Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка
#26

Ами ще го пишат за 18 долара мп4 плеър и се надяваме да мине.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ако си в по-малко населено място може и да пробваш с тука има тука нема, ама ако си от по-голям град трудна работа.
Цитирай
#28

(2018-05-01, 20:50:23)anatol06 написа:  То добре ами ДДС-то.

Какъв е проблема с ДДС-то? Изчисляваш колко е 20 % от цената и преценяваш дали ти се рискува с обикновена поща с безплатна доставка. Шанса да мине е 50/50. Ако не мине, плащаш 20 % ДДС. На 280 лв. това са 50 лв. ДДС, ако нямаш късмет. В случай че съвсем не ти се рискува, си го поръчваш с DHL за 20 долара повече, където гарантирано няма митница (следиш за съответния надпис на сайта на продавача- DHL Express).


Цитирай
#29

Аз не съм видял в MI Authorized да има опция с DHL да не минава митница. Ти къде я видя ?
Цитирай
#30

^ Дал съм линкове в първото ми мнение по темата! Ето отново такъв, забележи на снимката на телефона големия надпис- "NO CUSTOMS DUTY  for EU by DHL": https://ru.aliexpress.com/store/product/...b370064fea

[Изображение: 9][Изображение: 2mf1awp.png]


Цитирай
#31

(2018-05-01, 21:18:36)milenvn написа:  ^ Дал съм линкове в първото ми мнение по темата! Ето отново такъв, забележи на снимката на телефона големия надпис- "NO CUSTOMS DUTY  for EU by DHL": https://ru.aliexpress.com/store/product/...b370064fea

Абе човек не четеш какво обсъждаме. Говорим за Mi mix 2. Виж пост 24. Явно не следиш темата.
Цитирай
#32

(2018-05-01, 21:09:18)anatol06 написа:  Ако си в по-малко населено място може и да пробваш с тука има тука нема, ама ако си от по-голям град трудна работа.

Че ти си казал, минават си и в София. В случай, че евентуално ти го хванат фотошопираш всички документи все едно си го купил за 60-70$ телефона и си плащаш там 20-30лв и си свиркаш.
Цитирай
#33

(2018-05-01, 21:55:20)straightup написа:  ....В случай, че евентуално ти го хванат фотошопираш всички документи все едно си го купил за 60-70$ телефона и си плащаш там 20-30лв и си свиркаш.
Не препоръчвам подобни "врътки". Вместо да "си свиркаш", да не стане после да пиеш една студена вода като платиш повече в крайна сметка.

 
Цитирай
#34

Едно е търговеца да измами и да мине пратката, друго е да те хванат да мамиш на място.
Винаги могат да те накарат да отвориш при тях сайта да видят сумата.
Не препоръчвам врътки, не харесвам подкупи.
И не одобрявам фотошопиране
Цитирай
#35

брех,изядахте го човечеца за спестени още 10лв еейй Smile
Цитирай
#36

(2018-05-02, 09:13:14)NoMaD написа:  Не препоръчвам подобни "врътки". Вместо да "си свиркаш", да не стане после да пиеш една студена вода като платиш повече в крайна сметка.

Ами не, няма шанс това да стане. :Smile Аз пък ги препоръчвам тея "врътки"

@suffer приятелю то и като си платиш DHL доставката пак е врътка и подкуп. Като сте толкова морални си поръчвайте стандартна доставка и си плащайте ДДС-то както си му е реда. Защо правите "врътка" с DHL?
Цитирай
#37

Не говоря конкретно за него, а за манталитет. Доникъде няма да стигнем ако всеки гледа да прецака системата.
Айде - за телефон лъжеш с 40-80-100лв ддс, ама със същия манталитет в определени кръгове се завлича държавата с милиони.
Ето затова няма да се оправим
Цитирай
#38

Ти да не си се надявал, че някога ще се оправи България? Разбира се че няма. И ако мога по всякакъв начин бих прецаквал държавата, стига да мога. Най-искрено го заявявам, и не, не ми е такъв манталитета. Просто държавата нищо не ми е дала и продължава да не ми дава, а само да взима. Навсякъде корупцията и далаверите са на макс, е аз ли да се правя на много честен и морален? Не мерси. Но това е дълга тема за разискване, нека спрем дотук. Всеки е свободен да прави каквото пожелае и съответно отговаря сам за действията си.
Цитирай
#39

(2018-05-02, 09:55:30)straightup написа:  Ти да не си се надявал, че някога ще се оправи България? Разбира се че няма. И ако мога по всякакъв начин бих прецаквал държавата, стига да мога. Най-искрено го заявявам, и не, не ми е такъв манталитета. Просто държавата нищо не ми е дала и продължава да не ми дава, а само да взима. Навсякъде корупцията и далаверите са на макс, е аз ли да се правя на много честен и морален? Не мерси. Но това е дълга тема за разискване, нека спрем дотук. Всеки е свободен да прави каквото пожелае и съответно отговаря сам за действията си.

Офф: И всички ако мислят като теб, със сигурност няма да се оправим, но да не влизаме в спор, че темата ще стане мазало.

