Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 2 - Впечатления
#1

Взех го, защото ми трябва здрав телефон с читав GPS за гората и полето, който едва ли ще оцелее дълго в условията и по начина, в които и по който ще ползва и всяка по-сериозна инвестиция би била неоправдана. Впечатления след месец ползване:
1. Цена: смехотворните 169 лв.
2. Корпус: здрав и ергономичен.
3. Дисплей: Gorilla Glas, зацапва се от пръсти, но не твърде, изображенията са чудесни, на слънце се вижда повече от добре. 5 инча, за мен максимум, повече ми е твърде много за удобно държане, а съм големичък.
4. Памет: 8 ГБ вътрешна са малко. 4,07 ГБ е само ОС (Nougat, абсолютно чист и необременен, редовно ъпдейтван и с обещания за Орео). Решение: външна Micro SD памет (клас 10/А1), форматирана като вътрешна. С 32 ГБ общата цена стана 195 лв. Все още смешни. По този начин общо 40 ГБ. Приложения на Гугъл, Майкрософт, Here WeGo и Уотсап могат да се инсталират само на вътрешната, но всичко друго заминава директно на външната. Офлайн-картите на Here We Go  също отиват автоматично на SD картата, само приложението е на вътрешната. Към момента с инсталирани всички необходими приложения и актуализации плюс ОС вътрешната памет е заета 5.25/8 ГБ, всичко друго (даунлоуд, снимки, филми, музика и т. н.) отива на външната. Паметта вече не е фактор.
5. Рам: 1 ГБ, за всекидневните задачи е напълно достатъчна. За повече ще е мъка, но аз игри не играя и не изисквам от телефона си чудеса.
6. Камера: смешна работа, но аз считам всеки смартфон за смешен в ролята му на фотоапарат. Е, тази е особено смешна, дори на фона на останалите. Най-смешното е, че прави хубави селфита с предната камера, а аз не правя такива.
7. Батерия: абсолютен чук, 4100 Mah, държи се чудесно. С моя начин на ползване - седмица. За майтап пуснах един ситком да върви до пълно изтощение. Изкара целия сезон (24 серии по 22 минути) и останаха около 25 процента.
8. Звук: моноколонка, доста прилична за това, което може да се очаква от подобна. Чуваемост: чувам другите великолепно, те мен също.
9. GPS: удивително точен и стабилен сигнал, превютата не ме подведоха, бие дори Лумията ми, която счупих брутално, но която продължава да функционира като чудесен ГПС. Не се дава и на Гармин 64 Cx.


Доволен ли съм? Напълно. Всичко, което очаквах, е налице и работи безотказно. За смешните 169 лв. В какво чудно време живеем  Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на umnaglava за това мнение:
  • megatone
Цитирай
Аксесоари
#2

Звучи супер.
Аз да попитам как успя да използваш картата памет , като вътрешна памет?
По подразбиране ли имаше опция да се форматира и да се използва ,като вътрешна или?

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#3

(2018-05-23, 09:08:20)vassetz написа:  Звучи супер.
Аз да попитам как успя да използваш картата памет , като вътрешна памет?
По подразбиране ли имаше опция да се форматира и да се използва ,като вътрешна или?

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

Тук е описано подробно как става:
https://fossbytes.com/android-sd-card-in...e-storage/
[-] 1 потребител изказва благодарност на umnaglava за това мнение:
  • vassetz
Цитирай
#4

Здравейте колеги! Ъпдейтнат е телефона до последните налични версии към момента. Въпросът ми е откъде може да се свали стоков ром и как може да се флашва в случай на брик? Има ли някакви броячи като Knox при Samsung и евентуална манипулация как би могла да бъде отчетена като отпадане на гаранцията? Благодаря!
Цитирай
#5

Здравейте колеги!
От един месец ползвам Нокия 2 и имам два много досадни проблема:
1. Понякога Вайбъра ми заспива и трябва да го отворя за да ми пристигнат съобщенията
2. Имам качено едно приложение за смарчасовник, което непрекъснато се затваря, и трябва отново да го включвам.
Връщах му няколко пъти фабрични настройки, преинсталирах n пъти приложенията, но нямаше ефект. Сега чакам ъпдейта до Андроид 8 , и ако не се оправи ще го сменям.
Да добавя и това, че батерията се зарежда минимум 4 часа и не държи чак толкова много.
Предишния ми телефон беше Z3compact с Андроид 6 и не съм имал подобни проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)