Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да преброим, колко човека има тук минали от Windows Phone на Андроид.
#1

Да преброим, колко човека има тук минали от Windows Phone на Андроид.
Цитирай
Аксесоари
#2

Да се запиша, като първи Big Grin
Цитирай
#3

(2018-05-14, 10:12:18)trifon81 написа:  Да се запиша, като първи Big Grin

И аз и азSmile
Цитирай
#4

Преди година и половина, когато стана ясно, че убиват WM
Цитирай
#5

А кои са били посетители на форума там?
Цитирай
#6

(2018-05-14, 11:39:50)Nikimi71 написа:  А кои са били посетители на форума там?

Още съм, ама вече само като читател
Цитирай
#7

Имах Нокиа 1520 -уникален телефон ,адски доволен бях от него.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#8

Чак "минал" не съм, смисъл, имал съм и преди и след WP телефона си Android. Просто по едно време реших да опитам Windows Phone. Ставаше въпрос за Samsung Ativ S, базиран на Galaxy S3 с WP8. Красива OS, семпла, плочките бяха уникални , а с доп. приложения можеше да си ги персонализираш много яко, да си ги направиш като плейър долу за музиката, картинки.. абе страшни стартови екрани си правех.
Все пак имаше много недостатъци - единствената свястна навигация беше Here Maps-а, игри почти нямаше (айде, това не ми пука), приложения - почти не, малкото, което го имаше не струваше нищо пред същото за Android.
Дори по fb messenger нямаше разговори. Само whatssap и skype. Май и viber. Реален multitaksing нямаше, с изкл. на музикалния плейър Big Grin Можеше да switch-ваш из приложения, но то беше както в ранна iOS6 и назад - приложението "замръзва", реално това не е multitaksing.

Абе..страхотна OS с умрял магазин. Впоследствие умря и тя.

Ползвах го 5-6 месеца телефона иначе, не беше лош. OS много помага за батерията на AMOLED екрана с този си дизайн, всичко черно.
Цитирай
#9

(2018-05-14, 12:13:20)dardanov написа:  Още съм, ама вече само като читател

Откакто ме баннаха 5-6 пъти и накрая тотално не съм там.
Цитирай
#10

Аз по едно време минах на Уин. Дори имах два поредни телефона, но за кратко, като общо време, че аз често сменям машините. Още имам регистрация във форума, но отдавана не влизам. Имаше някой галеници на ръководството там, които можеха да правят каквото си искат и това ме дразнеше. Освен това ОС умря твърде бързо, а с нея и форума. Което беше очаквано след, като МС купиха Нокия. Тея никога не са можели да правят и поддържат мобилна ОС. Това им е единствения проблясък за кратко, но бързо успяха да убият всичко.
Не беше лоша ОСма и се развиваше добре, докато я промотираха Нокия. После всичко замря - спряха да излизат нови приложения, спря поддръжката на текущите, които и без това не бяха цвете, МС започнаха да фрагментират сами и зарязаха поддръжката на предните версии и пр.
Не бих си взел тяхна мобилна ОС вече.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#11

Аз ползвах Нокия Лумия 535. Докато беше с 8.1, телефона летеше. Много добра ОС, много добре оптимизирана. Много ме радваше как работеше, особено сравнено с някои андроид телефони. И после дойде Windows 10 и всичко приключи. Телефона все още работи, но......... Винаги съм се изненадвал, как тия кавали от Майкрософт успяват да прецакат всичко, до което се докоснат.
П.П Направи го като анкета, че така ще стане мазало.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#12

Ами не съм минал от уин на андроид, а временно замених андрото с уинфон.. беше си експириънс пълен с компромиси, но не пазя лоши спомени.



Допълвам: помня когато @Емски и @ДесиТенева (която аз навих да си вземе Лумия) бяха с УинФон, конкретно от нея нямам спомен да беше очарована. Мен ми липсваха все дреболии и вече при ъпа до 10 започнах да страдам от недомислиците на М$. Всеки билд се държеше много различно. Батерията караше три дни (или половин ден), редовно нямах известия с дни..

