Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След отключване на bootloader телефона не се зарежда
#1

Телефона е HTC desire 820 с една сим карта.Имам го от скоро и реших да му отключа bootloaderа за да инсталирам друг ром , защото предния собственик е правил някакви обновления и телефона грееше яко и забиваше.Всичко с телефона е добре , но след въпросното отключване имам проблем с зареждането на батерията.С поставяне на кабела ,батерията буквално умира независимо на колко % е била, спада на 0%.Индикатора не свети постоянно ,а премигва.Като го свържа към лаптопа същата работа, телефона изгасва. Общо взето по някога започва да се  зарежда нормално , вчера го включих към зарядното и всичко беше ОК , до като не стигна 20% и отново се гътна батерията до 0% .За момента го зареждам до 100%, като изключвам телефона , свързвам го към зарядното , в последствие индикатора започва да премигва, и така до сутринта до като стана за работа. През нощта не знам дали се включва и как въобще се зарежда , на сутринта индикатора свети зелено и като включа телефона е на 100%. Поздрави.
Цитирай
Аксесоари
#2

Твоя проблем ми заема 1-вото място за странни проблеми до момента Smile След като си отключил лоад.,не ти остава нищо друго,освен да опиташ с друг ром.Може да не си сложил точния...опитай със стоковия.
Цитирай
#3

Още преди да инсталирам новия ром ,проблема се появи.Даже когатo направих wipe на , system, data, dalvik cache реших да включа телфона да се зарежда, защото батерията беше на 15% ,и тогава батерията се гътна за първи път.В момента съм изгасил  телефона  и съм го включил към зарядното, и освен че индикатора премигва ,през определени интервали дисплея сам се включва  в режим на боотлоадер / fastboot -DC/. Когато пък се зареди по някакъв начин ,и индикатора свети в зелено започва да премигва дисплея в режим на TWRP recovery.Имам чувството че телефона разпознава зарядното като лаптоп, и влиза едновременно в два режима или нещо такова.Има ли вариант да направя пълен формат на телефона и да се преинсталира от нула. Предния ми телефон беше с процесор на mediatek , и правех с него абсолютно всичко, но тук нещата са по различни.
Цитирай
#4

Вариант има,но риска да го "убиеш" окончателно се увеличава двойно!Това е еквивалента да дадеш на устройство с МТК команда на флаш-тул "форматирай всичко".Тулчето затрива и форматира всички видове памет на устройството и създава таблиците наново.Трябва да си сигурен на 1000% че си сложил точните драйвери и точния ром на машинката.Лично аз си мисля,че проблемът ти е хардуерен,нещо е дало фира по дъното.
Цитирай
#5

Зарядното окъсява ли DATA+ и DATA- на USB-то?
Тоест телефона може ли да разпознае зарядно от PC?

Doogee S30
Цитирай
#6

Колеги проблема наистина се оказа хардуерен.Както го бях свързал към зарядното , натиснах около слота за сим картата и телефона започна да се зарежда.От там последва разглабяне и какво да видя , / 5бр. от медните пластини, тези които контактуват с задния капак/ или там както им се казва липсват. Първоначално помислих че от там идва проблема, но се оказа че като натисна / предполагам е процесора/ платката в десния край и телефона се оправя.А като я натисна в левия телефона светка в фастбоот режим.Въпроса е тези пластини каква работа вършат. Ще се опитам да кача две примерни снимки, и съм посочил за какво иде реч.


Прикачени файлове
.jpg a5d408a93a97d6f856a28046ed50a61c.jpg Размер: 59.34 KB  Сваляния: 49
.jpg images.jpg Размер: 17.87 KB  Сваляния: 48
Цитирай
#7

Това са антени и безжично зареждане проблема не ти е от това.
Имаш хардуерен проблем.
Цитирай
#8

Куплунга на USB-то ти е скапан или разпоен.

Doogee S30
Цитирай
#9

Не се занимавай повече,ако искаш да имаш телефон!Имаш микро-спукване някъде,не можеш да го видиш,камо ли да го отстраниш в домашни условия.Дъното е многослойно и плеснеш ли му 60-80 ватов поялник,заминава гарантирано!Дай го в сервиз,като обясниш на техника зоните на контакт.Има си инфра-червени вани,които са за отстраняване на подобни проблеми.
Цитирай
#10

(2018-05-15, 06:31:06)vertexe написа:  Не се занимавай повече,ако искаш да имаш телефон!Имаш микро-спукване някъде,не можеш да го видиш,камо ли да го отстраниш в домашни условия.Дъното е многослойно и плеснеш ли му 60-80 ватов поялник,заминава гарантирано!Дай го в сервиз,като обясниш на техника зоните на контакт.Има си инфра-червени вани,които са за отстраняване на подобни проблеми.

Благодарско колега за отговорите!За сега съм го закрепил ,като съм сложил подложка м/у задния капак и платката.С две думи капака натиска платката леко на долу, и се зарежда без проблем. Ще видим колко ще изкара. Другото което ме притеснява ,е че обхвата седи на три черти.Дали някоя от счупените пластини не е за антената.Поздрави.
Цитирай
#11

(2018-05-15, 06:31:06)vertexe написа:  Не се занимавай повече,ако искаш да имаш телефон!Имаш микро-спукване някъде,не можеш да го видиш,камо ли да го отстраниш в домашни условия.Дъното е многослойно и плеснеш ли му 60-80 ватов поялник,заминава гарантирано!Дай го в сервиз,като обясниш на техника зоните на контакт.Има си инфра-червени вани,които са за отстраняване на подобни проблеми.

Поправям точно такива неща и имам нужното оборудване. 
Възможно е само чипа за зареждане да е отлепил което се оправя лесно.
Цитирай
#12

Здравйте на всички ще пиша тук в старата си тема, защото отново имам странен проблем с телефона.След като неуспешно се опитвах да свържа телефона към компа с юсби кабела , реших да го рестартирам и телефона буквално умря.Не искаше да се стартира, а работеше до последно без никакви ядове. С различни комбинации на копчетата за звукът и захранване телефона някак си стартира .Реших отново да го рестартирам и всичко приключи , никаква реакция от копчетата.Единствено като го зареждам индикаторът премигва в импулси през около секунда -две. Единственото нещо което съм правил ,е че изтрих файла / batterystats.bin/ , иначе с къстъм рома който съм поставил телефона работеше перфектно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)