Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cinema 4k apk
#1

Някой може ли да каже, как става номера с приложението Cinema 4k, клипът да стане като този от линка. Като на филм отрязан. 

Това е приложението. Уж го заснемам в този формат, но като цъкна да го видя си е пак с нормалното съотношение 16.9. Иначе програмата снима с много добро качество видеото. 
https://play.google.com/store/apps/detai...d.cinema4k

Линк на про версия 2.4 https://www.dropbox.com/s/gzzxbhe3n9i23x...D.apk?dl=0
Цитирай
Аксесоари
#2

Да се надяваме модераторите да не изтрият коментара ми Smile

Така. Първо далеч не е толкова просто да докараш картина като от филмовите ленти, както е много вероятно ти да си мислиш.
Ако очакваш,че само снимайки с приложението и това е напълно достатъчно-не е така.Така не става. Общо взето аз поне не съм чул да има подобно андроид приложение.

Има лесна и по-трудна задача.
Започвам с най-лесното Smile

Първо ти трябва пълната ,платена версия на този софтуер. Той ти позволява да контролираш нивата на ISO-то, както и скоростта на затвора.
Трябва да знаеш как да боравиш с този хубав софтуер. Първо слагаш ISO-то на 50, скорост на затвора гледай да е съответен на iso-то, или също около 50.
Ако ти е тъмно, вдигаш iso-то, най-много до 100,съответно и ако искаш и ти е все още тъмно, сваляш още малко Shut. Speed-a.

Следват settings:

1.Основна камера
2.Kaдри-ВИНАГИ избираш 24 кадъра /сек ! Несериозно е да снимаш за тази цел например с 30, да не говорим за 60 кадъра /сек. Подобни кадри се ползват само за видеа, които ще са на забавена скорост.
3.Резолюция-избирай най-високото, 4k. Сега , може и да избереш и други резолюции, но нищо по-малко от FULL HD !
4.Битрейт-слагаш винаги най-големия, тук е цели 200 mbps !
Сега, много важна настройка- FLAT PROFILE: слагаш DARK+LIGHT, може и DARK, в никакъв случай само на LIGHT, защото е прекалено контрастна картината и се губия тоя CINEMATIC ефект.
5. FLAT PROFILE- INTENSITY-слагаш на HIGH, за възможно най-филмов изглед

Сега , излизаш от настройките и отиваш на главния екран на програмата.
На иконката PR ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА FLAT !
На иконката до него за iso и ss-даваш на ME и слагаш нужните iso и ss ,които ти обясних по-горе.
Много важно-следващата иконка AWB авто баланс на бялото-задължително се дава на WB, избира се нужния цвят за филмова визия и се натиска още веднъж на LOCKED. Последната иконка е за фокуса, може да се ползва, ако е леко мътно изображението да стане по-остро.
От теб вече зависи какво и как ще снимаш.

Ами това е всичко по лесната част Smile

Сега, тук идва трудното. Задължително ти трябва софтуер за обработка на видео и поне базови познания как да обработваш! И ако си решил любителски да снимаш видеа, ако нямаш т.нар. Гимбал за най-близки до професионалните резултати, поне обикновен статив за фотоапарат с държач за смартфон на него. От ръка да трепериш и да мърдаш наляво-надясно...не е добре за филм. 
И това се вижда на клипчето с котката-няма никакво мърдане.
Поне статив трябва.

Иначе препоръки за софтуер не мога да ти дам, аз работя с Pinacle Studio и съм доволен.
Целта е следната-не е нужно да се задълбочаваш в много и най-различни настройки, след като си снимал своя филм, го прехвърляш на лаптопа, след това в програмата за обработка на видео и там трябва да правиш следните корекции:
1.Ако трябва да намалиш контраста за по-голям обем и филмов изглед
2.Ако трябва да увеличиш яркостта за същото
3.Ако трябва леко да намалиш цветовете
4.Да добавиш черните ленти, които ще накарат видеото ти да изглежда като филм
Ако и добавиш smooth опция за кадрите ,още по-добре.

Аз днес направих един много бърз клип в нас , след което го качих във flikr, ако снимах на по-светло ,щях да получа по-добри резултати, но това не е важно в случая , защото това беше просто един кратък 10-тина секунден опит, и то от ръка с предмет, на който подпрях леко телефона.
Със сигурност може далеч по-добре.
Ето ти го да го видиш клипа и се надявам поне малко да съм ти помогнал Smile

[Изображение: 27087526467_f40eab6555_c.jpg]
proba_r_s_UHD_CINE_ by Georgi Georgiev, on Flickr
Цитирай
#3

С powerdirector pro става директно през телефона. Заснемам видеото, което съм решил. Свалих си png файл
https://whoismatt.com/cinemascopetutorial/. Зареждам клипа в powerdirector, вграждам png-то с черните рамки, разпъвам го и ефекта става.Това за 24 кадъра ми е ясно, но лично казано не намерих разлика от 50 mbps и 200.Освен огромната разлика в големината на видеото. Сравнявах видеа при зуумване, но никаква разлика вдетейлите на картината.

Цитирай
#4

Power Pro е просто един от безкрайно многото редактори на видео.
Може да добавя двете черни линии, но няма нищо общо с филмовото излъчване.
Просто добавя 2 черни ленти към видеото, нищо повече.
Аз не разбрах явно твоя въпрос-ти питаше как да сложиш само 2 черни лентички на видеоклип, а аз тръгнах да ти обяснявам как да изглежда видеоклипа като филм. Моя грешка Smile
Цитирай
#5

Да интерсуваше ме как става ефекта с черните ленти. Относно powerdirector лично за мене е най-добрия за телефони и таблети. Може да вграждаш видео във видео има още куп неща и интерфейсът му го прави много елементарен за работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)