Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Цялостно представяне на Samsung S9 + !!!!!
#1

Здравейте , аз съм със Samsung S9 plus близо вече месец , и не  мога да се изкажа много ласквано за телефона, защото има много недостатъци твърде много . Първо батерията за мен не е ОК , понеже пада с 1 процент за около 3,4 мин макс , което за телефон от този клас не е нормално . А пък да не говорим, че когато е на слънчева светлина още по бързо пада.Друго много важно е дисплеят , той се оказа че също не е кой знай какво даже , за мен е доста зле . Имам също Samsung Note 5 , на който екранът е по ярък от на S9 plus , странно но факт .Също бялото е, е по бяло при Note 5 , който е 2015 Година модел. Като бързина пак не виждам някаква разлика честно казано между двата , и от 6 гб рам да имам едва 2 гб свободна памет е смешно просто.Камерата отново не нищо особено , няма голямо  надграждане , като изключим Super slowmotion , който е само 6 секунди, и променливата бленда . Звукът е нещото което , най-много ми харесва много е плътен силен , и изчистен .Но пак идва едно  НО.!!!При известията , главно при mesenger i viber e много слаб , чак е дразнещо . Някой хора имат и проблем с обажданията , не ги чуват отсреща , за 1,2 секунди и повече , което и на мен ми се е случвало еди, два пъти за по 1 секунда. Друго имаше пак при някой , потребители главно при S9 + направо мъртви зони на екрана . И, като тегля чертата имам нещо което струва 1900 лева , а реално е супер боклук . Нали , като изключим последното с мъртвите зони , всичко друго е на лице . Просто това ще ми е последната S серия която си купувам със сигурност

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Аксесоари
#2

(2018-04-29, 22:32:16)M@KaVeLi90 написа:  Здравейте , аз съм със Samsung S9 plus близо вече месец , и не  мога да се изкажа много ласквано за телефона, защото има много недостатъци твърде много . Първо батерията за мен не е ОК , понеже пада с 1 процент за около 3,4 мин макс , което за телефон от този клас не е нормално . А пък да не говорим, че когато е на слънчева светлина още по бързо пада.Друго много важно е дисплеят , той се оказа че също не е кой знай какво даже , за мен е доста зле . Имам също Samsung Note 5 , на който екранът е по ярък от на S9 plus , странно но факт .Също бялото е, е по бяло при Note 5 , който е 2015 Година модел. Като бързина пак не виждам някаква разлика честно казано между двата , и от 6 гб рам да имам едва 2 гб свободна памет е смешно просто.Камерата отново не нищо особено , няма голямо  надграждане , като изключим Super slowmotion , който е само 6 секунди, и променливата бленда . Звукът е нещото което , най-много ми харесва много е плътен силен , и изчистен .Но пак идва едно  НО.!!!При известията , главно при mesenger i viber e много слаб , чак е дразнещо . Някой хора имат и проблем с обажданията , не ги чуват отсреща , за 1,2 секунди и повече , което и на мен ми се е случвало еди, два пъти за по 1 секунда. Друго имаше пак при някой , потребители главно при S9 + направо мъртви зони на екрана . И, като тегля чертата имам нещо което струва 1900 лева , а реално е супер боклук . Нали , като изключим последното с мъртвите зони , всичко друго е на лице . Просто това ще ми е последната S серия която си купувам със сигурност
Имам телефона вече от около 2 седмици, нямам нито един от описаните проблеми. Явно сте случил дефектна бройка, каквито винаги има.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Galaxy SII -> Galaxy S4 -> Galaxy S7 Edge -> Galaxy S9+ -> Galaxy S20+ 5G Exynos
#3

С удоволствие бих го взел, ако ми го подарите.
#4

И аз от 1 месец съм с телефон и нямам нито един от описаните проблеми. Батерията издържа доста повече от старият ми S7. При сравнение на дисплеите на двата телефона този на S9+ е с по-наситени цветове и като цяло е по-ярък. Също и камерата има подобрение спряно S7. Така, че не знам на каква бройка сте попаднали, но имам усещане, че говорите за съвсем друг телефон от S9+.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
#5

Тръгнеш ли да търсиш проблеми в телефона, ще ги намериш. И аз първите 2 месеца много му се радвах на Note 8, но след това започнах да забелязвам малки, но много дразнещи лично мен неща. И след още 2 месеца вече не можех да го понасям телефона. Така че зависи от какъв телефон идваш и какво си очаквал. Ако си имал по-големи очаквания, от това което е, ще си разочарован.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#6

