Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Custom ROM за нашето телефонче MI6
#1
Lightbulb 

Здравейте,
реших да отворя нова тема да не пълним другата с нашите експерименти с различните ромове.
Тествах  [Mi6/Sagit] Epic ROM 9.0.5.0_1.5 MIUI 9_Multilanguage {By Épic Team}
Линковете за темите:
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...eid%3D1221
https://forum.xda-developers.com/mi-6/de...6-t3619699

Базиран е на Nougat 7.1.1
Работи прилично, има вградени езици, включително български.
Изчистен е от китайските апликации и минимум Google сървиси.
В допълнение са включили и Face unlock, което при мен работи много добре Cool 
Батерията, най-важния момент (поне за мен), се държи прилично. Направих около 5ч. СОТ и 2ч. разговори за ден и половина преди да каталяса на 20%. Дрейна на батерията отново си го има в "спящ" режим, особено ако е включен WiFi-то (колкото и странно да звучи).  
Подробно как се инсталира е описано в линковете на английски, ако не се справите ще помагам с превода на всеки който има желание да опита.
Принципно се качва през TWRP с изчистване преди това на  System, Data, Dalvik, Cache.
Рестарт във Fastboot mode и през cmd от компютъра се дава:  fastboot format userdata.
Следва рестарт, първоначално зарежда бавно, първоначалните настройки и това е.

Успех на експериментаторите  Smile

 
PS: следва продължение със следващият, докато намеря това, което ми пасва най-добре на моя начин на ползване.
Цитирай
Аксесоари
#2

За дрейн-а си виж настройките на вайбър.. В general трябва устройството да управлява wifi, а не вайбър..
Цитирай
#3

Така са. Използване на настройките на устройството - там си е точката.
Аз не спирам нищо, седят си винаги включени и мобилни и WiFi. То си се закача самичко когато съм вкъщи или в офиса, иначе ползва мобилните.
Цитирай
#4

Значи виж кое друго има достъп до Wi-Fi.
Вайбъра беше основният ми заподозрян
Цитирай
#5

На мобилни удържа по-дълго, каквото и да дърпа данни (4-5 часа повече изкара батерията). Малко ми е странно, другия ми телефон LG 3-ката на мобилни дърпаше повече ток.
Някой нещо не е написал хубаво софтуера според мен за MI-то.
Четох в XDA, че почти всички ромове се борят с този проблем за дрейна при WiFi-то.
И LineageOS, и Resurrection Remix и т.н. да не ги изреждам всичките.
Сега заредих xiaomi.eu_multi_MI6_8.5.8_v9-8.0
Хубави работи пишеше за този, ще пиша като натрупам наблюдения.
Цитирай
#6

xiaomi.eu_multi_MI6_8.5.8_v9-8.0 - https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...SES/8.5.8/
Да си споделя мнението след няколко дневна експлоатация Smile
Кефи ме! Батерията ми държи спокойно 2 дни и 6 часа СОТ за това време + 2-3 часа раговори. Това е с 2 сим карти.
Орео 8.0, процесорите си слизат до 300MHz в спокойно състояние, WIFI-то не дърпа толкова батерията като преди.
Вграден е Face unlock, работи добре. Батерията не грее така както с глобалния.
Единствения проблем, който засякох, репортнах, та даже и отговор получих в техния форум беше за алармата.
Поради грешка в превода на български се чупи алармата заради функцията "Сутрешно докладване" на времето след като те събуди и ефекта - закъсняваш за работа Smile
горе с ... в аларма се изключва тази опция и всичко е наред, звъни си винаги.
Другия вариант е: минава се на английски и има тази екстра.
[-] 2 потребители изказват благодарност на grigata за това мнение:
  • bummer2000, Friz
Цитирай
#7

Колеги...
С Глобъл 9.5.6 ромче съм... и сега през TWRP пробвах да инстална MIUI EU 8.5.8
Но, телефона увисва на логото на МИ с трите точки, които уж зареждат. Изчаках го 10-15 минути... рестартирах във TWRP и изчистих кеша и далвика... но пак си увисва на логото.

Някакви насоки?

