Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung galaxy A8 проблеми
#76
Photo 

Може да не е свързано със самия модел, но...
Някой да е забелязал в месанджер да са му изчезнали емоджитата?
При ме седят само стикери и гифс. Обнови се приложението - същата работа.
.jpg Screenshot_20190306-203752_Messenger.jpg Размер: 28.91 KB  Сваляния: 27

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз нямам такъв проблем.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#78

Здравейте !
Супер ми е телефончето, с него съм от Април миналата 2018, но едно ме дразни, а именно че след една ръчна проверка за актуализации, постоянно трябва да му давам "По-късно", тъй като НЕ искам Android 8 Oreo. Със 7.1.1 Nougat съм в момента.
Правил съм му OTA обновяване от това меню, но само кумулативно или там каквото се води, не на целия Android.

Едно от нещата, които не искам е да имам известие, което постоянно седи когато има приложение работещо на заден план. Така е при Oreo-то.
Пък и му нямам вяра като цяло на този ъпдейт.

Молбата ми към вас е да ми кажете дали мога да го ROOT-на с този сайт например: (Първият при търсене на one click root samsung в Google)
https://www.oneclickroot.com/rootable/ Тук може да се провери дали съответното устройство е "рутируемо"... според него, след въвеждане на марката ми, модела, версията на Android и Build номера, казва че Е рутируемо.

Преди съм рутвал успешно Samsung Galaxy Core Duos, както и едно Lenovo май... пак с някакви One Click Root техники,даже и без компютър, направо с APK файла и доколкото помня, НЕ се изтриваха всички данни, никакви не се изтриваха, за разлика от метода с Odin и TWRP и други... вие как мислите ?

Може и да пробвам пък с https://www.kingoapp.com/root-samsung.htm ...

Знам че е "леко noob-арски" въпрос, но ми е важно, искам да изтрия приложението за ъпдейт и да не ме подканва вече за ъпдейти.
Знам че гарацнията отпада.

Благодаря !
Цитирай
#79

А вече има и 9 Pie...

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...ndroid-pie
Цитирай
#80

Да, то имаше наскоро и един ъпдейт на Microsoft Windows 10-ката който ти изтриваше файлове... добре че го прескочих.

Oneclickroot се оказа платено удоволствие Big Grin
Опитах множество безплатни такива, но разбира се без успех. Wink
Цитирай
#81

В xda има описани методи как се руутва нашия телефон, но не е толкова елемнтарно колкото беше на по старите самсунг телефони. Не знам дали мога да давам линкове тук, затова просто потърси в xda galaxy a8 root. Имай предвид, че ако го руутнеш ти се "счупва" knox-a.

А защо не искаш да ъпдейтваш? Мога да ти кажа, че аз видях промени само в положителна посока като ъпдейтнах.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#82

И аз видях само хубаво след като обнових до Орео. Батерията си остана абсолютно същата! С Нуга имаше лаг на анимации при влизане в апп-ове, а на Орео работи по мазно някак. Сега само да се появи Пай веднага ще се качи.

(2019-03-10, 17:34:34)nike1231 написа:  Едно от нещата, които не искам е да имам известие, което постоянно седи когато има приложение работещо на заден план. Така е при Oreo-то.

Натискаш и задържаш върху известието. От детайлите, които се появяват може да премахнеш тези известия да не са видими.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#83

Някой намери ли решение на проблема със сим картата, защото при мен зачести? Също и имам чувството че usb порта става по-зле при мен, когато размърдам леко кабела и бързото зареждане спира, ако го размърдам още малко самия кабел излиза.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#84

При мен проблем с SIM няма. Може да опиташ с подмяна от оператора на картата. Възможно е да е дефектирала.
За буксата...Аз си бях поръчал преди време един не оригинален кабел, който някак странно влизаше и след известно време на употреба взе да ми дава 6ч. време за зареждане. Купих още един оригинален и вече от доста време няма грижи. Но щом си опитал с друг читав кабел и пак е така то следва да е от куплунга на телефона. Може да е замърсен или повреден.

Ако бях на твое място първо бих опитал с SIM какво ще стане и ако не се оправи направо отива за гаранция с двете оплаквания.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#85

Мой колега си прецака буксата за зареждане от кофти преходник на А5(2017).
Цитирай
#86

При положение, че има и други хора със същия проблем, не мисля че е от сим картата ми. На старият ми телефон със същата крата не съм имал такива проблеми. Стигам до извода, че картите на виваком имат някакъв проблем с нашия телефон, понеже всички които се оплакваме от този проблем сме на виваком. Ако има някой със същия проблем, но на друг оператор да каже.

