Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- ревюта, впечатления и видеоклипове
#51

А дали е възможно появата на проблема да е от механична намеса и неправилно използване....( излагане на слънце,носене по джобове, изтърване.....) . При мен дисплея си е със същото качество, като изваден току що от фабричната кутия.
Не казвам ,че няма проблемни бройки,но при повечето случаи "дефектите" сами си ги причиняваме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-07-21, 12:58:13)redsys написа:  А дали е възможно появата на проблема да е от механична намеса и неправилно използване....( излагане  на слънце,носене по джобове, изтърване.....)  . При мен дисплея си е със същото качество, като изваден  току що от фабричната кутия.
  Не казвам ,че няма проблемни бройки,но при повечето случаи "дефектите" сами си ги причиняваме.

Не ще да е точно така в конкретния случай, защото при над 99% от описваните в мрежата случаи на поява на тези вертикални черти засегнатите дисплеи са Shenchao TD 4310, всъщност аз не съм засякъл нито един случай на Tianma TD 4310 с такъв проблем, описан от някого. Разбира се, какво аз съм чел не е меродавно, но все пак... Заглеждал съм се по проблема, защото телефонът на жена ми също се сдоби с вертикална черта, и между другото дисплеят му е Shenchao. Моят е Tianma, засега няма проблем. И по двата няма и драскотина дори. В нашия случай устройството е с гаранционен срок и ще го пращам за подмяна, стискайте палци. Случва се, няма как, а според  Xiaomi едва 7% от произведените устройства използват дисплей от Shenchao. За Tianma пък четох случаи на burn-out, ама то няма да е точно  burn-out, защото не е AMOLED и съответно следите изчезват след време. И между другото, на мен лично много повече ми харесва като цветове дисплея на телефона на жена ми.

Така че едва ли човекът е виновен за появата на тези вертикални черти в случая, но пък и едва ли това е показателно за качеството на производство на Xiaomi. Че влагат различни хардуерни елементи си го знаем отнапред.
Цитирай
#53

(2019-07-21, 12:58:13)redsys написа:  А дали е възможно появата на проблема да е от механична намеса и неправилно използване....( излагане  на слънце,носене по джобове, изтърване.....)  . При мен дисплея си е със същото качество, като изваден  току що от фабричната кутия.
  Не казвам ,че няма проблемни бройки,но при повечето случаи "дефектите" сами си ги причиняваме.

Явно е сравнително редовен проблем
https://www.google.com/search?ei=V3U1Xdm...whgv6hlzZ0
Цитирай
#54

Да.... и аз по-рано изказах неодобрението си за използването на толкова много различни производители за една и съща(много важна) част. Явно са в безизходица и не могат да им смогнат, производителите на дисплеи,което е малко странно. Свикнали сме ,като се чуе Китай..... аналогията е много, много, .... много..... Smile да, ама явно не чак толкова.

Аз явно съм от късметлиите относно въпросния екран. Извинявам се за предположението!
Цитирай
#55

Колеги, моля да ме извините, защото най-вероятно повтарям нещо коментирано, но не можах да намеря конкретна тема, пък порових. 

Та дали е ясно на какво се дължи ограничението при скоростта на Wi-Fi когато е на 2.4 ГХц, да е само 72 мегабита по N-стандарта? Голямо неудобство ми създава, защото като си прехвърлям клипчета към компютъра, става доста бавно, а с Note 2-ката е 2-3 пъти по-бързо. Пробвам и през AC на 5ГХц мрежата, но тя трябва да мине през 2 стени и много отслабва, по-зле от 2.4 ГХц, направо се губи, при което телефонът я изключва и пак се включва на другата - на 2.4, но само със 72 Мб скорост. 

Някакво ограничение на процесора ли е, на региона ли, на фърмуера ли, мрежовата карта? Пак да кажа - RN2 кове 150 мегабита и не мърда. 5-цата също кове, ама на 72, не повече.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#56

(2019-08-05, 21:31:21)ogibhb написа:  Колеги, моля да ме извините, защото най-вероятно повтарям нещо коментирано, но не можах да намеря конкретна тема, пък порових. 

Та дали е ясно на какво се дължи ограничението при скоростта на Wi-Fi когато е на 2.4 ГХц, да е само 72 мегабита по N-стандарта? Голямо неудобство ми създава, защото като си прехвърлям клипчета към компютъра, става доста бавно, а с Note 2-ката е 2-3 пъти по-бързо. Пробвам и през AC на 5ГХц мрежата, но тя трябва да мине през 2 стени и много отслабва, по-зле от 2.4 ГХц, направо се губи, при което телефонът я изключва и пак се включва на другата - на 2.4, но само със 72 Мб скорост. 

Някакво ограничение на процесора ли е, на региона ли, на фърмуера ли, мрежовата карта? Пак да кажа - RN2 кове 150 мегабита и не мърда. 5-цата също кове, ама на 72, не повече.
Някъде имаше тема за това,ограничението идва от Xiaomi.
Решението е:
ако имаш РУТ,се инсталира един модул на Magisk и скоростта нараства двойно.При мен беше същото,макс 72 mb,но след това вече е 150 mb.
Става въпрос за ето този модул -Wifi Bonding (Qcom).

GP8P
[-] 1 потребител изказва благодарност на tuutii13 за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)