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#8

Същото се получаваше и при мен като се опитах да инсталирам по този начин. Сетих се за програмката XiaoMi Tool, с нея всичко се получи, има описание за нея в една тема. Трябва да ти е отключен буутлодера, да си изтеглиш тоя 8.5.8 на компа и за няма и 10 мин се получават нещата.
Нямам идея защо, когато се инсталира по твоя начин така увисва, аз 20 мин го чаках, нагря се супер много и го изключих, че викам ще гръмне.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90967

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • bummer2000
Цитирай
#9

(2018-06-04, 19:37:28)MapTo_D написа:  Същото се получаваше и при мен като се опитах да инсталирам по този начин. Сетих се за програмката XiaoMi Tool, с нея всичко се получи, има описание за нея в една тема. Трябва да ти е отключен буутлодера, да си изтеглиш тоя 8.5.8 на компа и за няма и 10 мин се получават нещата.
Нямам идея защо, когато се инсталира по твоя начин така увисва, аз 20 мин го чаках, нагря се супер много и го изключих, че викам ще гръмне.

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90967

Много благодаря!
Свалих я и я инсталирах, но сега качвам отново през MiFlash ромче, за да мога да му пусна ADB ... че не иска да го засече XiaoMi Tool.

С 2 думи... наново качвам чист 8.4.19, за да мога да си кача EU 8.5.8 - половината ден ми отиде в разправии... не трябваше въобще да го почвам Big Grin

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#10

А да, играчка е. Верно, че първо се качваше друг ром, с който тела да тръгне за да се активира usb debugging. Колко се упражнявах и аз в последно време, за да намеря ром, с който спокойно да правя 6-7 часа sot, но така и не намерих. Вече се чудя дали да не си поръчам нова батерия, има ли някакъв начин да разбера, моята в какво състояние е?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#11

Доста дълго зарежда, 10 мин. може да са малко. След флаша с TWRP, преди да си стартирал системата, пробвай да рутнеш. Аз използвам SuperSu, може и с Magic.
При мен също е ставало така и това е едно от решенията.
Какъв е този EU ROM, имаш предвид xiaomi.eu ли ?
Цитирай
#12

https://xiaomi.eu/community/threads/8-4-...-24.44094/
тук има инструкция как се инсталира
нека първо тръгне телефончето, да зареди, после винаги можеш да рутнеш с Magisk
Цитирай
#13

Точно по този начин инсталиран и телефона замръзва на логоти mi и стои и уж зарежда и толкова. При мен така се случи преди време, със сигурносг го чаках поне 20 мин, но след като не тръгна и беше загрял сигурно до 60 градуса реших да го изключа... С XiaomiTool също 'мислеше' нещо, но не повече от 5 мин.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#14

(2018-06-04, 21:37:13)grigata написа:  нека първо тръгне телефончето, да зареди, после винаги можеш да рутнеш с Magisk

Пак подчертавам, точно рутването веднага след флаша преди да влезе в системата оправя безкрайното зареждане, не е само прищявка.
Цитирай
#15

може и така да е, няма да споря.
само знам как вкарах 2 пъти моя с това рутване във fastboot заради това, че точно еди кой си ром не се разбирал с magisk 16...
а си тръгна без грижи с v14.

PS: Препоръчаха ми този https://forum.xda-developers.com/mi-6/de...t-t3703442
ако някой има желание да опита и да каже.
За нетърпеливите MIUI 10 alfa някаква вече тече Smile https://forum.xda-developers.com/mi-6/de...6-t3739219


ЕДИТ: Format Data. Make a full wipe (system, data, cache, dalvik) Това винаги преди да качим къстам заради криптирането (или поне така успях да си го преведа).
Цитирай
#16

Благодаря за съветите и бързата реакция!!!
Все пак, след Xiaomi Tool, всичко е на 6+

В крайна сметка, същият пакет, който с TWRP забивашe ---> с туулчето се инсталира и зареди буквално за около 1 минута.
Явно TWRP нещо омазваше при инсталация.

Сега вече и руутнах.

