Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Според новия закон GDPR, който влиза в сила от 25 Май, трябва ли нещо да правим по приложенията, които показват реклами?
Цитирай
Аксесоари
#2

yo_asakura
извинявай че ти ползвам темата, но и аз имам един въпрос.
Какво трявба да направим в случейте в които съхраняваме някакви данни за клиентите mail/ телефон / локация / и други подобни ?

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#3

@skuller това което си изброил не са "някакви данни", а са лични данни и трябва да покриеш изискванията на GDPR

@yo_asakura по пътя на логиката показване на реклама не е като да събираш лични данни, а този нов закон е точно за събирането на лични данни, но все пак влезни в провайдера който ползаш за реклами и му виш условия/прайвъси полици дали се споменава за този gdpr
Цитирай
#4

@ndsbg четох доста в условията, но не разбрах много и за това питам. ползвам AdMob. ти знаеш ли нещо за това?

@skuller иначе ако вземаш лични данни като горните със сигурност трябва да уведомиш хората.
Цитирай
#5

ами аз не ползвам реклами и не събирам лични данни с приложенията, затова и не ме вълнува много този измислен закон.
Цитирай
#6

напоследък разбирам, че все пак трябва да се направи нещо в приложенията, които имат реклами. все още не знам точно какво обаче. някой няма ли запознат. една камара програмисти, никой ли не се вълнува Big Grin
Цитирай
#7

ами ако не ти се налага да правиш нещо по тоя закон, защо да се вълнуват. А аз като ти гледам броя на приложенията, до края на месеца хич няма да смогнеш да ги покриеш тези промени.
Виж в гугъл маркета има прайвъси полици дали не пишат нещо затова. Тук и да има програмисти или не пишат или не ги касае този "проблем" затова прочети какво е това GDPR и виж дали ти касае приложенията, защото няма фиксирани правила "пипаш това" и вече покриваш новия закон за личните данни.
Цитирай
#8

аз съм сигурен, че всеки втори с приложения в Google Play има и реклами. трябва да ги касае закона. но от адмоб не виждам официално съобщение какво да се прави. чета всякакви версии и нищо конкретно. доколкото разбирам трябва да искам съгласие от потребителите да показвам персонализирани реклами, а ако откажат да показвам не персонализирани. но от адмоб пишат да не се прави нищо преди 25 защото може да повредим показването на реклами. и това е доста тъпо след като до 25 всичко трябва да е по закона. и от друга страна чета че над 50% от бизнесите няма да са по закона в срок. то всички сайтове, които ползват реклами трябва пак да минат през това.
Цитирай
#9

не са всички, а само за европейски граждани, за UK примерно не е задължително, на американците също им е през *** за смешния гдпр.
Цитирай
#10

и да не си от Европа, ако съдържанието, което показваш е и за европейски граждани пак отговаряш.

п.п.
доколкото разбирам от тук-там, мисля че ще трябва да използваме това:
https://developers.google.com/admob/android/eu-consent
но за съжаление още SDK-я не е пуснат. четох че средата на Май ще го пуснат.
малко ще е зор за някои хора, но да се надяваме да не ме оръсят 20 милиона ;D
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)