Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка
#51

На телефона започна да му се нормализира цената явно е наличен при все повече търговци и това оказва влияние. В момента при Goldway глобалната версия с dhl е 434 лв.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Хвърлил съм око на 6гб. версия. Ако го взема, ще мога ли да му сложа глобален ром и има ли насоки как точно става?

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#53

Можеш, разбира се. Правиш си профил, подаваш заявка за отключване на буутлоудъра и след това слагаш каквото си поискаш.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#54

Някой ползва ли версията с 6gb / 64 gb? Струва ли си да сменя redmi note 4 4gb/64 с този телефон?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай
#55

Рано е да се каже,като тези преордерналите скоро ще си получат телефоните ,но със сигурност ще е по добър от стария му събрат .

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#56

(2018-05-14, 08:26:15)locke написа:  Някой ползва ли версията с 6gb / 64 gb? Струва ли си да сменя redmi note 4 4gb/64 с този телефон?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapat
Дори и за 4/64 си струва ,сега е момента да му вземеш някакви пари на  твоят и да ъпгрейднеш 
Най малкото дисплея е 6 инча и е  доста по добър,все пак ти трябва да си прецениш  Smile
Цитирай
#57

Както се и очаква, цената на телефона върви бавно надолу. Глобалната версия 4/64 вече е налична за 230 долара, а китайската версия с глобален ром- за 220 долара: Xiaomi Redmi Note 5, версия 4/64 за 220 долара 

Белия вариант е дори 210 долара.

Глобален ром означава, че си имате български език и Гугъл Плей. Нямате само поддръжка на LTE на 800 Mhz, което не е важно, защото и без това не се използва в България. Всички други честоти са налични.

Камерата на китайската версия според слуховете е по-добра. Това предстои да се потвърди с тестове съвсем скоро.

Аз може би след един месец ще поръчам. Както за да видим коя камера е по-добра, а също и защото очаквам допълнително цената да върви надолу до към 200 долара за 4/64 версията.


Цитирай
#58

Тези дни определено има движение надолу


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#59

^ Да, това е очакваното нормализиране на цената, след като вече има достатъчно наличности при реселърите. Би трябвало скоро цената на черната версия да спадне до 200 долара.


Цитирай
#60

Да, или просто да бъде спрян от прозводството или да са изчерпани количествата , както при повечето модели, докато чакате да му падне цената - не бих разчитал точно на това.

 
Цитирай
#61

^ Да бъде спрян от производство или изчерпани количествата от модел  на няма и два месеца?!? Предполагам че просто се шегуваш... Smile Smile

Освен това отдавна пазарувам телефони на Xiaomi и съм забелязал определен модел на поведение при реселърите. Обикновено 3 месеца след старта на продажбите в Китай вече има достатъчни количества и надценките при реселърите падат до нормалните 20-30 долара на телефон. Така стана при Ноте 4, както и  преди него с Редми 4 Прайм и Редми Ноте 2. Разбира се, който е нетърпелив, нека си пазарува на каквото цена прецени Smile  Живеем в свободен свят. Аз помагам с моите наблюдения на хората, които ценят парите си и купуват в момента, в който е най-изгодно!  2-3 седмици по-рано или по-късно нищо няма да променят, но спестените пари са реални и може да се похарчат за нещо друго!!


Цитирай
#62

Конкретно става въпрос за черния цвят. Навремето MI4, както и MI5 черният цвят след 5-6 месеца от презентацията вече не можеше да се намери на пазара, при това с минимална разлика на падеж в цената - ами вие си чакайте, дано спестите $10-15.

 
Цитирай
#63

^  Mi серията на Xiaomi е друг свят. Както вече отбелязах, имам дългогодишни наблюдения върху Редми серията на Xiaomi!!


Цитирай
#64

Както и аз - но само времето ще покаже.

