Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 6.1 - впечатления и проблеми
#1

Здравейте! Преди седмица се сдобих с това устройство. Най-вече, защото е с чист андроид и е част от android one.
На този етап съм доволен - готин дизайн, здрава батерия.
Но има и едно нещо, което ме дразни - невъзможността да се използва картата памет като вътрешна памет. :/
Миналогодишния модел имаше опция да я форматираш и използваш като вътрешна памет и да местиш приложения в нея.
При новата Нокия има опция само за форматиране.
Дано това бъде оправено.

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Някой има ли наблюдения дали при предишната генерация е било така?[Изображение: da2563f82c462f0e10d295910f341359.jpg]

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Да споделя и аз - телефона е чук. Идвам от МI А1, също с Андроид оне, ама няма нищо общо Smile
Дизайн, батерия, екран и камера - без забележки. Това за картата - нямам идея, на мене 64ГБ ми стигат, а и ползвам 2 СИМ. С модификация ТА-1068 съм, орео 8.1, Май-ския ъпдейт(от вчера).
Единственото тъпо е местоположението за отключване с пръстов отпечатък - доста неудобно е и за около 2 седмици още не съм му свикнал, ама това си го знаех от преди да го взема.
От батерията съм направо изненадан - в момента съм на 3ч и 22мин екран, от 1 ден и 14 часа, като ми остават 42% и още ден и нещо, по предсказания. Това с xiaomi-то няма как да се случи, което е със същата батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • panajotov69
Цитирай
#3

Да, батерията държи на тормоз. ;-)
Иначе най-вероятно е от Орео-то тази невъзможност за пълноценно използване на мемори картата. Не,че е болка за умиране, се, ама си е полезна опция.
Аз съм с 32 GB , а 11 са заети само от операционната система...

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#4

Случайно да си забелязал проблем с блутут обхвата? С безжични слушалки, като ми е джоба телефона, особено като ходя, бая ми прекъсва...
Цитирай
#5

Ами Bluetooth използвам , за да си свързвам смарт гривната.
Не съм забелязал проблем. Имам телефона от 15 дни и всичко е наред.
Като съм update-нал до месец май.

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#6

Хора, колеги и приятели, помогайте!
Как да използвам картата памет, като вътрешна?
Нямам опция по подразбиране да се форматира като такава.
Форматирах я на компа в ext4 формат, боцнах я в телефона и ми се показа, че трябва да се форматира от него и единствено да се използва за съхранение на файлове.
Отбелязвам,че картата е нова и бърза, висок клас.
Направо съм изпаднал в недоумение защо не се получава!

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#7

(2018-05-24, 14:15:34)vassetz написа:  Хора, колеги и приятели, помогайте!
Как да използвам картата памет, като вътрешна?
Нямам опция по подразбиране да се форматира като такава.
Форматирах я на компа в ext4 формат, боцнах я в телефона и ми се показа, че трябва да се форматира от него и единствено да се използва за съхранение на файлове.
Отбелязвам,че картата е нова и бърза, висок клас.
Направо съм изпаднал в недоумение защо не се получава!

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
Странно е, защото по принцип става безпроблемно.
https://www.youtube.com/watch?v=qbb2dTMjUXo
Цитирай
#8

Да. И аз гледах къде ли не.
Но при мен има само "Format"
Няма опцията "Format as internal"
Undecided

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#9

Не търсете, не се чудете. Откакто Nokia мина на Android One вече я няма тази опция. Android One не я поддържа natively.

Цитат:Greetings from Nokia Mobile Care ! We are sorry for the inconvenience that you are facing!

Please kindly keep in mind that the Nokia 6.1 device, as well as all other Android 1 devices, do not have the option for Internal storage formatting of an SD card. Additionally, there is no option for forced formatting of an SD card as such.

We hope this information managed to answer your inquiry. If you have any further questions please do not hesitate to contact us again!
[-] 2 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • ckunap, vassetz
Цитирай
#10

Жалко...
Но много благодаря за информацията! Wink

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#11

Внимавайте с майския ъпдейт. Има много изпищели за проблемен wi-fi. Не при всички потребители има проблем, но при тези с пробле wi-fi се разкача постоянно и сигнала е много слаб.

https://www.xda-developers.com/nokia-6-1...fi-issues/
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • vassetz
Цитирай
#12

Аз нямам проблеми на този етап.
Всичко работи нормално. ;-)

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#13

Днеска четох, че юнския ъпдейт оправя разни проблеми на пикселите с блутуут и вифи обхвата, та да видим дали ще се оправи проблема със слушалките и при нокЛата...
Цитирай
#14

Нов ъпдейт, нов пач за сигурността до 06.2018 г. И визуални подобрения.
Някой отзиви нещо а-у?
Smile

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#15

От изброените подобрения, не видях нито едно. До днеска гугъл плей сървисис не беше най-големия консуматор, ама вече пак е цар. Не съм пробвал блутуут обхвата, ама...
Цитирай
#16

Здравейте, не мога да разбера защо когато батерията е на 100% все още се зарежда(има една светкавица вътре в батерията)?

