Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията свършва бързо-съвет?
#1

Привет на всички. Имам нужда от помощ. Става въпрос за тел. на жената п8лайт. В момента е на около две години и малко. От известно време насам батерията започна да свършва много бързо. Имам в предвид дори, когато е в заспал в режим на готовност. Без да се използва. За една нощ от 100 %, на сутринта е на 65%. Правих му фактори ресет, изключени са мобилни данни и wi-fi, нагласен е на по-икономичен режим. Когато му погледна консумацията ми излиза най-голям процент от хардуер, но точното му название не се сещам. Беше мисля "Режим на изчакване" или нещо подобно. Почети всички работещи приложения съм изключил ръчно. Телефона се ползва само и единствено като телефон и пак батерията пада за отрицателно време. Ще съм благодарен за съвети от какво може да е.
Цитирай
Аксесоари
#2

Явно са някакви фонови процеси, които точат батерията. Провери устройството си с BetterBatteryStats или Wakelock Detector.

 
Цитирай
#3

Според мен е заминала. 2 години и половина и готово. Нова.
Цитирай
#4

(2018-05-23, 10:49:44)Nikimi71 написа:  Според мен е заминала. 2 години и половина и готово. Нова.

По толкова ли карат?  Акумулатора на колата ми вече гони 8г и няма ядове а при телефоните през 2г нова батерия или нов телефон, егати и батериите.
Цитирай
#5

(2018-05-23, 12:42:07)esil2 написа:  По толкова ли карат?  Акумулатора на колата ми вече гони 8г и няма ядове а при телефоните през 2г нова батерия или нов телефон, егати и батериите.
Де бреееее, какъв е тоя акумулатор на твоята кола??? Атомен ли е какъв е. Фабрично им дават 4 години, неговия карал 8 години! Ти караш ли колата или само я забърсваш? Понякога коментарите ти са просто уникални.
Цитирай
#6

(2018-05-23, 10:31:06)NoMaD написа:  Явно са някакви фонови процеси, които точат батерията. Провери устройството си с BetterBatteryStats или Wakelock Detect
Благодаря, ще пробвам.
Цитирай
#7

(2018-05-23, 12:47:29)Nikimi71 написа:  Де бреееее, какъв е тоя акумулатор на твоята кола??? Атомен ли е какъв е. Фабрично им дават 4 години, неговия карал 8 години! Ти караш ли колата или само я забърсваш? Понякога коментарите ти са просто уникални.

Не я карам много само по около 20хил на година а акумулатора го купувах началото на 2011г уникално нали? Заради такива заядлици като теб се отклоних от темата за което се извинявам.
Цитирай
#8

(2018-05-23, 10:17:41)svilky написа:  Привет на всички. Имам нужда от помощ. Става въпрос за тел. на жената п8лайт. В момента е на около две години и малко. От известно време насам батерията започна да свършва много бързо. Имам в предвид дори, когато е в заспал в режим на готовност. Без да се използва. За една нощ от 100 %, на сутринта е на 65%. Правих му фактори ресет, изключени са мобилни данни и wi-fi, нагласен е на по-икономичен режим. Когато му погледна консумацията ми излиза най-голям процент от хардуер, но точното му название не се сещам. Беше мисля "Режим на изчакване" или нещо подобно. Почети всички работещи приложения съм изключил ръчно. Телефона се ползва само и единствено като телефон и пак батерията пада за отрицателно време. Ще съм благодарен за съвети от какво може да е.

Колега с "Беше мисля ..." малко трудно ще помогнем ... Доста по подробен ще трябва да си в данните кое какво консумира и кои процеси колко папкат и кога будят телефончето ... първо провери спи ли въобще когато е в покой ... също важно е какви са нивата на обхвата и какъв е ...

(2018-05-23, 12:42:07)esil2 написа:  По толкова ли карат?  Акумулатора на колата ми вече гони 8г и няма ядове а при телефоните през 2г нова батерия или нов телефон, егати и батериите.

