Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка

(2018-06-09, 11:07:19)ico_3 написа:  Здравейте,имам Xiaomi Redmi 5 plus 4/64 заслужава ли си да го сменя с Redmi Note 5 pro

На 12.06 ще представят redmi 6  изчакай да видиш какво ще е,но има доста слухове за сд625,агейн...
Цитирай
Аксесоари

Относно гаранцията в сайта www.xiaomiglobal.de, реално има ли някаква гаранция за тия телефони и може ли да се използват в България или Германия ?
От www.aliexpress.com по добре ли е да се поръчва ?
Цитирай

(2018-06-10, 11:07:46)Blue_Hulk написа:  Относно гаранцията в сайта www.xiaomiglobal.de, реално има ли някаква гаранция за тия телефони и може ли да се използват в България или Германия ?
От www.aliexpress.com по добре ли е да се поръчва ?

https://www.citytel.bg/xiaomi-redmi-note...gb-3gb-ram 

ето ти същата цена като в сайта ,отиваш в Младост и си го купуваш имаш гаранция и физически магазин
Цитирай

Кое да взема Глобалната или Китайската версия ?
Според вас коя е най добрата версия ?
Цитирай

Принципно са еднакви и двете версии. Ако ще го поръчваш от Китай, разликата в цената е 2-3 USD, така че според мен глобалната. Ако ще е от някоя техно верига, то при тях е глобалната

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

(2018-06-14, 11:50:52)Blue_Hulk написа:  Кое да взема Глобалната или Китайската версия ?
Според вас коя е най добрата версия ?
Еднакви са....мен ме яд защото нямаме индийската.Примерно индийската има фейс ънлок, а при европейската няма тази опция.Трябва root, и да си е флашнеш опцията.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

а каква е разликата между китайската и глобалната,останал съм с впечатлението че версиите са само индийска(про) и китайска(глобална).
Цитирай

(2018-06-14, 13:27:02)Wild bear написа:  а каква е разликата между китайската и глобалната,останал съм с впечатлението че версиите са само индийска(про) и китайска(глобална).
Няма,поне на документи,еднакви са!Просто китайската е бъркана с китайски приложения, глобълската са изчистени и имаш бг език ,маркет и т.н.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Бъркаш версия на рома с версия на телефона.

Индийска и глобална версия идват фабрично с Глобал Стейбъл.
На китайската се слага вероятно чрез отключване на буутлоудъра или тестпойнт пак глобална стабилна. Иначе си идва с Китайска стабилна версия на рома
Цитирай

(2018-06-14, 13:57:58)suffer написа:  Бъркаш версия на рома с версия на тешефона
Да,може!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-06-14, 13:23:32)tiesto_pld написа:  Еднакви са....мен ме яд защото нямаме индийската.Примерно индийската има фейс ънлок, а при европейската няма тази опция.Трябва root, и да си е флашнеш опцията.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

За фейс ънлок, от настройки слагаш регион русия и се появява, лично мен не ме кефи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emil11 за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай

Лек ъпдейт за заинтетесованите. Тmobil и allgsm предлагат фактура по ддс. Обаче междувтеменно емаг го пуснаха за 469.99 и съответно моя работодател има допълнителни отстъпки някакви и го поръча за 423лв с ддс и фактура. Очаквам го скоро!

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай

(2018-06-16, 15:12:02)MupoMD написа:  Лек ъпдейт за заинтетесованите. Тmobil и allgsm предлагат фактура по ддс. Обаче междувтеменно емаг го пуснаха за 469.99 и съответно моя работодател има допълнителни отстъпки някакви и го поръча за 423лв с ддс и фактура. Очаквам го скоро!

Аз пазарувам от Tmobi, взех го от там моя, гаранция 2г., цените са добри - 3/32=420лв. и 4/64=453лв. и има цветове.
Препоръчвам без да правя натрапчива реклама!

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Поръчан днес от Emag 4/64 Black
Първо устройство от марката. До сега съм бил все на Huawei надявам се телефона да си заслужава
Цитирай

В €маг (не маркетплейс) е на 389 лв. Дали е реално това? Доста голяма разлика откъм цена в сравнение с 4/64 версията.
Цитирай

(2018-06-20, 10:41:36)nzim написа:  В €маг (не маркетплейс) е на 389 лв. Дали е реално това? Доста голяма разлика откъм цена в сравнение с 4/64 версията.
3/32?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз го взех от Емаг, миналата седмица за 423лв. 64/4


Цитирай

(2018-06-20, 10:41:36)nzim написа:  В €маг (не маркетплейс) е на 389 лв. Дали е реално това? Доста голяма разлика откъм цена в сравнение с 4/64 версията.

