Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

(2018-05-31, 20:45:43)NoMaD написа:  Има - Nokia 8 Sirocco например. При размер на екрана 5.5, физическият размер на устройството е точно толкова - 5.2.

Явно и ти не си разбрал, че @Marto-D говори за чисто физическите размери. Защото по същата логика и Mi 8 SE, с който дадох пример по-горе, е 5.88, който отговаря на 5.2.

Иначе получих отговор на въпроса си- няма актуален флагман, който да има физически размери от 5.2. Затова и не го разбрах в началото @Marto-D, той говорел за въображаемо устройство, а не за реално такова. А това на нас какво ни се иска и за какво мечтаем, е друга тема...


Аксесоари
#27

(2018-05-31, 21:01:19)milenvn написа:  ...Иначе получих отговор на въпроса си- няма актуален флагман, който да има физически размери от 5.2...
Въпросният флагман е с такива физически размери, т. е., има го, поне за мен. За други тук, явно - не.

 
#28

Аз доколкото разбрах иска устройство с екран 5.2. Тоест не такова което е с по голям екран но размер на 5.2, а екран 5.2 с рамка на по малко. Както сега събират 5.88 в 5.2 от предисега да съберат 5.2 в 4.8 примерно...

Интересен ход от страна на ХМи да направят такава разлика между Ми8 и Експлорър едишън. Все си мисля че тоя четец трявбаше да си е в стандартния модел. Но подражат на епъл в това отношение, както и в много други вече. Ако няма търсене на подобни устройва нямаше да има и предлагане или поне щщеше да намалява след насищане на пазара, но явно търсене за такъв тип модел има. Пазара сам си диктува и това че и на мен не ми допада пазара не го е грижа.

Все пак се радвам че поне Ми8СЕ запази четеца на гърба, ако и камерите са му добри ще е доста приличен избор!

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
#29

Даже не държа рамката да е по-малка. Сегашното Mi6 ми е идеално /е, спокойно можеше да е с 3-4мм по къс/, но е максимума, при който спокойно мога да си цъкам с една ръка. А Ми8СЕ ще е със същия размер, но цялото нещо екран, при което вече увисвам и няма как да ми се получат нещата.
Някаква моторола ще излиза с почти същия дисплей. Явно някой е изработил мноооого милиони бройки и докато не ги продаде ще има да ни заливат такива ночове и екрани от 5.8 инча нагоре.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
#30

Еми това в бъдещето приятелю, като не ти харесва стой си с 5.15” вовеки. Това се търси, това се и предлага.. не се надявай някой да почне да прави малко телефони вече.. беше кво беше. А и като ти е зор с една ръка да цъкаш, тези големите си имат режим за ползване с 1 ръка, да пак физически е по-голям твлвфона, но може да се ползва с 1 ръка когато ти трябва.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#31

'Приятелю', дали това е бъдещето няма как да знам, ти също. Съмнява ме да си врач или оракул. Айфон продължават да имат телефони с по-малък дисплей, които изобщо не се продават лошо, та може и някой от другите да се усети, че тая ниша се заема само от един играч и да направят нещо извън тенденцията в момента, с цел да откраднат не малко клиенти. Защото аз съм убеден, че много хора не се радват на дисплей с размер 5.8'' или по-голям. Wink

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • Wild bear
#32

Ти може и да не знаеш, но аз знам. Wink Колкото до Епъл на тях ВИНАГИ са им били по-малки телефоните, все пак тук е Андроид форум и епъл си ги местя от единия в другия крачол.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#33

Ще ви замоля да се придържате към темата и, ако искате на лични да си разказвате кой какво предпочита!

[Изображение: 21693249.jpg]
#34

По-големите дисплеи са ощетени от dpi, вземете два телефона единия да е 6 инча,другия 5-5,20 на една и съща снимка.Малкия екран ще показва по-добри цветове и не само...
#35

Като почнете с тия резолюции и дпи ще припадна. За Бога хора, та това е 5-6 инчов екран.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#36

Имам Ноут 8, огромен екран, страхотни цветове.
Точно пък този 6.3 инчов екран няма грешкаSmile
За какви dpi и резолюции ми говорите.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#37

Amoled....всички знаем нереалните дисплеи на Самсунг!
#38

И аз това си мислех, къде си тръгнал да сравняваш екрана на Нот8 с този на Ми8? Нищо, че са малко над 6 инча, разликата според мен ще е очеизвадна!

П.П. Съвсем отделен въпрос е, че Амолед-а изобщо не се харесва на всички, включвам и себе си в това число.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
#39

Защо пък да е очевадна? Амоледа на Ми8 е на Самсунг. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#40



Воден тест на Xiaomi MI 8. Въпреки че официално модела няма IP рейтинг, той се справя изненадващо добре. Както изплакването с вода, така и 5 минутното пълно потапяне под вода, последвано от 30 секунди под душа с течаща вода и насочен към водата зареждащ порт протекоха без никакви проблеми. Телефона се предава чак накрая, когато го потапят под 1 метър воден стълб и дори тогава тръгна отново след една седмица изсушаване!!

Впечатление прави и огромната чувствителност на дисплея. Удоволствие е да се наблюдава как се активира многократно от водните капки!


#41

Тоя пост трябваше да бъде придружен с текста ''Не пробвайте това у дома'', пича дето го прави явно гони гледания в Ю Тюб, жалко за предните му смислени видеа това ме разочарова.
Почти всяка марка и модел имат такива безсмислени видеа както и другите с хвърляне, драскане и какво ли още не...

[Изображение: 21693249.jpg]
#42

(2018-06-29, 22:56:55)dp4u4umi6ev написа:  Тоя пост трябваше да бъде придружен с текста ''Не пробвайте това у дома''

Обмислях да сложа такъв текст, но имам високо мнение за хората във форума. Надали някой ще пробва такова нещо  Smile

Какво става ясно от видеото- телефона неофициално има "splash proof" или устойчивост на водни пръски. Също както предния модел от серията MI 6. Така човек може да е спокоен, че и да го намокри дъжда по време на разговор, нищо няма да му стане.


#43

Ще изчакаме някой влогър да го разглоби за да видим дали е като ми6 в което се съмнявам защото ми6 го обявиха да е устойчив на пръски, а за тоя не продумаха.

[Изображение: 21693249.jpg]
#44

Екстремен гейминг тест на Xiaomi Mi 8 от професионален геймър. Батерията издържа над 5 часа нон- стоп интензивна игра на максимални настройки! Комбинирано с измерване на темперетурата- телефона се представя изключително добре!




#45

Как се добавят ръчно сменящи се тапети в заключения екран ? Като натисна на предпочитани тапети пише, че няма любими тапети ?    

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
#46

Минаваш на регион извън ЕС и в wallpaper carousel или от онлайн тапетите натискаш на сърцето долу в дясно
#47

Здравейте,
От вчера и аз се сдобих с Mi 8 и за 12те часа в които го ползвам съм очарован. Само едно нещо не успявам да открия - face recognition. Някой помощ? Сякаш въобще го няма никъде не го откривам при ровене нито при search.
#48

Смени региона на Русия.
#49

освен да го сменя нещо друго трябва ли да направя защото нищо не се промени.
#50

Ами вече си зависи от самия ром дали го поддържа.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)