Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да преброим, колко човека има тук минали от Windows Phone на Андроид.
#26

И аз ползвах Lumia 535 за много кратко и с радост я продадох. За мен лично Android превъзхожда Windows Phone във всяко отношение. Да не говорим пък за Windows Market-a, това им е най-голямата слабост. Един елементарен преводач даже нямаше тогава (2015г.)
Цитирай
Аксесоари
#27

Косъм, зарежи го оня тъпак! Само той и един от Варна Холгер останаха.
Цитирай
#28

За кой форум става въпрос?
Цитирай
#29

То е видно от заглавието на темата! Но ако все още не се сещаш - winphonebg

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

Аз пък лично си бях много доволен от Уина-а ,супер бърз ,удобен,красив по своему.Не ползвам чак толкова много приложения ,почти не играя игри и на почти всичко намерих аналог там.Това че не се развиваше и бе оставена да умре ме отказа но и сега отвреме -навреме ме гони нещо като носталгия и си слагам техния тип лънчър Smile

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#31

Във времената,когато Windos mobile я поддържаха при използване на основните приложения skype,fb,messenger,viber.whatsapp биеше по стабилност и бързина с много android и то с много по-минимални хардуерни изисквания.Но уви кратка беше радостта.
Цитирай
#32

В началото хич не беше с минимални изисквания, WP7 имаше изискване от 1Ghz процесор и дори камерата имаше минимум от 5MP. По-бюджетните у-ва със Snapdragon 200/210 (и подобни) се появиха при WP8, където наистина на 512MB RAM работеше най-нормално OS без лагове и видими проблеми. То предполагам е и поради факта, че Windows Phone никога не е имала истинския, реален multitasking , а подобно на старите iOS "замразяваше" приложенията. Мисля, че само Internet Explorer-а можеше да зарежда страници в background и zune (после стана music+videos) можеше да си свири музика (естествено). Всичко друго "мръзнеше".

А относно алтернативите на приложенията - имаше ги, но бяха пълна гавра. Или платени, или жестоко окастрени. Pixlr за Android примерно е страхотно приложение за редакция на снимки с много adavanced опции, което като свалих тогава (вече не го ползвам, към днешна дата) беше тотално скастрено до няколко ефекта, рязане, яркост, контраст и подобни базисни функции. Нищо общо с подробния редактор за Android, освен името.
Adidas MiCoach (тренировка) също беше адски лимитирано и нищо общо с това за Android, пробвах още едно (Runtastic мисля, че) - и то по същия начин.
Messenger нямаше обаждания дори в 8.1, Asphalt 8 получаваше ъпдейти с месеци след тези за iOS/Android, навигация свястна - само Nokia Maps (после стана Here Maps и преди около година-две - Here WeGo).

А за липсата на основни приложения като YouTube вече няма смисъл и да коментираме. Имаше алтернативни приложения, които и Full HD подкарваха, и теглиха от YouTube дори, но не са официални клиенти и нямаха качване, профили и т.н. , което е официално като приложение.
Google асистент също нямаше, докато го имаше дори и за iOS. Лошото е, че и алтернатива нямаше за WP.


Т.е. дори да ти хареса OS и да намериш алтернативни приложения, това, което правят те, беше 1/10 от това за Android.

Но признавам - красива OS, а с плочките как се прави заигравка не е истина - имаше много готини приложения за оформяне на плочките, картинки, shortcuts - абе началния екран беше уникат, само да си поиграеш с тях и с някое доп. приложение за тази цел.

Абе... хубава OS с провален магазин и още по-провалено съдържание в него. Ей това прецака всичко.

За капак WP10 беше тотална гавра - както работеше гладко, на един приятел на Lumia 520 ли беше, 530 ли, инсталирахме официалното обновление до 10-ката и заприлича на Android 7 в/у PDA от 2005 със 128MB RAM. Лаг, забиване, изхвъляне от приложения, страшно.
Свърши в земята.
Цитирай
#33