 
Цитирай
#65

Разбира се, че времето ще покаже. След един месец ще говорим пак Smile 

И не е въпроса в 10-15 долара. Ако телефона се продава в големи количества на каквото и цена да го пуснат, то тя никога няма да намалее. Ние като потребители можем да стимулираме магазините да си намалят надценките за сметка на по-голям оборот. Така се прави търговия, а не да разчиташ на високи надценки и слаб оборот, както масово са свикнали търговците в България. И каквaто между другото е и политиката на дистрибутора на Xiaomi за България- Солитрон. Тази фирма предлага едни от най-високите цени в цяла Европа за телефоните на Xiaomi. Да се надяваме, че рано или късно Xiaomi ще влезнат директно и тук.


Цитирай
#66

Колеги, от два дни забелязвам в таблицата на руснаците, че има един сайт, където цените вече са достигнали нормалните си нива: JD.ru. Някой пазарувал ли е от този сайт скоро? Знам че има китайски сайт за електронна търговия с това име, който е един от най-големите там: JD.com

Забелязвам, че горе вляво и на двата сайта има един и същ знак- усмихнато куче/риба или нещо подобно. Възможно е това да е международната версия на JD.com, защото най-горе в страницата ми позволява да сменя на страна на доставка- България и валута- USD. Пише безплатна доставка до тук с обикновена поща от Китай. Някой колега с опит за пазаруване оттам?

Ето и директните линкове към телефона, версия 3/32 за 160 долара: Редми Ноте 5, версия 3/32 за 160 долара

и версия 4/64 за 200 долара: Редми Ноте 5, версия 4/64 за 200 долара

Това са реалните цени на телефона, които ще се достигнат и на алиекспрес след време. Въпроса е дали да чакаме или сайта е сигурен и може да поръчваме? Имам поне 5 колеги, които са ми дали предварителни заявки за този телефон и само ме чакат да кажа кога е станал изгоден за покупка Smile


Цитирай
#67

(2018-05-21, 17:07:09)milenvn написа:  .
Защо  не се пробваш в алито  отправи  оферта за 5 телефона ,нищо не губиш .Не ,че сайта не става просто ако има проблем амазон  и алито съм ги признал ,бързо лесно и без нерви както и трябва да бъде
Цитирай
#68

Интересно е че няма никакви продажби,на таблицата тяхната графа е празна,може би трябва да се внимава
Цитирай
#69

Този JD.ru си е легитимен сайт. Трябва да се следи, защото понякога цените са по-ниски от алиекспрес. Ето един руски сайт за отзиви от JD.ru: https://setphone.ru/shops/jd-ru/

В коментарите под телефона на JD.ru забелязах един коментар, че не пишат по-ниска цена върху пакета, ами само реалната. Ако това се потвърди, разбира се ще ме откаже да поръчвам от тях.


Цитирай
#70

Цената на глобалната версия 4/64 в Алиекспрес продължава бавно да върви надолу. От 215 долара вчера вече има оферта за 211 долара черния вариант: Редми Ноте 5 4/64 черен за 211 долара

Белия вариант може да се поръча за 200 долара.


Цитирай
#71

Мда, само да вметна ,че долара се качи лека полека до към 1.67. Което не е много но пак има отражение на цената Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
#72

Така е, преди два месеца долара беше под 1.60 лв. Но това са глобални икономически процеси, няма как да влияем Smile


Цитирай
#73

В Plesio вече го има модела - 4/64GB за 519 лв.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#74

Тъкмо мислех  да го поръчвам за около $208  и решиха да му повдигнат цената с 20-тина долара. Оказа се, че удари в индивидуалната ми психологическа граница - все пак говорим за бюджетно устройство с известен процент части "на разбъркано" - каквото ти се падне, а и  с покупка от Китай става като лотарийно билетче. Давам точно $179 за базов 3/32 и $199- 209 за 4/64 модел, глобална версия. Започвам да виждам недостатъци над тези цени. После, дали 26 или ддс си е мой избор. При това насищане с устройства, засега мисля да пропусна.
Цитирай
#75

4/64 за 400-450 лв вече се намират.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)