@makaveli бройката, на която си попаднал може да е дефектна, няма как да има толкова проблеми от S серията на Samsung, аз на A серията несъм имал, а тука да е чак толкова зле положението ме съмнява.
@ivan, защо смени Samsung Galaxy Note 8, с iPhone X, по ли те кефи тоя. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#7

(2018-04-30, 09:32:09)ivan_vylka написа:   И аз първите 2 месеца много му се радвах на Note 8, но след това започнах да забелязвам малки, но много дразнещи лично мен неща. И след още 2 месеца вече не можех да го понасям телефона.

Така е и с брачния партньор.  Big Grin

Иначе по темата - доста проблемно се оказа телефончето.
#8

Аз съм също от 2 месеца с 9+ и нямам никакви проблеми.Телефонът е супер.Бях с 7 ,но с него имах много проблеми.Може би зависи от бройката на която сте попаднали.
#9

Аз преминах от S5 на S9+ и разликата е огромна във всяко отношение. Единствено батерията е на нивото на S5, но това не е проблем - за сега е достатъчно издръжлива. Остава с ъпдейт да оправят проблемите с разговорите които се срещат при някои потребители в чужди форуми.

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
#10
Big Grin 

Smile При всички високотехнологични устройства са възможни дефекти и бъгове ,но съм забелязал, че болшинството случаи причините за подобни "проблеми" са в хората, които ги ползват. 
Всеки иска всичко да е перфектно без да си напъне малко мозъчните клетки и да се опита да намери решение сам ... 
Ами звучи смехотворно да се твърди, че най-новия и може би най-добре балансирания телефон в момента не си струва парите...
Е ,как болшинството са доволни, а  други... единици твърдят, че телефона е провал ?
Не виждам много логика...
Много хора също не си дават сметка, че до голяма степен част и от самите приложения, понякога не са оптимизирани за конкретния модел и също могат да предизвикат срив в работата на телефона. 
Задължително, ако се забележат някакви странни  бъгове, които не могат да бъдат локализирани  първо се прави хард ресет и в последствие се търсят проблемни приложения ,като търпеливо се инсталират и следят.

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
#11

Аз също нямам оплаквания от телефона. Не е перфектен, но не съжалявам, че си го купих. Единственото, което ме дразни е батерията, но като цяло аз не го оставям. Постоянно се ровя в нета или слушам музика през блутута в колата (пак от интернет). Другото, което е, че след като му сложих стъклен протектор, тъча не хващаше добре. Оказа се, че е трябвало да пусна опцията за увеличаване на чувствителността при използване на протектори за екран. От тогава нямам проблеми, да чукам на дърво.
#12

Телефонът е добър, но отрязването на възможността да записва разговори според мен го прави неефективен и много понижава функционалността му. Ако предварително имаше информация, че тази функционалност ще е спряна нямаше да си го купя. Тук Самсунг играха много нечестно, като укриха това, а трябваше да го анонсират, за да може всеки да си направи сметката!

Samsung Galaxy S22 S901B
#13

(2018-04-30, 11:54:29)hazART написа:  @ivan, защо смени Samsung Galaxy Note 8, с iPhone X, по ли те кефи тоя. Big Grin
Леко ми липсва по-големия дисплей на Note 8, и това е единственото, което ми липсва! Ужасно ме дразнеше, че трябва по няколко пъти на ден да следя дали някое системно приложение не ми точи батерията във фонов режим и да рестартирам през 2 часа. Другото е, че каквото и да си говорим приложенията за iOS са написани много, много по-добре и не забиват и крашват като същите тези приложения за андроид. Тук може би има разлика в това, че за андроид едно приложение трябва да поддържа хиляди модели телефони и не на всеки работи така, както трябва да бъде, докато при iOS разработчиците имат всичко на всичко десетина модела, които да поддържат. 
(2018-04-30, 14:56:29)dandrv написа:  Телефонът е добър, но отрязването на възможността да записва разговори според мен го прави неефективен и много понижава функционалността му. Ако предварително имаше информация, че тази функционалност ще е спряна нямаше да си го купя. Тук Самсунг играха много нечестно, като укриха това, а трябваше да го анонсират, за да може всеки да си направи сметката!
Ти не можеш да проумееш, че това е закон и всеки един производител трябва да забрани достъпа тези приложения да могат да записват. Всеки, който не го стори ще понася санкции. Това, че Самсунг са първите, които го налагат трябва да е похвално, а не да бъдат поругавани за това. Единствените, които няма да имат такава забрана са старите модели телефони, които вече не получават секюрити ъпдейти. Със майските пачове сигурно почти всички актуални телефони, не само Самсунг, ще спрат възможността за запис. 