Привет на всички,
за някои от вас тук може да съм познат като един от админите в по-горе споменатия форум за WinPhone.
И аз също наскоро преминах от Windows телефон към Андроид, защото бях принуден от обстоятелствата. Ползвал съм доста Windows телефони, започвайки от Nokia Lumia 920. Това е може би най-любимият ми апарат досега, с доста иновативни функции за времето си. По него време, платформата вървеше добре, пускаха нови приложения и изобщо WP се очертаваше като една приятна алтертатива на големите играчи. След неуспешната сделка с Nokia всички знаем какво стана, но все още беше останала инерция и първата година на Windows 10 Mobile беше като цяло позитивна, преди Microsoft окончателно да се откажат. В последните 1.5-2 години нещата бяха оставени на самотек и логично потребителите си сменят телефоните, както и аз в случая. Бях решил да ползвам телефона още, но ми трябва инсталирано едно много специфично приложение, което го няма в Windows Store.
Реших да закупя сравнително евтин телефон за работа и да видя как се държи Андроида.
Впечатленията ми като цяло са позитивни, оценявайки прогресът който Google са направили в последните 3-4 години. Може би най-голямото предимство е магазинът с приложения, които са често ъпдейтвани. Не ми харесват непоследователния дизайн, менютата и липсата на тъмна тема. Общо взето, всяка платформа има предимства и недостатъци, въпросът е да ползваме това което за момента удовлетворява нуждите ни. Глупаво е да се дърлим за някакви телефони.
Цитирай
#34

Добре дошъл на WPA! Един от разумните в оня форум. Според мен и на останалите ще им дойде акъла и няма за кво да се караме. Гледам един по един осъзнават кофти ситуацията.
Цитирай
#35

Колеги, нищо лично, но си обсъждайте другия форум на лични!
Цитирай
#36

Добре дошъл и от мен! Сами ще разберат разликата, колкото и да не искат да го признаят.

(2018-05-22, 12:24:51)GH0STFACE написа:  Колеги, нищо лично, но си обсъждайте другия форум на лични!

Друг форум никой не обсъжда, Както виждате всички сме се отказали от другата ОС и сме тук, аз лично от доста време. Не виждам нищо лошо, а и темата е в Общи приказки, нали така?
Цитирай
#37

Windows Phone/Mobile 10 имаше шанс да се развие, но ако бяха обогатили Store-то с качествено направени приложения, а такива липсваха дори години след като се разви до Windows Mobile 10.
Ползвах (като втори телефон само за разговори) Lumia 630 - работеше идеално гладко като за телефон с 512MB RAM, но сега си го пазя за резервен апарат.
Windows Phone/Mobile комбинираше (до някъде, а не буквално) лекотата на работа на iOS и функционалността на Android, но бедният на приложения магазин си каза думата и все повече хора се отдръпнаха (към Android).
За основна OS при мен и дума да не става - едвам изкарах 40 и няколко дни да го ползвам за основен (Android-а беше на ремонт през това време). Viber стартираше все едно отварям Asphalt 8 на Android телефон с 1GB RAM и двуядрен процесор. Реален мулти-таскинг нямаше, а само няколко вградени приложения можеха да ползват такъв.
На всички е известно, че с каквото се захванат Microsoft го скапват/убиват ... купиха Skype, купиха Nokia, а на времето Skype нямаше конкуренция по качество на разговор...

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#38

Интересна тема.
И аз минах през WP с една Lumia 1020 преди да се върна отново на Android.
Много красива и приятна беше ОС, но я погубиха.
Още си я спомням с добро (но и с бедния магазин за приложения).


Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#39

Aз бях ползвател на предшественика на Windows Phone.
Ползвах Sony Ericsson X1, който беше с Windows Mobile 6.1 Professional.
Даже още работи (за малко, защото батерията е заминала). Началото на 2009 г. е купуван. Ползвах си го без проблеми няколко години ( 4 - 5 може би).
Цитирай
#40

Е ,аз съм Камен. Та там в онзи форум съм нарицателен за всичко. Какво съм виновен аз,че Уиндоус фон умря,а той умря отдавна. Който прогледна,прогледна. Сега съм с Мейзу М3 Макс,годен телефон с добри характеристики и най-вече страхотно ми пасна. Винаги ще има ретроградни,като оня с лумиите в Уиндоус форума. Успех на присъединилите се към андроид.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#41

(2018-05-25, 08:42:00)sunmaster написа:  Е ,аз съм Камен. Та там в онзи форум съм нарицателен за всичко. Какво съм виновен аз,че Уиндоус фон умря,а той умря отдавна. Който прогледна,прогледна. Сега съм с Мейзу М3 Макс,годен телефон с добри характеристики и най-вече страхотно ми пасна. Винаги ще има редроградни,като оня с лумиите в Уиндоус форума. Успех на присъединилите се към андроид.
Каменчо, пише се Ретрограден! Това между другото.
Цитирай
#42

Правописът не е важен в случая, той е легендарен в онзи форум.. всеки път, като кажа нещо лошо и ставам "Каменееее" ..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#43

(2018-05-25, 09:23:54)maev написа:  Правописът не е важен в случая, той е легендарен в онзи форум.. всеки път, като кажа нещо лошо и ставам "Каменееее" ..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Не те знам теб, но аз бях доста отдавна там и само да ти кажа, че заради него ме изгониха. Така че знам много добре кой е.
Цитирай
#44

(2018-05-25, 09:22:47)Nikimi71 написа:  Каменчо, пише се Ретрограден! Това между другото.

