Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S7 G930F в настройки :Т роуминг;GiGa LTE; Двутелефонна услуга на КТ
#1

Здравейте!

Днес закупих Samsung Galaxy S7 G930F втора употреба. Разбира се, доста необмислена и глупава постъпка от моя страна! Исках да изненадам приятеля ми и да му го подаря... Като една истинска жена, доста невежа в тази област, проверих "нормалните" функции на телефона: снимане, интернет, набиране... и тн обикновени неща. Разплатих се в Еконт и весело и щастливо се запътих към вкъщи да "изненадам" мъжо... Той се изненада, разбира се, в началото приятно, но после набра някакъв код на телефона, нищо не се появи и се ядоса...защо съм правила такива неща сама без него...както и да е. Сложих си картата на S7 и реших аз да съм с него днес да го тествам..как се държи и тн..и без това моя Note 5 се счупи и карам временно с Note 2
..та само се изнервям от чакане... ии се започнаха ядовете..
Телефона започна да се рестартира сам, приложенията едно след друго да спират...процесора загря адски много..и отварих Настройки, уж да разгледам по-подробно...и гледам разни странности: има някакви дублирани настройки, Т роуминг..GiGa LTE, Двутелефонна услуга на КТ и...изпаднах в ШОК. Нищо не разбирам и не знам какво да го правя. Много се ядосах и притесних, че се излъгах толкова тъпо...защото нищо не разбирам от тези неща.
Моля Ви, кажете, има ли някаква надежда да се спаси този телефон или "изгорях" с няколко стотачки...?!
Цитирай
Аксесоари
#2

Силно се надявам да не сте си купили реплика телефон.

(първо прочетете няколко пъти преди да правите нещо)
За начало бих ви посъветвал да махнете акаунта на google от телефона или всички акаунти на google. Също всякакви видове защита на заключен екран - пинове, пароли, шаблони, пръстови отпечатъци..
Върнете го след това до фабрични настройки и вижте дали пак има проблеми с внезапното спиране на приложения както и загряването.

Подобни менюта в настройките и аз имах на моят S7 edge. То се оправя, но първо разберете дали е реплика и второ - форматирайте телефона. Ако всичко е наред ще оправим и менюто.

Изчакайте да се съберат мнения и на другите потребители тук и тогава решете какви действия да предприемете.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Psyxodelia
Цитирай
#3

Съмняваме да е реплика точно за s7
Ето какво намерих относно това което виждате в настройките 
http://nixanbal.com/v-koreya-puskat-giga...ha-v-sveta
Телефона е най вероятно с южнокорейски ром и то сравнително нов
Направете фабрични настройки и вижте как е положението
Цитирай
#4

Аз в българския ром бях получил такова недоразумение в менюто. (може да не е било със същите имена, но станаха такива подменюта в настройките). Просто си инсталирах за Германия и се оправи.
Цитирай
#5

Да, другия вариант да го даде в някой сервиз да и сложат немски ром
Към госпожата:
Телефона ще се оправи не се притеснявайте,просто ще се наложи да дадетеоще едни 20-25лв.
Цитирай
#6

Няма смисъл. Процедурата е доста лесна.
Баща ми занесе моят S7 edge на "техници". Сложиха му българския firmware и пак стана такова менюто Big Grin
Цитирай
#7

+1 ,че е от андройда.Телефонът Ви не е реплика. Имам S7 flat-купуван от Теленор,смених андройда от Теленорския андройд към "чистият за бълг. пазар андройд-или казано,сеедно закупен от верига магазин" - и се появиха и при мен тези "менюта". При мен лично дори имам по два пъти менюто "поддръжка на уст-во" ,"приложения" и "акаунти" . Също така,при мен менюто " Т роуминг" не работи-отворя ли го веднага ми изписва " Приложението настройки спря,моля рестартирайте 'и отново ме връща назад в настройки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)