Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мога ли да кача Android 7 на sm-g930v?
#1
Question 

Купих си S7, в последствие разбрах, че е sm-g930v (до преди това не знаех, че съществуват варианти F и V)
Мога да го ползвам с българска карта, но не мога да го ъпдейтна до Андроид 7 - никъде в менюто няма такава опция. Дръпнах Smart Switch от също не намирам опция за ъпдейт.
Има ли вариант на въпросния телефон да ползвам Андроид 7, или трябва да се "префлашне" и да стана sm-g930F за да имам всички опции.
Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако го флашнеш с друга версия, то няма да можеш да буутнеш телефона. Ще си стоиш на логото и така.
Не съм пробвал на този модел, но ми се е случвало при s2 9100G и не мисля, че това се е променило, иначе всички телефони щяха да са един вариант.
Другото е, че примерно моя S7 edge (който е с F) е с exynos процесор, а твоя, ако правилно разбирам е със Snapdragon 820.
Мисля, че няма как да стане.

Тъй като искаш да имаш андроид 7 (втората част от питането ти), намерих в sammobile за твоя модел 7.0:
www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G930V/
Цитирай
#3

То че трябва да флашнеш, трябва, ама G930F няма как да станеш. G930V е телефон със процесор Snapdragon, а G930F e със Exynos процесор. Две съвсем различни разновидности са, въпреки че изглеждат еднакви. Сваляш си Odin и си сваляш Андроид 7.0 за конкретния модел от тук : 
Линк

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

Поправете ме, ако греша, но американските модели (този е Verizon-ски) не бяха ли със заключен буутлоудър, т.е. не може да се флашват с Один?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

Как не се сетих, че са с различни процесори! Сега пуснах да се сваля Firmware-а от sammobile.
Надявам се да се справя с Odin-a и да успея да кача Нугата
Имам и F версията, купена от България, помня обаче, че когато на нея имаше Андроид 6 имаше малко по-различен вид от този на Андроида 6 на V-то сега (А може и да се бъркам)
Цитирай
#6

(2018-04-29, 15:36:37)ivkos написа:  Поправете ме, ако греша, но американските модели (този е Verizon-ски) не бяха ли със заключен буутлоудър, т.е. не може да се флашват с Один?
Мисля, че не може да се флашва друга версия освен такава за Verizon, понеже със Snapdragon са още AT&T, T-mobile и т.н. Може само Verizon. Поне аз така знам че е, до колкото си спомням.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

Според мен, би трябвало да се получи с Один.
Ако това със заключения буутлоудър и Один е истина, да притежаваш такъв модел телефон е ма;лп смотано.

Възможно е да имат разлики. Спомням си (пак ще дам същия пример с GT 9100G) имаше дори разлика с андроида пуснат за Франция и Германия. Някои функции липсваха при немския.

Би трябвало да имаш някакви приложения от Verizon, но едва ли ще има някакви разлики както едно време (2012г. с моята антика)
Цитирай
#8

Ако е за друга версия няма да стане.Ще убиеш телефона.Виж тук.
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G930V/

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#9

Да, именно от там дръпнах последната версия на Firmware за Galaxy S7 SM-G930V, но не съм го пробвал през Один.
Странно ми е, че в самото меню на телефона липсва опцията за софтуерна актуализация. Един вид си остава с Android 6
Цитирай
#10

Виж да не е във Settings > About опцията за ъпдейт.
Ако и там я няма, другото което се сещам, че съм чел е, че трябва да е в мрежата на Verizon и тогава получава изскачащо известие за актуализация и директно от там се дърпа софта, а няма ръчна проверка.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#11

Settings > About  - там беше първото място, където влязох, но гредЪ - даже по едно време мислех, че съм попаднал на някое китайско менте. В Smart Switch ми открива устройството.
Ето каква е разликата в менютата на двата S7, които имам
Купеният от България:
[Изображение: 31681164_2185544961471881_90549614514410...e=5B9BBCB3]

И купеният "уж от САЩ" S7

[Изображение: 31760050_2185544014805309_58083785526550...e=5B51FC6C]
[Изображение: 31682507_2185547104805000_12903233109067...e=5B5F3F47]

Който май като гледам, се оказва, че е от ОАЕ, не от САЩ

Къде ли не търсих из менюто софтуерен ъпдейт - никъде няма. Даже пробвах опцията на телефона за търсене - излиза само "софтуерна версия на защитата" и нищо друго, в което да фигурира думата "софтуер"

Ето и нещо интересон, което открих в менюто HELP

[Изображение: 31727851_2185556301470747_69018027085340...e=5B95AFEA]
[Изображение: 31711039_2185556264804084_47495892922238...e=5B524B5E]
[Изображение: 31674536_2185556248137419_54620868801556...e=5B95F193]

Значи ли всичко това, че ако си направя регистрация в сайта на verizon ще мога да ъпгрейдна до андроид 7 или трябва да съм в мрежата на определен мобилен оператор?
Цитирай
#12

