Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5-МНЕНИЯ

Не! Не се поддържа.
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-24, 23:39:10)valkov2 написа:  Някои от колегите ползващи модела, може ли да ми каже дали се поддържа LTE-A( 4G+) ? С българска карта изписва ли ви някои от двата надписа ? Намирам много противоречива информация в нета.

Ако си на теленор или виваком
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364
Цитирай

И аз търсих, но до момента само 4Г
(2018-10-24, 23:39:10)valkov2 написа:  Някои от колегите ползващи модела, може ли да ми каже дали се поддържа LTE-A( 4G+) ? С българска карта изписва ли ви някои от двата надписа ? Намирам много противоречива информация в нета.

Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте колеги, ползвам Nova Launcher и три уиджета Month, Chronus и 3C Battery Monitor Widget. За клавиатура ползвам ZenUI Keyboard. Телефона е руутнат с 10.0.1.0 Global. Горе долу веднъж седмично през нощта телефона решава да ресетне началния екран на Nova,премахвайки уиджетите, да забрави кой му е дефолтния лънчър и да сложи Gboard за стандартна клавиатура. Забранил съм всякакви оптимизации и икономии на батерия, дал съм на Nova и уиджетите всички възможни разрешения. На какво маже да се дължи това?
Цитирай

автоматично чистене на кеш от cleaner-a?
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz
Цитирай

Ами спрял съм автоматичното чистене на кешове. Само не знам в настройките на приложението Оптимизация в Почистване как да добавя изключения.
Цитирай

мисля, че става в момента на чистенето.
Като ти даде резултатите задържаш на това, което не искаш да проверява пвоече и трябва да ти даде да го добавиш като изключение
Цитирай

Здравейте,ще купувам на жена ми xiaomi redmi note 5. Въпросът ми е глобалната версия ли да взема или тази с глобален ром.Разликата е 80 лева.
Цитирай

Къде е 80лв разликата и за какви цени говорим?
Цитирай

Каква е разликата между глобална версия и глобален ром?


Цитирай

Много значителна, но в България не би се усетила разликата. Глобален ром означава, че на Китайската версия и инсталирана MIUI Global.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2018-12-22, 10:52:17)HSGeorgiev написа:  Много значителна, но в България не би се усетила разликата. Глобален ром означава, че на Китайската версия и инсталирана MIUI Global.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Аз не разбрах това за България защо да не се усеща разликата?

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Според мен лично, най-добре глобална версия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Цитат:"Global ROM е софтуер, глобалната версия е хардуер.

Глобалните версии на телефони обикновено поддържат повече LTE ленти, отколкото обикновените китайски версии. 


Не е трудно да се пита Гугъл каква е разликата!!!
Цитирай

(2018-12-22, 12:45:15)Johnny Bravo написа:  Не е трудно да се пита Гугъл каква е разликата!!!

Ами и ти можеше да питаш Гугъл за S8 vs iPhone 7 vs Xiaomi Mi6 ,  Xiaomi Redmi 4 Prime и Huawei P9 Lite, ама пита тук във форума... Cool Xiaomi Redmi 4 Prime и Huawei P9 LiteXiaomi Redmi 4 Prime и Huawei P9 Lite Xiaomi Redmi 4 Prime и Huawei P9 Lite Xiaomi Redmi 4 Prime и Huawei P9 Lite


[-] 1 потребител изказва благодарност на eleena за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

(2018-12-22, 10:27:50)eleena написа:  Каква е разликата между глобална версия и глобален ром?

Разликата в България не се усеща, понеже честотите, които не се поддържат от Китайската версия не се отнасят за тук.
От гледна точка стабилност и ако не разбираш от флашвания и чудесии е добре да си купиш глобалната версия.
Ясно е, че е  по-евтино от китай, но остава вечния въпрос за гаранцията.

И така:
Китайска версия с глобален ром - Буутлоудерът на телефона бива отключен от търговеца (незнайно как) след това се слага глобалния ром и телефонът трябва да стои отключен, за да не се брикне (Което в домашни условия се оправя с около 30 евро и занимавки с виетнамци)
Глобалната версия идва с фабрично инсталиран глобален ром, заключена, защитена, с ЕУ зарядно и .. пускаш и ползваш (или пускаш, настройваш и ползваш)
----

Останалите, пишещи в темата - Моля не се заяждайте.
Има гугъл, но не всеки има време да филтрира информацията или да я интерпетира по правилния начин. Затова сме тук - Да си помагаме!

