Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с Redmi note 5

(2019-05-19, 01:29:18)Pacogamer написа:  Честно да ти кажа, повече ми харесва на Стоковата камера снимката.

Цветовете са по реални .. а на гкам, много ярки , изпъкнали. Не мога точно да се изразя.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Много са си добре цветовете с Gcam. Стоковата камера, в случая, малко преекспонира сцената и за това блееднеят цветовете пред тези с Gcam, което може лесно да се коригира с настройки в приложението, по вкус на потребителя разбира се. А като се разпънат снимките в пълен размер, няма кво да се коментира, детайлността с Gcam  е в пъти по-голяма спрямо стоковата.  Cool
[-] 1 потребител изказва благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • tuutii13
Цитирай
Аксесоари

Аз вече от край време изпитвам все по-голямо разочарование със стоковата камера, особено привечер (не говорим за тотална липса на светлина) снимките са страшно меки и има един ужасен виолетов оттенък (без светкавица снимани), да не говорим, че старият ми телефон се справяше с вечерните снимки по-добре. И нищо по въпроса не се прави от страна на разработчиците - сигурно след 3 месеца ще излезне Redmi Note 8 и тогава тотално ще сме забравени.
Не харесвам през 1 седмица да флашвам пачове и разни, от доста време не съм се впуснал в онази част на Андроид-а.
Гледам, че вече има разни версии на Gcam, където твърдят, че предната камера с hdr+ работи. Някой да има наблюдения?
Друг въпрос е като скорост на заснемане как стоят нещата с Gcam?
Имам отключен bootloader и мисля да мина на PE и да сложа Gcam. Или да си седя на MIUI щом държа толкова на стабилност?
Цитирай

Днес гледах клипове в тубата с работещи селфи hdr и нощем режим, но се оказва, че работи на кастъм ромове с Пай. Аз пробвах, но дори не ми даде да ги инсталирам понеже съм със стоков ром.
Нека и други да споделят опит.
Цитирай

Аз използвам две приложения на Gcam,като на основното с което правя снимки и клипове,селфи камерата не работи.На другата версия,която инсталирах преди около 3 седмици ми работи предната камера с hdr+.
Имам рут,но съм с глобална версия 10.2.2

GP8P
Цитирай

(2019-05-19, 15:51:17)tuutii13 написа:  Аз използвам две приложения на Gcam,като на основното с което правя снимки и клипове,селфи камерата не работи.На другата версия,която инсталирах преди около 3 седмици ми работи предната камера с hdr+.
Имам рут,но съм с глобална версия 10.2.2
Може ли линк на работеща предна камера с hdr+ или наименованието й да я потърся в списъка.
Аз съм с версията, при която предната работи, но без hdr и без нощен режим.
Цитирай

Тема 1
Тема 2 - от marlin-ku
Оплакват се общо взето от клиповете - че при EIS включен зуумът е прекалено много.
Цитирай

(2019-05-19, 16:15:44)didkobanditko написа:  Може ли линк на работеща предна камера с hdr+ или наименованието й да я потърся в списъка.
Аз съм с версията, при която предната работи, но без hdr и без нощен режим.

Здравей, съжалявам но съм изтрил файла.
Това е скрин от инсталационният файл.

GP8P
Цитирай

(2019-05-19, 16:44:47)tuutii13 написа:  Здравей, съжалявам но съм изтрил файла.
Това е скрин от инсталационният файл.

И аз съм със същата версия, но селфи камерата ми не снима с hdr... Rolleyes
Аз ли не правя нещо както трябва или ти се бъркаш, колега.
Цитирай

(2019-05-19, 17:43:09)didkobanditko написа:  И аз съм със същата версия, но селфи камерата ми не снима с hdr... Rolleyes
Аз ли не правя нещо както трябва или ти се бъркаш, колега.
Здравей,колега!
Понеже не съм фен селфитата,ми се е налагало много малко да я използвам.
Сега правих тестове на камерата и се оказа,че след 3-4 снимки приложението крашва (когато натисна да снимам,дисплея прави индикация-премигва,но няма запазена снимка),след като рестартирам се повтаря същото.
Може би има някакъв проблем.
Когато снимам съм с включен hdr+.

GP8P
Цитирай

Мдам, така се получава и при мен. Трябва да се изключва Hdr режима при селфи.
Селфита не правя така или иначе. Има фиксове, но касаят Пай.
Цитирай

Всъщност доколкото селфи камерата обикновено снима портрети или групови портрети, за какъв дявол и трябва hdr режим? Идеята на hdr е да имате съвсем обикновена нормална снимка тогава, когато динамичния обхват на заснеманата сцена е по-широк от максималния динамичен обхват на медията на устройството. Да не би да се снимаме с черни фракове и снежнобели ризи или какво? Smile
Цитирай

(2019-05-19, 13:10:04)chocH написа:  Имам отключен bootloader и мисля да мина на PE и да сложа Gcam. Или да си седя на MIUI щом държа толкова на стабилност?

