Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да се предпазя от подслушване /следене
#1

Здравейте колеги!! Предполагам , че повечето от вас биха легнали на земята за да запляскат с крака след като споделя това което ме тормози. За какво иде реч....Малко след новогодишните празници прекратих една дълга връзка с жена, която през последните 2 години ме убиваше с  ревността си. Но явно тя не е приключила с мен. Далеч съм от мисълта да се обяснявам, че незаслужено ме е ревнувала....това в крайна сметка са си взаимоотношения между нас двамата. Проблема е в това че където отида и тя цъфва там след 20 минути до половин час и се започват луди скандали пред хората. По едно време  си помислих, че е наела някой да ме следи. Да смешно е, но в един момент, само за експеримента започнах да излизам от вкъщи през прозореца от задната страна на блока(добре че живея на 1 етаж)  И да не си помислите че съм се отървал. Луда работа. Нищо не помага. Ходих да говоря с родителите и (възрастни хора...потънаха в земята от срам след като им разказах), но в крайна сметка с нищо не можаха да ми помогнат. Така вече 3 месеца. Преди две седмици ми влезе една муха в главата...излязох с колата и я спрях пред едно заведение .Оставих телефона в колата и се отдалечих. И воала...нашата госпожица цъфна и влезе в заведението. След 3 мин. излезе и изчезна. За да потвърдя съмненията си че ми следи по някакъв начин телефона, направих това още два пъти. После  хард ресет на телефона и така мирясах за една седмица. Да но след 7-8 дни  всичко започна  отначало. Мислех си да ходя в полицията да подавам жалба(голяма излагация) Още докато вляза и си помислих за какво съм отишъл и умрях от срам. Та какво е решението да се спася от "ревнива жена". Телефона ми трябва постоянно. Често се налага да съм online. Не мога да си позволя да си сменя номера, защото така си прецаквам работата. Благодаря предварително на всички които ще се отзоват.
забравих...телефона е Samsung galaxy s7 не е рутван.

xiaomi 13
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом си му върнал фабричните и не си давал достъп до него на 2ри лица то няма как да те следи. Освен ако не ти знае паролата за акаунта в Самсунг и по FindMyPhone да те открива. По удачно би било да смениш акаунтите и да опиташ.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#3

След ресет на телефона със същия акаунт ли си влизаш в Google? Ако ти знае акаунта и паролата може през него да следи къде е устройството вързано към този акаунт. Ако си слагаш друг акаунт може би тогава вече Джеймс Бонд й помага  Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

Защо за начало не пробваш да смениш телефона за известно време, ползвайки същата карта. Поне да знаеш, дали е от апарата или има някакъв начин да те локализира през СИМ картата?
Цитирай
#5

Внаги използван един и същ акаунт.А как ще стане хватката с новия акаунт. До сега няколко пъти съм го ресетвал , но всеки път иска първия акаунт с който е регистриран.Не става ли да сменя само паролата на акаунта.

xiaomi 13
Цитирай
#6

Сменяй всички пароли на всички възможни акаунти,които имаш.Направи си и 2step verification в гугъл акаунта за по-сигурно.Това ако искаш да си запазиш текущия акаунт гугъл,ако не-направи си нов и забрави стария ако не ти е важен.За още по-сигурно,в телефона има опция за Device Admin Apps.Там вътре махаш отметката на "Find My Device" и приключваш със следенето на телефона.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

Ето къде е ключа значи, акаунта. Може и само със смяна на парола. Иначе като зададеш заводаки настройки през менюто на телефона, след това вече не би трябвало да ти търси стария акаунт при стартирането на телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#8

На 40 години до къде я докарахме. Благодаря момчета и "момичета". Мятам телефона отново с хард ресет и направо ще му сменя акаунта, както и паролата на Самсунг акаунта. Дано нещата се оправят без бой.

xiaomi 13
Цитирай
#9

Най добре да се пробва с изкл. на FindMyPhone или смяна на акаунта. Преди да направиш фабрични влез в Настройки->Облак и акаунти->Акаунти->избери гугълския и избери Премахни акаунт. След това вече при стартиране няма да ти иска повече да си въвеждаш стария акаунт.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#10

най-добре я запознай с някой "твой враг" Big Grin

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#11

Може да е качила шпионска програма на телефона ти, докато сте били заедно.
Цитирай
#12

Имай предвид, че при смяна на акаунта ще си загубиш телефонните номера, които вероятно са запазени в него. Според мен най-добрият вариант е смяна на парола. Можеш да го направиш и през web, т. е. GMAIL. COM и от там...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Ако ти е сложила шпионска програма трябва преинсталация на рома.
Цитирай
#14

Колегата по-горе беше казал, че е правил ресет.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Ресета няма да помогне в случая. Трябва преинсталация.
Цитирай
#16

Ресетът ЩЕ помогне, стига подслушващия софтуер да не е инсталиран като системно приложение. За да бъде системно приложение, то телефонът със сигурност е бил руутван или модифициран по друг начин, за да позволи това. Затова те съветвам да провериш първо с Phone Info дали Knox Warranty Void е 0x0. Ако е 0x1, този телефон е манипулиран и не бих го използвал за нищо в текущото му състояние, докато не му се флашне стоков фърмуер с Один.

