Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с Redmi note 5
#26

Реално,няма много смисъл от нея.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
Аксесоари
#27

Интересно сравнение на камерата...
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=Yua0gaATEPw
Цитирай
#28

(2018-06-30, 09:39:47)sokkoban написа:  Интересно сравнение на камерата...
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=Yua0gaATEPw
На Pro камерата е по зле от нашата.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#29

Капризни са тези варианти на Google Camera, различни версии, различни настройки - трябва да се пипа внимателно. Ако реша да си играя с нея този път ще документирам всички стъпки и текуща конфигурация. Колегата по- горе със снимките не се знае с какви настройки е. 

За сравнение вижте този руско говорящ ю-тубер- дал е и указания и за инсталиране. При него резултатите са изцяло в полза на Г камера мод
П.П. 
Виждам се в чудо с клиповете на тия индийци. Затова напоследък направо набирам ютуб с домейна ру.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • sokkoban
Цитирай
#30

Бих казал, че гугъл камера направо си го смаза стоковото приложение Big Grin
Цитирай
#31

(2018-06-30, 10:55:33)NTM написа:  Капризни са тези варианти на Google Camera, различни версии, различни настройки - трябва да се пипа внимателно. Ако реша да си играя с нея този път ще документирам всички стъпки и текуща конфигурация. Колегата по- горе със снимките не се знае с какви настройки е. 
Камера: Arnova's v8: GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8 , HDR+ параметри: Много високи, HDR+ качество: 100% , модел Nexus 6p за по-голяма острота: включен, Hexagon: включен. Пробвал съм с изключен Nexus 6p и изключен Hexagon , снимките са още по-зле. Имам инсталиран и порта на arthur , снимките са подобни. На старото редми 5+ разликата между Gcam и стоковата беше осезаема, тук нещата не са точно така, нямам идея защо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NikolayBUL за това мнение:
  • NTM, sokkoban
Цитирай
#32

(2018-06-30, 12:53:21)NikolayBUL написа:  Камера: Arnova's v8: GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8 , HDR+ параметри: Много високи, HDR+ качество: 100% , модел Nexus 6p за по-голяма острота: включен, Hexagon: включен. Пробвал съм с изключен Nexus 6p и изключен Hexagon , снимките са още по-зле. Имам инсталиран и порта на arthur , снимките са подобни. На старото редми 5+ разликата между Gcam и стоковата беше осезаема, тук нещата не са точно така, нямам идея защо.

Ами да, много комбинации, портове много. Не знам кой точно е украинеца, който е успаял пръв да я портне. 
Това, което съм проучил е че дори и в Пиксел-ите, все още май, самите гугъл използват дефолтния снапдрагонски Hexagon. А "Video Core" го тестват още и не е отключен. Тукашния Hexagon е по- свестен от R5+ (sd625), камерата и тя, тъй че може би и на око трудно се различават и съпоставят.
Аз бих тръгнал от насоките във видеото по- горе, понеже показва добри резултати
Цитирай
#33

Е той руснака е дал линковете на двете приложения под клипа!

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#34

Той руснака хубаво е дал линкове към двете проложение, но на клипа не използва нито едно от двете  Big Grin
Направих нарочно скрийшот от настройките на двете камери, не съвпадат! С две думи - използва трети порт!
[Изображение: image.jpg]
Цитирай
#35

Явно ,трябва се търси друг .Аз засега ще изчакам преди да тествам, наблюдавам и колегите от XDA и там има тема за камерата на Гугъл,ама явно тепърва се тества за да се намери най-качествения Мод.

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#36

По начина на руснака,инсталирах TWRP както и двата мода, скоро ще постна някои снимки сравнение спрямо стоковата.Засега все още ги пробвам.

Поставям първия семпъл, като се има напредва, че все още разучавам гугълските.Скрийншот е но съм очертал кои неща се набиват ,като отляво е гугълска камера, вдясно стокова![Изображение: 9b5a0bd1d63fd66f420d1d097d54e3d6.jpg]

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black

Стокова и гугълска![Изображение: cf184849958ab887b01f7fa635077e07.jpg][Изображение: 7b64333e163ebd8e4c2a74235eb8d4b5.jpg]

Изпратено от моят Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn, sokkoban
Цитирай
#37

Какви са ви камерите колеги?
При мен:
back_aux: whyred_s5k5e8_ofilm_i
back: whyred_s5k2I7_ofilm_cn_i
front: whyred_ov13855_sunny_cn_i
Телефона е глобал, официалните внесени в БГ от вносителя Солитрон.

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#38

(2018-07-05, 07:24:44)mitakabs написа:  Какви са ви камерите колеги?
При мен:
back_aux: whyred_s5k5e8_ofilm_i
back: whyred_s5k2I7_ofilm_cn_i
front: whyred_ov13855_sunny_cn_i
Телефона е глобал, официалните внесени в БГ от вносителя Солитрон.
Те всички глобълски са с тези сензори.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

Явно това е Самсунг сензора....ясно..

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#40

Да, китайската и глобалната са само със на Самсунг сензора, който е малко по- специален за разлика от индийската Pro версия.
"a large 1.4μm-pixel sensor, 2PD (dual photodiode) autofocus" . Сони-то на индийците няма двоен пиксел. 
Заслужава си да се прочете от първоизточника . На мен поне ми се изясни защо модела е кръстен AI Dual Camera. 
Направи ми впечатление това :
Dual Photodiode or 2PD for faster autofocus

For the first time, the dual photodiode or 2PD — a technology commonly seen in professional dSLR cameras, is integrated on a Xiaomi smartphone.

