Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова серия телефони от Xiaomi
#26

Нека вадят нови модели. То шараните трябва да се зарибяват. Ама както са тръгнали, ще се омажат. Много трудно е, да поддържаш много модели телефони. А да пускаш с един и същи процесор и само кутията и камерата да е различна, няма смисъл. Потребители се привличат и с качествен софтуер и навременното му и бързо обновяване. А сега за планираните 10 нови модела, нали трябва човешки ресурс за да подготвиш софтуера. Трябва и ресурс за ъпдейт, на старите устройства. При ъпдейта до 9.5, бая се забатачиха и бъговете направиха, сега ще стане още по-страшно. След като видях че пускат S2, ми стана ясно.
Според мен, трябваше да развият модела на 1+. Но вместо един телефон, да предлагат 2-3. И да им осигуряват бърз ъпдейт, не само до версията но и като функции.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
Аксесоари
#27

Точно обратното. На повечето потребители не им пука за ъпдейтите. Даже ги отказват всячески.
Цитирай
#28

Аз съм останал с друго впечатление. Колко много хора се интересуват, кога ще получат нова версия.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#29

Честно казано впечатлението ти е напълно погрешно. Във всяка нова версия или ъпдейт на MIUI, където наред с нови неща, има и нови бъгове, това със сигурност е намалило интерес на доста хора към тях.

 
Цитирай
#30

Говоря за друго. Че няма смисъл да цвъкат, толкова много модели. Колкото повече стават, толкова по-трудно е да ги поддържаш. Камо ли по няколко години на модел, да им осигуряваш актуален софтуер. И след година две, ще е много по-зле положението. И ще се превърнат в поредната компания ала Самсунг. А потребители могат да спечелят не само като цвъкат, модел след модел. А като предлагат качествен софтуер, достатъчно дълга и навременна поддръжка. И когато Google пусне нова версия, след месец два и те да са готови с ъпдейта.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#31

(2018-05-14, 11:19:58)suffer написа:  Точно обратното. На повечето потребители не им пука за ъпдейтите. Даже ги отказват всячески.

Напълно съгласен!
Също така забележете на колко хора им светят дисплеите като говорят и изобщо не им пука, а тук всяка втора тема в подразделите е за "проксимити" сензора.
Проблемите във форума нямат нищо общо с проблемите на масовия потребител, защото те нямат такива.

П.П.
А ние сме "друга бира" .
Цитирай
#32

http://www.mobilebulgaria.com/news/43262...-на-xiaomi

Гледайте какво мазало ще стане от модели.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Жена ми не знае коя версия на Андроид ползва. Но тая сутрин се оплака, че батерията на телефона пада много през нощта. За такива проблеми трябва софтуерна поддръжка, както и за обновления, свързани със сигурността.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#34

Не знам.И аз малко старомоден почвам да ставам.Много телефони смених, и все са ровичкани.Руут, къстъм ром и т.н.Последно време съм се кротнал и не се занимавам.С тия малоумни ъпдейти, само проблеми.Уж за по-добре, а само бъгове и излишни нерви ебаси.Така след последния ъпдейт на ми макс 2, изчезнаха темите за нашия регион, браузъра има заключени шорткъти, който не могат да се махнат и т.н.Скоро време както е тръгнало, ще си взема нещо с чист андроид и няма да се занимавам с глупости.И без това само орязват всякакви неща по смяна интерфейса..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#35

(2018-05-15, 08:19:02)kayovas написа:  Жена ми не знае коя версия на Андроид ползва. Но тая сутрин се оплака, че батерията на телефона пада много през нощта. За такива проблеми трябва софтуерна поддръжка, както и за обновления, свързани със сигурността.

Изпратено от моя MI MAX 2

за такива проблеми си поглеждаш първо настройките.
Много рядко е от Ром-а и то ако е сложен върху нещо друго, без да се направи зачистване и се е омазал телефона.

Като пример
От м. март съм сложил xiaomi.eu стабилен ром.
Минах през 3 версии - 9.2.х.х, 9.5.3.0. 9.5.8.0 и върху това без да ресетвам сложих xiaomi.eu седмичен от април и нямам проблеми с батерията.
Защото съм си направил правилно настройките и знам къде да гледам при евентуален дрейн.

