Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка
#76

385 лв телефон и 44 доставка с DHL към днешна дата без разлика в цената за цвят.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#77

(2018-06-01, 14:02:34)NTM написа:  Давам точно $179 за базов 3/32 и $199- 209 за 4/64 модел, глобална версия. Започвам да виждам недостатъци над тези цени. После, дали 26 или ддс си е мой избор. При това насищане с устройства, засега мисля да пропусна.

Абсолютно съм съгласен с теб, това са реалните цени на телефона. Някои продавачи като им свърши стоката се опитват да вдигат цените, просто не купувайте. До броени дни има ново зареждане или при друг продавач. При това насищане с устройства няма смисъл.

Иначе на JD.com има китайската версия за 155 долара, 3/32 ГБ и 4/64 ГБ за 193 долара. Не съм поръчвал още от този сайт, според руснаците си е легитимен.

В алиекспрес най-изгодното в момента е китайската версия с глобален ром 4/64 за 204 долара- 340 лв. Няма разлика с глобалната версия, има си всичко- официален български език, Гугъл Плей магазин, OTA ъпдейти и т.н.  Липсва само честота Б20- 800 Mhz за LTE, която така или иначе НЕ се използва в България. Ето линк: Ноте 5, 4/64 ГБ за 204 долара


Цитирай
#78

Goldway гледам пусна днес 20$ намаление с код, но преди това вдигна цените и няма кой знае разлика с преди.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Цитирай
#79

Хех, върнаха цената от 208.89 за черния 4/64 (поне при мен - видяха че ме изтърват и .. ааа, така по можем  се разбра) Трикове.
Излиза, че цените варират в рамките на 24 часа. Да го имате предвид. 15-20 долара - кой ви ги дава. Не вярвам да спадне с още толкова, понеже ще почнат да се самоизяждат, както са ги наредили плътно едно до друго различните моделчета.
Цитирай
#80

От 2-3 дни търговците в алиекспрес измислиха нова тактика- променят цената многократно. По всяко време е ту нагоре с 20 долара, ту надолу с 10 долара. Целта е да се излъже някой случайно минаващ и незапознат с истинските цени и да си увеличат печалбата по този начин.

Противодействие- набелязвате си конкретния модел и го следите няколко дни. Поръчвате когато цената е най-ниска или сменяте магазина, ако не сваля цената в продължение на дни. Използвайте тази таблица: http://moneyfromnothing.ru/phones/xiaomi...liexpress/

В момента реалната цена за 3/32 глобална версия е 180 долара за черната версия и 170 долара за Gold. Реалната цена за 4/64 глобална  версия е  210 долара за черната версия и 199 долара за Gold.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • NTM
Цитирай
#81

Здравейте.  Разликата в цената на 4/64gb и 6/64gb версия е около 60лв. За това съм се ориентирал към 6gb версия и я следя от близо месц. Goldway няма опция за нормална диставка, предлага само DHL. От други не съм купувал и не знам към кой да се насоча. А това че са с global rom,  а не global version има ли значение (освен че зарядното е с преходник)?

За сега съм се насочил къ този търговец
Original Xiaomi Redmi Note 5 6GB RAM 64GB ROM Snapdragon S636 Octa Core Mobile Phone 5.99 2160*1080 4000mAh 12.0 5.0MP
http://s.aliexpress.com/Z3aqArqu?fromSns=Copy to Clipboard

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#82

Понеже искам да си го взема от България на малко по-висока цена спрямо алито, но с гаранция, искам да ви питам реално има ли и ще усетя ли някаква разлика във версиите 3/32 - 4/64. Тя паметта е въпрос на потребност, нямам толкова какво да слагам в него, заради рам-та по-скоро се колебая.

Иначе докосналите се до телефона реално, доволни ли сте от него, от представянето му следя всичко за модела и намирам всичко за перфектно цена-качество. Ползващите го ако могат да споделят повече впечатления. Лично поне на хартия няма какво да искам повече дисплей-камера-процесор-софтуер-батерия, поне на хартия е съвършен. За минус само намирам големият размер и не знам как ще го нося, прекалено голям е май, но сигурно се свиква, такива са тенденциите днес. Благодаря предварително на отзовалите се.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай
#83

@roskata115, не, няма значение. При поръчка от Gofbal Store с опция DHL ще получиш устройството си без никакви митнически такси тук. Успех.

 
Цитирай
#84
Thumbs Up 

(2018-06-03, 09:47:08)roskata115 написа:  А това че са с global rom,  а не global version има ли значение (освен че зарядното е с преходник)?

За сега съм се насочил къ този търговец
Original Xiaomi Redmi Note 5 6GB RAM 64GB ROM Snapdragon S636 Octa Core Mobile Phone 5.99 2160*1080 4000mAh 12.0 5.0MP
http://s.aliexpress.com/Z3aqArqu?fromSns=Copy to Clipboard

Няма значение, купувай смело  Tummenupp

За разликата между 3 и 4 GB RAM- да, определено се усеща. Винаги препоръчвам да се вземе версията с 4 ГБ РАМ.


