобката.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

От камерата на Ноте 5 не може да се очакват чудеса. Но тя е огромен ъпгрейд и голяма крачка напред в сравнение с откровено лошите камери и посредствените снимки, които обикновено се получаваха досега в Редми серията. Самия факт, че снима на нивото на флагмана от преди две години Samsung S7 и сензора е на практика същия говори много.

Аз самия продължавам да се изненадвам какви добри кадри се получават в автоматичен режим, просто насочвам и снимам за да хвана момента. Без каквито и да било очаквания и т.н., а същевременно излизат изненадващо добри снимки. Който е имал какъвто и да е Редми телефон преди това, може да оцени огромния прогрес при камерата със Ноте 5.

В заключение мога да кажа, че камерата на Ноте 5 осигурява най-добрите снимки в неговата категория и дори далеч извън нея. Разбира се, за наистина важните моменти от живота най-добре е да използвате фотоапарат.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • NTM
Цитирай

(2018-09-24, 14:59:54)milenvn написа:  Аз самия продължавам да се изненадвам какви добри кадри се получават в автоматичен режим, просто насочвам и снимам за да хвана момента. Без каквито и да било очаквания и т.н., а същевременно излизат изненадващо добри снимки. Който е имал какъвто и да е Редми телефон преди това, може да оцени огромния прогрес при камерата със Ноте 5.

И аз, 1:1. 
От време на време се хващам, че снимам без да има нужда, защото ме кефи да видя резултата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Снимките са страхотни за цената която платих ! Задоволяват ме напълно !

Изпратено от моят SM-T710 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gggng за това мнение:
  • NTM
Цитирай

Камерата на Redmi Note 5 AI Camera определено са по-добри от тези на индийската версия Redmi Note 5 Pro.
Виртуално това е един и същ телефон, единствените разлики са точно в камерите. Индийската версия е малко по-селфи ориентирана. Предната камера е 20 мегапиксела, тоест по този показател по-добре отколкото тази на глобалната версия, която имаме и ние в България. Но смея да твърдя, че 13 мегапиксела също са повече от достатъчни, ако са истински. Но задната камера е наистина различна. Макар и двата варианта да са с 13 + 5 мегапиксела, но основната камера на нашия вариант е с размер на пиксела 1.4 микрометра, докато индийската е с размер на пиксела 1.2 микрометра, както са и на повечето телефони от средния сегмент. Като любител фотограф почти цял живот, смея да твъдя че независимо от разликите в модулите камерите на последните Redmi от ниския и средния сегмент са наистина прекрасни. Говоря конкретно най-вече за Redmi Note 5 AI и доколкото ми е известно Redmi 6 Pro, но също така и за Redmi S2. Доколкото зная обработката, прилагана в Redmi 6 Pro осигурява с малко по-добър динамичен обхват и при снимки и при видео. Не зная дали камерата на Redmi 6 Pro е с 1.4 микрометра. Сигурен съм, че камерата на пластмасовия S2 е с размер на пикселите 1.2 микнобетра, но също дава прекрасни резултати. Също така трябва да се каже, че и трита телефона предлагат цифрова стабилизация при снимането на видео. Това се прави софтуерно, но не на ниво приложение, а на ниво камера, поради което от дигиталната стабилизация могат да се възползват и други приложения, като например Open Camera.
Една от причините, поради които си взех Redmi Note 5 е точно добрата комбинация. Обикновено използвам евтини телефони, не съм вече млад човек и не си падам по флагмани. Затова се бях насочил към възможно по-евтин Redmi. Но Изборът между S2 и 5 Plus е много труден - първият има прекрасна камера, вторият има прекрасен екран и е метален. S2 има кофти екран, доколкото успях да преценя, въпреки че съм използвал и екрани с по-ниска плътност на пикселите... Когато излезе 6 Pro беше с notch, беше по-дебел и от трита и с по-малък екран и от трита. И естествения отговор беше Note 5 6/64.
[-] 4 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • aladin, gggng, milenvn, NTM
Цитирай

Никой не спори, че камерата снима, но тя не е това, което продава телефона. Макар че на Индийското представяне много наблегнаха на нея и двата сензора Сони определено бяха много интересни нови модели, които явно няма да видят по-бял свят Big Grin

на фона на редми ноте 3 и 4 - спор няма. Ъпгрейд е, но този телефон, пак се повтарям: "не се купува заради камерата"
Тя е просто един плюс, който го нарежда доста високо в средния клас, но както имаме колеги със страхотни попадения, така има и такива, които не могат да направят и един неразмазан кадър.
С миуи 10 - нещата би трябвало да се подобрят(ако не с първия стейбъл, то с някой от следващите).
В някоя друга тема бях писал по повод мобилната фотография, че нещата не опират само до сензора.
Който е съумял да подкара Гугъл камера вероятно вече не би сменил телефона за друг на този етап.