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#13

Имах Microsoft Lumia 535 Dual, аз по скапан телефон и с по скапана ОС не съм имал. Да не говорим, че в магазина приложения имаше колкото за бог да прости, а тези които ги имаше половината не работеха като хората. Честно казано този експеримент който тогава си направих не бих повторил.
Цитирай
#14

За година и 2-3 месеца бях сменил Huawei P1 с Lumia 630. Като цяло бях доволен, но липсата на приложения и/или адекватни алтернативи, както и кодеци за мултимедия ме отказаха и се върнах обратно на андроид.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#15

И аз да се запиша.Имал съм HP PDA към което се закачваше телфония модул.Модела не го помня,спомням си само ,че тежеше сигурно половин кило. След това motorola MPx200 любим телефон,уникален!Следва HP iPAQ 6500 и Samsung omnia II.Последните два още ги имам и работят! После минах на Андроид .
Цитирай
#16

И аз преди няколко години(6-7) ползвах за известно време,може би година и половина.През това време имах Lumia 710,Samsung Ativ S,Samsung Omnia W I8350,HTC Mozart, и още 1-2.Ми за времето си беше супер готина и красива OS,но без грам приложения,просто отврат.Съсипваше се цялата система без нито едно читаво приложение.Да не говорим в началото фейса как беше вграден в системата,абе мани мани..успяха да я насерат тая система максимално,а мисля че имаше много хляб във нея.Андроид през това време вече изкъртваше конкуренцията от към приложения и функционалност,медия плейъри,Mp3 плейъри,браузъри,игри...Сега остана да отворим и тема за легендата Симбиан..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#17

Да се запиша и аз: след 535 и 550 минах в отбора на андроид.До последно си работеха отлично,но ми ги откраднаха и ми улесниха избора.Учудващо 535 с Win 10 работеше по -добре от 550.
Цитирай
#18

(2018-05-15, 13:57:27)retyrn написа:  Да се запиша и аз: след 535 и 550 минах в отбора на андроид.До последно си работеха отлично,но ми ги откраднаха и ми улесниха избора.Учудващо 535 с Win 10 работеше по -добре от 550.

Съгласен съм с теб. Но след като си взех P10 Lite и разбрах разликата между двете ОС.
Цитирай
#19

HTC Wizard, HP iPAQ rw6815, XDA Atom Life, HTC Blue Angel, HTC Touch HD, HTC HD2. После минах на Андроид но за служебен 2-ри апарат имах HTC Mozart, после няколко iPhone и след това Lumia 630. След това минах на двусимови андроиди, защото се видя че на уиндоуса му идва края.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#20

За смях ли е не знам, но в тази тема е доста по-активно от умрелия уин форум. Там освен един ******, който живее в миналия век, друг не пише. Човека все още вярва, че дървото уин фон е по-добро от всички други ОС.
Цитирай
#21

Аз там не мога да вляза, че бе баннаха тотално, но му чета тъпотиите. Тоя Канион ли Камион ли, е толкова прост че няма накъде. Косъм, кажи му кой си бре, тоя си мисли че си Камен!
Цитирай
#22

(2018-05-18, 11:33:30)Nikimi71 написа:  Аз там не мога да вляза, че бе баннаха тотално, но му чета тъпотиите. Тоя Канион ли Камион ли, е толкова прост че няма накъде. Косъм, кажи му кой си бре, тоя си мисли че си Камен!

Той горкия е толкова кух, че който и да му пише и да му каже истината го мисли за Камен. И мен ме е мислел и един познат.  Всеки си има мнение и предпочитания, но да казваш на черното бяло, след като всички виждаме положението граничи на идиотизъм. Уин фон няма и процент пазарен дял, а андроид е на върха и това не може да го убеди, кое е по-добро. Андроида бил бъгав тотално, а уин фон нямало бъгчета и лети.  Retas Retas Retas Retas
Цитирай
#23

(2018-05-18, 16:01:24)trifon81 написа:  Той горкия е толкова кух, че който и да му пише и да му каже истината го мисли за Камен. И мен ме е мислел и един познат.  Всеки си има мнение и предпочитания, но да казваш на черното бяло, след като всички виждаме положението граничи на идиотизъм. Уин фон няма и процент пазарен дял, а андроид е на върха и това не може да го убеди, кое е по-добро. Андроида бил бъгав тотално, а уин фон нямало бъгчета и лети.  Retas Retas Retas Retas

Ама там като гледам са останали този и още няколко елемента много надъхани.
Цитирай
#24

(2018-05-18, 16:27:12)Nikimi71 написа:  Ама там като гледам са останали този и още няколко елемента много надъхани.

Те останалите повечето прогледнаха що годе. Но този е тежък случай.
Цитирай
#25

Не, че тук няма такива! Нека бъдем обективни-поне малко. За тежкия случай говоря.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)