Пиша от таблет,и е нормално да се обърка буква. Мислиш ли,че ще напиша дума,която няма да знам как се пише? Предлагам да спреш ,защото няма какво да делиш с мен.
Видях ,че си писал,че нямало как да човъркаш по цял ден фейсбука и да имаш нет включен на телефона непрекъснато и да ти държи 2 дни батерията. Има как и моя телефон от подписа ми държи плътно 2 дни с всичко включено ,яко човъркане и около 9 часа екран. Батерията ми е 4100милиампера и операционната система е лека,на базата на андроид 6 . Flyme е операционната система. Телефоните отдавна са смартфони и алото им е една от многото функции.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#45

(2018-05-25, 09:53:53)sunmaster написа:  Пиша от таблет,и е нормално да се обърка буква. Мислиш ли,че ще напиша дума,която няма да знам как се пише? Предлагам да спреш ,защото няма какво да делиш с мен.
Видях ,че си писал,че нямало как да човъркаш по цял ден фейсбука и да имаш нет включен на телефона непрекъснато и да ти държи 2 дни батерията. Има как и моя телефон от подписа ми държи плътно 2 дни с всичко включено ,яко човъркане и около 9 часа екран. Батерията ми е 4100милиампера и операционната система е лека,на базата на андроид 6 . Flyme е операционната система. Телефоните отдавна са смартфони и алото им е една от многото функции.
Айде пак се завъртаме в кръговрат. Ползвай си го със здраве щом ти държи 2 дни с човъркане.
Цитирай
#46

(2018-05-25, 10:03:44)Nikimi71 написа:  Айде пак се завъртаме в кръговрат. Ползвай си го със здраве щом ти държи 2 дни с човъркане.

Е ти не знаеш ли, че всичко негово винаги е най-доброто, най-издържливото и красивото? Винаги е било така със десетките телефони, които е имал. Но за някои неща си беше прав в оня форум. Но явно вече се уплаши и не пише там. ?
Цитирай
#47

(2018-05-25, 10:14:59)trifon81 написа:  Е ти не знаеш ли, че всичко негово винаги е най-доброто, най-издържливото и красивото? Винаги е било така със десетките телефони, които е имал. Но за някои неща си беше прав в оня форум. Но явно вече се уплаши и не пише там. ?

То кой ли пише, гледам има 3 ма които се правят на интересни. А иначе знам че всичко негово е най доброто. Да си го ползва със здраве. Аз съм си доволен от моя телефон. Гледах вчера за жената Р Smart, много е добър и той.
Цитирай
#48

(2018-05-25, 10:28:44)Nikimi71 написа:  То кой ли пише, гледам има 3 ма които се правят на интересни. А иначе знам че всичко негово е най доброто. Да си го ползва със здраве. Аз съм си доволен от моя телефон. Гледах вчера за жената Р Smart, много е добър и той.

Да, добри отзиви чувам за него и визуално е добър.
Цитирай
#49

(2018-05-25, 10:14:59)trifon81 написа:  Е ти не знаеш ли, че всичко негово винаги е най-доброто, най-издържливото и красивото? Винаги е било така със десетките телефони, които е имал. Но за някои неща си беше прав в оня форум. Но явно вече се уплаши и не пише там. ?

Там няма с кого да пиша,а и няма, защо да влизам.
Относно моето. Преди да закупя каквато и да била техника,аз гледам руски ревюта,отзиви на руски,плюсове и минуси от ползващи ,пак на руски,защото българите нямаме навика да пускаме такива неща в ютуб.
Преценям за мен кои минуси мога да преглътна или не са ми необходими. Преценям плюсовете дали са повече от минусите и дали изобщо има минуси спрямо това което аз търся,в даденото устройство и спрямо цената му разбира се и купувам.
Давам пример:
Meizu m3 max
Плюсове: 
6 инч 16:9 (не харесвам 18:9) 1080p ,супер ярък и с наситени цветове дисплей,нормално видим на пряка слънчева светлина.
Външен вид който предизвиква уау ефект у тези които го виждат,защото е различен от всички еднакви,правени по калъп телефони в днешно време,независимо от марката им.
Това беше и главната причина да го купя,защото казах уау ,когато го видях на живо и го хванах в ръка.
Корпус от Алуминий ,без пластмаса и с леки лентички отдолу и отгоре за антените.
Супер лек,стилен и тънък корпус.
Слушалката е с отчетлив звук,чувам идеално събеседниците ми при разговор. Микрофоните са страхотни и ме чуват идеално,както и записват стерео звук при видео заснемане.
Колонката свири много силно и с добре балансиран звук
През слушалки звука е страхотен,какъвто слушам и от уредбата в къщи.
64гб вътрешна памет
3гб рам
Батерия 4100ма и бързо зареждане от Медиатек ,за 30мин 60 процента зарежда.
Ос която обожавам

