Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за Redmi 5 Plus

Да и аз четох че Redmi 5 plus трябва да получи MIUI 11, но най-много да го осерат още повече хубавото телефонче.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
Аксесоари

Ся като чели последният който излезе горе долу са стабилизирали положението. Интересното е че предната година горе долу на месец идваше по един ъпдейт, а сега сума време няма нищо. Май ще минем на miui 11 директно. За мен засега динственият дерт е кати чели малко по големият дрейна от преди това, но не е голяма болка. Иначе машинката си е супер



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Аз със мойто Редми нямам проблеми било хардуерни или софтуерни.
Само и единствено ме дразни, когато си пусна интернета и веднага
почват да изскачат реклами и разни спамове едно след друго.
Уж ги изчистих по едно упътване от форум, но пак си изскачат.

Ама им свикнах.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Нищо не ми излиза при мен. Тази седмица ще го тествам и в роуминг как се държи и дали аппа за времето ще ме засича къде съм докато се движа, че лятото имах дерт с това.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2019-01-31, 12:05:48)skysoft написа:  Аз със мойто Редми нямам проблеми било хардуерни или софтуерни.
Само и единствено ме дразни, когато си пусна интернета и веднага
почват да изскачат реклами и разни спамове  едно след друго.
Уж ги изчистих по едно упътване от форум, но пак си изскачат.

Ама им свикнах.

много зависи какъв тип са рекламите.
Може да са от приложение, може да са от тези препоръки, които могат да се спират, а може да са от непочистената папка или данни на браузърите
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • skysoft
Цитирай

(2019-01-31, 13:50:43)suffer написа:  много зависи какъв тип са рекламите.
Може да са от приложение, може да са от тези препоръки, които могат да се спират, а може да са от непочистената папка или данни на браузърите
Благодарая Ви за информацията.

От броузъра я почистих и понамаляха, но ще видя другите които изброихте.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Ъпдейтите са спряни, заради бъгове и пияни програмисти. И при чистата 5-ца и 5+, положението е ужасно. Дори не мисля за MIUI 11. Та те сегашната, не могат да оправят.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Докато не опитате дев версиите и/или xiaomi.eu няма как да сте сигурни в положението
Цитирай

Тоест?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Тоест. Ако global stable ви се струва зле тествайте глобал дев и т.н докато се убедите, че всичките ромове не стават, и чак тогава да изпадаме в крайности
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • chorave
Цитирай

Няма нужда. Има 'стабилна' версия. Тук няма крайност, а обективно гледане на нещата.
Или какво, нямам право да ги критикувам ли?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Имаш, но реално не можеш да си обективен, когато ползваш само стабилен
Цитирай

(2019-01-31, 12:05:48)skysoft написа:  Аз със мойто Редми нямам проблеми било хардуерни или софтуерни.
Само и единствено ме дразни, когато си пусна интернета и веднага
почват да изскачат реклами и разни спамове  едно след друго.
Уж ги изчистих по едно упътване от форум, но пак си изскачат.

Ама им свикнах.

С моя, да чукна на дърво, вече 9 месеца нямам никакви проблеми. Батерията държи, бачка на макс, не забива.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Здравейте,

Във форума на Xiaomi се появи информация за update на redmi 5 plus Global stable update 10.2.1.0 но в самото съобщение пише, че версията е OEGMIXM, а на нашите телефони версията която показва е OEGMIFH, нещо не мога да разбера какво означава това, но не зная дали не е някакъв проблем. Аз все още не съм получил известие на телефона за новата актуализация, но предполагам, че другата седмица ще излезе, ако инсталирам тази актуализация, обаче не зная дали няма да възникне някакъв проблем заради номера на версията на актуализацията, както споменах. Моля, ако някой има някаква информация да я сподели.

Благодаря предравително.

Антон Тодоров
Цитирай

От къде си купил телефона? Колегите с този телефон, ще кажат коя е сегашната буквена версия.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Някъде имаше тема точно какво означаваха биквите и цифрите на ъпдейта. И реално, ако си го получаваш системно няма от какво да се притесняваш редовен е.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2019-04-06, 09:25:12)abv86 написа:  От къде си купил телефона? Колегите с този телефон, ще кажат коя е сегашната буквена версия.