Още веднъж - БЛАГОДАРЯ! Smile

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#17

Resurrection Remix - https://forum.xda-developers.com/mi-6/de...0-t3796150
Нещо съвсем различно от MIUI.
В моента се забавлявам с него и съм удивен от някой нещица.
до тук 5ч екран и батерията е още на 55%
Менюто с настройките няма нищо общо с това с което сме свикнали.
Андроид 8.1 като система, базирано на LOS до колкото го виждам до тук.
след 1-2 дни ще споделя дали се държи стабилно и как се справя с батерията.
Цитирай
#18

Хм, интересно. Сподели след някой и друг ден какво-що. Smile
Мен менюто с настройките, което е в момента си ми е добре.
Ми акаунта важи ли, в смисъл да могат да се възстановят всички телефони, снимки, съобщения?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#19

Телефоните и контактите се пазят в гугъл акаунта, снимките може и те да се закачат да се качват в Google Photos, да речем (аз това ползвам). Според мен и съобщенията може би се синхронизират с гугъл акаунта, но не съм го ползвал до сега това. (SMS Backup+ ги качва в GMail)
Ако си качиш разни приложения на Xiaomi ще си ползваш и техния акаунт, но подозирам че ще стане голяма боза и пак батерията ще си тръгне надолу...
Smile аз продължавам да го тормозя. до тук 6ч и 50 минути екран и има още 38% батерия.
Цитирай
#20

Не важи. Resurrection Remix е базиран на Lineage OS, която е AOSP, което е чист андроид. Малко объркано стана, но общо взето няма нищо с xiaomi повече прилуча на google pixel примерно.

П. П. gigata ме е изпреварил.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#21

Аз не ползвам почти нищо от MIUI, така че този РОМ би ми дошъл добре.
Обичам чистия андроид.
Ако няма бъгове и се държи стабилно, определено ще се пробва.
Нашата машинка с чист андроид ще е велико Smile

Ще чакаме отзиви!

Sent from my SM-T113 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#22

така... както каза Friz, Resurrection Remix е базиран на Lineage OS, която е AOSP, което е чист андроид.
Нищо общо с MIUI. Аз качих първо Weekly, но в последствие видях, че има и експериментален с друг кернел.
Прозвуча ми любопитно и затова замазах Weekly с Experimental набързо Smile
качих micro Gaaps, и 2 часа ровене в менюто да намеря кое къде е...
Вкарана и GCAM стандартно + MI камерата. За ланчер си избрах trebuchet, гугълския на Pixel има една лента за търсене която не открих как се маха.
Бъгчета - GCAM камерата трябва да се сетне на 9МП за да работи. Quick charge работи, но горе не святка точката.
Първия ден изкара 8 часа екран, като след 4-тия час натам си гледах телевизия и чаках да видя какво ще стане с батерията.
Следващ - нормално за мен експлоатиране - 3-4 часа и батерията беше на 74% преди да си легна. Днес обаче бях на място, където мрежите са малко зле и 2-те карти постоянно търсят да се свържат. Та резултата е малко по-зле от предишния - 5 ч и 50 минути и батерията ми е на 15% - това са за 1 ден и 11ч. тотал.


   

Edit: Не става....
Днес лагва всичко, рестарти, чудеса... нищо не помага. Явно за момента оставям този проект докато изчистят нещата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на grigata за това мнение:
  • bummer2000
Цитирай
#23

Благодаря, че написа отзива.
Бах се засилил този уикенд да го пробвам, но ми е нужен стабилен и работен проект.
Ще изчакам и аз за сега.
Поздрави!

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#24

по принцип всеки къстъм ром има лошия навик да се омазва с времето, въпреки че работи добре в началото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz
Цитирай
#25

Здравейте,
изкушавам се да препоръчам на любителите на експериментите MIUI Pro 10 8.6.28
Общо взето MIUI 10 с добавки, които ми допадат, изчистено от китайските неща, базирано на MIUI10 Global beta dev. Батерията държи прилично за моя начин на употреба.
До тук не съм забелязал проблеми.
Оригинален сайт: https://miuipro.by/
Линк в XDA: https://forum.xda-developers.com/mi-6/de...t-t3703442
В руския форум има линкове за безплатно изтегляне (поне за сега са там още).
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=74655301
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)