Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка

Явбо производителя не разбира от софтуер
Цитирай
Аксесоари

(2018-06-07, 15:16:38)Sad8 написа:  Порових по въпроса с калъфа, иаглежда тази опция се нарича Smart View и е била налична при miui 8, а при miui 9 изглежда я е хванала липсата...
Ако е така - освен да изчакаш, може пък сега в MIUI 10 да се сетят да я върнат обратно.

 
Цитирай

На Mi 5s , смарт калъфа си бачка,тоест показваше часа.
Цитирай

(2018-06-07, 09:30:22)pocko написа:  Така като гледам най-евтиния вярянт за 4/64 в али е 230$


От доста време има сума ти оферти по 199-  210 долара за 4/64 версията  Smile

Конкретен линк, черната версия 4/64 за 209 долара, бялата за 199 долара: https://ru.aliexpress.com/item/Xiaomi-Re...b370064fea


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • heis3nberg, pocko
Цитирай
Wink 

(2018-06-07, 15:17:56)suffer написа:  Явбо производителя не разбира от софтуер

Мдаа,  Smile.  Много тънко чувство за хумор. 
Мислех си - тоя път улучих баланса между хардуер/софтуер с RN5. Със стоково Oreo 8.1 и Project Treble, с малко настройки и край - започвам да се занимавам с по- смислени работи. НО, позачетох се тая сутрин за задващото се MIUI 10 и доколкото схващам с него ( а то ще дойде искам или не) пристига следващата вълна "smartness" или madness  - вече не само Гугъл ще ме тормози, ами и Шай-о-ми-то с новата мода елементи на изкуствен интелект в юзер интерфейса. За фотографията - добре, но започват да се ровят все по- надълбоко и стигат до опити да идентифицират емоционални състояния. Не мога да си представя колко досаден и идиотски може да бъде този нов интелект. Остава да видим. Но отсега разбирам, че пак ще трябват интервенции. 
* Днес Гугъл реши, че съм китаец и ми отвори Youtube не с обичайните родни фолк звезди. От колко време се опитвам да го "обуча" да тръгва поне с международната версия (без да съм логнат), но не и не. Интелектът вероятно "реши", че не просто съм фен на една китайска марка, а вероятно че съм китаец, който живее тук. (Сега тества реакциите ми и може пак да си върне стария дефолт) . Това само като пример за новия идиотизъм, който предусещам, че се задава. Не знам вие кво мислите.
Цитирай

(2018-06-07, 18:02:17)milenvn написа:  От доста време има сума ти оферти по 199-  210 долара за 4/64 версията  Smile

Конкретен линк, черната версия 4/64 за 209 долара, бялата за 199 долара: https://ru.aliexpress.com/item/Xiaomi-Re...b370064fea

Аз от изпитаните доставчици с доставка през DHL от Али цена под 229 $ за глодална версия 4/64 не намирам. Ти къде ги видя тези цени ?

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

@slavi_777, и аз не виждам такива цифри във въпросния линк. А при някои търговци, Tonke например, дори е по-скъпо. Към днешна дата 4/64 версията си излиза на $230, дори и при Global Store - явно ще се чака.

 
Цитирай

В алиекспрес цените се въртят на разбъркано от 208 до 229 сред няколкото топ търговеца с банера за DHL. При един от тях, когато цената е надута аксесоара пък е без горница и става все тая. Но виждам, че на родния пазар цената е твърдо 450- 460 лв. Един изчезне, друг се появи. Вчера мярнах MI 8 SE за около 330, тъй че няма накъде да върви нагоре цената на редми-то.
* имам предвид 4/64
Цитирай

Вчера вечерта черния от линка беше 209$, gold-199$... сега пак е 230$
[Изображение: ca88885900b517e4e68452ae5f601d63.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на pocko за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай

Да, явно и в Китай - петък е пазарен ден.

 
Цитирай

(2018-06-08, 09:56:46)pocko написа:  Вчера вечерта черния от линка беше 209$, gold-199$...

Точно така  Tummenupp

Това са реалните цени на телефона!! А търговците постоянно ту вдигат, ту свалят цената, за да излъжат някой незапознат и да спечелят повече!

Следете тази таблица: Таблица с цените на Ноте 5    и където е 199-210 долара, там поръчвайте!!

