Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5-МНЕНИЯ
#76

И аз много се чудих дали да е 3/32 или 4/64 ,че си е поне 50лв. разлика, но в крайна сметка реших, че поне да има надграждане като ще сменям телефоните и съм доволен. Стария ми беше Note 4X(3/32),и нямат много еднаква база за сравнение, но определено Note 5(4/64) е по-плавен от стария ми, а и както казват по-горе преди ми трябваше карта, а сега не.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#77

Разликата от 50 лв. си заслужава напълно! Телефона работи по-плавно, имате повече вградена памет и не ви трябва карта вече! Общо взето варианта 4/64 се превърна в стандарт за средния клас  Rock


Цитирай
#78

Някои от 3/ 32 версиите са с памет DDR 3 . А 4/ 64 са с DDR 4 . А разликата е съществена 933 мХц срещу 1333 мХц.
Макар че при нормално ползване не можеш го усети. Виж при тежки приложения по бързата памет моментално си казва думата.
Цитирай
#79

То кои са тежките приложения?Някоя игра,да речем ще зарежда с 2-3 секунди по-бавно!

Sent from my Pixel XL using Android P
Цитирай
#80

Лично аз ъпгрейднах от 3/32 версия на Ноте 4 и мога да кажа, че със същите инсталирани приложения и начин на ползване телефона се усеща по-бърз и работата по плавна. Така че наистина тази скорост на RAM паметта оказва влияние. Препоръчвам на всеки да си взима само 4/64 версия на Ноте 5. Това дефакто се превърна в стандарт за средния клас!


Цитирай
#81

(2018-08-23, 11:45:02)bullstar написа:  Някои от 3/ 32 версиите са с памет DDR 3 . А 4/ 64 са с DDR 4 . А разликата е съществена 933 мХц срещу 1333 мХц.
Макар че при нормално ползване не можеш го усети. Виж при тежки приложения по бързата памет моментално си казва думата.

Много ми е интересно, къде чете, че има 933mHz версии? Доколкото съм запознат има само 1333.
Цитирай
#82

Здравейте момчета,решил съм да си взема телефончето,да споделите мнение за камерите и дали си заслужава парите. Ще се ползва за снимане,фейсбук,интернет,гледане на клипове и тук-таме някоя игра

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай
#83

За тези пари по добро в момента няма,няма и да има в близките 6 месеца.Взимай без да се чудиш.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#84

(2018-08-23, 21:39:11)pfoenixx написа:  Здравейте момчета,решил съм да си взема телефончето,да споделите мнение за камерите и дали си заслужава парите. Ще се ползва за снимане,фейсбук,интернет,гледане на клипове и тук-таме някоя игра
Снимките влез в раздела,там съм наблъскал много .Батерията е доволна ,телефона е бърз.За тия пари няма аналог.

Sent from my Pixel XL using Android P
Цитирай
#85

Аа, как стой въпроса с ъпдейт-а

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай
#86

(2018-08-23, 21:39:11)pfoenixx написа:  Здравейте момчета,решил съм да си взема телефончето,да споделите мнение за камерите и дали си заслужава парите. Ще се ползва за снимане,фейсбук,интернет,гледане на клипове и тук-таме някоя игра
Телефона е меко казано убиец в съотношение цена/качество! Мога да изкажа мнение от страна на човек, които винаги е ползвал high end телефони.. (Някой да не каже, че се хвала или фукам.. Напротив, искам да изкажа хвалбите си към телефончето) Камерата снима много добре през деня, предната също. Очарован съм от портретните снимки! Като пъргавина - всичко без засечка или чудене. В това число разбирай Фейсбук/Месинджър, Браузване, Вайбър, Навигация и доста сериали и тук там някоя игра от типа на PUBG, Mobile Legends. Като батерия, абсолютен шампион! Преспокойно правя по над 8-9 часа батерия. Бих те посъветвал, ако искаш телефонче на супер разумна цена, без да правиш компромис в качеството, ти си човека! Smile

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#87

Страхотен телефон за разумни пари,практичен избор.Камерите са ок,дисплеят можеше да е малко по ярък,не достига при пряка слънчева светлина.Това,което обаче ми харесва най много е батерията,при постоянно включени мобилни данни или вифи ( ФК,Инстаграм,вайбър,месенджър,камера,клипчета) правя безпроблемно 9-10 часа екран

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#88

Аз честно казано не познавам нито един човек, който да е недоволен от телефона. Ясно е, че не може да се конкурира с флагманите, но за парите си няма равен.


Цитирай
#89

Имам питане телефона поддържа ли всички честоти за Европа и ако не Това от рома ли зависи. В момента съм с Vernee, и имам проблем с интернета в България и Австрия, където се намира оператор свързва се, но нямам Интернет с карта на Wind която е само за интернет, и имам с нея в останалите страни от Европа. Това за всички телефони от Китай ли важи които не са, за Европа. Защото се чудя между редмито, mi 8, и ако са с проблем с мрежата да взимам mate 10 Pro
Цитирай
#90

Това си е от покритието!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#91

Не е така, защото на едно и също място Vernee,има мрежа 3g и няма интернет, а старо lenovo купено в България имам Интернет с италианската карта
Цитирай
#92

(2018-08-23, 21:40:48)gazara74 написа:  За тези пари по добро в момента няма,няма и да има в близките 6 месеца.

Тука не съм съгласен. Xiaomi бълват телефони през ден. Така, че със сигурност ще има.
Цитирай
#93

Утре ще си взема телефона,колко часа го оставя се зарежда? Гледам в технополис 4/64 е намален на 399 лв

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай
#94

Да наистина 50 лева по-скъп, но с 2 години гаранция. Според мен си заслужава. Чакай го да се изтощи и го сложи да се зарежда 12 часа.
Цитирай
#95

(2018-08-25, 18:07:45)pfoenixx написа:  Утре ще си взема телефона,колко часа го оставя се зарежда?
Изчакай батерията да падне примерно до 10% и после я зареди до индикация за пълен заряд - повече не ти трябва.

 
Цитирай
#96

Гледай да не е по-малко от 10% обаче


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#97

Ясно утре ще пиша

Сложих го да се зарежда в 18:05 часа, сега гледам е на 52% след 50 минути зареждане,отдолу ми пише след 57 минути ще бъде напълно зареден. Да го оставя ли се зарежда повече,или като е готов да го изключвам? Батерията беше на 10% като я сложих се зарежда

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай
#98

(2018-08-25, 18:29:24)suffer написа:  Гледай да не е по-малко от 10% обаче

Сложих го да се зарежда в 18:05 часа, сега гледам е на 52% след 50 минути зареждане,отдолу ми пише след 57 минути ще бъде напълно зареден. Да го оставя ли се зарежда повече,или като е готов да го изключвам? Батерията беше на 10% като я сложих се зарежда

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай
#99

Остави да стигне до 95-98%, ще е достатъчно.

 
Цитирай

Изписа ,че е зареден на 100% оставих го на зарядно още 20 мин и след това го изключих. Много бързо я зареди батерията за 1 час и 46 мин

Сега ми пише; Икономия на батерията; изключено
Батерията е заредена на 60% какво значи това

Asus Memo Pad HD7 син - Android v4.2.2  - 24 ГБ
Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)