Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с Redmi note 5

Три снимки направени набързо с  A Better Camera на нощен режим. Със стоков ром съм , без рут и заключен бутлодер.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung galaxy J5
[-] 2 потребители изказват благодарност на mormybet за това мнение:
  • amica, milenvn
Цитирай
Аксесоари

Чух, че луната била много специална днес и реших да я снимам. 

Едната снимка, която е на квадратчета, е направена без никакво увеличение с телефона, на пълна резолюция и после на компютъра е увеличена 8 пъти.

Втората снимка е от същото място, но е направена с 8-кратното увеличение на стоковата камера. 

Тук вече е ред на специалистите да кажат има ли смисъл от цифрово увеличение за начина, по който изглежда накрая снимката, или не.


Прикачени файлове
.png 4000_3000_PC_zoom_8x.PNG Размер: 38.8 KB  Сваляния: 76
.png 4000_3000_phone_zoom_8x.PNG Размер: 55.54 KB  Сваляния: 73

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Сравнение може да се прави само ако са със статив и пак не виждам смисъла.
Цитирай

Понеже съм срещал мнения, че е все едно дали снимаш по единия или по другия начин, накрая обектът изглежда еднакво, като се увеличи. С тази камера на този телефон и обработката на снимката - не е така. С цифровото увеличение на телефона и неговия софтуер за обработка поне не е на квадратчета. За лаиците това би изглеждало като много по-качествена снимка.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Има значение дали снимките са направени със статив или не.
Цитирай

Никъде не съм написал дали е имало статив, нито съм написал, че е нямало. Снимките са направени при напълно еднакви условия. Камерата може да е неподвижна не само на статив, нали? Smile

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

(2019-02-21, 10:42:42)ogibhb написа:  Никъде не съм написал дали е имало статив, нито съм написал, че е нямало. Снимките са направени при напълно еднакви условия. Камерата може да е неподвижна не само на статив, нали? Smile
Как точно може да е неподвижна без статив камерата?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Е, пиеш 50грама и стабилизацията е налице Smile

А по темата - винаги може да се подпре на дърво, стълб или на друго място и без статив също да получиш стабилна снимка
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • alexbg67, amica, sunmaster
Цитирай

При всички положения след като няма оптическо увеличение, а това е така, имитацията му се свежда до кропване на част от изображението и ъпсайзването му до размера, стандартен за камерата. Тоест същото, което бихте направили и после на компютъра. Лично според мен не е добра практика да се използва "цифров зум", защото няма как софтуерът и процесорът на телефона да се справят със задачата за ъпсайз на изображението работейки в реално време по-добре отколкото добър графичен софтуер на десктоп компютъра ви, като при това имате възможност да опитате различни подходи. Това е така, защото ще имате оригиналния файл, можете да го редактирате колкото си искате и ако не ви се получи да почнете отново. Така например в Adobe Photoshop имате няколко различни математически подхода за изчисляване на пикселите на резултатното изображение при ресайзване нагоре или надолу - Nearest Neighbor, Bilinear, Bicubic, съответно с шарпване и блърване - Bicubic Sharper и Bicubic Smoother. При това можете да си направите няколко лейъра, ъпсайзнати по подходящ за отделни участъци метод и да си използвате точния слой за точната област просто като изоплзвате маски. Ако просто предоставите на Photoshop да използва подхода по дефолт, или ако използвате който и да е друг графичен редактор, например Gimp, който при това е безплатен, няма как да получите пикселизация като на снимката на луната по-горе. Интересно ми е по какъв начин е получена тя. Изглежда като просто зумнато в браузър на 200% изображение.
Та идеята според мен е такава - когато имате възможност за постобработка, по-добре да не използвате дигитален зум, а да кропнете и ресайзнете внимателно в графичен редактор. Когато искате резултат веднага - например снимате нещо за да го изпратите на някого - ще използвате дигитален зум. Във втория случай няма как да обработвате получения кадър отново.
И сериозно - с какво точно е ресайзнат 8х първия кадър?

(2019-02-20, 22:56:01)redsys написа:  Има значение дали снимките са направени със статив или не.