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#14

Батерията се знае че има проблем и до колкото прочетох то той е свързан главно с лошия контрол над процесора и от там произлиза по големия харч. Ако имат желание ми се струва е поправимо. А и нищо чудно в последващите обновявани да го позакрепят. Iphone X беше супер зле с батерията, но след последното обновяване хората се произнасят ласкаво....

За дисплея не мога да се съглася. Този на С6 беше стъпка на зад от С5 при силно слънце, но пък стъпка напред от към резолюция. в С7 и вече С8 е доста по добре ситуацията, както и при С9 до колкото видях.

С тая рам ..... не се ли разбра как работи операционната система Андроид вече? Рамта е там, за да се използва, а не да стои празна.

За звука не мога да коментирам тъй като не съм го използвал дълго време лично.

Това за обаждането също е широко известен факт и Самсунг си казаха, че ще си го оправят. Предполага се чрез софтуерно обновяване.

Общо взето и мен ме дразнят така като пускат върхов продукт с доста проблеми, но нали гледат да излезе час по скоро. Случват се такива работи. За сравнение на Ейпъл продукта даже и в студено време не му работеше дисплея, както и посочения по горе проблем с батерията, а лично пред мен е забивал, имало е изхвърляне от приложения и т.н. с началния софт. Трябваха им няколко месеца да изгладят нещата.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
#15

(2018-04-30, 11:58:01)anatol06 написа:  Иначе по темата - доста проблемно се оказа телефончето.

Как стигна до този извод, като дори не си ползвал телефона? При всеки продукт е възможно да има проблемни бройки, но колкото познати имам който си купиха S9 и S9+, нито един не се е оплаква включително и аз от описаните проблеми по форумите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
#16

@pockobg, Значи на време съм го взел  Big Grin Но е съвсем различно да излезеш сутрин за работа и във дни в които няма работа в службата да съм по 4-5 часа на телефона, след това тръгвайки си след края на работния ден телефона да е на 50% батерия. Директно след работа понякога отивам да се видя с приятели на по питие, което понякога продължава до малките часове на нощта и телефона седейки в джоба ми, докато си пийвам, не мърда с повече от 1-2% за всички тези часове. Това с Note-а беше невъзможно. Паднеше ли му батерията на 50% почвах да му треперя дали ще изкара същото това време на запой или ще ме остави без връзка. И винаги си носех преходника от Micro USB към USB-C, защото на всичкото отгоре и никъде никой няма такова зарядно ако ми се наложи спешно зареждане. 

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#17

(2018-04-30, 15:21:10)ivan_vylka написа:  Леко ми липсва по-големия дисплей на Note 8, и това е единственото, което ми липсва! Ужасно ме дразнеше, че трябва по няколко пъти на ден да следя дали някое системно приложение не ми точи батерията във фонов режим и да рестартирам през 2 часа. Другото е, че каквото и да си говорим приложенията за iOS са написани много, много по-добре и не забиват и крашват като същите тези приложения за андроид. Тук може би има разлика в това, че за андроид едно приложение трябва да поддържа хиляди модели телефони и не на всеки работи така, както трябва да бъде, докато при iOS разработчиците имат всичко на всичко десетина модела, които да поддържат. 
Ти не можеш да проумееш, че това е закон и всеки един производител трябва да забрани достъпа тези приложения да могат да записват. Всеки, който не го стори ще понася санкции. Това, че Самсунг са първите, които го налагат трябва да е похвално, а не да бъдат поругавани за това. Единствените, които няма да имат такава забрана са старите модели телефони, които вече не получават секюрити ъпдейти. Със майските пачове сигурно почти всички актуални телефони, не само Самсунг, ще спрат възможността за запис. 


