Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Custom ROM за нашето телефонче MI6
#51

Според мен идва от някоя по-нова версия на TWRP-то, която поддържа по-нов метод за компресия?!? ( да речем...)
Другото което опитах е да го зипна с вградения в уиндоуса и ефекта беше същия - не се разпознава.
Странно малко, но не е толкова фатално Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

MiuiPro 8.9.20 for Mi6: https://goo.gl/CkX9tS
ъпдейтнa се успешно без проблеми в zip-a
[-] 2 потребители изказват благодарност на grigata за това мнение:
  • Be6i4, bummer2000
Цитирай
#53

(2018-09-21, 18:36:44)grigata написа:  MiuiPro 8.9.20 for Mi6: https://goo.gl/CkX9tS
ъпдейтнa се успешно без проблеми в zip-a

Сложи ли новата версия? Гледам са изяли една цифра в името на файла - miuipro_v8.0.0_sagit_8.10.zip  Cool

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#54

8.10.11 би трябвало да е
не съм още, че малко съм отпуск и това ми е последна грижа , така да се каже Smile отдал съм се на пълен релакс.
гледах днес 8.10.18 се е появило във форума на xaiomi, май като се прибера направо на него ще скокна. Очаквам, че докато се прибера и те ще са го изкарали MIUIPro версия.
Цитирай
#55

Такаа, май до тук с безплатните екстри и добавки с MIUIPro. 8.10.18 е вече с проверка по акаунт при тях и ако не си от платилите много функции са заключени и не работят (до сега четох във 4PDA за ефектите). С други думи 8.10.11 е последната гратис.
Гледах, че всички пишат - минаваме на RevOS, която била много подобна, т.е. това -> https://miui.revtechs.me/en/
Ако някой има желание да опита, аз за сега си оставам на MiuiPro 8.9.20. Някой ден, повече време за експерименти и може да видя и аз що за чудо е RevOS.
[-] 1 потребител изказва благодарност на grigata за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#56

Колега аз сега от теб чувам,че се случват такива неща.Аз се занимавам с превода за MiuiPro обаче не съм чул за такова нещо.А и честно казано не съм контактувал скоро с тях.То няма за какво ,имам ОТА и проблеми не съм имал с ромовете....но ще питамSmile

Така сега за RevOS ...това си е MiuiPro просто преименувано с добавени няколко приложения и няколко премахнати.Прави се от испанец и бразилец.Те бяха преводачи но ги изхвърлиха,защото допускаха страшно много грешки в преводите си и това влияеше на компилирането на ромовете.И сега те явно са платили и имат достъп до ромове ,свалят,преименуват и казват,че е тяхна работа всичко.Не знам явно в знак на отмъщение,само предполагамSmileОбаче бяха  пропуснали някъде да сменят името на рома(то на няколко места се сменя в рома).Та аз писах в една тема в XDA ,че това е преименуван Miuipro ром и един човек ме беше цитирал,,Ааа аз се чудех защо TWRP-то слаха име Miuipro" на бекъпаSmileSmile...и така.Гледам ги от известно време и май нещо нямат ъпдейти,явно ще им секнат и на тях нещата ако наистина се въведе такава проверка.Но те ако наистина са стабилни програмисти ще я премахнат.
Цитирай
#57

(2018-10-21, 14:32:10)grigata написа:  Такаа, май до тук с безплатните екстри  и добавки с MIUIPro. 8.10.18 е вече с проверка по акаунт при тях и ако не си от платилите много функции са заключени и не работят (до сега четох във 4PDA за ефектите). С други думи 8.10.11 е последната гратис.
Гледах, че всички пишат - минаваме на RevOS, която била много подобна, т.е. това -> https://miui.revtechs.me/en/
Ако някой има желание да опита, аз за сега си оставам на MiuiPro 8.9.20. Някой ден, повече време за експерименти и може да видя и аз що за чудо е RevOS.

Тъкмо се мислех да пиша тук, че ми изчезнаха някой от настройките на лаунчъра и виждам, че сте дискутирали. 3 неща ми се смениха ха 8.10.18 - endless scroll на екраните, тапета на заключен екран и дроп даун менюто с toggles се смени от 5 на ред на 4 на ред. Не съм сменял тема, просто се смени, така че ще е от новата версия. Може би това са имали впредвид. Ако бях прочел по-рано сигурно нямаше да ъпдейтвам...
(2018-10-21, 16:38:59)Miro2210 написа:  Колега аз сега от теб чувам,че се случват такива неща.Аз се занимавам с превода за MiuiPro обаче не съм чул за такова нещо.А и честно казано не съм контактувал скоро с тях.То няма за какво ,имам ОТА и проблеми не съм имал с ромовете....но ще питамSmile

Така сега за RevOS ...това си е MiuiPro просто преименувано с добавени няколко приложения и няколко премахнати.Прави се от испанец и бразилец.Те бяха преводачи но ги изхвърлиха,защото допускаха страшно много грешки в преводите си и това влияеше на компилирането на ромовете.И сега те явно са платили и имат достъп до ромове ,свалят,преименуват и казват,че е тяхна работа всичко.Не знам явно в знак на отмъщение,само предполагамSmileОбаче бяха  пропуснали някъде да сменят името на рома(то на няколко места се сменя в рома).Та аз писах в една тема в XDA ,че това е преименуван Miuipro ром и един човек ме беше цитирал,,Ааа аз се чудех защо TWRP-то слаха име Miuipro" на бекъпаSmileSmile...и така.Гледам ги от известно време и май нещо нямат ъпдейти,явно ще им секнат и на тях нещата ако наистина се въведе такава проверка.Но те ако наистина са стабилни програмисти ще я премахнат.