Малко ме съмнява това "за пръв път в xiaomi" устройство. Не ми се проверява. 
Цитирай
#41

За сензора открих малко повече - The camera is a Samsung S5K2L7, not the Samsung Galaxy S7 sensor the S5K2L1 as some first units had. (But a very similar sensor) - според този източник, някои от първите бройки имали дори същия като на Galaxy S7.

Както и да е, сензора е поорязан малко, но от новото поколение и в комбинацията със снапдракончето явно работи добре.
Снощи направих 5-6 снимки от една позиция в 22 часа с различни режими - получи се голяма разлика. Вероятно една от тях няма да може да се различи от друга направена с гугъл камерата ( нея я знам от RN4). Oсобено тая от ръчен режим с по- голямо ISO - става като ден. Така че започвам да вярвам на мненията от по- горе.
Не съм запален фотограф, но все повече взе да ми се снима с камерата.
Цитирай
#42

(2018-07-06, 10:11:41)NTM написа:  За сензора открих малко повече - The camera is a Samsung S5K2L7, not the Samsung Galaxy S7 sensor the S5K2L1 as some first units had. (But a very similar sensor) - според този източник, някои от първите бройки имали дори същия като на Galaxy S7.

Както и да е, сензора е поорязан малко, но от новото поколение и в комбинацията със снапдракончето явно работи добре.
Снощи направих 5-6 снимки от една позиция в 22 часа с различни режими - получи се голяма разлика. Вероятно една от тях няма да може да се различи от друга направена с гугъл камерата ( нея я знам от RN4).  Oсобено тая от ръчен режим с по- голямо ISO - става като ден.   Така че започвам да вярвам на мненията от по- горе.
Не съм запален фотограф, но все повече взе да ми се снима с камерата.

Камерата е добре като за този ценови диапазон, дори с леки филтри стават чудесни:

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

(2018-07-06, 11:14:03)tiesto_pld написа:  Камерата е добре като за този ценови диапазон, дори с леки филтри стават чудесни:


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
С tapatalk малко рязва пикселите, на дисплея на телефона са още по-изчистени!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Без обработка![Изображение: 4dd561962b3b73c5dc74f3c04a4108a3.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn, NTM
Цитирай
#43

Бях на разходка малко и тествах сред природата камерата.Някои снимки са Мануел ,други на авто+филтър!



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn, NTM, sokkoban
Цитирай
#44

Колеги току що направих за пример тест Redmi Note 5 vs Ipnone X , първата е от iPhone X ,втората Note 5
Камера за 1800лв срещу 400-500лв [Изображение: d8991d41d6983a7764b22b3eab5a17fb.jpg][Изображение: 9afac9f66bc1cbc3e5cb36a77925240d.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • bimmer7805, milenvn, NTM
Цитирай
#45

Няма кой знае каква разлика! И аз с нетърпение чакам моя, в момента е в Англия. Дано утре ми го доставят Smile

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай
#46

(2018-07-17, 19:34:52)babdeyd написа:  Няма кой знае каква разлика! И аз с нетърпение чакам моя, в момента е в Англия. Дано утре ми го доставят Smile
Даже камерата на айфона леко наситени цветове ,ако вдигна и на Нота ще са 1:1.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#47

Дали тези снимки са снимани с тия 2 телефона само ти си знаеш, никой не е толкова заблуден, за да види две снимки и да се хване, че 1 бюджетен телефон е по-хубав от флагман, и то е ясно, че не е, и ти го знаеш, но да снамиш Apple. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#48

(2018-07-17, 20:20:30)hazART написа:  Дали тези снимки са снимани с тия 2 телефона само ти си знаеш, никой не е толкова заблуден, за да види две снимки и да се хване, че 1 бюджетен телефон е по-хубав от флагман, и то е ясно, че не е, и ти го знаеш, но да снамиш Apple. Big Grin
Колега да ги снимам ли айфона и Nota един  до друг?Ако намека е,че лъжа?!Реално само  нощни право по-добре Айфона, аз го купих за жената!На мен лично не ми допада Ъйпъла.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#49

(2018-07-17, 15:24:31)tiesto_pld написа:  Колеги току що направих за пример тест Redmi Note 5 vs Ipnone X , първата е от iPhone X ,втората Note 5
Ейй, tiesto - накара ме чак да се логна. Вярвам ти напълно и ще използвам случая да споделя, че с тоя телефон, като дойде време за снимки в компанията на Galaxy S8 не се чувствам ощетен откъм камера. Просто за нетренираното, непрофесионално око разлика няма. И тъй като и екрана е доста добър, в повечето от ежедневните сценарии при съпоставка се усеща едно леко озадачено разочарование у притежателя на флагмана - е, то много добре снима това бе, квой туй, колко струва ... 
Явно телефоните достигнаха зрялост, при която праговете на някои човешки възприятия се покриват и от смартфони като нашия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • milenvn, tiesto_pld
Цитирай
#50

За 4к видео може да опитате и с приложението Open camera. В едно от ревютата на телефона гледах страхотно видео, снимано по този начин, като дори работеше EIS стабилизацията!

https://play.google.com/store/apps/detai...mera&hl=bg


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)