Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#1

Как зареждате батерията на телефона си? Навсякъде чета различна,противоречива информация.В една статия пише,че не се зарежда до 100%,в друга обратното,че не се оставя на зарядно цяла нощ,в друга че е най-добре да се зарежда през нощта и т.н.Има ли правилен начин в крайна сметка? Винаги съм ползвала Самсунг и на всички освен на S5 note,батериите им се скапваха до една година и сега голяма параноя ме гони да не стане така и с този.
Цитирай
Аксесоари
#2

Самсунг гарантират поне 500 пълни цикъла на разреждане преди да се намали драстично капацитета на батерията.Някои хора удължват живота и , като я държат в оптимален работен заряд (20-80%) , но за мен лично това си робуване на вещ.Правилно зареждане няма, препоръчително е да се зарежда по-бавно за да не загрява батерията, тъй като се износва по бързо, но това е в общия случай.Лично аз не съм забелязвал телефона да загрява по какъвто и да е начин със оригиналното зарядно и фаст чардж Smile

Lg Optimus One>LG Optimus 3D>LG G2> LG G3 >Galaxy S6>Galaxy S8
Цитирай
#3

От години зареждам телефоните почти винаги по цяла нощ. 2-3 години все ще изкарат. След това да сме живи и здрави.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • Satur73
Цитирай
#4

Дано! Добре де,като включа зарядното изписва "бързо зареждане",има ли начин да го деактивирам това бързо зареждане? От месец съм с S8 ,до сега не съм срещнала в настройките подобна опция.
Цитирай
#5

Настройки-поддръжка на устройството-батерия-трите точки горе и нататък ще се оправиш

1916 
Цитирай
#6

Намерих Smile Благодаря!
Цитирай
#7

Аз ползвам биксбито. Казваш Turn on/off fast cable charging и си готов.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#8

Ако за зареждане се използва само оригиналното зарядно и оригинален кабел ще е ОК дълго време. Също не го оставяй да пада под 10тина % по възможност.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#9

Едва ли е точно така.
Кабелът е просто една преносна среда и стига да има достатъчно голямо сечение на проводниците вътре, за да преминава ток с големина, достатъчна за бързото зареждане, всичко ще е ок. Зарядното в кутията на телефона отговаря на стандарта на Qualcomm QUICK CHARGE 2.0. Всяко зарядно от този тип ще стане. Всяко зарядно, дори и от по-опростените, които поддържат само 1 степен на напрежението, 5 V, ще стане, стига да не е повече от 2A ток. Даже мисля, че дори и да е повече от 2А, чипът, който управлява зареждането ще си намали тока до подходящата стойност. Правил съм сметки, че в даден момент зарядното в комплекта е пускало почти 2,7А ток в продължение на 10 минути. 

Така че не трябва да се мисли, че само „оригиналното“ зарядно и кабел ще държат батерията в топ състояние. Аз моя телефон почти от самото начало си го зареждам с: 
[Изображение: black-1_87e6105a-08a2-44bc-b4f4-f85abecd...1520893306]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • buci
Цитирай
#10

(2018-05-28, 20:57:39)kr1s2 написа:  Самсунг гарантират поне 500 пълни цикъла на разреждане преди да се намали драстично капацитета на батерията.Някои хора удължват живота и , като я държат в оптимален работен заряд (20-80%) , но за мен лично това си робуване на вещ.Правилно зареждане няма, препоръчително е да се зарежда по-бавно за да не загрява батерията, тъй като се износва по бързо, но това е в общия случай.Лично аз не съм забелязвал телефона да загрява по какъвто и да е начин със оригиналното зарядно и фаст чардж Smile
Че 500 цикъла много ли са? Година и месец...Ползвам само айфон-ско зарядно по лични съображения винаги на бързо зареждане.
[Изображение: 2d0cf2b7bd8fbba231f2e1f01fe3bdb3.jpg]
Цитирай
#11

При нас след един от ъпдейтите, мисля CRC7, се нулираха.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#12

(2018-05-29, 17:03:19)Castroni написа:  Че 500 цикъла много ли са? Година и месец...Ползвам само айфон-ско зарядно по лични съображения винаги на бързо зареждане.
[Изображение: 2d0cf2b7bd8fbba231f2e1f01fe3bdb3.jpg]
Ключовата дума която не си прочел е  ПОНЕ 500 цикъла.Не съм коментирал 500 малко или много са...

