Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сензорни бутони и вибрация
#1

Здравейте колеги. Не мога да намеря в настройките на телефона, как да пусна вибрацията на клавиатурата и също така как да пусна вибрация и светлина на сензорните бутони. Много ще съм благодарен ако помогнете.
Цитирай
Аксесоари
#2

Настройки - основно управление- език и въвеждане

Samsung A52s  5G
Цитирай
#3

Няма такова нещо там. Там където е за клавиатурата има само звук и да ти показва буквата за кратко. Всичко прерових в настройките.
Цитирай
#4

За клавиатурата, ако държиш на вибрация просто я смени с друга. Самата заводска клавиатура няма опция за вибрация. Аз за това бях с клавиатурата на google, а сега съм със swiftkey направил съм си я пак бяла и т. Н. Колкото до бутоните и те не поддържат вибрация със стоковия ром поне. За разлика от S4, S5 и други телефони Самсунг, които съм имал J серията няма опцията "сензор за обратна връзка" ли какво беше където вибрират бутоните както и подсветка на бутоните липсва. Както липсва и диодна индикация отгоре за известия. Малко дразнещо, но това е положението. 

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#5

Може да се отключи вибрацията на сензорните бутони, но трябва къстйм рикавъри (TWRP) и Deodex-ната версия на софтуера.
https://mega.nz/#!3dI3SSrS!S5WyKKoRgxhh0...9KvvqHOVG0
С този архив се отключва, инсталира се през TWRP, като предварително се прави бекъп на системата. Може и е препоръчително да си копирате файловете samsung-services.jar от system>framework и secsettings2.apk от system>priv-app, ако стане фал да могат да се върнат. При мен работи без проблем на U2ARB1, но не гарантирам при други дали ще работи.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
Цитирай
#6

@muggs
Само вибрацийката ли се отключва, не могат ли и да светнат?
Я кажи сега кой ром ползваш? Разбрахме коя версия U2ARB1.
Аз съм със стоков ром в момента, но руутнат с Magisk и къстъм рекавъри TWRP, ако го инсталирам тоя zip какво ще стане?
10х

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#7

Само вибрацията отключва, не знам дали има светодиоди отдолу за да светят.

Със стоков ром съм, файловете отключват ред: (обратна връзка с вибриране) в настройки>звук и вибрация>раздел системен.
Също така отключва и режим: на улицата, но в момента не я намирам опцията на телефона ми, но я имаше(Много ми е омазан рома, иска преинсталация). В опции на разработчика добавя: ad blocking-ред за включване на adaway, mini game-мини игричка, sweets androids-някаква щуротия, скрива опцията за обновяване на системата.
По принцип файловете са от ром:J730FMXXU1AQI4, но работят на всички ромове до U2ARB1.

За да сте сигурни, че няма да има проблем най-добре е да си свалите архива, разархивирате го някъде, копирате си samsung-services.jar и secsettings2.apk от вашият работещ ром и замествате с тях същите файловете от разархивирания файл. Архивирате и кръщавате новият файл различно от оригиналният, качвате си двата файла на картата, инсталирате оригиналният файл и ако телефона тръгне без проблем, всичко ще е ок.
Ако не тръгне, инсталирате другия файл и системата се връща както е била.
Все пак си направете и пълен бекъп.
Руут-а не е важен, важно е TWRP и Деодекс-нат ром.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
[-] 1 потребител изказва благодарност на muggs за това мнение:
  • MMJ
Цитирай
#8

Няма как да светнат бутоните поради липса на светодиоди под тях. Иначе съм се чудел дали не могат тея бутони да се заключат/деактивират и да се изкарат бутони на екрана

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#9

За деактивиране не знам, но на екрана бутони винаги могат да се изкарат.
Имаше една програмка в стора която изкарваше бутони.
Освен това има порт от S8 който изкарва бутоните на екрана, но не виждам смисъл от това.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#10

Да очевидно има много такива програмки. Аз си имсталирах една Navigation bar, но най-вероятно ще я разкарам, че ми закрива част от клавиатурата. Направил съм като плъзна нагоре да изкачат бутоните и докато пиша без да искам ги изкарвам и вместо да натисна интервал понякога цъквам хоум бутона от виртуалните бутони. Наистина файда йок просто изглежда се занимавам с глупости и се чудя какво ново ще роди умът ми Big Grin

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#11

За вибрация в клавиатурата ползвам Gboard ( със някои настройки става като самсунг клавиатурата) а за сензорните бутони ползвам VibeOnKey, също там трябва да се конфигурира силата на вибрацията и да се изберат и двата бутона, защото по подразбиране само единия е избран. За светлина- няма такава.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
[-] 2 потребители изказват благодарност на mitko7411 за това мнение:
  • h3llph9yz3, MMJ
Цитирай
#12

Използвах това приложение VibeOnKey и дава добър ефект. Кофти е, че не са сложили подсветка на бутоните, но и така се ползва. Като цяло добро телефонче и хубави снимки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)