По темата с подправянето, имам познати в митница, подправянето на такъв тип документ е подсъдимо, и въпрос на време някой да изгърми.
Офертата с DHL Express е друга, там съответната страна (UK в случая) позволява вноса на техника без такси. Там човек на китаеца получава пратката (обикновено е големичка), разделя и опакова наново и тогава изпраща в страните от европейския съюз. Законово всичко е легално.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#40

Да, това клише го знам за всички, ако мислят като мен, ясно ми е. Както и да мислят - никога няма да се оправим ФАКТ. А каквото мога ще скрия/открадна от смотаната държава, като почне нещо да прави държавата за мен, тогава може да се върна на старото ми мнение, което беше че е хубаво всичко да се плаща и нещата да се правят както си му е редът. Е да, ама не, особено след като ми се роди дете още повече видях тази държава как не прави НИЩИЧКО за теб, а иска отвсякъде да те скубе.

Сигурно е легално, затова само няколко продавача го предлагат, защото е много легално. Това, че вм UK няма ДДС не знам откъде си го чул, ама си в грешка. НО да приемем, че няма ДДС - ти с твоите 40лв с какво допринесе за нащата държава? С нищо - точно толкова с колкото и аз, така че не виждам защо четете морал в случая?
Цитирай
#41

Представи си, че си безработен. Държавата ще ти плаща 10-на месеца после те оставя да умреш от глад. Въобще не им пука.И на всичкото отгоре ще ти искат 20 лева здравно осигуряване, въпреки че си безработен. Тия 40 лева като ги дадеш, щото си много морален, веднага ще ги вземат политиците и ще ги изпукат. Ти са пъчи с твоя морал, ако си нямаш работа. Това е истината.
Цитирай
#42

Еми това казвам и аз. Ето ти друг пример - сина ми догодина ще трябва да почва ясла, покривам всички изисквания и събирам максимален брой точки, обаче понеже в моя район се борят по 30-40 деца за 1 място, отделно кой си плаща подкуп, кой си пише детето болно и сети се дали ще ми приемат мойто. Следователно като не го приемат аз какво правя? Жена ми да напусна работа освен, понеже държавата не може да си осигури децата?
Знам че е тъпа цялата работа, ама както Анатол каза, това е истината.
Цитирай
#43

Офертата с DHL си е съвсем законна. Другия начин е, ако имат склад в ЕС и от там да ти пратят телефона. Другото дето се предлага, да се фотошопират документи, не е. Не си мислете че тия в митницата ядът доматите с колците. Като ти поискат справка от банката, за това колко си платил, пак ли ще лъжеш? Плюс това, не е само ДДС, може да решат да плащаш и разни други такси. При внос на електроника, от държава извън ЕС. Знам за случай на такива тарикати, дето са подправяли с фотошоп документа. И за други дето са им отваряли пратката в митницата пред тях и после им е излизало солено, като си платят.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#44

При внос на електроника имаш само ДДС, няма други такси.
Цитирай
#45

Може. Но доста хора опитващи се да излъжат митниците, плащат солено след това.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#46

Както казах, тези с DHL също ги лъжат, така че не виждам накъде биеш? Не виждам кое му е законното да си купиш нещо от Китай и да не платиш ДДС в България?
Цитирай
#47

Тия с DHL не лъжат. Защото пратката идва в повечето случай, от склад в ЕС. И са платени вече таксите, в някоя друга страна от ЕС. А ако случайно идва от другаде, в тази цена е включено и ДДС. Но си е напълно законно. Не си мисли, че пратки с DHL не минават митница, ако идва от страна извън ЕС.
То и тук може да си закупиш чисто нова кола, ама да платиш ДДС в Германия. И много чужденци го правят, щото им излиза по-евтино.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#48

"законното" е, че ДДС-то се плаща на влизане в Европейския съюз.
А в Англия много са отпуснали примката и не е като при нас 15 евро необлагаемия минимум, а 39лири (което е около 51$).
При пътуване с dhl винаги се минава митница, така че каквато и схема да има китаеца нас не ни засяга. Ние сме си платили доставката и си чакаме стоката.
Може и като е по-голям пакет да си плаща някакво фиксирано ддс, но май вече спряха тази схема с директен дхл от китай до англия.

В най-скоро време англия ще излезе от ЕС и ще почне да се плаща ддс на всяка стока - вероятно още при покупката ѝ.
Съответно има слух, че алибаба ще имат склад в пловдив - така че при пазаруване вероятно цените ще са по-високи, но ще си получаваме пратките по-бързо, като ще има и някаква гаранция.
Основния противник на китайските магазини, внасящи в ЕС е амазон, доколкото знам, защото много им бъркат в джоба

Нека все пак се придържаме към темата. То е ясно че сме различни и всеки има гледна точка за това дали и как да се пазарува от Китай.
Крайната цел е да се снабдим с модела от заглавието
Цитирай
#49

А това с кешбек някой може ли да обясни,фак на шибаната система,тази държава никога няма да се оправи,всички горе крадат и продават държавната собственост
Цитирай
#50

Кешбека е сайт, който рекламира али или всеки друг китайски магазин и получава % от всяка покупка, като ти получаваш процент от този процент...
Не са големи сумите. На телефон прибираш 2-4$, но поне се трупа нещо. Най-лесно е да се прати в webmoney, но още не съм тествал покупка чрез този портфейл, понеже имам само към 5$ там
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)