Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Proximity sensor
#1

От известно време имам дерт със сензора. По време на разговор не сработва и не ми затъмнява екрана, съответно натискам разни бутони с бузат.
През тестовото меню и калибрацията всичко си работи.
Отдадох го първоначално на кейса и защитното стъкло, но със старите версии работеше коректно.
Някой друг има ли подобен проблем. Дразнещо е леко.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

На отключен bootloader можеш ръчно да си флашнеш persist.img от най-новия фастбуут ром
Цитирай
#3

Я дай на български че това не можах да го разбера.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#4

Във фастбуут рома има persist.img.той отговаря за сензорите
Единствения начин да се обнови е ръчно;

fastboot flash persist persist.img
Цитирай
#5

Забелязах , че сензора не реагира само когато се провеждат нормални разговри през телефона . При разговори по messenger и viber няма проблеми и екрана си се затъмнява

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#6

Пак проблеми със сензора и при този телефон. Не се научиха тия от Xiaomi.
Цитирай
#7

Проблемите се оправят, но никой не си обновява persist.img
Цитирай
#8

Наско пиши ми да обясниш точно как какво да направя, че знаеш колко съм добър със софтуер

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#9

Сваля се целия фастбуут ром.
Взима сe persist.img
И се флашва ръчнo
fastboot flash persist persist.img
Цитирай
#10

Еми то не е трудно. И след това оправя ли се проблема със сензора.
Цитирай
#11

специално за 5 Плюс не знам, ама на много телефони с проблеми с някой от сензорите това е решението. При ъпдейт по никакъв начин не се ъпдейтва този дял.
През фастбуут също. Само през EDL.
Но може да се флашне ръчно през фастбуут и .. в най-лошия случай няма да има промяна.
Ако не иска да се флашне си трябва Root и външна програма или Recovery Поддържащо persist.
Цитирай
#12

Значи номера с fastboot не ми а и не може да се качачи persist файла от там. Трябва да се случван нещата явно през руут или с префлашване на рома.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#13
Sad 

Здравейте всички, от една седмица съм с Редми 5 и имам същия проблем. Просто е някакъв ад. Постоянно натискам какво ли не, държа телефона с ръка плътно до ухото си и отново го прави. Отварям приложения, слагам хората на изчакване и т.н.
Върнах телефона в магазина на втория ден и ми дадоха чисто нов в запечатана кутия, но и новия прави същото. Ужасно е. Пробвах да инсталирам разни приложения за да се оправи проксимитли сензора, но без успех. 
Нов съм с тази марка като цяло и нямам идея как се флашва и т.н. Видях, че колегата е споменал нещо, но мисля, че няма да се справя без помощ. Ако можете да помогнете като опишете целия процес ще съм много благодарен и предполагам и други съфорумци. Благодаря предварително!

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай
#14

Колега влизаш в настройки, системни приложения, настройки на обажданията, настройки на входящите обаждания. Вътре търсиш датчик за близост и го пускаш и всичко се оправя.
Имах същия проблем и се заключвах телефона докато говорих, но поквай др проблем на друг колега открих решението за сензора.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на hapi6 за това мнение:
  • CrasHandBurN, ivoslavitrifonov1975
Цитирай
#15

(2018-07-13, 16:10:09)hapi6 написа:  Колега влизаш в настройки, системни приложения, настройки на обажданията, настройки на входящите обаждания. Вътре търсиш датчик за близост и го пускаш и всичко се оправя.
Имах същия проблем и се заключвах телефона докато говорих, но поквай др проблем на друг колега открих решението за сензора.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Здравей колега Smile , това беше 1-то, което направих, но проблема си остана. Леко да мръднеш и се случва. Иначе там си ми е включено и т.н., но явно е другаде проблема. Говорих с приятел, който ползва същата марка и при него е същия филм. Започвам да се отчайвам вече, а хич не ми се разделя с точно с този телефон, но говоря много и този проблем си е съществен. Не зная дали скоро ще има нов ъпдейт, който би оправил този проблем, но не зная дали ще го дочакам. Ако някой има решение ще съм благодарен да сподели.
Благодаря!   Wink

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай
#16

Мда има го това, че малко дамръднеш и светва и започваш да натиска с бузата к2о ли не. По нагоре мисля че има описано една процедура за ъпдейт на сензора, при мен не сработи разбира се.
Иначе докато беше спрял сензора си заключвах телефона от бутона и всичко беше наред. Малко е дискомфортно в началото, но се свиква и сега даже го заключвам по инерция нищо че рабпти сензора. Опитай така докато се намери решение. Това е проблем в марката и в други модели назад във времето

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#17

Пробвайте различни приложения за тази цел и може да се получи. Успех и споделете за резултатите.

https://play.google.com/store/apps/detai...vice&hl=bg

С това се калибрира - https://play.google.com/store/apps/detai...t&hl=en_US

https://play.google.com/store/apps/detai...t&hl=en_IN

https://play.google.com/store/search?q=p...sor&c=apps

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#18

Благодаря ти колега, някои съм ги пробвал вече, но без успех. Ще видя сега какво ще стане. Много благодаря!

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай
#19

Здравейте отново, искам да споделя, че инсталирах новия ром 10, но проблема си остана. Ще търся други възможности, засега чета по всякакви форуми, но не стигам до никъде все още.

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай
#20

Не става с нов ром, а със смяна на Persist.img
Което се случва през фастбуут, рекавъри или с една програма от плейстор, изискваща root
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jpm_design
Цитирай
#21

Аз забелязвам и друг проблем. Поне при мен.
При разговор по-голям от да кажем 2-3 мин, след като отдалеча телефона от ухото, екранът си остава черен, т.е неактивен. И трябва да чъкам по екрана или по кочетата за да светне и да мога да сложа край на разговора...

Google Pixel 6a
Цитирай
#22

Абсолютното същото го имам като проблем. Лошото е, че веднъж е затъмнен, а друг път е угаснал. Ако е угаснал, лесно го паля с пръстовия отпечатък и тогава спирам разговора. Но като е затъмнен, трябва да чукам по екрана, за да светне по-ярко, като пък да гледам да не чукна някъде, където не трябва.

Затова приключвам разговора с бутона за включване и изключване, който е отстрани. Идвам ми точно на средния пръст на ръката, с която го държа при разговор и няма грижи. А и той извибрирва, когато разговорът свърши, така че съм сигурен, че нещата са приключили.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#23

Активирайте си бутон за край на разговора, примерно он/оф бутона
Цитирай
#24

Нямам идея откъде става това, но тази функция ми е активна и както вече споменах, точно с него приключвам разговора.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#25
Smile 

(2018-07-20, 18:34:11)suffer написа:  Не става с нов ром, а със смяна на Persist.img
Което се случва през фастбуут, рекавъри или с една програма от плейстор, изискваща root

Здравей, бих искал да ви помоля, ако имате време да опишете как точно става всичко това, но единствено ако имате време разбира се. Предполагам, че е доста труд. Благодарности предварително от мен и предполагам и други съфорумци.
Blush

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)