Познаването на MIUI е много важно и и към днешна дата не е за всеки
Цитирай
#36

(2018-05-15, 08:31:02)galev_90 написа:  Не знам.И аз малко старомоден почвам да ставам.Много телефони смених, и все са ровичкани.Руут, къстъм ром и т.н.Последно време съм се кротнал и не се занимавам.С тия малоумни ъпдейти, само проблеми.Уж за по-добре, а само бъгове и излишни нерви е*аси.Така след последния ъпдейт на ми макс 2, изчезнаха темите за нашия регион, браузъра има заключени шорткъти, който не могат да се махнат и т.н.Скоро време както е тръгнало, ще си взема нещо с чист андроид и няма да се занимавам с глупости.И без това само орязват всякакви неща по смяна интерфейса..

И всички тия проблеми със софтуера, идват заради липса на достатъчен ресурс от програмисти. Сроковете са нереално кратки. И те така, почват бъговете. Много по-лесно и доходно е, да набълваш няколко десетки милиона телефона на година, от колкото да вложиш време и мозък, да направиш достатъчно добър софтуер.
От много време се говори, че хардуера (без батериите) много е изпреварил софтуера, не само при телефоните. Имаш 8 ядрени с честота 2,0 GHz телефони , с по 6 GB RAM и какво правиш с тях? Вайбър и Фейсбук и чат пат някоя игричка. И се оказва че софтуера не може да се възползва, от цялата тази мощ. И забива, като Правец 8. Тия телефони по-изчислителна мощ са в пъти по-добри, от компютрите в космическите програми, през миналия век.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#37

@galev_90, темите не са налични за нашият регион поради определени изисквания на Европейският Съюз. Това може да се избегне с избор на друг регион на телефона - Русия, Индия и т.н.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#38

(2018-05-15, 08:43:46)suffer написа:  за такива проблеми си поглеждаш първо настройките.
Много рядко е от Ром-а и то ако е сложен върху нещо друго, без да се направи зачистване и се е омазал телефона.

Познаването на MIUI е много важно и и към днешна дата не е за всеки

Xiaomi са царете на ниския и среден клас телефони, които са и най-масови. Надали някой очаква от такъв тип потребители да се ровят в настройките, защото в противен случай телефонът ще върви с проблеми.

Точно там е силата на Гоогле - на ниво ос се справят с проблема с лакоми приложения, а за целта трябва ъпдейт към новата ОС. В андроид P ще има поредното подобрение. Не че е фатално, но е добре да го има.

Иначе да се крият настроки по менютата и да се налага ровене, оптимизация и прочие, това е Android от 2010. Днес се очаква телефонът да се извади от кутията да се ползва, а не след всеки ъпдейт да се чудиш дали батерията ще пада бързо или не.

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#39

ами точно защото не се ровят го ползват на 30-40% макс

Не ги грее, dual apps, second space, запис по време на разговор, дълъг скрийншот, скрийншот по 4 различни начина, сплит скрийн, жестовете от iphone X и т.н
И остават само оплакванията от камера, дрейн, сензори и т.н.
Както споменах и по-горе - добре е да си разучиш настройките
Същото и като си вземеш нов фотоапарат - не винаги на Автоматични е ок.
Не е тук темата за тази дискусия
Цитирай
#40

Интересно сравнение във форума на MIUI. Между новия Redmi S2 и Redmi Note 5 India. За мен си остава безсмислен телефон. цък

Поне китайките на снимките, са хубави. Wink

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#41

(2018-05-15, 11:51:52)ronnie72 написа:  @galev_90, темите не са налични за нашият регион поради определени изисквания на Европейският Съюз. Това може да се избегне с избор на друг регион на телефона - Русия, Индия и т.н.

Знам че като сменя региона на хонг конг да кажем, и се появават.Но моя работа ли е да ровя и да разучавам що изчезват и се появяват след ъпдейт?Или тъпия браузър да има заключени безсмислени линкове?
Моля поправете ме, но ъпдейт, би трябвало да значи нещо което е подобрено, по добро е.А то какво става?Ако си бях седял с предишната версия преди тази която ъпдейтнах, щях да си имам и теми, и браузъра имаше вариант да няма скапаните линкове.Ще ме извиняват, но това си е педерас*ия.Нищо не ъпдейтвам повече.Мина ми времето да хаквам руутвам и да се занимавам с глупости.Телефона си го ползвам, и разчитам на него във всеки един момент.А не след всеки ъпдейт да се чудя, къде кога какво ще спре...