За Мен няма значение превода. Още повече, че те сигурно пипат само испанския и португалския превод. Телефона ми е винаги на английски език.
Въпроса е дали ще продължат да им дават достъп до ромовете. Ще изчакаме да видим.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#58

Според мен си действат, гледам днес са качили 8.10.25 на RevOs-а.
ако нещо ми доскучае през уикенда може и да опитам да го кача и да видя що е то Smile
Цитирай
#59

Интересно, ако е същия ROM, дали мога да сложа новата версия на REV OS отгоре, без wipe е идеята... Blush

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#60

Smile добър въпрос.
Четох в руското форумче, че трябвало с вайп на далвик и кеш.
Един бекъп преди това за всеки случай според мен е наложителен. Ако се набълбука да може да се върнат нещата обратно.
Цитирай
#61

(2018-10-25, 20:38:05)grigata написа:  Според мен си действат, гледам днес са качили 8.10.25 на RevOs-а.
ако нещо ми доскучае през уикенда може и да опитам да го кача и да видя що е то Smile

Значи да си кажа мнението и аз но и да отбележа,че не ми дреме да защитавам Miuipro..Но за мен RevOs са лъжци тъй като пускат някакви междинни ,измислени версии на ъпдейтите.Първия 8.10.7 а той всъщност 8.9.20,сега 8.10.25 и то вчера когато още нямаше китайски и глобален ром. Което какво значи,че е по-стара версия.На РН4 видях понятие като месечен стабиленSmileНямам против разнообразието на къстъми като Xiaomi Eu,Miuisu,Miuipro вече несъществуващият  Multirom,който беше може би беше най-хубавия ром,абсолютно чист,оптимизиран и изчистен от ненужните китайски приложения.Но само когато е от доказали се отбори.Да Революшъна скоро са почнали но не почват добре,защото в случая вземат работата на други(добавените опции) и я представят за своя и в чейнджлога въобще не отбелязват заслуги.Докато прото си пишат Xiaomi това са добавили,това са махнали,това са поправили и т.н.А всеки който е в час вече знае,че си градят име и върху гърба на Miuipro.Ето поради тези причини аз дори не бих пробвал този ром.Не ме разбирайте погрешно ,не ви убеждавам да бягате от тях и да плащате на Miuipro,просто изразявам мнение.
Извинявам се за офтопика  Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • bummer2000, grigata
Цитирай
#62

Аз съм още на 8.9.20, за мен в момента си работи хубаво всичко което ползвам. Не зная дали ще имам много време за игра да си качвам ромове скоро.
Малко отпуска и всичко мен си ме е чакало Sad Мисля за моемнта да си поседя на този, поне знам че работи и батерията ми държи достатъчно.
Цитирай
#63

(2018-10-26, 16:13:35)Miro2210 написа:  Но за мен RevOs са лъжци тъй като пускат някакви междинни ,измислени версии на ъпдейтите.Първия 8.10.7 а той всъщност 8.9.20,сега 8.10.25 и то вчера когато още нямаше китайски и глобален ром. 

Не че ми дреме за RevOs и най-вероятно няма да ползвам рома никога, но примерно 8.10.25 си е реален ром, който излезе на 25.10 в 13:30 часа за затворената глобъл бета група. Та явно ползват ромовете от затворената бета като добавят някои екстри вече дали сами го правят или крадат  Unknw_mini

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#64

(2018-10-26, 16:13:35)Miro2210 написа:  Значи да си кажа мнението и аз но и да отбележа,че не ми дреме да защитавам Miuipro..Но за мен RevOs са лъжци тъй като пускат някакви междинни ,измислени версии на ъпдейтите.Първия 8.10.7 а той всъщност 8.9.20,сега 8.10.25 и то вчера когато още нямаше китайски и глобален ром. Което какво значи,че е по-стара версия.На РН4 видях понятие като месечен стабиленSmileНямам против разнообразието на къстъми като Xiaomi Eu,Miuisu,Miuipro вече несъществуващият  Multirom,който беше може би беше най-хубавия ром,абсолютно чист,оптимизиран и изчистен от ненужните китайски приложения.Но само когато е от доказали се отбори.Да Революшъна скоро са почнали но не почват добре,защото в случая вземат работата на други(добавените опции) и я представят за своя и в чейнджлога въобще не отбелязват заслуги.Докато прото си пишат Xiaomi това са добавили,това са махнали,това са поправили и т.н.А всеки който е в час вече знае,че си градят име и върху гърба на Miuipro.Ето поради тези причини аз дори не бих пробвал този ром.Не ме разбирайте погрешно ,не ви убеждавам да бягате от тях и да плащате на Miuipro,просто изразявам мнение.
Извинявам се за офтопика  Big Grin

