Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка

Нямам никакво време да се отбия до технополис за съжаление. Днес просто по път имах Мтел и реших да погледна. Ще се помъча тея дни да намина през технополис. А относно дисплея на този който аз видях си помислих да не би всички Xiaomi да са такива. Щом казвате че не са - вярвам ви на 100%.
Относно интерфейса - не ме притеснява смяната. Преди самсунга имах 4 години айфони докато не им надуха адски цените и не станаха кифленски и всяка 2ра ку.ва е с айфон а и половината мъже искащи да демонстрират "благосъстояние", и нямах никакъв проблем със смяната на систмата, камо ли един интерфейс ще ме затрудни. Свиква се просто.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anonim4o за това мнение:
  • gunzo6
Цитирай
Аксесоари

Ами личен опит. Имал съм riedmi note 3, Redmi note 4, Mi max 2 и видях на живо Редми 5 и Редми 5 + и съм изненадан.
От редми ноте 3 (там не знам колко беше яркостта, но беше мега зле) не съм доволен
Макс-а според мен светеше по-добре от Ноте 4, А редми 5 и 5+ само вътре в магазина съм ги виждал, но ми допаднаха цветовете
Странното е че всичките са с еднаква яркост - 450 нита, затова не мога да съм обективен, понеже не съм виждал амоледа
Цитирай

(2018-06-06, 18:08:56)anonim4o написа:  Ами точно поради изброените причини искам да го взема. Успях да мина през Мтел, там имаше само един модел  Xiaomi Redmi  4X  обаче  много пластмасов дисплей имаше. Всички ли модели са така. То направо пръста не ми се плъзгаше лесно по него, но може би съм свикнас със самсунга та затова.
Напротив! Хората се случва да се оплакват от свръхчуствителен тъч скрийн на тази марка апарати. Вероятно този дето си гледал е имал фабричния матов протектор!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Не не аз не казвам че не е чуствителен. Реагираше си съвсем добре на всяко докосване. Говоря че докато си плъзгаш пръста по екрана е все едно го плъзгаш по пластмаса, докато при сегашния ми самсунг пръста се плъзга много гладко като по стъкло с олеофобно покритие. Едно време такава беше разликата между самсунг и айфон (говоря още когато излезе айфон 4). Но може и да е имал нещо залепено, знам ли, имах само 3-4 минути да вляза в магазина
Истината е че поръчах вече redmi note 5. Не е чак толкова скъп да го мисля. 230 долара квото ги мисля....
Цитирай

(2018-06-06, 20:53:33)anonim4o написа:  Не не аз не казвам че не е чуствителен. Реагираше си съвсем добре на всяко докосване. Говоря че докато си плъзгаш пръста по екрана е все едно го плъзгаш по пластмаса, докато при сегашния ми самсунг пръста се плъзга много гладко като по стъкло с олеофобно покритие.  Едно време такава беше разликата между самсунг и айфон (говоря още когато излезе айфон 4). Но може и да е имал нещо залепено, знам ли, имах само 3-4 минути да вляза в магазина
Истината е че поръчах вече redmi note 5. Не е чак толкова скъп да го мисля. 230 долара квото ги мисля....
Това 6gb версия ли за 230?
Цитирай

Емаг ще изядат хляба на о-ел-екс-а. Наскоро бях попаднал на цена за някое от редмитата 5-та серия, забравих кое, без конкуренция.
Сега пуснали RN5 4/64 за 460 лв.
Цитирай

Цената е за 4/64. Незнам дали е скъпо, не съм ги следил цените. Като цяло преди 3 дни ми хрумна да си взема нив телефон и айде.... сега остава да го чакам.
Цитирай

В емаг трябва много да се внимава и телефон да се взима, само ако доставчика е самия емаг, а не някой измислен търговец. Има много "фирмички", които пускат обяви в емаг, също както в олx и с тях нямате истинска гаранция, а трябва да разчитате на честната им дума.

Ето я промоцията, доставчика си е емаг, цената- 460 лв. за бг пазара е най-добрата досега: Емаг- Xiaomi Note 5 za 460 лв.

За сравнение цената на глобалната версия 4/64 в момента е 210 долара или 350 лв. С други думи доплащате 110 лв. за едната гаранция. Според мен не е оправдано, но има всякакви хора... Smile    От друга страна, цената на официалния вносител Солитрон е 530 лв., така че промоцията на емаг е много добра за бг пазара!  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

(2018-06-06, 22:45:36)NTM написа:  Емаг ще изядат хляба на о-ел-екс-а.  Наскоро бях попаднал на цена за някое от редмитата 5-та серия, забравих кое, без конкуренция.
Сега пуснали RN5 4/64 за 460 лв.

В Олх са 429!
Цитирай

(2018-06-06, 23:35:35)milenvn написа:  В емаг трябва много да се внимава и телефон да се взима, само ако доставчика е самия емаг, а не някой измислен търговец. Има много "фирмички", които пускат обяви в емаг, също както в олx и с тях нямате истинска гаранция, а трябва да разчитате на честната им дума.

Ето я промоцията, доставчика си е емаг, цената- 460 лв. за бг пазара е най-добрата досега: Емаг- Xiaomi Note 5 za 460 лв.

За сравнение цената на глобалната версия 4/64 в момента е 210 долара или 350 лв. С други думи доплащате 110 лв. за едната гаранция. Според мен не е оправдано, но има всякакви хора... Smile    От друга страна, цената на официалния вносител Солитрон е 530 лв., така че промоцията на емаг е много добра за бг пазара!  Storstark

Само прочети в описанието на емаг какъв е процесора :Smile Ще ти стане смешно Smile
"Модел процесор Snapdragon 646"

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

И аз вече ползвам този телефон, 3/32 версията с 636. За съжаление не съм разбрал че ЕМаг предлагат по-нова версия с 646, но какво да се прави.