Минуси
Процесор Mediatek xellio p10 
Не е мощен и не става за игри,но аз игри не играя,за другото е перфектен и телефона се държи стабилно.
Камера,камерата е слаба но не много и то със стоковото приложение.
При правилните ръчни настройки,снима добре и вечер.
За мен,снимките са добри през деня и на ръчни настройки вечер горе долу стават. Аз снимам основно с фотоапарат и камерата не беше критерия за покупка.
Предната камера също може и повече,но не и със стоковото приложение.
Цена 350лв с 2г гаранция в България.
Сега надявам се разбираш,защо аз винаги се хваля с моето,просто защото съм взел най-доброто за мен спрямо парите които ми се дават. Но това ми е отнело седмица или две,непрекъснато гледане на ревюта и отзиви,пресяване на некоректните отзиви и ,чак тогава покупка. 
Не се хвърлям на нищо рекламирано по 15 пъти на час и ето избора ми е правилен за мен и,след като ме е накефила дадената техника,се спуквам да я хваля и обратното ,когато не ме е накефила,се спуквам да пиша лошо за нея.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#50

(2018-05-25, 10:42:04)sunmaster написа:  Там няма с кого да пиша,а и няма, защо да влизам.
Относно моето. Преди да закупя каквато и да била техника,аз гледам руски ревюта,отзиви на руски,плюсове и минуси от ползващи ,пак на руски,защото българите нямаме навика да пускаме такива неща в ютуб.
Преценям за мен кои минуси мога да преглътна или не са ми необходими. Преценям плюсовете дали са повече от минусите и дали изобщо има минуси спрямо това което аз търся,в даденото устройство и спрямо цената му разбира се и купувам.
Давам пример:
Meizu m3 max
Плюсове: 
6 инч 16:9 (не харесвам 18:9) 1080p ,супер ярък и с наситени цветове дисплей,нормално видим на пряка слънчева светлина.
Външен вид който предизвиква уау ефект у тези които го виждат,защото е различен от всички еднакви,правени по калъп телефони в днешно време,независимо от марката им.
Това беше и главната причина да го купя,защото казах уау ,когато го видях на живо и го хванах в ръка.
Корпус от Алуминий ,без пластмаса и с леки лентички отдолу и отгоре за антените.
Супер лек,стилен и тънък корпус.
Слушалката е с отчетлив звук,чувам идеално събеседниците ми при разговор. Микрофоните са страхотни и ме чуват идеално,както и записват стерео звук при видео заснемане.
Колонката свири много силно и с добре балансиран звук
През слушалки звука е страхотен,какъвто слушам и от уредбата в къщи.
64гб вътрешна памет
3гб рам
Батерия 4100ма и бързо зареждане от Медиатек ,за 30мин 60 процента зарежда.
Ос която обожавам

Минуси
Процесор Mediatek xellio p10 
Не е мощен и не става за игри,но аз игри не играя,за другото е перфектен и телефона се държи стабилно.
Камера,камерата е слаба но не много и то със стоковото приложение.
При правилните ръчни настройки,снима добре и вечер.
За мен,снимките са добри през деня и на ръчни настройки вечер горе долу стават. Аз снимам основно с фотоапарат и камерата не беше критерия за покупка.
Предната камера също може и повече,но не и със стоковото приложение.
Цена 350лв с 2г гаранция в България.
Сега надявам се разбираш,защо аз винаги се хваля с моето,просто защото съм взел най-доброто за мен спрямо парите които ми се дават. Но това ми е отнело седмица или две,непрекъснато гледане на ревюта и отзиви,пресяване на некоректните отзиви и ,чак тогава покупка. 
Не се хвърлям на нищо рекламирано по 15 пъти на час и ето избора ми е правилен за мен и,след като ме е накефила дадената техника,се спуквам да я хваля и обратното ,когато не ме е накефила,се спуквам да пиша лошо за нея.

Камене, кажи честно, как не те мързи да пишеш тия ферманиSmile

(2018-05-25, 10:41:37)trifon81 написа:  Да, добри отзиви чувам за него и визуално е добър.

Държах го, уникално стилен и добър телефон, чак ме сърбят ръцете. Ама трябва нова карта, а не ми трябва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)