Точно 1 седмица стоях на къстъм ром с мисълта,че няма да се върна на миуи и веднага си минах отново миуи.

Къстъм ромовете за мен са супер скучни, почти еднакви ( зависи ) и дори досадни.

Липсваше ми миуи и си сложил Глобал Дев
.. няма нищо по-хубаво от миуи. Повярвай ми...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Точно, защото си стоял 1 седмица на къстъм нямаш право да генерализираш така нещата. За къстъм се изисква, малко повече понятие от това да цъкаш по екрана. Отделно, че това е твое мнение, което е субективно. За всеки влак си има пътници, както и всеки си има предпочитания.
Аз лично съм супер довелен, че има един тон къстъм ромове за модела, точно поради тази причина избягах от кривия кирин на хуавей, за който имаше два-трима дева и то след година и половина
Цитирай

Аз предпочитам простотата на чистия андроид (даже съм платил за Nova launcher prime - че този на MIUI е доста... не както трябва за мен - но някои го харесват)
Въпросът ми беше, дали някой има впечатления от съответните версии на Gcam и как стоят нещата с hdr+ на предната камера (тъй като видях, че има прогрес със сензора на Омнивижън), а не съм най-големият фен на селфитата, но в някои моменти е хубаво без гафове да може да се направи снимка. И дали Gcam се справя добре със скоростта на заснемане.
Без спор която и версия на Gcam да е, тя превъзхожда стоковата камера. След MIUI 9.5 качеството наистина стана доста... не бих казал лошо, но се усеща че има нещо нередно.
Цитирай

(2019-05-20, 16:08:29)chocH написа:  Аз предпочитам простотата на чистия андроид (даже съм платил за Nova launcher prime - че този на MIUI е доста... не както трябва за мен - но някои го харесват)
Въпросът ми беше, дали някой има впечатления от съответните версии на Gcam и как стоят нещата с hdr+ на предната камера (тъй като видях, че има прогрес със сензора на Омнивижън), а не съм най-големият фен на селфитата, но в някои моменти е хубаво без гафове да може да се направи снимка. И дали Gcam се справя добре със скоростта на заснемане.
Без спор която и версия на Gcam да е, тя превъзхожда стоковата камера. След MIUI 9.5 качеството наистина стана доста... не бих казал лошо, но се усеща че има нещо нередно.

Вече има работещи версии, но са за андроид 9. Поне така казват руснаците
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry85265336
Цитирай

Пробвах версията на marlin-ku - работи и предната камера без проблем. Сложих PE
Цитирай

Неделно изледче Smile

https://1drv.ms/u/s!AoQ7_FTCOSH1g6EbLwJQZkFqao6Kzg
https://1drv.ms/u/s!AoQ7_FTCOSH1g6Ea0U-zlRs3pR7p9A
https://1drv.ms/u/s!AoQ7_FTCOSH1g6EcQYu9hSbXgV5VMQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на didkobanditko за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай

Сток със сцена "залез" [Изображение: 053151bea8fd142c5cfaedc74e84aadd.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай

[Изображение: IMG-20190628-132049.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-132052.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-132257.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-132259.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-132302.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-132831.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-132834.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-132840.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-135251.jpg]

[Изображение: IMG-20190628-135254.jpg]

======================================================================

https://postimg.cc/gallery/2jcy8hmqw/
[-] 3 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • didkobanditko, Miro2210, plamen_k
Цитирай

@sokkoban, Орлово око, невероятно място...
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай

(2019-06-30, 16:48:58)plamen_k написа:  @sokkoban, Орлово око, невероятно място...
Самото стигане до мястото, както и гледката са потресаващи. Страхотно преживяване

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

Един щурчо, лутащ се да търси храна[Изображение: 0dc1c792fa2f46248e68d4f6c268b922.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на plamen_k за това мнение:
  • arkad, milenvn, Miro2210, sokkoban
Цитирай

Снимка направена с gcam[Изображение: 4b1e3151cbffd52faa7fcdc39a81a0d5.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на plamen_k за това мнение:
  • didkobanditko, Kiridedra, Miro2210
Цитирай

с. Черни Осъм[Изображение: ae951ee22f9a0f6f7193d86baf4540c1.jpg][Изображение: 8e464628ff6b9e8173cf6f916a329b7d.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощтда на Tapatalk
[Изображение: 45e8632dd59d3cc4797ce05d28680baf.jpg]
[Изображение: 48f8d7448e6ffb8090f59bf0bd892e10.jpg]
Цитирай

Здравейте, не зная тук ли е правилното място за такъв въпрос, но искам да попитам някой има ли такъв проблем? Предната камера при снимане на селфи размазва лицето на задния човек, когато е на по голямо разстояние. Нормално ли е да фокусира на предния обект. а задния да го замъглява някак си, това ефект ли е или дефект. С Huawei P9 lite, Honor 7 lite, Xiaomi Redmi Note 7 такива ядове няма. С една дума нормално ли е или да го нося на сервиз?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)