При downsize, тоест резултатното изображение е с по-ниска резолюция от изходното, недостатъците на изображението, като например jpg артефакти и размивания, логично намаляват. При upsize обратното - стават по-забележими и се налага да се отстраняват. Поради тази причина ако ще се прави дигитално увеличение е добре първоначалния кадър да е с максималното достъпно ни качество. А за да няма размивания при слаба осветеност, трябва или камерата да е неподвижна (на статив, подпряна някъде и т.н.) и същевременно да снимаме неподвижни обекти или ако снимаме подвижни обекти или няма как да оставим неподвижна камерата, а снимаме от ръка - да увеличим скоростта на затвора, евентуално за целта ще трябва да изберем по-високо ISO за да имаме достатъчна експонация. Обаче пък по-високо ISO може да означава и повече шум в кадъра. Но като цяло това са двата естествени подхода. Третият подход е да имаш оптична стабилизация, съответно той е аналог на статива, защото ако снимаш движещи се обекти на много ниска скорост на затвора те ще се размажат независимо от неподвижността на камерата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

(2019-02-21, 10:52:25)suffer написа:  Е, пиеш 50грама и стабилизацията е налице Smile

А по темата - винаги може да се подпре на дърво, стълб или на друго място и без статив също да получиш стабилна снимка

Пропуснал си комбинацията от покрив на кола и 0.5 шише минерална вода, това е един от най-старите методи Big Grin (открит още в древна Северна Македония, 5000 г. пр. н. е.)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • suffer
Цитирай

' Портрет ' [Изображение: f68c1339bfe255761e05470d35c1130c.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pacogamer за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

(2019-02-21, 10:42:42)ogibhb написа:  Никъде не съм написал дали е имало статив, нито съм написал, че е нямало. Снимките са направени при напълно еднакви условия. Камерата може да е неподвижна не само на статив, нали? Smile

  Задаваш въпрос и искаш адекватно мнение.  Статив го приеми като статично стоящ апарат по време на снимки. Всеки един досег до апарата по време на снимане е грешно и изключва сравнението за което питаш.  Изписахме цяла тема , а само можеше да дадеш отговор на прост въпрос.
Цитирай

Статив е точно статив и нищо друго. Какъв смисъл влагаш ти в думата статив е отделен въпрос. Снимките са без статив. Снимките са при напълно еднакви условия и неподвижна камера. Не са правени със статив, пак. Според теб: "Има значение дали снимките са направени със статив или не", е това, което си написал. В грешка си, защото дали ще е със статив или не - не влияе на снимките. Влияе им това дали апаратът е неподвижен. Апаратът е неподвижен, но колата ми е кола, а не статив. Защо просто не си признаеш, че се изказа прибързано и искаше да намекнеш, че съм снимал като държа телефона с ръце, без да питаш дали наистина е така?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Що пък да не престанете да се дракате, и да се уговорите за една среща, хубав бой и после по бира за разбор "Кой прав и кой крив"…

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2019-02-23, 13:04:42)ogibhb написа:  Статив е точно статив и нищо друго. Какъв смисъл влагаш ти в думата статив е отделен въпрос. Снимките са без статив. Снимките са при напълно еднакви условия и неподвижна камера. Не са правени със статив, пак. Според теб: "Има значение дали снимките са направени със статив или не", е това, което си написал. В грешка си, защото дали ще е със статив или не - не влияе на снимките. Влияе им това дали апаратът е неподвижен. Апаратът е неподвижен, но колата ми е кола, а не статив. Защо просто не си признаеш, че се изказа прибързано и искаше да намекнеш, че съм снимал като държа телефона с ръце, без да питаш дали наистина е така?
Единствено статив държи телефона на 100процента неподвижен. Всяка друга опора не може да го държи на 100процента. Приеми,че си мръднал микро секунда и так. Дори когато снимам с фотоапарат,най сигурно е статив и спусък дистанционен и да не докосна статива.
Ето ти снимка от статив. Да не е с Редми нот 5 ,а от хуавей п9,но ти гарантирам,че такава снимка без статив и без да докосна статива не се получи няколко пъти и чак когато сложих телефона на статив получих това. Приеми,че грешиш и толкова,всеки греши,аз не съм изключение. Бъди здрав и успешен.[Изображение: e61847dfbe239bfab502e93f2ccf5d4b.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Пич много си зле... да беше писал , че не си използвал никакви помощни средства . Срамно е да задаваш тъпи въпроси и да не отговаряш при опит за помощ. Предлагам тази тема да се изчисти от всички излишни и тъпи въпроси и отговори относно това сравнение на ogibhb(моите постове са в тази класация) . Недопустимо е в обществен форум такова тъпо детско поведение.