Цитирай
#85

Здравейте колеги

Как да позная дали дадена бройка redmi note 5 е 1 или 3я телефон от скрина? Искам да взема AI модела. [Изображение: 441ceba3323a1eed7a971b6ed4591d64.jpg]
Цитирай
#86

Про версията е за индия, така че AI остава да е китайския и глобалния
Цитирай
#87

А някой купувал ли е от този търговец?
Всичко нормално ли е при него?

http://s.aliexpress.com/Bz6raINr?fromSns=Copy to Clipboard

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#88

Аз лично го взех от тук https://ru.aliexpress.com/item/Xiaomi-Re...33edHz6L7D а на дъщерята от тук https://ru.aliexpress.com/item/Original-...33edEix1Ge и двата дойдоха за 10 дни с dhl без проблеми. Дъщерята даже вече го изпусна два три пъти за късмет без последствия, още чакам стъклата. Гледам, че руснаците не поръчват от него имат класация и там е на дъното. Успех от където и да го вземеш, аз съм доволен от него. Сигурен ли си, че ти трябва с 6 gb, някъде четох, че заради повечето памет батерията свършва по-бързо, за мен 4 са пре достатъчни.
Цитирай
#89

Привет, понеже излязоха доста модели, искам да задам един изясняващ въпрос.
При китайската версия на Redmi Note 5 всички ли имат AI Dual Camera или
има модел без AI ?

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#90

^ Всяка една китайска/глобална версия е със AI Dual Camera. Не се притеснявай и  пазарувай спокойно! Storstark

Ако попаднеш на обява без AI Dual Camera, това ще е Редми 5 Плюс. Но специално линковете, споделени в тази тема са безпроблемни!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • hana
Цитирай
#91

Вече и в България официално, макар и на по висока цена:
https://solytron.bg/tableti-i-smartfoni/...eu;details

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#92

@emil11 Сигурен ли си, че ти трябва с 6 gb, някъде четох, че заради повечето памет батерията свършва по-бързо, за мен 4 са пре достатъчни.

Дали найстина е така? Идеята ми е че с 6gb телефона ще е на ниво по-дълго време. Но това с батерията ме притеснява.

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на roskata115 за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#93

единствения шанс да ти падне батерията по-бързо е да имаш много хабящи батерията приложения отворени едновременно и да има място за всички тях. В miui, както и във всеки андроид можеш да ограничиш броя активни приложения на заден план, но това е много агресивна политика. вероятно телефонът знае по-добре какво да прави, а и батерията е 4000 милиамперчаса със щадящ процесор. Едва ли ще усетиш разликата.
(говоря за настройката в developer options "Background process limit"
При всички операционни системи (освен може би iOS е валидно правилото: Колкото повече, толкова повече Smile)
Взимай 6 да ти е актуален телефона. освен ако не ги сменяш често.
4 е напълно достатъчно.
Даже 3 е достатъчно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • emil11
Цитирай
#94

(2018-06-05, 21:20:54)hana написа:  Привет, понеже излязоха доста модели, искам да задам един изясняващ въпрос.
При китайската версия на Redmi Note 5 всички ли имат AI Dual Camera или
има модел без AI ?

Виж сега, основният отличителен белег на устройството е SD 636 - има ли го в описанието и има ли 2 камери на гърба горе в дясно - значи това е Redmi Note 5
- "Pro" (Индия)
- "AI Dual Camera" (Китай и Глобална версия)
- и само Redmi Note 5 (без AI ) да има в описанието, но със SD636  - камерите пак са си 2 и софтуера с AI-то пак си го има.
Телефонът няма хардуерен AI чип/модул (каквито вече започнаха да слагат във флагманите), а софтуер :
--It is driven by AI-based semantic segmentation deep learning algorithms that can accurately detect edge for capturing marvelous portrait shots.--
(също - bokeh (japan word)/Blur(En)/Боке(Bg) ефект)
* Гугъл ги води всичките тия щуротии, дори са пуснали част от софтуера си open source, така че ще започнем да виждаме все повече "'AI" в маркетинговите описания 

* Понеже китайската и глобалната версии са по- късни от индийската и са базирани на Орео, затова си мисля че и софтуера на камерата би трябвало да е по- напред от индийската (Pro) . Възможно е и затова някои да пишат, че китайската снимала по- добре. 
* Що се отнася до мен, аз заложих на Глобалната версия с надеждата малко по- нежно да смучат данните ми ( ГДПР), но надеждата ми не е твърде голяма Smile
Цитирай
#95

(2018-06-06, 06:54:14)roskata115 написа:  @emil11 Сигурен ли си, че ти трябва с 6 gb, някъде четох, че заради повечето памет батерията свършва по-бързо, за мен 4 са пре достатъчни.