 Акумулатора на колата ти е по друга технология и се ползва по друг начин ...

(2018-05-23, 12:47:29)Nikimi71 написа:  Де бреееее, какъв е тоя акумулатор на твоята кола??? Атомен ли е какъв е. Фабрично им дават 4 години, неговия карал 8 години! Ти караш ли колата или само я забърсваш? Понякога коментарите ти са просто уникални.

Фабрично им дават 4 години, но на кои акумулатори? Има доста технологии ... Моя е с технологията AGM, на която и дават 3-4 пъти по голям живот спрямо обикновен акумулатор ... по твоята логика това е 12-16 години ... Хайде да уточним кое и как и после да сме с такъв изказ ... да се уважаваме малко повече ... мненията също.
Цитирай
#9

дай снимка където показва кои приложения колко са ползвали също и статистиката ..
мениджър ,батерия и цъкаш на кръгчето и скрииншот ,след това на подробности за изразходвана мощност.

Иначе и моя е на 2 г и малко ,но не се буди докато е в спящ режим . Така че няма да е от батерията предполагам.
Цитирай
#10

(2018-05-23, 16:42:28)bodonance написа:  Колега с "Беше мисля ..." малко трудно ще помогнем ... Доста по подробен ще трябва да си в данните кое какво консумира и кои процеси колко папкат и кога будят телефончето ... първо провери спи ли въобще когато е в покой ... също важно е какви са нивата на обхвата и какъв е ...


 Акумулатора на колата ти е по друга технология и се ползва по друг начин ...


Фабрично им дават 4 години, но на кои акумулатори? Има доста технологии ... Моя е с технологията AGM, на която и дават 3-4 пъти по голям живот спрямо обикновен акумулатор ... по твоята логика това е 12-16 години ... Хайде да уточним кое и как и после да сме с такъв изказ ... да се уважаваме малко повече ... мненията също.
Не знам на пазара да има акумулатор на който дават 12-16 години. Това първо, второ ходи ме топни пак. И трето, с такъв телефон ли си. Защото на мен дъщеря ми е с този и имам преки наблюдения и съм категоричен, че е за смяна батерията. Както при колите става изведнъж.

(2018-05-23, 15:55:51)esil2 написа:  Не я карам много само по около 20хил на година а акумулатора го купувах началото на 2011г уникално нали? Заради такива заядлици като теб се отклоних от темата за което се извинявам.

Бягай пак да се оплачеш!
Цитирай
#11

(2018-05-24, 08:09:12)Nikimi71 написа:  Не знам на пазара да има акумулатор на който дават 12-16 години. Това първо, второ ходи ме топни пак. И трето, с такъв телефон ли си. Защото на мен дъщеря ми е с този и имам преки наблюдения и съм категоричен, че е за смяна батерията. Както при колите става изведнъж.

Ами ...
по твое първо: става въпрос за твоята логика, а тя е валидна за обикновените акумулатори ... Не се знае с какъв е колегата та ... предвид че наскоро на едно мерцедесче му сменяхме 11 годишния гелов акумулатор ... някои карат и толкова ... това имах предвид ... Някои технологии са с по дълък живот ... Ако живота на моя беше 4 години не виждам логиката бош да ми дават 4-year free replacement warranty ...
по твое второ: не съм ти топвал нищо, че да ти го топвам пак ...та тук е добре да споменеш за какво става въпрос, че така не е много ясно ...
по твое трето: имам наблюдения ... една от първите бройки изобщо ... батерийката отвори корпуса, разбирай ртазду се зверски и да вероятно е и това проблема, но първо се почва със софтуерен дрейн ... по лесно е най -малкото ... След като елиминираш дрейн следващата стъпка е да мериш консумация и сменяш батерия.
Цитирай
#12