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#42

Обяснено ти е че е заради изискванията на Европейския съюз. Нямат избор освен да изпълняват иначе няма да има Xiaomi в Европа. Като искаш теми сменяш региона
Цитирай
#43

Окей.Разбирам напълно.Веднага това направих, и смених региона.Но как при предишната версия преди ъпдейта, нещата си работеха и веднага след ъпдейта спряха.Странни съвпадения.Не ми се спори на тая тема.Всеки е дал пари и ползва дадено устройство, така както иска.Лично аз оттука наттатък много, много скиптично съм настроен към ъпдейти, и не ъпдейтвам.Остави с миуи, ама даже и с някой от приложенията, след ъпдейт се сбъгясват хах

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#44

В ЕС няма изискване срещу персонaлизацията на телефоните и разкрасяването с теми. Обаче след няколко дни влиза регламент за защита на личните данни. Щом спират темите и блокират някакви линкове, то означава, че там има неправомерно използване на лични данни. Струва си да се замисли човек какво му струват темите и защо те имат друго предназначение различно от разкрасяването. Не съм чул някой от другите производители да спира теми.
Май Шаоми бъркат в медеца с мръсни ръчички...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#45

Колко от другите производители имат теми?
Не вградени стокови, а външни, създадени от трета страна
Цитирай
#46

Според мен никой друг няма външни теми, но е по-лесно да мислим за конспирации.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#47

(2018-05-15, 22:12:49)galev_90 написа:  Окей.Разбирам напълно.Веднага това направих, и смених региона.Но как при предишната версия преди ъпдейта, нещата си работеха и веднага след ъпдейта спряха.Странни съвпадения.Не ми се спори на тая тема.Всеки е дал пари и ползва дадено устройство, така както иска.Лично аз оттука наттатък много, много скиптично съм настроен към ъпдейти, и не ъпдейтвам.Остави с миуи, ама даже и с някой от приложенията, след ъпдейт се сбъгясват хах
Обяснено ти е. Причината е в ЕС. Премести се да живееш на друг континент или извън ЕС и няма да имаш такива 'проблеми'.
(2018-05-16, 06:44:06)kayovas написа:  В ЕС няма изискване срещу персонaлизацията на телефоните и разкрасяването с теми. Обаче след няколко дни влиза регламент за защита на личните данни. Щом спират темите и блокират някакви линкове, то означава, че там има неправомерно използване на лични данни. Струва си да се замисли човек какво му струват темите и защо те имат друго предназначение различно от разкрасяването. Не съм чул някой от другите производители да спира теми.
Май Шаоми бъркат в медеца с мръсни ръчички...

Изпратено от моя MI MAX 2
В ЕС има изискване за защита на интелектуалната собственост. Колкото до пустите лични данни, нали ползваш Фейсбук? Нямаш лични данни вече.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#48

Безсмислена тема водеща се за спам коментираме.Аз съм потребител, и като извадих и купих телефона, ми прибраха парите нали.Утре ще спре и камерата, че прави снимки и може в определен регион да се ползв по тая логика....
Спирам спама Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#49

Да спри. Защото си много далеч, от каквото и да е. Мрънкай на тия в Брюксел, дето мислят регулациите. Производителите трябва да се съобразяват със законите и нормите, за всеки регион. В Китай няма Google Play, защото китайските власти са сложили ограничения. Много от приложенията в Google Play, ги няма за арабските страни. Определени хардуери и софтуери, са забранени за разпространение в редица държави, поради ограничения. В САЩ на военните им е забранено вече, да ползват китайски марки телефони. Живееш в ЕС, ще живееш по регулациите наложени тук. Не те кефят, свят широк. И на мен не ми харесват, ама не мрънкам за малоумните теми. С мед да го намажеш, ако това са ти кусурите.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#50

За всички регулации ти искат разрешението и ти се съгласяваш. Така, че няма причина за мрънкане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)