Например в МОМЕНТА ето тук черната версия е 210 долара: https://ru.aliexpress.com/item/-/3287334...b370064fea

Който иска с DHL- тук бялата е 199, черната 210 долара (без цената за DHL): https://ru.aliexpress.com/item/Xiaomi-Re...b370064fea


Цитирай

Някой да знае БГ магазин който да издава фактура по ДДС и да не е Технополис или Плесио? Ще го вземам на фирма и искам да ползвам ДДС-то обаче Технополис и Плесио са надули малко цените, 520лв за 4/64 си е прекаляване... Гледам в пазарувай има разни магазинчето около 450лв обаче дали издват фактури? Ако някой има опит да сподели Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай

Прав си , че 520 лв. за 4/64 си е надута цена, но тя е надута от официалния вносител Солитрон. Онези малките магазинчета работят без ДДС, затова и предлагат по-ниска цена и съответно "гаранция- Франция"  Smile

Освен да изчакаш да видиш мобилните оператори за колко ще го пуснат с клиентска карта без договор,  друго не се сещам в момента...


Цитирай

Понеделник ще ги прозвъня тези магазинчета да видя дали някое от тях може да ми свърши работа и ще информирам ако има и други като мен да се възползват.
Междувременно ако някой знае нещо Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай

Погледни и в xiaomishop - предлагат се и там.

 
Цитирай

Emag имат добри промоции
Цитирай

Здравейте,имам Xiaomi Redmi 5 plus 4/64 заслужава ли си да го сменя с Redmi Note 5 pro
Цитирай

(2018-06-09, 11:07:19)ico_3 написа:  Здравейте,имам Xiaomi Redmi 5 plus 4/64 заслужава ли си да го сменя с Redmi Note 5 pro

Почти идентични са, камерата на ноте 5 уж е по добра поне от хвалбите в нета. Ако имаш пара артък защо да не го смениш но иначе няма смисъл.Винаги ще има по нови и по нови модели.
Цитирай

(2018-06-09, 11:07:19)ico_3 написа:  Здравейте,имам Xiaomi Redmi 5 plus 4/64 заслужава ли си да го сменя с Redmi Note 5 pro

Редми 5 плюс е преопакован Редми Ноте 4. Със бавния над двегодишен процесор Снап 625 и посредствена камера...

Редми Ноте 5 е съвсем друг свят. Със новия и много по-бърз процесор Снап 636, новата и много по-бърза памет eMMC 5.1 , страхотната двойна камера, която отвява 5 Плюс и при снимки и при видео! Разликата е огромна, взимай смело, ще останеш много доволен!!  Tummenupp


Цитирай

Бих изчакал А2....
Цитирай

Здравейте! В момента се намирам в Германия и се опитвам да намеря PRO версията, но нещо не намирам в магазините или просто си е написано като "Xiaomi Redmi Note 5" ?
https://www.xiaomiglobal.de/xiaomi-redmi...-gold.html Това PRO версията ли е ?
Цитирай

^ Това е, да. Името си е Ноте 5, без Про.

За А 2 няма какво да чакаш, характеристиките са ясни, виж Mi 6x. За съжаление цената ще бъде 100- 150 лв над Ноте 5, с което модела се обезсмисля. По добре при това положение Mi 8 SE.


Цитирай

(2018-06-09, 11:07:19)ico_3 написа:  Здравейте,имам Xiaomi Redmi 5 plus 4/64 заслужава ли си да го сменя с Redmi Note 5 pro

Няма ли на кого да го подариш? Аз тъй направих с Редми Ноте 4. 
Моделът бих казал е конкурент на флагманските лайт версии. 
Вече се убеждавам, че Ксиоми са направили специално намигване на индийските си фенове с камерите на устройството.
Във wikipedia redmi note 5 pro е удостоен със слоган - India's camera beast, India's all rounder. Това е малко по- различен телефон-  първия със СД 636, Флагмана на бюджетките. Искам да го опитам това животно, малко по- грубовато, но по- диво. Убеден съм, че крие потенциал, който тепърва ще ще се разкрие. 
Между другото мойта бройка сега пътува - Хонг Конг- Дубай- Кьолн- Гетуик.  Сега е в Германия на път за ЮК, за да може оттам да влезе вече като вътрешна за ЕУ търговска единица без данък. 
Значи след Брекзит телефоните ни ще идват по- бързо, направо от Германия. А няма да се учудя и един ден да идват направо от склада в Пловдив
Цитирай

не се размечтавай много. По новите закони се очаква да си плащаме ддс-то още при покупката и няма да има необлагаем минимум
Цитирай

(2018-06-09, 23:13:13)suffer написа:  не се размечтавай много. По новите закони се очаква да си плащаме ддс-то още при покупката и няма да има необлагаем минимум

Исках да кажа, че живеем в откачен свят, но  шегата не ми се е получила, наистина. 
Не знаех за тези нови проекто закони. Благодаря!
А ако питат мен, искаш ли Китай в евросъюза - да, с 2те ръце.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)