Дали найстина е така? Идеята ми е че с 6gb телефона ще е на ниво по-дълго време. Но това с батерията ме притеснява.


[b]suffer [/b]е обяснил нещата много ясно, бях чел изследване, че 4 gb и 6gb ddr4x памет харчат еди колко си ток, съответно 6 харчи повече (това взето от спецификациите на производителя), рам паметта харчи едно количество ток без значение колко от нея се използва, ако ти седи повече свободна памет, то просто тя само харчи батерия, а не я ползваш за нещо. Идеята е, че за момента 6 ти трябва ако играеш тежки игри и отваряш няколко приложения накуп, другия момент е за колко време смяташ да ползваш телефона, ако са 2 години и нагоре ти трябва 6, ако ли не и 4 ти върши работа. Мнението на автора беше, че трябва да отвориш едновременно няколко тежки игри и други приложения, което в реалния живот почти не се случва, за да ти е нужна 6 gb и да не те изхвърли от някоя игра.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emil11 за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#96

Здравейте. Заглеждам го този телефон. Въпроса ми е струва ли си да заменям Samsung a5 2016 с него.  Все пак свикнал съм на супер ОЛЕД  дисплей, а и redmi note 5 е бюджетно устройство, звука на самсунга  е добър, камерата ми харесва..... От друга страна за 2 пълни години техниката се развива и докато тогава А5 беше среден клас, сегашните бюджетни може би са по-добри от тогавашния среден клас. Просто много е трудно да се реша без да съм го виждал телефона и затова. Да не стане така да го взема, уж всичко да си има пък всичко да е по-посредствено от 2 годишния ми телефон.
Цитирай
#97

Като изключим, че не съм съгласен с теб относно класифицирането на телефоните
Ето моите + и - относно избора на note 5 след галакси а5 2016
1. Размер - няма бързо и лесно свикване.
Препоръка: тестване на Redmi 5 plus при някой от операторите или в техно веригите. Същия размер, вероятно същия екран
2. Амолед срещу ips 450 нита яркост...
Това което знам е, че самсунг имат проблем с амоледите и след 2 години, ако още не е създал неприятности вероятно е време за смяна. Ясно е къде са по-добрите цветове. Екранът вероятно ще е компромис, но.. Имаме 5.2“ срещу 6“ с еднаква резолюция - тук самсунга бие
3. Камерата - на хартия и по ревютата редми-то сигурно бие, но зависи дали и за какво се ползва

Причини за ъпгрейд:
Повече рам и вградена памет,
По-голям екран
Повече производителност и батерия
Андроид 8

Заключение:
Ако 5 плюс стои добре в ръката и дисплея не е голям компромис, както и ако се държи на някоя или всичките причини за ъпгрейд тогава си заслужава покупката.
Самсунг си държат цена, така че може и да се продаде доста лесно за добри пари.
Миуи може да е проблем. Оправя се с гледане, четене и пречупване на мирогледа. Имам познат който и до ден днешен му липсват разни функции от самсунг с андроид 4.1/2/3, но така става като се сменят рядко телефони и като се сменят различни марки. Тук е субективен въпроса дали миуи е по-удобен от touch wiz, но няма да е обективно ако не се спомене.

Това мисля аз по въпроса
Цитирай
#98

Ами точно поради изброените причини искам да го взема. Успях да мина през Мтел, там имаше само един модел Xiaomi Redmi 4X обаче много пластмасов дисплей имаше. Всички ли модели са така. То направо пръста не ми се плъзгаше лесно по него, но може би съм свикнас със самсунга та затова.
Цитирай
#99

(2018-06-06, 18:08:56)anonim4o написа:  Ами точно поради изброените причини искам да го взема. Успях да мина през Мтел, там имаше само един модел  Xiaomi Redmi  4X  обаче  много пластмасов дисплей имаше. Всички ли модели са така. То направо пръста не ми се плъзгаше лесно по него, но може би съм свикнас със самсунга та затова.

Така си го прочел Suffer ,че чак ме е яд дето ти е отговорил 
ОТИДИ В ТЕХНОПОЛИС И ВИЖ REDMI 5 PLUS КОЙТО Е С ИДЕНТИЧЕН ДИСПЛЕЙ С ТОЗИ НА REDMI NOTE 5 ,KAKTO И РАЗМЕР
Цитирай

Redmi note 4 няма общо дисплея с този на 5/5+/Ноте 5, а и Ноте 5 е по-голям от note 4.
това може да ти е от полза в случая:

https://www.phonearena.com/phones/size#/...9813,10747
Aбстрахирай се от Про-то. Явно някои сайтове са усвоили само индийското име на телефона

Също, тъй като не знам как точно ще ги отвори при теб, натисни бутона View Layered/view side by side.
За да добиеш още по-ясна представа.
А за реални големини има бутон за калибриране на дисплея
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)