Телефона е закупен от А1 България АД

Антон Тодоров
Цитирай

Купуван от Виваком. Няма нова актуализация за момента. Работи перфектно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Най-сетне ъпдейт... Big Grin Big Grin Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitaraka01 за това мнение:
  • ivoslavitrifonov1975
Цитирай

Аз ъпдейтнах, най-важното за мен е че вече може да се отговори на обаждане с бутона на слушалките, има нова иконка за батерията, скрили са настройките за a-gps сървъра, рано е да се каже дали има нещо нередно, на пръв поглед всичко е ОК. С предишната версия батерията падаше доста бързо и за това се наложи да сваля целия ъпдейт и да преинсталирам, за радост нямаше нужда от врщане на фабричните настройки, надявам се да не се случи отново.
[-] 3 потребители изказват благодарност на zeit_x за това мнение:
  • artanes, IoPetrov, ivoslavitrifonov1975
Цитирай

И при мен дойде. Интересното е че секюрити пача е от 1 март. Освен различната икона на батерията, въпреки че аз все сменям темите и от там иконите, различно намирам и менюто за изчистване на приложенията където в горната част се появиха икони за почистване от апп-а за оптимизация. За дрейна ще разбера тия дни има ли разлика. За сега други видими разлики не намирам.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Сега забелязах че при версията на miui вместо стабилна пише suraj което идея си нямам какво е.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hapi6 за това мнение:
  • ivoslavitrifonov1975
Цитирай

Здравейте,

И аз инсталирах новата версия 10.2.1.0, но това което забелязах и не зная дали може да се премахне е следното:

1. В лентата за състоянието до батерията ми излиза буквичката "Е".
2. Когато разгъна лентата за състоянието в лявата част преди датата стои също буквичката "Е" т.е. вместо да пише деня излиза това нещо. Вида е следния / Е, 17 апр /. Само да спомена в настройките за предпочитан тип мрежа съм задал 2G, сменявах го и на 3G и 4G, но резултата е същия.

Може ли описаните проблеми в настоящите две точки да бъдат разрешени и как, засега това откривам иначе на този етап ми се струва, че работи по добре.

Антон Тодоров
Цитирай

(2019-04-16, 23:20:58)aanton987 написа:  Здравейте,

И аз инсталирах новата версия 10.2.1.0, но това което забелязах и не зная дали може да се премахне е следното:

1. В лентата за състоянието до батерията ми излиза буквичката "Е".
2. Когато разгъна лентата за състоянието в лявата част преди датата стои също буквичката "Е" т.е. вместо да пише деня излиза това нещо. Вида е следния / Е, 17 апр /. Само да спомена в настройките за предпочитан тип мрежа съм задал 2G, сменявах го и на 3G и 4G, но резултата е същия.

Може ли описаните проблеми в настоящите две точки да бъдат разрешени и как, засега това откривам иначе на този етап ми се струва, че работи по добре.
Има го и и при другите модели xiaomi,зависи от темата. Пробвай с друга тема.

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

(2019-04-16, 23:28:10)petar37 написа:  Има го и и при другите модели xiaomi,зависи от темата. Пробвай с друга тема.

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Да може би е така, но допреди актуализацията този проблем го нямаше, а освен това приложението теми при мен не работи, защото съм на регион България. Умишлено не съм избрал друг регион напр. Индия, защото преди време като го бях избрал имаше проблеми, показаха се допълнителни приложения, които не могат да се премахнат, телефона поне според мен забавяше и др.такива, затова не използвам друг регион и съответно темите не ми работят. Темата която имам е точно тази която е заредена с инсталиране на MIUI 10 с правоъгълните икони т.е. имаше си я вградена в MIUI 10 и аз тази харесвам и не искам да я сменям. Има ли някакво друго решение.
Предварително благодаря.

Антон Тодоров
Цитирай

Да,много е странно това Е, Undecided До сега го нямаше,но днес видях на тела на един познат който е с redmi note 5 че е по същия начин,явно си е някакъв глобален бъг защото той е с друга версия на miui.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)