Сваляш от линковете дадени в постовете по-горе за 930V инсталираш с Один и си готов.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Голяма греда.... Дръпнах си последния фърмуер от тук https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G930V/
качих го с один, без проблеми, телефона си тръгна и при паленето изкара логото на Verizon (преди показваше само логото на Самсунг).
Пуснах го и ми изписа, че не мога да ползвам телефона с тази СИМ карта....  Рестартирах устройството, показва се началния екран на Galaxy S7 и зарежда  с Verizon след което излиза надпис SIM card is not from Verizon Wireless.
Мога да се обаждам по телефона, но нямам 4G
От moble networks задавам LTE/GSM/UMTS и след известно време преминава на Global mode
Двата ми самсунга са един до друг, този, който е купен от България е на пълно покритие 4G на V серсията е на 3 чертички H
Когато беше със стария фърмуер  без проблеми си  работеше с LTE мрежата.
Има ли вариант да сваля друг фърмуер, който е за sm-g930v, но да не е за Verizon мрежата?  В sammobile всички версии бяха - USA (Verizon)
Huh

И може би трябваше да уточня, че при качването на новия фърмуер през Один, зададох да се заредят всички файлове от от архива на sammobile - BL, AP, CP, CSC - това има ли значение, защото гледах клипове, в която зареждат само най-големия файл AP, Другите не.
Цитирай
#14

Пробвай с търсачката на google. Някой, в някой форум все ще е писал и/или качил firm
Цитирай
#15

Ще търся друг фърмуер, защото с този не мога да ползвам мобилни данни... Лошото сега е, че не мога да върна и стария фърмуер с андроид 6, с който работеше без проблем (само нямаше опция за ъпдейт на софтуера)
_____________________________
Развитие по темата!
Разбрах, че мога да кача фърмуер за sm-g930U, потребител в интернет го беше качил на някакъв облак и аз го дръпнах от там (на късмет).
Успях да го кача успешно с Один, без да имам никакви проблеми при стартирането на телефона - вече стартира само и единствено с логото на Самсунг. Няма менюта за Verizon, какво във фърмуера от sammobile, мога да ползвам LTE мрежата, няма никакви допълнителни приложения - с фърмуера на Verizon имаше 5-6 игри и 8 приложения от Versizon. който не можеха да се премахнат.
Въпреки че Андроида е 6, е същият както беше на моя sm-g930F, купен от България - без липсващи елементи. Вече имам и подразделение в менюто за ъпдейт на софтуера. Натиснах го и се появи нова актуализация на софтуера (96 мегабайта - най-вероятно е някаква поправка, не вярвам да е Андроид 7, пуснах я да се инсталира, като приключи инсталацията ще пиша отново).

СТАНА!

С  фърмуера за sm-g930U се получи! Чрез Один замених "ограничения от "  Verizon и се върнах отново на Андроид 6, без допълнителни програми и ограничения. В менюто вече си имах опция за софтуерен ъпдейт и си свалих безпроблемно Андроид 7. Новата версия си се надстрои безпроблемно, всички актуализации си протекоха нормално. Нямам проблем с ползването на мобилни данни, ограничения в разговорите или SMS/MMS
Телефонът си се стартира само с логото на Samsung, без никакви други допълнителни надписи.
На пръв поглед всичко изглежда ОК - няма забиване, лагване, всичко се отваря гладко, няма проблеми със сензорите. Предполагам, че към края на май ще мога да кача и Андроид 8.
Благодаря за съпорта, за жалост не мога да променя темата на заглавието, да напиша, че проблемът е решен.
Цитирай
#16

Ще търся друг фърмуер, защото с този не мога да ползвам мобилни данни... Лошото сега е, че не мога да върна и стария фърмуер с андроид 6, с който работеше без проблем (само нямаше опция за ъпдейт на софтуера)
_____________________________
Развитие по темата!
Разбрах, че мога да кача фърмуер за sm-g930U, потребител в интернет го беше качил на някакъв облак и аз го дръпнах от там (на късмет).
Успях да го кача успешно с Один, без да имам никакви проблеми при стартирането на телефона - вече стартира само и единствено с логото на Самсунг. Няма менюта за Verizon, какво във фърмуера от sammobile, мога да ползвам LTE мрежата, няма никакви допълнителни приложения - с фърмуера на Verizon имаше 5-6 игри и 8 приложения от Versizon. който не можеха да се премахнат.
Въпреки че Андроида е 6, е същият както беше на моя sm-g930F, купен от България - без липсващи елементи. Вече имам и подразделение в менюто за ъпдейт на софтуера. Натиснах го и се появи нова актуализация на софтуера (96 мегабайта - най-вероятно е някаква поправка, не вярвам да е Андроид 7, пуснах я да се инсталира, като приключи инсталацията ще пиша отново).
СТАНА!

С фърмуера за sm-g930U се получи! Чрез Один замених "ограничения от " Verizon и се върнах отново на Андроид 6, без допълнителни програми и ограничения. В менюто вече си имах опция за софтуерен ъпдейт и си свалих безпроблемно Андроид 7. Новата версия си се надстрои безпроблемно, всички актуализации си протекоха нормално. Нямам проблем с ползването на мобилни данни, ограничения в разговорите или SMS/MMS
Телефонът си се стартира само с логото на Samsung, без никакви други допълнителни надписи.
На пръв поглед всичко изглежда ОК - няма забиване, лагване, всичко се отваря гладко, няма проблеми със сензорите. Предполагам, че към края на май ще мога да кача и Андроид 8.
Благодаря за съпорта, за жалост не мога да променя темата на заглавието, да напиша, че проблемът е решен.


Може ли линк за този фърмуер за sm-g930U. Че и аз имам същия проблем. Благодаря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)