(2018-05-25, 16:12:56)bodonance написа:  Ами ...
по твое първо: става въпрос за твоята логика, а тя е валидна за обикновените акумулатори ... Не се знае с какъв е колегата та ... предвид че наскоро на едно мерцедесче му сменяхме 11 годишния гелов акумулатор ... някои карат и толкова ... това имах предвид ... Някои технологии са с по дълък живот ... Ако живота на моя беше 4 години не виждам логиката бош да ми дават 4-year free replacement warranty ...
по твое второ: не съм ти топвал нищо, че да ти го топвам пак ...та тук е добре да споменеш за какво става въпрос, че така не е много ясно ...
по твое трето: имам наблюдения ... една от първите бройки изобщо ... батерийката отвори корпуса, разбирай ртазду се зверски и да вероятно е и това проблема, но първо се почва със софтуерен дрейн ... по лесно е най -малкото ... След като елиминираш дрейн следващата стъпка е да мериш консумация и сменяш батерия.
Не може да върви нормално, да ползва едни същи приложения (не е казал нищо различно че е качил) и рязко изведнъж да пада. Съгласи се все пак.
Цитирай
#13

(2018-05-25, 16:18:14)Nikimi71 написа:  Не може да върви нормално, да ползва едни същи приложения (не е казал нищо различно че е качил) и рязко изведнъж да пада. Съгласи се все пак.

Съгласен, съм, че на тази възраст на телефончето шанса да е батерията е много голям, но предвид какво правят гугъл сървисите след ъпдейт шанса да има и софтуерен дрейн е много голям, та ... не пречи да се провери първо. Не отнема много и се лекува лесно ...
Цитирай
#14

Според мненията на колегата Nikimi71 минат ли 2г батерията е за смяна да не би това да е заложено фабрично.
Цитирай
#15

(2018-05-25, 18:19:14)esil2 написа:  Според мненията на колегата Nikimi71 минат ли 2г батерията е за смяна да не би това да е заложено фабрично.

Ще те помоля за последен път, подминавайте ме! Не желая да се занимавам с теб!
Цитирай
#16

(2018-05-25, 18:33:48)Nikimi71 написа:  Ще те помоля за последен път, подминавайте ме! Не желая да се занимавам с теб!

Придържай се към темата, мен няма за какво да молиш а се научи да не се заяждаш и да уважаваш чуждите мнения, а ако нямаш желание да виждаш писанията ми просто ме блокирай
Цитирай
#17

(2018-05-25, 20:02:52)esil2 написа:  Придържай се към темата, мен няма за какво да молиш а се научи да не се заяждаш и да уважаваш чуждите мнения, а ако нямаш желание да виждаш писанията ми просто ме блокирай

Ти нормален ли си? Подминавай, онзи....
Цитирай
#18

Бях с този телефон, още го имам. Гугъл услугите не се съобразяват с това, което си посочил. Включват се разрешения, които си забранил. Това е едната причина. Другата е софтуерната версия. Въпреки че последните актуализации съдържат само кръпки за сигурност, не са стабилни откъм батерия. Може да ти държи повече от нормалното, може и да пада рязко. Можеш да огледаш и да направиш някои настройки, но проблема няма да го решиш напълно. Още повече, че е напълно възможно животът на батерията да се е поизчерпал. Обхватът също е фактор, разгледай дали не губи връзка с мрежата.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#19

2 години и половина бях с p8 Lite, сега е служебен на жена ми
Тя е със същият модел на година и половина.
Нямат разлика в батериите. Слабички са, но щом пада с 35% за една вечер значи имаш процеси, които си точат.
На следващият ден сигурно ти пише на екрана, че има процеси, които харчат батерия.
Влез в приложенията и стопирай всичко, което не ползваш и не е важно за системата.
Изтрий кеша на повечето приложения. Големи "душмани" са Скайп, Фейсбук и куп знайни и незнайни.
Ако не помогне - хард резет.
Ако и то не помогне виж някоя стабилна версия на софта
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)