Lg Optimus One>LG Optimus 3D>LG G2> LG G3 >Galaxy S6>Galaxy S8
Цитирай
#13

(2018-05-29, 17:46:14)divna написа:  При нас след един от ъпдейтите, мисля CRC7, се нулираха.

С по-новите ъпдейти на Phone info пак се вижда точния брой на зарядите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#14

Мерси, не съм проверявала Smile Ей сега ще погледна какво става при мен  Tongue

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

(2018-05-29, 15:39:16)alexander_sirakov написа:  
Едва ли е точно така.
Кабелът е просто една преносна среда и стига да има достатъчно голямо сечение на проводниците вътре, за да преминава ток с големина, достатъчна за бързото зареждане, всичко ще е ок. Зарядното в кутията на телефона отговаря на стандарта на Qualcomm QUICK CHARGE 2.0. Всяко зарядно от този тип ще стане. Всяко зарядно, дори и от по-опростените, които поддържат само 1 степен на напрежението, 5 V, ще стане, стига да не е повече от 2A ток. Даже мисля, че дори и да е повече от 2А, чипът, който управлява зареждането ще си намали тока до подходящата стойност. Правил съм сметки, че в даден момент зарядното в комплекта е пускало почти 2,7А ток в продължение на 10 минути. 

Така че не трябва да се мисли, че само „оригиналното“ зарядно и кабел ще държат батерията в топ състояние. Аз моя телефон почти от самото начало си го зареждам с: 
[Изображение: black-1_87e6105a-08a2-44bc-b4f4-f85abecd...1520893306]

Май прекаляваме леко с грижите и задълбаваме излишно вместо да дадем прост и функционален отговор? 

Писах за оригиналните защото там не мислиш какво ти е сечението, как зарежда зарядното и дали отговарят характеристиките на написаното. В ибей е пълно с кабели за С8 за 2$. Там по спецификации всичко е "цветя и рози". Това значи ли че сечението е коректното и материала е какъвто е нужен?

Това имах в предвид.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#16

И като е от 2 долара какво?
Или само Самсунг могат да направят един кирлив кабел?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#17

Смятам, че отговорът ми е достатъчно прост, че да се разбере от всекиго.
Исках да наблегна на това, че много хора държат само на оригиналните аксесоари. Те също се правят в Китай, и също струват много по-малко и от 2$. Но виждам, че ти се придържаш строго към „оригиналните“ аксесоари, също така и определяш кабелите като кабели специално за „S8“. Според мен такива кабели няма, има такива, които отговарят на стандартите на Type C и на USB, например.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#18

Виждам че се търси заяждане Smile

Качеството изисква определени спецификации и материали, а те струват пари. Всички трябва да печелят. Евтините кабели има причини да са на тази цена. Наистина ли не се прави разлика между качество за 2$ и това на оригиналните кабели? С оригиналния кабел винаги ще се постига еднакво добър резултат.

Къде съм казал, че само Самсунг могат да правят кабел?

"много хора държат само на оригиналните аксесоари" аз държа на тях защото има повторяемост на качеството. Не ме интересува как и къде се произвеждат защото марката гарантира (до колкото е възможно) за тях.

"определяш кабелите като кабели специално за „S8“" Не аз ги определям, а продавачите в ибей. Например "Black For Samsung Galaxy S8 S9 Plus Type-C Cable Sync Fast Charger Charging" = 0,99$ . Възмножно и да е читав, но до колко кой може да гарантира?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#19

Не търся никакво заяждане, просто в по-горното ти мнение си казал, че САМО ако се ползва оригиналното зарядно и кабел, тогава батерията ще е добре. Тоест, напълно отричаш възможността НЕоригинално зарядно и кабел също да се справят добре и да не вредят на батерията. Твърдението ти просто няма как да е вярно.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • pockobg
Цитирай
#20

Писал съм го така, защото повечето проблеми из форума, а и на мои приятели главно произлизат от използването на некачествени аксесоари и продукти. И да, ако не е от доказан производител винаги човек трябва да има "едно на ум" и сам да си поема риска след като знае за него. Никъде не съм казал, че ако е от марка Сони няма да работи коректно, но ако спецификациите се препокриват естествено. Признавам си ... не мога да изредя всички съществуващи марки и модели зарядни+кабели, които биха били ОК. За това и се ограничих с марката, която е апарата.