За проблемът ми с usb порта май също намерих решение - светнах с фенерче и се оказа че на дъното се е наслоила доста мръсотия. За съжаление нямам игла в момента и не мога да го изчистя, а инструмента за сим картата е твърде дебел и опира в средата на порта и ме е страх да не го повредя.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#87

Сим карта 1-теленор.Сим карта 2-виваком,като тя се използва само за разговори,и е предплатена.Засега нямам проблеми,преди бях с LG magna,и двете карти работех без проблем.
Цитирай
#88

Днес най-накрая реших проблема си с usb порта. Сцепих една клечка за зъби на две и внимателно изчистих порта. Нямате си идея колко сгъстен прах излезе от там. Сега кабела си влиза без проблем и не излиза когато си иска. Smile
Та ако някой в бъдеще се сблъска със същия проблем, решението е хубаво почистване на порта.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#89

Здравейте,някой има ли проблем с фокуса на камерата,когато снимаш нещо от 5-10 см разстояние?При мен се размазва и е кофти.
http://www.img-share.eu/f/images/593/201...sredna.jpg
Цитирай
#90

(2019-03-21, 20:46:58)android_97 написа:  Днес най-накрая реших проблема си с usb порта. Сцепих една клечка за зъби на две и внимателно изчистих порта. Нямате си идея колко сгъстен прах излезе от там. Сега кабела си влиза без проблем и не излиза когато си иска. Smile
Та ако някой в бъдеще се сблъска със същия проблем, решението е хубаво почистване на порта.

Тук идва момента с репликата ... "аз казах ли ти". Ама няма да казвам нищо Smile

@jikata_m
Много ти е мъничък обекта за фокусиране. Ако се движи става още по сложно. Снимането от близко има своите особености. Ако с кликване по дисплея не фокусира добре ...опитай леко да отдалечиш телефона от обекта или отново да кликнеш върху него. Ако става трудно влез в ръчния режим и избери ръчно минимален фокус, след това намери разстоянието на което трябва да е телефона, за да изглежда фокусиран обекта и снимай.

Имай в предвид, че всяка камера си има минимално фокусно разстояние. Ако приближиш под него ще размацва.
Но_m

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#91

Чесно да си кажа днес опитах от по далеч фокусира и след това го преближих малко с зума и се получи.За това ли ръчно си няписал или бъркам?
Цитирай
#92

Не. От про настройките цъкаш на ръчно фокусиране и плъзгаш за найгблизко фокусиране. След това местиш телефона към обекта докато образа се избистри. Просто като е на ръчен фокус няма да играе постоянно.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#93

На А8 про режима само името му е про. Няма опция за ръчно фокусиране.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#94

(2019-03-25, 19:56:14)jikata_m написа:  Чесно да си кажа днес опитах от по далеч фокусира и след това го преближих малко с зума и се получи.За това ли ръчно си няписал или бъркам?

Ръчно имаш повече контрол и може да се избира фокусното разстояние.
Иначе явно си искал прекалено от близо да снимаш. За това и написах "Ако с кликване по дисплея не фокусира добре ...опитай леко да отдалечиш телефона от обекта или отново да кликнеш върху него.". Това също "Имай в предвид, че всяка камера си има минимално фокусно разстояние." Ако приближиш прекалено много няма да може да фокусира.

Честно да си кажа на А8 никога не съм влизал в PRO режима Smile На С8 има.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#95

    Здравейте след ъпдейта на андройд 9 Пай,камерата на Про режима отново няма ръчен фокус Sad [Изображение: SNsYq2Y]
Цитирай
#96

Здравейте от сутринта имам проблем,при отключване за секунди се виждат точки на дисплея и след това изчезват.Дали след Пайа трябва да направя Factory Reset?
Цитирай
#97

Препоръчително е да направиш.Точките може да са от различни тапети на заключен и отключен екран,кофти преход и анимация.Едно "ресетче" ще освежи телефона и изчисти съмненията ти.
Цитирай
#98

След Factory Restar ще загубя ли снимките приложенията и другата информация?
Цитирай
#99

Архивирай си данните и всичко ще е наред.Имаш опцията в телефона.
Цитирай

Архиеирах ги но не зная дали няма да изтрие снимките ми?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)