Извинявам се на всички, които съм засегнал. Отговарях на конкретен пост за сони сензорите и явно съм се поувлякъл. Ясно е, че за тези пари по-добро няма.
Не случайно изредих няколко малко по-скъпи модела от MI серията, като дори съм много доволен от миналогодишния ми Ми макс 2 (който в китай е около 350лв 4/64 версията и е със сензора на Ми 6, ми ноте 3, ми микс 2)
Споменавам ги пак, защото втория сензор в редми ноте 5 е по-скоро за украса, както е и при поко
Цитирай

Въпросът изобщо не е до обиждане Smile
Вторият сензор е "за украса" и при Redmi Note 5 и при Pocophone F1. Лично за мен втори сензор от рода на 2-5 MP e за украса за който и да е телефон, защото очевидно служи само за размиване на фона, а това може да става и без втора камера, както го показва работата в портретен режим на единствената предна камера точно на тези същите телефони.
Вторият сензор не е за украса на телефони без големи претенции към момента, като например iPhone 8 Plus и Xiaomi Mi A1, които имат два 12 пикселови модула с различна фокусна дължина на обективите и можеш да имаш пълноценно широки или телефото кадри, без да използваш дигитален кроп. В тези два модела всеки един от двата модула на камерата си е пълноценна камера.
Теоретично е по-лесно и по-бързо за софтуера да установи кои точно обекти са на търсеното разстояние, като фокусира два различни модула, отколкото да фокусира различни фокусни дължини с единствен модул, това е така, съгласен съм. От тази гледна точка и на Poco и на Note 5 има полза от втория модул, също както  и от 2 MP втори модул на Honor 7c например, но не до толкова, колкото твърди маркетинга. Освен това, колкото е по-мощен процесърът в такъв случай, толкова по-ненужен е втория модул, както става видно от Пикселите.
Предимствата на камерата на Redmi Note 5 е точно в по-големите пиксели на сензора, но те разбира са си големи на устройства от висок клас като Mi8 и Poco (мисля, че са с еднакви камери). Предимство е също така работещата дигитална стабилизация при записа на видео. Истината е, че реални предимства се подценяват заради маркетингови, но това си е така на всеки пазар. Ако искаме да видим истинските причини, поради които камерата на Redmi Note 5 е наистина много добра за класа си, най-добре е да прегледаме сравненията в мрежата с реални кадри точно между камерите на redmi Note 5 и Redmi 5 Plus. Показателни са и сравненията между S2 и 5 Plus, защото и двата са със SD 625. 
И също така можем да кажем, че идващият Redmi Note 6 Pro (ако са верни характеристиките, които вървят из мрежата) е силно подценяван ъпгрейд. Всички го оплюват, защото е виртуално същия телефон като Redmi Note 5, но всъщност камерата му ще има много съществуно предимство - оптична стабилизация. Не че бих си го купил заради това, но да, това е съществен ъпгрейд пред камерата на Note 5. В същото време, както виждате, потенциалните купувачи са по-силно впечатлени от ненужния втори модул на предната камера Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • milenvn, NTM, pazdir, suffer
Цитирай

За камерите абсолютно те подкрепям във всичко, което си написал. За  Redmi Note 6 Pro-  Xiaomi започнаха да бълват прекалено много модели през 6 месеца. Просто няма смисъл. Много по-добре е да се съсредоточат в текущата поддръжка и обновления.

Както сам казваш, Note 6 Pro е буквално същия като Ноте 5, с изключение на оптичната стабилизация на камерата и втория модул отпред. За да си заслужава да ъпгрейдне човек, трябва да сложат и нов процесор и други подобрения, които дано да ги видим в новия модел догодина. Телефона е цялостен продукт, не просто един сензор за камерата.


Цитирай

(2018-09-22, 17:26:55)gggng написа:  Днес взех 32 ГБ версия от тук http://www.aparatbg.com Телефонът си пристигна фабрично запечатан , никакви ядове , бързо точно !  За няколкото часа разцъкване съм изключително доволен от устройството !

Искам да взема един такъв на дъщеря ми и този магазин дава най-добра цена за бг. Да питам пак( без значение че си го написал) - фабрично всичко ок ли е, глобалната версия или  Kитайската с Глобал РОМ ?

Пс. Поръчах и утре ще кажа отзиви за продавача. Доста ниска цена за нашата страна. Щях да го поръчвам от Алито, но с тази цена от 348 лв. за 4/64 просто не си струва да се занимавам.