Съгласен съм, че е некоректно и да multirom бяха най-добре, в частност и malchic Solnce. Бях с негови ромове доста време, но при него бавно вървяха ъпдейтите. Не знам дали се занимава все още. 
Лично за мен не ми се плаща за OTA при положение, че мога да си инсталирам само ъпдейтите и е много дразнещо, че махнаха някой фунции. Така не замо, че няма да ме накарат да платя, ами ще ида на друг ROM. Само трябва да реша на кой...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • bummer2000
Цитирай
#65

И взе да ми лагва телефона от този последен ъпдейт. Няма от какво друго да е, защото нищо друго не сум инсталирал. Определено ще се сменя рома. Ще тествам MS както ви казах. Ето тук е последния ъпдейт от 25ти:
https://yadi.sk/d/dRNUp8xWjK8wIg

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • bummer2000
Цитирай
#66

Руснаците са пуснали този линк като място за rom-ове:

https://miuipro.net/category/rom/

Гледам последният е 8.11.1. По-нов дали има от тази седмица?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#67

Това било сайт на виетнамци. Даже забелязах, че са махнали за някой ромове заключването на екстри при MIUIPro-то.
Аз не намерих за нашето телефонче по-нов. Нещо пише "The update is suspended for Mi 6, Mi MIX 2S and Mi 8 for testing system stability." във форума на Xiaomi.
[-] 1 потребител изказва благодарност на grigata за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#68

Между другото прочетох, че 8.11.8 нямала тези защити и реших да опитам. За сега при мен всичко работи. 
Гледам,  че и 8.11.15 вече има, но не съм я пробвал... има ли или няма защити ... идея си нямам.
https://drive.google.com/drive/folders/1...y5wkLsA0f9
Цитирай
#69

(2018-11-18, 11:24:20)grigata написа:  Между другото прочетох, че 8.11.8 нямала тези защити и реших да опитам. За сега при мен всичко работи. 
Гледам,  че и 8.11.15 вече има, но не съм я пробвал... има ли или няма защити ... идея си нямам.
https://drive.google.com/drive/folders/1...y5wkLsA0f9

При мен даваше грешки при някои приложения; на някои приложения не им изписваше  името, а разни символи и като че ли батерията по-бързо свършваше...
Като цяло за мен най-добре тел. се държеше с 8.9.20 и затова след като тествах почти всички версии след нея пак се върнах на нея.
Цитирай
#70

При мен с 8.11.8 нямаше проблем освен че горе батерията е сива с проценти.
Преди малко качих за тест и 8.11.15. Мииииии.... батерията горе пак седи сива и вътре процентите. Шаренкото беше по-добре Smile
Друго което да е забранено не забелязах.
Другото е, че почна да ми дава грешки тук там. Може би, ако го инсталирам на чистичко и да няма такива ефекти, но сега не мога да влезна в настройки-> приложения, разрешения... крашва се и дава КБ спря, репорт да изпращало.
Явно довечера ще има стъпка назад с формат на датата и обратно на 8.9.20.
[-] 1 потребител изказва благодарност на grigata за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#71

Здравейте,

Някой от ползващите MiuiPro да е клиент на теленор и да ползва тяхното приложение MyTelenor?
Откакто съм с Miui10 при зареждане на приложението излиза: There was an error communicating with CONNECT.

Това ставаше и при Miui9, но след като си настроих APN с верните настройки работеше.
Сега нищо не помага.
Този проблем го няма с Xiaomi.EU или с който и да е друг custom ROM.
Цитирай
#72

Така е защото има хост файл за блокиране на реклами.Инсталирай Adaway и дай забраняване на хоста,след това излизаш в начален екран и чистиш приложенията от последни,не е нужно рестартиране.Влизаш приложението на Теленор и след това пак си върни хост файла ,ако искаш.После няма да имаш проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • Fi Tanis
Цитирай
#73

Хм... ROS-MIUI-8.12.6_MI6_v10.
Може би не всичко е копие на Pro-то.
това 8.12.6 е по-напред от тях.
Цитирай
#74

@grigata ето качвам ти снимка с малко ''код'' от приложението MiuiSystemUI от ром за Redmi note 5-Revolution OS.Оставям те да си вадиш изводTooth
Даже са по-напред от официалната поддръжка на MIUI


Прикачени файлове
.png Screenshot_1.png Размер: 69.24 KB  Сваляния: 24
Цитирай
#75

Това нищо не означава. Не че и аз не съм на твоето мнение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)