Реална е, защо не? В алиекспрес въпросната Gold версия вече е на 159 долара = 267 лв. Виждаме едни 120 лв. отгоре. Уж имате гаранция от Емаг, но... по-добре да не разчитате на нея  Smile

Като се замислите, за едната гаранция да платите 120 лв., е почти половината цена на телефона ( от 267 лв.)  Какъв е смисъла?

Който не иска да плаща тези надценки на бг търговците, ето два линка за 159 долара Gold версията:  https://www.aliexpress.com/item/-/328670...b370064fea
https://www.aliexpress.com/item/-/328572...b370064fea


Цитирай

(2018-06-20, 10:44:59)joni81 написа:  Аз го взех от Емаг, миналата седмица за 423лв. 64/4

Това е повече от добра цена. 
 
Относно покупката от Китай моите наблюдения показват спадане на цената твърдо с ... 3 долара за около месец. За всички варианти. 
Голд е винаги по- евтин. Остава и движението през няколко часа с по 10 долара. Допускам, че опцията се предлага от алиекспрес централно. Търговците само избират дали да я ползват. (хипотеза)
Пазаруването от али експрес все пак си е рисково, затова и не е масово. Родните търговци ми се струва, че предлагат съвсем приемливи надценки. 
 Като се има предвид цената на тоя дивайс (350 - 450 лв. )  рискът от личен финансов банкрут не е особено голям, а вероятността да се изтегли печеливша бройка е доста висока. 
Предполагам декември месец за по- консервативните потребители ще има още по- добри промоции. 
Аз лично пазарувам от Китай за кеф.
Цитирай

Моя за 410 от търговец който ги внася от Китай.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Важно условие при покупка от Китай е да се уговорите с продаеача,и ти предварително да пише/декларира на пакета цена по-ниска от 15 долара и стоката да е описана като някаква,която да отговаря на писмата цена. Ако не е спазено това в пощите отварят пратката и следват главоболия. Някъде беше писано,че минавали скенер,но не вярвам,иначе аз лично щях да съм минавал доста често митници,а не съм.
П.С. Черния вариант 4/64 ми излезе 349 лева и дойде за точно 13 дни. Закупил съм поне десетина телефона и досега съм нямал никакви проблеми. Гледа се рейтинга и да е поръчвана стоката от дадения продавач и обикновенно няма никакви проблеми. Е,поне засега

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Все пак е добре да знаете, че телефоните поръчани от Китай нямат гаранция. Пощите отказват да изпращат телефони заради батериите, а през DHL излиза почти като един нов телефон. Иначе определено цените са по добри и нека всеки да си прецени дали си заслужава да спести 50-100лв.


Цитирай

А защо да оповестявам в пощата какво изпращам! Тоест ще кажа,че е нещо друго. Всички китайци ти говорят,че имаш гаранция,но даже и не помислям да я ползвам. Освен ако не е изгоряла дънната платка всичко останало е евтино и лесно сменяеми. А гаранция от някакъв гараж така или иначе не е добра алтернатива. Само ако си го взел от сериозен магазин,или пък от оператор...но там цените скачат много. Пък за тази цена аз съм си решил,че си струва рискът. На всичкото отгоре ако руут-неш телефона и пак ти отпада гаранцията. Пък и дали ще ти щго оправят наистина си е чист късмет в родната ни България. Всичко е твърде субективно и затова всеки сам си преценява кое и как е най-добре за него!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Тя "пощата" не пасе тревица Wink. Има доста варианти да разбере и разбира какво пращаш, особено като го върнат от другата страна неприето след 1 месец... А с DHL няма мърдане да лъжеш, скъпо е и действително спестените 60-80 лв за без гаранция са спорни...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Надценявате в повечето случаи служителите от БГ Пощи. Не искам да ги обиждам,ама там не са с нюх на криминални инспектори та да разберат какво има в хилядите пратки,дето им минават през ръцете.
Мой приятел си ползва китайската гаранция. Ставаше въпрос за четец за книги. И си го прати(един месец до Китай),две седмици за ремонт и си му го върнаха(още месец за доставка)... Аз не бих го направил,ама всеки си знае.
Не подценявайте надценките на търговците. Този който аз взех за 350 сега е най-евтин в ЕМАГ за 450,ама там ако се наложи да им ползваш гаранционните сервизи ще  попаднеш в много красив филм. А магазините с добро гаранционно обслужване си имат и много добри надценки....
Пак казвам,че аз не давам акъл на никого какво да прави. Това са опциите. Всеки сам за себе си преценява. Аз съм преценил,че цената ми е много изгодна,и рискът да си взема телефон без фактическа гаранция си заслужава,особено щом се касае за марка XIAOMI,марка засега без особени дефекти..
Избора е Изцяло Във Ваши Ръце!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)