Леле, последния месец рязко завой в ползваните устройства. Аз от Sony на Xiaomi. След като съм изключително доволен от Покото следва и детето от Samsung на Xiaomi....
Цитирай

(2018-09-25, 14:49:54)Doynov написа:  Искам да взема един такъв на дъщеря ми и този магазин дава най-добра цена за бг. Да питам пак( без значение че си го написал) - фабрично всичко ок ли е, глобалната версия или  Kитайската с Глобал РОМ ?

Пс. Поръчах и утре ще кажа отзиви за продавача. Доста ниска цена за нашата страна. Щях да го поръчвам от Алито, но с тази цена от 348 лв. за 4/64 просто не си струва да се занимавам.

Леле, последния месец рязко завой в ползваните устройства. Аз от Sony на Xiaomi. След като съм изключително доволен от Покото следва и детето от Samsung на Xiaomi....
Да глобална версия , беше фабрично запечатан с преглед и тест ! Отворихх си го в еконт ! Супер е телефона, ако някой се чуди за 32 или 64 версия няма да усети разлика !

Изпратено от моят SM-T710 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-09-25, 18:56:22)gggng написа:  ... ако някой се чуди за 32 или 64 версия няма да усети разлика!

Как ги пишете толкова смело тези работи, всеки има различни потребности.
Цитирай

(2018-09-25, 18:56:22)gggng написа:  Да глобална версия , беше фабрично запечатан с преглед и тест ! Отворихх си го в еконт !

Взех го преди малко. Всичко беше както си го описал. Фабрично запечатан с преглед и тест. Иначе 32 гигабайта( досега беше с 32 и беше зле работата) няма да и стигнат доникъде на моята щерка, а предполагам и на повечето деца.....Като знам с какво ли не ги пълни телефоните се съмнявам и 64 да и стигнат. Вероятно ще се слага карта памет.
Цитирай

В момента е на промо 379 лв в емаг 4/64
Цитирай

моя телефон го взех преди 2 месеца от този сайт
https://www.smartfonbg.com/Phones/xiaomi...&order=ASC
Глобална версия с гаранция. Черния беше 410лв, сега е 349. Кутията беше запечатана и всичко с телефона наред.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

Здравейте.Обмислям покупка на нов телефон.Спрял съм се на  Redmi Note 5 -4/64  black.Въпроса ми е :откъде е по изгодно да го закупя.В алиекспрес най ниската цена която намерих беше 220$ (с доставката).По нашите сайтове е около 340 -350 лв.Ако го закупя от Бг. с какъв  ром идва и дали е глобална версия.Благодаря на отзовалите се.
Цитирай

В коментара над твоя (#494) е отговора ти. Приятелка също е поръчала от там. Днес или утре като пристигне ще го погледна и ще споделя всичко ли е ОК.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В момента в този сайт има redmi note 6 pro 6gb/64gb за 469лева. Изрично им писах дали за тази цена действително е 6gb и глобална версия и те потвърдиха. Бях решил вчера да подменя redmi note 5, но тъй като много бързо пада цената за момента се отказвам. Телефона е супер иначе!

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай

(2018-10-04, 11:37:59)bigtisho написа:  Здравейте.Обмислям покупка на нов телефон.Спрял съм се на  Redmi Note 5 -4/64  black.Въпроса ми е :откъде е по изгодно да го закупя.В алиекспрес най ниската цена която намерих беше 220$ (с доставката).По нашите сайтове е около 340 -350 лв.Ако го закупя от Бг. с какъв  ром идва и дали е глобална версия.Благодаря на отзовалите се.
Телефона е пред мен в момента и дори се ъпдейтва до miui 10. Има гаранционна карта с номера на телефона и касова бележка. Странното е, че печата на гаранц.карта е от варненска фирма,а телефона е изпратен от София. Но - всичко е точно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на martaka за това мнение:
  • bigtisho
Цитирай

Здравейте. Притежавам xiaomi note 4.
При провеждане на разговор почти винаги се случва да задържа разговора или да натисна с бузата си някоѝ друг бутон. Не мога да проведа нормален разговор. Дали този  проблем присъства и в xiaomi redmi note 5?
Цитирай

(2018-10-10, 08:59:38)todorneg написа:  Здравейте. Притежавам xiaomi note 4.
При провеждане на разговор почти винаги се случва да задържа разговора или да натисна с бузата си някоѝ друг бутон. Не мога да проведа нормален разговор. Дали този  проблем присъства и в xiaomi note 5?
Това се получава, заради проблем или липса на сензор за близост. Определено в този телефон, такъв проблем няма, вероятно си попаднал на дефектна бройка, тъй като с такива проблеми, най-често са много бюджетни модели.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)