Като цяло съм доволен, имах известни проблеми с прехвърлянето на данните от стария телефон, но това го отдавам на 8.1 версията на андроида, стария беше с 7.0 и нещо не се разбраха много добре.
Може ли да попитам как зджеба се активира смарт опцията за разговори Със смарт калъф съм, но нещо не успях да намеря къде да бутна в сетингите. Като цяло сетингите яко са ги омазали, не знам дали заради андроида или MIUI, но само с търсачката им се оправям, иначе нищо не мога да намеря с ровене.
Цитирай

Да не е тази: Setting - Lock screen - Advanced setting - Smart cover mode. Успех!

 
Цитирай

Не е тази опция, тя е за да се отключва сам апарата като отвориш калъфа, това е включено и е нормално. Аз питах за другата опция да може да вдигаш и да говориш без да отваряш калъфа, виждал съм го на redmi note 4. То това е и смисъла да имаш смарт калъф с прозорче.
И още един въпрос, аз ли съм кърък не знам, но не мога да закача телефона за компютъра, обикновена 10-ка. Вижда устройството обяче казва че няма драйвери ??? Верно ли? Каква е процедурата?
Цитирай

(2018-06-07, 08:25:12)Sad8 написа:   За съжаление не съм разбрал че ЕМаг предлагат по-нова версия с 646, но какво да се прави.

Хаха, аз също. 
При пазаруването от Emag лошото е, че няма никаква тръпка. Идва твърде бързо- няма го очакването. Не си щастлив- куриер идва да го занесе обратно -нямаш възможност да се скараш с някого.
Цитирай

Така като гледам най-евтиния вярянт за 4/64 в али е 230$ + 26-7$ за DHL = 256$ или около 418лв.
Глейки цените в за неразопаковани бройки в олх (430лв) и в емаг (460лв), за които също гаранцията е пълно менте - май наистина не си заслужава чакането. Специлно Xiaomi от емаг се сервизират от един незнаен сервиз (разбирай чичо Гошо с поялника), та все едно си без гаранция Smile
Цитирай

В друг магазин 3/32 версията е 450лв , което за мен е поносимо. Гаранцията си е в България, магазина не е гаражен.
Цитирай
Big Grin 

(2018-06-07, 09:31:11)aladin написа:  В друг магазин 3/32 версията е 450лв , което за мен е поносимо.

Множко е това, за 3/32. 
За чакането от Чайна :
2-3 дена ордера ми си стоя платен, без обработка. Писах им. Отговора - бяхме във "Уикенд" ( а аз наивно си мислех, че бачкат 7/24). След 15 минути ордера се раздвижи. 
Човек винаги трябва да има студена вода под ръка, откъдето и да поръчва  Smile
Цитирай

Признавам, смели сте да си поръчвате телефони от Китай. Допреди 2-3г. и аз го правех, но след това дойде един момент, когато всичките ми поръчки на малко по-скъпи неща започнаха да минават през митница, а за телефони да не говорим, само да видят че е телефон и отива на митница. Ако подобен телефон отиде на митница разходите са големи: 15лв. за пощите за представителство + 7% мито за пратка над 300лв. + 20% ДДС вкл. върху митото ... Отделно разправиите, документите, ходенето няколко пъти до пощите, до банката за извлечение от плащането, и т.н. Не струва.
Затова вече предпочитам да поръчвам с EU express и DHL, за $20-25 няма разправии и ти го носят на място. Като гледам от какви места минават доставките и от къде ги изпращат започвам да си мисля че нас в БГ-то ни дерат най-яко от навсякъде в ЕС.

Сега сериозно, някой може ли да помогне по въпросите ми по-горе?
Цитирай

Провери ли за драйвери?

 
Цитирай

Да, но не намерих такива които да могат да се инсталират правилно. Като закача телефона се появява като някакво непознато устройство в девайс мениджъра под името SDM636 и нещо си, но дотам. Не може да се инсталира смо, пробвах няколко начина, не ще. Интересно, само при мен ли е проблема?
Цитирай

за инсталацията на които и да е драйвъри понякога се изисква изключване на driver signature enforcement.
също така понякога помага инсталацията на mi pc suite или Xiaomi flash.
също от телефона трябва да е избрано file transfer или mtp през статусбара, за да знае компютъра какво да инсталира
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай

@Sad8, да не си с пиратска версия на десятка? Аз съм с официална версия - закачих кабела, PC само си качи драйвери, от мен си искаше после само да слайдна по екрана и да тапна опция за трансфер на фаловете - нищо друго.

 
Цитирай

Закачих телефона на друг компютър и всичко си тръгна веднага. Явно проблемът е бил в моя телевизор, т.е. компютър. Благодаря.

Сега остана само да подкарам калъфа. Тук надеждите ми нещо не са големи че ще се подкара. За това говоря: https://www.youtube.com/watch?v=dJq4KqO5Jjg Да мога да си говоря със затворения калъф и да приемам обажданията през прозорчето, то затова е и там. При някой работи ли тази екстра?
Цитирай

Според мен на по-нов от MIUI 5 не работят тези неща вече
Цитирай

Порових по въпроса с калъфа, иаглежда тази опция се нарича Smart View и е била налична при miui 8, а при miui 9 изглежда я е хванала липсата. Така поне четох по форумите. Обаче какъв е смисъла да правиш калъф с прозорче за даден телефон, ако телефонът не поддържа функцията? Нещо не мога да разбера.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)