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай
#17

Щото е включена към мрежата.
;-)

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#18

Ами защо след няколко минути е няма светкавицата вътре в батерията?

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай
#19

Здравейте, имам проблем с google weather, по някое време изчезва и сам се появява когато си иска, някой да знае как да го оправя?

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай
#20

Купих Nokia 6.1 4 gb 64 gb, като в мен все още беше и Xiaomi Redmi Note 4x 4gb 64 gb, точно на следващия ден обявих нокията за продажба, едва се отървах от нея, и по бавна, и батерията падаше едва ли не с всяка минута, камерата беше добре, но докато фокусира и заснеме.... Чист Андроид.... Сензора е по малък и трябва да го уцелиш точно за да се отключи. Разликата в яркостта на дисплеите беше в пъти. Абсолютно съм разочарован. Като включиш икономия на батерията и всичко прекъсва, известия, Интернет. Но иначе е стабилна изработка, нищо повече.
Цитирай
#21

И аз съм на същото мнение, и като нямаш интернет все едни нямаш телефон

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай
#22

(2018-07-15, 21:12:30)pa6kyl написа:  Ами защо след няколко минути е няма светкавицата вътре в батерията?

Защото има процес на дозареждане на батерията на импулси.


Цитат:Купих Nokia 6.1 4 gb 64 gb, като в мен все още беше и Xiaomi Redmi Note 4x 4gb 64 gb, точно на следващия ден обявих нокията за продажба, едва се отървах от нея, и по бавна, и батерията падаше едва ли не с всяка минута, камерата беше добре, но докато фокусира и заснеме.... Чист Андроид.... Сензора е по малък и трябва да го уцелиш точно за да се отключи. Разликата в яркостта на дисплеите беше в пъти. Абсолютно съм разочарован. Като включиш икономия на батерията и всичко прекъсва, известия, Интернет. Но иначе е стабилна изработка, нищо повече.

Звучиш като платен трол на xiaomi. Имал съм поне 5 техни телефона, включително и Ми А1 - не съм ги задържал за повече от няколко месеца, заради фабрични и софтуерни проблеми. За последния (ми а1) няма да споменавам - най-голямата им издънка евър.
Тази нокия има само един проблем с обхвата на блутуута и не може да се сравнява с боклуците от шаоми, които излизат на конвейр, и съответно ъпдейти и поддръжка йок, включително и за телефона им с чистия андроид. Това ми е първата Нокия от Симбиан насам, и съм минал през всички марки, без хуавей за 10+години на смартфони, така че смело мога да кажа, че телефона си е ЧУК.
[-] 5 потребители изказват благодарност на bo6o за това мнение:
  • anatol06, skiman, ss_23, stanchev36, vassetz
Цитирай
#23

Здравейте, имам проблеми с интернета на картата. Когато съм в къщи хващам 4G и няма проблем, обаче като тръгна за село и през целия път хваща 3G(Н+) поне 2 или 3 чертички но не мога да вляза в нито един сайт, на работа пак така имам 2 или 3 чертички на H/H+ но не мога да вляза в нито един сайт.
Проблема не е в картата защото сега съм с Xiaomi 4X и ходя на същите места където бях с Нокиата и нямам проблеми.
Намерих този код *#*#4636#*#*, влизам там и има някакви настройки за мрежата но не ги разбирам.
Някой ще ми помогне ли?

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай
#24

Имам подозрение, че силата на сигнала на нокията, отговаря на европейските стандарти, а шаоми-то бавно ти опича мозъка, за да може да лови сигнала. Друг вариант е да имаш китайския вариант на нокията, ама май и тя покрива европейските честоти.
Цитирай
#25

И някой ще помогне ли с тези настройки?
А как да проверя дали е реплика, не мисля но все пак да проверя някъде?

ZTE Blade III, Alcatel Idol 2, Lenovo A7000-a, Nokia 6.1, Realme 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)