Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мога ли да спра бързото зареждане?
#1

При зареждане, телефонът значително се нагрява, а това не е хубаво за живота на батерията при всички положения. Желанието ми е да спра бързото зареждане, обаче няма такава опция в менюто "Батерия". За пръв път ползвам стоков андроид и доколкото знам, той е ограничен откъм опции за персонализация.
Цитирай
Аксесоари
#2

Най-обикновенно зарядно би трябвало да ти свърши подобна работа.

 
Цитирай
#3

Като цяло какво мислите за бързото зареждане? Вие ползвате ли го? Във форумите чета различни мнения. Някои казват, че не вреди с нищо на батерията, други са на обратното мнение.
Цитирай
#4

Не препоръчвам този начин на зареждане, който съкращава живота на батерията като цяло - бавният заряд по-добре й се отразява, но всеки сам си решава.

 
Цитирай
#5

Да, но след като не мога да го спра...Единственият вариант със старо зарядно ли е?
Цитирай
#6

След като нямаш възможност за директно изключване на въпросната опция - да, най-обикновенно на 2А., например.

 
Цитирай
#7

(2018-05-22, 21:46:11)Pavlitaz написа:  Да, но след като не мога да го спра...Единственият вариант със старо зарядно ли е?
Може и да не е старо. Може да е чисто ново от магазина.
Цитирай
#8

(2018-05-22, 21:46:11)Pavlitaz написа:  Да, но след като не мога да го спра...Единственият вариант със старо зарядно ли е?
Като цяло ще отнема повече време до пълен заряд на батерията, но това е вече ще е лична преценка дали си заслужава или - не.

 
Цитирай
#9

1A и зареждане вечер , докато спиш.
Цитирай
#10

Зареждам си телефона винаги с най бързото зарядно. Тея апарати ги продават след тестове. Ако мислите, че ще гръмнат не ги купувайте... Батерията е консуматив. Всяка вечер зареждам телефон и до сега батерия не съм сменял... Никога не съм си правил планове да слугувам на телефона.
Цитирай
#11

(2018-08-11, 21:23:03)eksoldier написа:  Зареждам си телефона винаги с най бързото зарядно. Тея апарати ги продават след тестове. Ако мислите, че ще гръмнат не ги купувайте... Батерията е консуматив. Всяка вечер зареждам телефон и до сега батерия не съм сменял... Никога не съм си правил планове да слугувам на телефона.
Не стана въпрос за слугуване или не, а за по-дълъг живот на батерията в случая. Не всички ползват устройства си по 6-8 месеца, има и такива, които си сменят устройството и през 2 години. А с опция "бързо зареждане", малко вероятно е продължителността на живота на батерията да си остане същата.

 
Цитирай
#12

808-цата ми е от 2012 година. Първите 3 години е било зверско ползване и зареждане по няколко пъти на ден, отделно всяка нощ до сутринта. Батерията сега няма разлика с тогава...
Цитирай
#13

Разбира се, явно в статията са написани неверни неща по този въпрос: https://4pda.ru/2017/08/09/345924/

 
Цитирай
#14

Чел съм доволно такива статии. На лаптопа като спазвах квото уж трябва батерия замина след 3 години. Казах ви, това е консуматив. Прецаква се и се сменя. В случая с телефоните се сетих, че съм сменил батерията само на Нокиа Н95 8ГБ защото показваше постоянно, че се зарежда. Оказа се, че и с новата батерия е така. Все пак телефонът е на 10 години и му е простено...
Вие ако искате зареждайте по 7 8 часа с 800 мАч, няма лошо. Аз няам кога да губя подобно време при положение, че има измислени бързи зарядни. Нормално е при зареждане телефон и зарядното да се затоплят. Зарядното на 808 е 1.2 А и то става топло, та... Една оригинална батерия е 50 кинта в крайна сметка. Ако беше проблем нямаше да се правят такива зарядни. Да не говорим за супер зареждането което имам при mate 10 pro... Дай сега да зареждаме по 4 5 часа тая огромна батерия щото видиш ли греело. Няма как да стане през деня когато ми трябва набързо да заредя. Вечер айде няма проблем, но...
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#15

Специално QC е доста консервативна технология, която оперира с малки токове, така че не мисля, че ще има влошаване на състоянието на батерията ако се използва бързото зареждане.
Но опцията винаги е да се ползва стандартно 2А зарядно, няма смисъл да е 1А.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)