Весели празници!
[-] 9 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, bobibmv, eleena, HSGeorgiev, johnterry7, joro1313, plamen_k, robokopp, ronnie72
Цитирай

(2018-12-22, 16:46:12)suffer написа:  Останалите, пишещи в темата - Моля не се заяждайте.
Има гугъл, не всеки има време да филтрира информацията или да я интерпетира по правилния начин. Затова сме тук - Да си помагаме!
Facepalm1
Е точно ти ли ще кажеш това , който също пращаш другите да се ровят по гуглето за проблемите си !!!!!
Ето едно твое мнение: " Въпросът ми е по-скоро дали си търсил в интернет за решение на проблема, за да не се минава през едно и също няколко пъти"
Ама ''женските дни'' са лошо нещо...

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай

Всъщност с въпроса си исках да подскажа друго,а не че не знам кое какво е, но високомерната забележка на Johnny Bravo ме подразни и не уточних какво исках да кажа. Глобалната версия е с глобален ром, създаден за нея. Затова за мен е по- вярно да се каже: глобална версия и китайска версия с глобален ром. Иначе се получава тавтология.
Колкото до пращането в гуглето- ако се задават въпроси, на които излизат 100 процентови отговори в Гугъл още в първите резултати- да, редно е да се потърси първо именно там.


Цитирай

(2018-12-23, 17:47:00)robko написа:  Facepalm1
Е точно ти ли ще кажеш това , който също пращаш другите да се ровят по гуглето за проблемите си !!!!!
Ето едно твое мнение: " Въпросът ми е по-скоро дали си търсил в интернет за решение на проблема, за да не се минава през едно и също няколко пъти"
Ама ''женските дни'' са лошо нещо...

           Много неподготвено се изказа . Първо прочети целия коментар ,разбери за какво се отнася и потърси друг коментар където смяташ че праща съфорумник за инфо в гугъл.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Госпожице redsys, извинявайте ама вие адвокат ли се явявате на госпожица suffer ?
Много ясно се вижда, че госпожица suffer искаше първо да проверя в Google и после да търся помощ тук. И престанете да се правите на интересни, ако обичате, защото заради вас ми блокираха акаунта за 5 дена. И извинявайте, ако не сте госпожици...може да сте госпожи или дори и стари моми...Това не ми влиза в работата...Ако ще помагате, помагайте.

XIAOMI REDMI NOTE 5
Цитирай

Всъщност Господин suffer искаше да знае дали е правено проучване преди писането на въпроса във форума.
Така при излагане на проблема се казва също Дали и Какво е правено за разрешаването му.
Ще се самоцитирам:
" Въпросът ми е по-скоро дали си търсил в интернет за решение на проблема, за да не се минава през едно и също няколко пъти"
По кой начин това те праща в Google?


Идеята е да не се предлагат решения, през които вече е минато.

И следващият ти „забавен“ пост ще бъде последван от продължителен Бан!


Прикачени файлове
.gif 20-33-23-a695a88c-1dcc-48f8-a6b4-ec9d242eab14_zps413e29ab.gif Размер: 53.04 KB  Сваляния: 77
Цитирай

Като някой го е страх от мечки не ходи в гората.. Това трябва всеки да осъзнае.
Или моята любима перифраза- като не можеш се къпеш..ми що се събличате?
А помоща е от сърце и е доброволна!

Изпратено от моят LG-H860 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Някой купувал ли е версията 6GB RAM / 128GB ? Че са  станали по 189$, с гаранция-франция Smile
Цитирай

(2018-12-31, 16:03:39)aladin написа:  Някой купувал ли е версията 6GB RAM / 128GB ? Че са  станали по 189$, с гаранция-франция Smile
Ама то имало такава версия? Може ли линк?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-31, 16:23:59)Гeoрги написа:  Ама то имало такава версия? Може ли линк?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Заповядай, колега. Даже има опция  за DHL с duty free. Единственото лошо в случая е, че това е китайска версия ссъс сложен глобален ром.

 https://s.click.aliexpress.com/e/br7EhKay
П.п. 189$ е розовия вариант. Другите цветове са по 199.99$.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)