Имам един вързоп "китайски" зарядни и кабели, които бях поръчал за проба с доста съмнение в тях. Нали на Самсунг плащаме името само за над 2$. Зарядните и 2те гръмнаха в доста кратък период....едните кабели зареждат с около 300, а други с 600mAh. Някои ги подарих, че като видя аванта и се побърка един авер. Та на 3бр. буксите им се прецакаха страшно бързо.

Та това е само малка част от опита ми с "китайските евтинии" и отдавна съм спрял да рискувам. Телефона ми струва 1500лв.. Не мисля заради 30-40лв. да го опропастя по какъвто и да е начин. Аз съм на мнение, че ако човек не може да си позволи правилната поддръжка на дадена техника то по добре да се насочи към това което "чергата" му позволява.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай
#21

Еййй най ми е любимо някой като вземе да прави подобни изводи - като не можеш да си купиш кабели за 20 лева, значи не трябва да си взимаш телефон за 1500 лева...
Сега си мисля що за мизерник съм да ползвам безжично зарядно за 20 долара, неоригинално.
Вярно, изработката е безупречна, зарежда и работи безотказно, кеф ти бързо, кеф ти бавно, ама на, не е оригинално.
От друга страна си викам, имам и два оригинални Алкантара гръбчета за 160 лева, тоест пак съм в първа лига...

А всъщност истината е, че не обичам да давам пари за надценени стоки.
Алкантара за 20 лева няма и затова съм дал по 80 за парче. Но кабели и зарядни, които да вършат перфектно работа като оригинални има.

Ето тази марка и кабел, който се купили над 35000 човека и са дали оценка 4.9 ти гарантирам, че не е по-лош от този, с надпис Самсунг. Имам кабел на тази марка за стария ми телефон и работи...как го каза - с повтаряемост.

http://s.aliexpress.com/EnEfqQzu?fromSns=

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#22

Имам едно зарядно още от айфон 4...Ами и Ноут5 и S8 си ги зареждам само с него.Просто най-бързо ги зарежда.Понеже съм шофьор и ползвам инвертер на 220 и към него са включени всякакви зарядни за навигация, лаптоп, таблет...Често ми се мотаят из краката и тъпча върху тях...Китайския кабел за 3 лв се оказа най-корав ... вече 5-ти месец не се предава. Smile

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

@arrogant
А мен ми е любимо някой да гарантира за неща зад които не може да застане лично, а също и да ми слага думи в устата. 
Иначе кой обича да дава пари на празно?
А също не разбрах, "мизерник" ли нарекох теб или някой друг? Хайде малко да си имаме уважението! Писал съм "аз съм на мнение"!

Не ме разбирай погрешно и аз си купувам гръбчета от "китайските" защото съм преценил, че са ОК, а и ми омръзват бързо та ги сменям често. Но за кабели и зарядни специално има доста по голяма вероятност да ти изиграят лоша шега и да се разделиш с С8-цата си.

Сега като даваш пример с този кабел .... имаш ли го лично за С8? Тествал ли си го дали изпълнява функциите като оригиналния? И как би гарантирал, че утре китаеца няма да реши да изкара 20к $ като попромени лекинко качеството? Ами ако се запали случайно, ти ли ще поемеш разходите на човека който ще се вслуша в съвета ти? Нали гарантираш все пак Smile Или ставам много дребнав? Някои хора могат да се подведат, че всичко в ибей за 2$ е страхотна оферта и после ще има "опарени". Също мисля не съм единствения, който е получавал нещо поръчано от "китайските" и реалния продукт се е различавал по спецификации/визия/размер и т.н. от написаното. Мисля не е тайна за никой. Чудя си се обаче защо го водя тоя разговор и мисля това да е за последно.

С риск да се повторя отново ще дам пример със себе си.... С4-ката ми в моите ръце работеше коректно. Около година го използва друг и го зареждаше с китайско зарядно от скъпите и уж качествени. Сменихме 2 оригинални батерии поради проблем с тях. Смени зарядното с оригинално, когато поръчахме 3тата батерия и вече почти 1г. работи нормално.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#24

Нещо не ми се връзва...Как така зарядно ще ти скапе батерията?Тоя телефон да не би да е без контролер?

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Нямам идея и аз ...от любопитство го носих на човек, който е по вещ по въпроса да го измери. Каза да го изхвърля.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)