ПП. Не съм намекнал как снимаш. Намекът бе използвал ли си помощни средства, вместо да се правиш на велик, можеше да отговориш си две три думи .......- не статив, кола(която играе ролята на статив, защото апарата е в статично положение) или НЕ
както си мисля ,че "недостатъчно подготвен" човек като ТЕБ би опитал да докаже,че има разлика м/у цифрово увеличение в различни варианти.
Това е последния ми пост по темата.
Цитирай

Пич, така може да говориш на роднините си, на жена си и нейните роднини и т. н., а не на хора, които не познаваш.

Ти реши нещо да се направиш на много умен, като ми обясняваш какви били снимките. Намекнах ти, че са при еднакви условия, ти продължаваш да се правиш на интересен. Ако мислиш, че всички хора са малоумни и не знаят как се снима при еднакви условия - сериозно бъркаш. Освен това НИКЪДЕ не виждам да си задал някакъв въпрос, на който да ти отговарям, нито пък аз съм задал въпрос или да търся помощ. Написал съм точни и ясни неща, а ти какво си прочел и разбрал - е друг въпрос. Ето, повтарям, пиша бавно, за да ме разбереш добре:

Представих 2 снимки, за които казах, че едната е без цифрово увеличение и увеличена по-късно на компютър, а другата - с цифрово увеличение на телефона. Идеята е да се види, че все пак има разлика и едната снимка с обработката изглежда по-добре. Ти ми обясняваш за някви стативи и прочее, едва ли не - снимките са такива, защото не са снимани със статив. Тва за стативите го разказвай на децата, които тепърва се докосват до снимачна техника. Струва ми се, че изобщо, ама изобщо не си разбрал какво точно съм показал и написал по-горе. Затова е чудесно, че повече няма да пишеш по темата. Освен ако не си признаеш, че се изказа неподготвен, ама и за това се иска нещо.

Ще ти бъда благодарен ако се самодокладваш и модератор изтрие безсмислените ти мнения, започвайки от #203.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Една нощна снимка и от мен направена с gcam без статив ако е важно ....[Изображение: 52d352dcb163fec122942810be8d60ad.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги, ако не ви е проблем, качвайте/давайте линк на снимките в пълния им размер, за да се види качеството им като се разпънат на голям монитор. Благодаря Wink
Цитирай
Photo 

Снимки директно от телефона без корекции!
https://drive.google.com/file/d/1r04GQ6N...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1qpDrlmA...sp=sharing

Redmi Note 9 Pro
[-] 3 потребители изказват благодарност на sme6ko за това мнение:
  • HSGeorgiev, Kiridedra, milenvn
Цитирай

Този контражур с флаера е доста симпатичен. В интерес на истината съм виждал и по-лоши резултати при подобни условия от СЛР-и със старите китови обективи. Сега си давам сметка, че постобработката при тази камера е също на ниво, защото все пак не е скъп телефон с оптика от Цайс и при токзи кадър със сигурност е имало много хроматични аберации в клоните пред слънцето, но в резултата са изчистени изцяло.
И извън камерата и телефона - хубаво чувство за композиция - приятно кадриране, рамкирано в ляво и дясно, с използвана улицата по основния диагонал и флаерите по другия. Само знакът не е на място, но предполагам не е имало как да бъде избегнат. Хубав кадър.
Цитирай

Ето още една снимка, автоматичен режим Smile[Изображение: ca91d25efc74df1bd951953b1039ec5d.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на shumi за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Ръчни настройки.[Изображение: be2bd74aefbfa085a0bc2fdf542a42f3.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Note 5 pro, ръчни настройки[Изображение: 5f2821b2b2e9bcd07e27aa59b2aaac2c.jpg][Изображение: e99c4e6212e3e0838ef3c1a578a60f94.jpg]

Sent from my King Power using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Kiridedra
Цитирай

Мъничко 2160p видео с Note 5 с Open Camera

https://www.youtube.com/watch?v=tskxci1q...e=youtu.be
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • milenvn, misho2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)