Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия
#26

Аз зареждам моя само с оригинално зарядно и е на 206 цикъла, но е на 89,6% battery health. Без бързо зареждане. Доста тъжно.
Цитирай
Аксесоари
#27

Хахаха аз с каквото падне и виж:[Изображение: fba2115a03f5d69af3de6741b33304a8.jpg]

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Стига де, цялата теория на човека ще съсипете.
И телефоните като ви пламнат да не се оплаквате Big Grin
Аз досега съм чувал за пламнали телефони, ама беше по вина на Самсунг...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#29

Не знам за вас, ама така се бях напрегнал при флаш на s7 edge с китайски кабел. Уж беше менте зарядното (fast charge), после се оказа и кабела, но не го знаех. Флашът спря на половината. После ми стана още по-напрегнато като нямах кутия за имея, както и като разбрах, че имея на гърба на телефона не е оригиналният. (За да се поправи инсталацията ме отвеждаше да въвеждам имей ..., беше подарък телефонът..). Оправих телефона накрая, ама от тогава не ми се занимава с ментета. 15-20 лв по-скъпо, но се пестят време и нерви в моя случай..
Цитирай
#30

А как си сигурен, че заради кабела е забил флаша?
И нека не говорим за „китайски“ стоки.
Всичко е китайско вече, но от марка до марка разлика има. А оригинални кабели нямали ли сте, които с времето започват да зареждат телефона не за 2 часа, а за 4?
Защото аз съм изхвърлил една торба такива.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#31

На стария ми LG G4, оригиналния кабел се скапа за 3 месеца(започна да зарежда за 3,5-4 часа) и си купих от алиексппес, точно такъв кабел, какъвто е посочил @arrogant. Оттогава минаха над 2 години и все още не е мръднал(Телефона вече го ползва дъщерята)

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#32

Е аз същия телефон ползвах с такъв кабел и затова казвам, че няма грешка.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#33

Има значение дали е качествен кабела, не е задължително да е точно за този телефон...важното е да е качествен! Имам една джаджа, която купих за 30-на лв. и която ти показва кой кабел на телефона е добър и кой не. Там на дисплей ти показва милиамперите, волтовете, и при смяна на некачествен кабел те драстично намаляват, а това е важно за издържливостта на батерията, както и за телефона! Зарядното също се измерва! Изхвърлих всички калпави зарядни и кабели, които са се събирали с годините.

Galaxy s23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanboy за това мнение:
  • divna
Цитирай
#34

Не можеш да определиш едно зарядно дали е качествено по това колко ток отдава. Признаците за това се крият доста по-надълбоко и ти трябва по-сериозно оборудване за да ги установиш.
Аз имам няколко такива тестера и те наистина са подходящи за тестване на кабелите, за да знаеш колко ток може да предава. Закачам му Dummy Load и го тествам. Обаче зарядните устройства за друга работа. Дори да отдава 2А не означава автоматично, че е добро. И обратно - ако подава 500mA не го прави лошо, ако е произведено както трябва. Друг е въпроса ще ти влезе ли в употреба. Проблемът е, че ако купуваш зарядно от някой квартален магазин, не можеш да си сигурен в качеството, независимо колко струва.
Аз лично си зареждам телефона през нощта с надеждно зарядно на 500mA и кабел на Anker.

OnePlus 7T HD1900 256GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на HAMMER_T за това мнение:
  • divna
Цитирай
#35

@ arrogant
Защо съм сигурен ли?
1. Не се зареждаше бързо телефона (единият проблем беше кабела).
2. Флашът ми заби.
3. Прехвърлях големи файлове, при което прехвърлянето спираше без причина. Пробвах още няколко пъти и никога не можех да прехвърля всичките файлове на един път. След това се наложи да направя "2." поради проблеми в телефона.

При 2 и 3 като смених кабела се оправиха проблемите. При 1 имаше проблеми и в зарядното, но това не премахва факта, че има проблем и в самия кабел и няма как да се отрече, че в част от случаите и самият кабел е допринасял за бавно зареждане, не само адаптера.

А дали съм изхвърлял оригинални кабели, защото са се повреждали? - нито един. Кабелът на Сонито ми ще направи 4 години след няколко месеца. (тъй като питаш).
В момента се ползва за да си зареждам Самсунга безжично.
Цитирай
#36

Аз имам S7 Edge и съм пробвал също няколко различни кабела. Единствено с оригиналния кабел се осъществяваше бързо зареждане, с всички други все едно си спрял функцията и се зарежда с нормални темпове. На много места съм чел, че не е добре батерията да се оставя с под 15% заряд и да не се зярежда до 100%. А за неоригиналното зарядно стига да не е по - мощно от оригиналното не е проблем. Вече друг въпрос е с какво качество на изработката ще е, ако не е оригинално.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

Сега съм с Baseus от алито и бързото зареждане го имам Smile

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#38

HAMMER_T, не е абсолютно-цялостно замерването на зарядното с това уредче, така е, но.... Ти никъде в поста си не спомена за волтажа. Следиш ли го него? При не-бързозареждащите, зарядното трябва да подава 5v(+/- много малко отклонение). При калпаво зарядно, напрежението често е под нормите (примерно 4.45v), или пък над...или пък скача нагоре-надолу с голяма амплитуда! При такива напрежения, зарядното си е за в коша!

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#39

@vanboy, следя си каквото трябва, но не мисля, че има смисъл в тази тема да се навлиза в толкова технически подробности. Повечето хора асоциират ампеража със скоростта на зареждане, затова се старах да го обясня по-обширно и разбираемо.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#40

(2018-05-28, 21:07:41)arrogant написа:  От години зареждам телефоните почти винаги по цяла нощ. 2-3 години все ще изкарат. След това да сме живи и здрави.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Напълно прав! Няма начин да робувам на една батерия или устройство. Така и нака ще го сменя след 6-12 м ползване. Все пак излизат и по- новите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ползвай най-доброто за момента, пък да става каквото ще...!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Satur73 за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#41

(2018-05-29, 17:03:19)Castroni написа:  Че 500 цикъла много ли са? Година и месец...Ползвам само айфон-ско зарядно по лични съображения винаги на бързо зареждане.
[Изображение: 2d0cf2b7bd8fbba231f2e1f01fe3bdb3.jpg]
Това което си снимал е невъзможно!!
Цитирай
#42

(2018-07-28, 21:51:17)emo_841 написа:  Това което си снимал е невъзможно!!
Кое точно е невъзможното?

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

над 400 цикъла и батерията още е 98%!!!' pid='1489904' dateline='1532862210']
Кое точно е невъзможното?

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
[/quote]
Цитирай
#44

Не съм я писал аз тая програма, поствам какво показва.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)