Смени си паролите на Samsung акаунта, Google акаунта, както и на имейл адреса, който е асоцииран с тях, СЛЕД ресета/флашването. Ако въпреки това следенето продължи, не бих изключил да става въпрос за частен детектив с връзки в мобилните оператори.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#17

Авторе, разбирам те, имам такъв случай. За мен това са жени с психични проблеми, и по-конкретно тази която на мен ми се беше лепнала цели 3 години. След като разбрах че нещо не е редовна комуникацията с нея (това още в началото) и казах да не ме притеснява повече, и почнах с пълен игнор който не помогна и така между капките изкарах 3 години в тормоз, не мога да изляза на спокойствие сам да се разходя. Имаше и една приятелка дето и наливаше акъл ама преследвачката нищо не вдяваше. Пази боже от такива хора. Точно ей такива стигат и до по-тежки крайности ако ме разбираш.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#18

Телефона не е рутван. Knox Warranty Void е 0x0. Току що прехвърлих контактите на друг емейл. Тегля директно 8.0. Аз съм с BTU и гледам че в Sammobile e излязал 8.0 Става ли първо да изтрия гугълския акаунт и после да преинсталирам. След като преинсталирам трябва ли хард ресет или само ресет от телефона.
nehranimaiko и аз се замислих дали ако успея да се отърва от телефонното преследване няма да последва тормоз от друго естество.

xiaomi 13
Цитирай
#19

В такъв случай няма нужда да флашваш. Достатъчно е да направиш фактори ресет от настройките на телефона. Не връщай предишно инсталирани приложения и техните настройки, дори Андроида да те подканва (сред тях може да има проследяващ софтуер). След като приключиш с ресета, би трябвало да е безопасно да си смениш паролите на акаунтите и имейла през телефона*. Кадърните услуги (каквито са Samsung и Google) при смяната на паролата трябва да изкарат всички други логнати устройства и да ги накарат да въведат новата парола.

* Не забравяй за личния си компютър, че може да има проследяващ софтуер, ако тя е имала физически и/или администраторски достъп до него.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#20

Привет,
След като направиш цялата гимнастика в телефона пробвай, да провериш дали в някоя дреха(малко вероятно, тъй като сменяш дрехите / переш ги) нямаш устройство за следене или в колата някъде та ("Преди две седмици ми влезе една муха в главата...излязох с колата и я спрях пред едно заведение .").

Успех !!

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#21

Такива gps бръмбари продават вече навсякъде
Нищо чудно да има някъде пуснат я в колата я в обувките или някоя дреха
П.с.Ако го следеше с телефона,щеше да се разбере,понеже след всяка заявка за локализация щеше да ти изписва на телефона
Цитирай
#22

Някой по- горе беше писал за следене чрез мобилните оператори. Информацията обаче там е доста обща, засичането в зависимост от броя на околните клетки може да варира мооооооого. Такава точност, каквато цитира колегата по- горе (пред заведение), не е възможна.
Цитирай
#23

(2018-05-04, 09:26:17)lost in написа:  Такива gps бръмбари  продават  вече навсякъде
Нищо чудно да има някъде пуснат я в колата я в обувките или някоя дреха
П.с.Ако го следеше с телефона,щеше да се разбере,понеже след всяка заявка за локализация щеше да ти изписва на телефона

Това вече влиза малко в графата “Агент 007”  Big Grin Нали това устройство трябва да има сим карта, чрез която да се споделя местоположението, не е нещо толкова миниатюрно, за да влезе в обувка незабележимо. 100% е от телефона, не е задължително да изписва всеки път, че някой ти гледа местоположението. Аз и още няколко мои приятели сме си споделили местоположението помежду си и всеки от нас по всяко време може да види къде е другия без на никой от групата телефона да издава каквото и да било известие за това.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#24

Никаква съм карта не е нужна
GPS сигнала се проследява чрез spot система със помощта на всеки един браузър
За да не разводняваме темата,може да се отвори нова тема за spot системата за локализация,как работи какво включва,безплатни пакети и пр.
Цитирай
#25

(2018-05-04, 09:04:19)master89q написа:  Привет,
След като направиш цялата гимнастика в телефона пробвай, да провериш дали в някоя дреха(малко вероятно, тъй като сменяш дрехите / переш ги) нямаш устройство за следене или в колата някъде та ("Преди две седмици ми влезе една муха в главата...излязох с колата и я спрях пред едно заведение .").

Успех !!
Предполагам че колата е чиста, защото по време на последния ми тест бях с мотор, а мотора го купих преди месец. Вече съм с андроид 8, нов акаунт и сменени всички пароли. Довечера и в следващите дни ще тествам и ще пиша.

xiaomi 13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)