Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо падаща батерия - Медиен сървър е активен на заден план?
#1

Здравейте. От няколко дни батерията ми пада изключително бързо... тази сутрин го изключих от зарядното в 7,30 на 100% и за 1ч. падна на 90% ... това не е било никога, батерията ми е държала с дни... отделно че телефона се усеща топъл...
От време на врем излиза съобщение цитирам по памет: Медиен сървър е активен на заден план. Това може да съкрати живота на батерията.
Но къде и как да го изключа нямам никаква представа... Рестартирах няколко пъти, изключвах работещи приложения.. деинсталирах последно сложените приложения, но проблема продължава. Предполагам е от някой последен ъпдейт на приложение.. мисля е дадох скоро ъпдейт на системните приложения и може би е от тях?

ПП: Незнам дали има общо, но от доста време излиза съобщение Google play филми спря да работи... и немога да намеря как да се оправи... много е дразнещо!

Xiaomi Redmi 4x  3/32GB
Old -> Sony Xperia P  4.1.2 /6.2.А.1.100/
Old -> Globul Move(Alcatel OT-908)
Цитирай
Аксесоари
#2

Свали Greenify от Гугъл плей. Чрез него би трябвало да можеш да видиш какво точно ти работи на заден план и да го спреш.
Цитирай
#3

Свалях какви ли не приложения... така и не разбрах какво е.. накрая върнах заводските настройки и се оправи... сега ме е страх да пускам ъпдейти на всички приложения и правя само на най важните Smile Мислех да не ъпдейтвам и системните приложения, но при закачане с Wifi се оказа че сами се ъпдейтнаха преди да се усетя... и засега проблема не се е появил така че по скоро е от някаква несъвместимост друга...
ПП: Като се замисля проблема може би се появи и след качване на няколко дески видеоклипа за детето да гледа в колата докато пътуваме + MX player... но определено пробвах с ънинстал и изтриване на всичката медия в телефона, но пак си продължаваше тоя медиен сървър да точи и прегрява телефона...

Xiaomi Redmi 4x  3/32GB
Old -> Sony Xperia P  4.1.2 /6.2.А.1.100/
Old -> Globul Move(Alcatel OT-908)
Цитирай
#4

(2018-05-10, 07:24:19)hkk написа:  Здравейте. От няколко дни батерията ми пада изключително бързо... тази сутрин го изключих от зарядното в 7,30 на 100% и за 1ч. падна на 90% ... това не е било никога, батерията ми е държала с дни... отделно че телефона се усеща топъл...
От време на врем излиза съобщение цитирам по памет: Медиен сървър е активен на заден план. Това може да съкрати живота на батерията.
Но къде и как да го изключа нямам никаква представа... Рестартирах няколко пъти, изключвах работещи приложения.. деинсталирах последно сложените приложения, но проблема продължава. Предполагам е от някой последен ъпдейт на приложение.. мисля е дадох скоро ъпдейт на системните приложения и може би е от тях?

ПП: Незнам дали има общо, но от доста време излиза съобщение Google play филми спря да работи... и немога да намеря как да се оправи... много е дразнещо!

Здравейте, и при мен е така... до скоро батерията ми държеше 3дни, но сега както Вие казвате пада с минути..... Не знам какво става, но снощи я заредих, на сутринта беше 34%, при положение никой не е пипал телефона. На какво се дължи?? Ще бъда благодарна да ми дадете отговор!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)