Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълто петно
#1

От 3-4 седмици на дисплея ми се появи жълто петно. Закупен е от Технополис! Вчера го пратих на ремонт.
Отварям нова тема, защото се оказа, че не само аз имам този проблем! Явно има проблемна партида. Колега от форума има същиа проблем на същото място!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен в началото бе само леко жълтеникаво, но в последствие се разшири и стана лилаво Sad


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#3

Здравеите,
Не съм специалист! Този ефект съм го наблюдавал при счупен дисплей. Не дигитайзер(тъч), а самата IPS LCD матрица. Натиснат или изтърван!!! Дано да го подменят без да създават проблеми.

Поздрави!
Цитирай
#4

Не е само на този модел. Преди седмица забелязах че на телефона на жена ми има същото петно, honor 8 lite .Ползван е около 1 година.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#5

Може ли някаква снимка,защото и аз забелязвам нещо подобно на малки жълтеникави петна по екрана,когато съм на бял екран ..Прави ми впечатление,че на монитора вкъщи също ми се привиждат такива жълтеникави петна , но може и аз да си втълпявам.
Цитирай
#6

Телефонът ми не съм позволявал прашинка да има, а какво остава да е падал...

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#7

Имал съм подобен проблем с LG G2. Жълтото петно се появява не от изтърване, а от некачествено лепило! При LG-то ми смениха дисплея без коментар, имаха проблем с прегряването, което бе масово! При mate 10 lite не наблюдавам никакво греене, явно някакъв дефект. Вече два апарата имат проблем на едно и също място, закупени от една и съща верига!

(2018-05-28, 05:19:02)amonev написа:  Телефонът ми не съм позволявал прашинка да има, а какво остава да е падал...

Из съм абсолютно същия, много си пазя телефоните! След 2-3 години ползване са като нови!

(2018-05-27, 23:04:37)Airwalkerr написа:  Може ли някаква снимка,защото и аз забелязвам нещо подобно на малки жълтеникави петна по екрана,когато съм на бял екран ..Прави ми впечатление,че на монитора вкъщи също ми се привиждат такива жълтеникави петна , но може и аз да си втълпявам.

Има снимки малко по-горе

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#8

Здравейте,
Моя също е от Технополис. Февруари месец е закупен. Също много си пазя нещата. Възможно е да са проблемни сглобки или прегряване. Просто лилавеенето се получава най-често при счупване на LCD. При лепилото има само оттенъци както са казали колегите в жълто.

Поздрави!

Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

При мен няма лилавене, а е жълто петно.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#10

Колеги дано не е масов проблем на модела, които се появява след време.
Дотук три апарата ли са проблеми? Все черни на цвят?

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#11

Моя е син

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#12

И при мен го има същото жълто петно на същото място като на снимките по - горе. Телефона го ползвам от 6 месеца и това петно се появи преди две седмици.Закупен от Теленор.
Цитирай
#13

Аз направих сравнение с на един приятел p20 lite на макс яркост при мен цвета на екрана беше по жълтеникав сравнение с неговия,който си беше нормално бял. Дали пък не е нещо от стоковия протектор.. аз го н1мам това голямо петно, но все пак ми прави впечатление, че бялото е по жълтеникаво..
Цитирай
#14

(2018-05-29, 00:31:30)Airwalkerr написа:  Аз направих сравнение с на един приятел p20 lite на макс яркост при мен цвета на екрана беше по жълтеникав сравнение с неговия,който си беше нормално бял. Дали пък не е нещо от стоковия протектор.. аз го н1мам това голямо петно, но все пак ми прави впечатление, че бялото е по жълтеникаво.

При мен започна от малко жълто петно и лека полека се разрастна.

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#15

(2018-05-29, 00:31:30)Airwalkerr написа:  Аз направих сравнение с на един приятел p20 lite на макс яркост при мен цвета на екрана беше по жълтеникав сравнение с неговия,който си беше нормално бял. Дали пък не е нещо от стоковия протектор.. аз го н1мам това голямо петно, но все пак ми прави впечатление, че бялото е по жълтеникаво..

При теб вероятно е от настройката на дисплея. Има опция за топла и студена светлина.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#16

Аз имам същото петно, но се получи след изпускане на телефона. По средата на дисплея имам счупване, лека черта и до нея в единия край жълтото петно.

Някой може ли да сподели за сервиз в Пловдив за подмяна на дисплея?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Цитирай
#17

Оправиха ми го супер бързо! 3 дни! Евала на Технополис и Huawei сервиза Smile

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#18

(2018-05-31, 13:26:35)amonev написа:  Оправиха ми го супер бързо! 3 дни!  Евала на Технополис и Huawei сервиза Smile

В кой град си? Аз съм от Русе и чакам. В събота го занесох.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#19

От Разград съм

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#20

Днес взех моя! Всичко е ОК! Даже протектор за стъклото ми пратили!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#21

И на мен. Сложих го и залепна страхотно Smile

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#22

Който има подобен проблем да действа. Става сравнително бързо!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#23

Здравейте, и аз имам същото петно, моето е от дясно - синия вариант е моя. Започва от минутите на часовника и се спуска надолу до бутона за звука Smile Имам и черен, но в момента няма как да проверя дали има и той.

Едит: Накарах да проверят черния вариант, няма петна.

Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] | Samsung Galaxy Note 8 [SM-N950] | Huawei Mate 10 Lite [RNE-L21]
Цитирай
#24

И аз имах същия проблем с това проклето петно, което незнайно как се появи- в началото почти незабележимо, но с течение на времето се разшири и стана досадно. Никога не съм си изпускал телефона, явно е проблемна партида. Закупих го от Виваком, черен на цвят. Сарвизираха ми го сравнително бързо, след като дадох рекламация във Виваком.

HTC Desire C- HTC Desire 500- HTC Desire 816G- Asus ZENFONE MAX- Huawei Mate 10 Lite- Samsung Galaxy A50- Samsung Galaxy A51- Samsung Galaxy A72
Цитирай
#25

Здравейте, както споменах на 2 Юни и при мен със синия вариант се появи петно. На 5ти го пратих в сервиза им в София, днес ми го върнаха със сменен дисплей. Който от колегите има подобен проблем и не го е занесал в сервиз, да не се колебае а да действа. Smile

Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] | Samsung Galaxy Note 8 [SM-N950] | Huawei Mate 10 Lite [RNE-L21]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)