Значи това с тези закони е просто смешно. То е забранено и да снимаш някой без позволение, но има 3 камери телефонът, нали? Що не забранят и камерите, та да ги аплодираме по-силно? Да не говорим, че в Англия е законно да се записват разговори, а им продават телефоните с орязана функция. Като цитираш закони - може ли да ми дадеш линк от този закон за тази забрана? Защото по много форуми твърдят, че са изчели всички условия на GOOGLE и никъде няма такава забрана! Отделно всяка държава има свое законодателство, та не е работа на Самсунг да е върховен законодател. Разбрахме, че не си радетел на записите, но няма нужда на всяка тема да адвокатстваш със закони. Дай го тоя закон за го видим. Отделно ми е чудно след като си с iPhone, какво точно коментираш телефон, който не си и виждал на живо сигурно....

Samsung Galaxy S22 S901B
#18

(2018-04-30, 14:56:29)dandrv написа:  Телефонът е добър, но отрязването на възможността да записва разговори според мен го прави неефективен и много понижава функционалността му. Ако предварително имаше информация, че тази функционалност ще е спряна нямаше да си го купя. Тук Самсунг играха много нечестно, като укриха това, а трябваше да го анонсират, за да може всеки да си направи сметката!
Що не пробваш програмата boldbeast call recorder. Ползвам я на Г4 и П9+. Записва кристално и я дават, че бачка и на s9. https://play.google.com/store/apps/detai...t.recorder
Ще се радвам да споделиш работи ли защото и аз съм се насочил към 9+, ако не да не се занимавам със Самсунг.

ПП
Оказва се, че записът работи добре но на SD моделите, с Exynos има проблем и не става... https://www.boldbeast.com/forum/topic157...order.html Явно ще се насочвам към Мейт 10 про.
[Изображение: caf41690aa1bbb6a9b3c623a32591c82.jpg]
#19

За момента нищо не може да прави записи на S9/+, които са с Exynos. Според мен са прецакали нещо хардуерно здраво и замазват с някакви несъществуващи регулации. Пълна излагация.

Samsung Galaxy S22 S901B
#20

(2018-04-30, 16:42:17)ivan_vylka написа:  @pockobg, Значи на време съм го взел  Big Grin Но е съвсем различно да излезеш сутрин за работа и във дни в които няма работа в службата да съм по 4-5 часа на телефона, след това тръгвайки си след края на работния ден телефона да е на 50% батерия. Директно след работа понякога отивам да се видя с приятели на по питие, което понякога продължава до малките часове на нощта и телефона седейки в джоба ми, докато си пийвам, не мърда с повече от 1-2% за всички тези часове. Това с Note-а беше невъзможно. Паднеше ли му батерията на 50% почвах да му треперя дали ще изкара същото това време на запой или ще ме остави без връзка. И винаги си носех преходника от Micro USB към USB-C, защото на всичкото отгоре и никъде никой няма такова зарядно ако ми се наложи спешно зареждане. 
Е, нали уж много държеше и си я хвалихме батерийката..?
#21

(2018-04-30, 21:06:34)dandrv написа:  За момента нищо не може да прави записи на S9/+, които са с Exynos. Според мен са прецакали нещо хардуерно здраво и замазват с някакви несъществуващи регулации. Пълна излъгация.

Exynos явно има проблем и с aptx/HD кодека, щото не е наличен. С други думи си е прецаквация тоя процесор.
#22

Аз не мога да повярвам какъв е този проблем ,че не могат да се записват разговори......голяма драма голямо нещо . И ще се радвам със закон да го забранят,защото е супер долно аз да говоря с някой и той да ме записва ужас направо !!!
#23

Аз не искам да прозвучи като злорадство но наистина се радвам че взех телефона с дракона ( не че имах и възможност за Exynos ) но в началото на база предварителни анализи и тестове се очакваше Exynos процесора да е наистина звяр и да надделее над SD но уви за моя радост.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
#24

Целта ми е чисто работна. Когато не мога да записвам 100 неща докато говоря ми е най лесно да си чуя записа. Колкото забраниха със закон телеграм в Русия. Просто Самсунг са се накъкали с тоя exynos и ся пеят, че били забранили. Иначе със snapdragon проблеми няма хаха...
#25

(2018-04-30, 22:41:53)CuBG написа:  Аз не искам да прозвучи като злорадство но наистина се радвам че взех телефона с дракона ( не че имах и възможност за Exynos ) но в началото на база предварителни анализи и тестове се очакваше Exynos процесора да е наистина звяр и да надделее над SD но уви за моя радост.

На всички "безсмислени" тестове ексиноса се представя много по-добре от дракона (особено на single i multi core резултати са почти двойни ) . В игрите Mali-то вади много повече детаили от Адреното .
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)