Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 5 - Аксесоари
#26

(2018-07-24, 09:56:11)slavi_777 написа:  Уплатнява ли добре телефона ? Аз също търся и в момента съм със силиконовия, с който пристигна телефона, но е доста хлабав в страничната част.

Да, стои много стегнато. Покрива изцяло камерата. Единствено няма изпъкващ ръб над дисплея по подобие на оригиналния, но ако си сложиш и темперирано стъкло заспива. Не уголемява излишно телефона и не се хлъзга в ръката, не залепва като оригиналния, по-скоро сцеплението когато ти е в ръката е нещо средно. С други думи-добре измислен, добре направен, качествен.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз за сега съм с този плюс стъклен протектор
https://ndox.abv.bg/download?id=ec1bd8ec94
Имитация на кожа е разбира се но се усеща много добре
Някой да разбра как се поставят ТЕМИ . Из настройките не можах да ги намеря а иначе из ..почистване или кво беше оптимизиране ми излиза и иконата за ТЕМИ.
Цитирай
#28

За теми сменяш региона на Индия. излиза ти приложение Теми. Там има теми, уолпейпъри и шрифтове. Лично аз си нагласих една черна тема и после пак си върнах на регион България че като е на инфия се зареждат всякакви други глупости.
Цитирай
#29

Или държиш Русия регион!

Изпратено от моят Redmi Note 5 Pixel Rom+GCam
Цитирай
#30

А - точно за тема на некъв руснак става въпрос. newport style.
http://en.miui.com/thread-2166268-1-1.html
Суперска е . За миуи 9 . ама тва ми5... нещо ме притеснява. Ми5 е с фул ХД екран. Писах му на тоя товариш ,дали става и за ноте5,ама не ми е отговорил още.
Цитирай
#31

(2018-07-24, 06:57:33)veso99 написа:  Да споделя и аз. Голямо търсене на калъф, в крайна сметка си взех този, в син цвят и съм много доволен: MSVII Cases For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Case Cover For Xiomi Redmi Note 5 Silm PC Cover For Xiaomi Redmi Note5 Pro Cases 5.99"
http://s.aliexpress.com/VbiUZ32U?fromSns
А ето и стъкло, и съм много съм доволен:
http://s.aliexpress.com/YVbIviyU?fromSns
Привет,
Имаш ли възможност да снимаш телефона с този калъф и протектор и да качиш тук 1-2 снимки?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай
#32

Заповядай:


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 2 потребители изказват благодарност на veso99 за това мнение:
  • lubomir_d, turieca
Цитирай
#33

(2018-07-24, 06:57:33)veso99 написа:  Да споделя и аз. Голямо търсене на калъф, в крайна сметка си взех този, в син цвят и съм много доволен: MSVII Cases For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Case Cover For Xiomi Redmi Note 5 Silm PC Cover For Xiaomi Redmi Note5 Pro Cases 5.99"
http://s.aliexpress.com/VbiUZ32U?fromSns
А ето и стъкло, и съм много съм доволен:
http://s.aliexpress.com/YVbIviyU?fromSns

Ако може да споделиш мнение за стъклото, аз си взех тези https://ru.aliexpress.com/item/2-carkoci...33ed7Air9O става, но идва прималко отвсякъде има около 1,5 мм. непокрити.Също така по крайщата около 1 мм не залепва имаше в комплекта течност с която се запълва незалепналото. При мен мина около месец и явно течността се изпарява и почнаха да се виждат залепналите крайща.
Цитирай
#34

Добро е. Няма незалепнало по крайщата. Истинско олеофобно покритие. Седем пъти го залепях отлепях, че все леко накриво го слагах и пак нямаше ядове. Само при махането минавах с дадената лепенка от вътрешната страна, че иначе залепваха прашинки. Вече близп месец съм със стъклото, не се е разлепило, трудно се цапа, лесно се чисти, вижда се ясно, няма ненужни отблясъци.
П.С. В началото взех обикновенно стъкло, но остана незалепено в краищата. Това имитира рамка, води се 3D,и стои много добре. На пръв поглед все едно няма предпазно стъкло. Ако си вземете евтини стъкло/а, рискувате да е твърде ниско качество и лошо изпълнение. Излиза около 7лв. и се поставя сравнително лесно.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 2 потребители изказват благодарност на veso99 за това мнение:
  • emil11, Tedoff
Цитирай
#35

Благодаря! Вече си поръчах, като дойде ще го сменя. За залепването, аз слагам тиксо без значение хартиено или прозрачно и фиксирам от едната страна към телефона все едно калъф тип тефтер, така се залепва без да се размества.
Цитирай
#36

То и аз гледах някъде клипче с този метод, ама реших, че ще успея и така… Успях, ама малко се изнервих, добре, че е качествено стъклото, че по-смотано такова се прецаква от дори едно отлепяне

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#37

Що ми се струва че в някои  магазини в Алиекпрес телефона го водят Redmi note 5 pro.
Цитирай
#38

Не си чел темите в раздела!Pro се води индийския модел,който откъм камера е по-зле от "нашата" китайска версия.Иначе на доста места включително и у нас казват Note 5 Pro което принципно е грешно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

(2018-08-06, 10:07:22)tiesto_pld написа:  Не си чел темите в раздела!Pro се води индийския модел,който откъм камера е по-зле от "нашата" китайска версия.Иначе на доста места включително и у нас казват Note 5 Pro което принципно е грешно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Напротив прочетох всичко и знам че нашите са само Redmi Note 5  но онзи ден си поръчах протектори и отбелязах че искам за Note 5 а се оказа че не стават и продавача води нашите за Pro
Цитирай
#40

Колеги поръчах от Aliexpress тези протектори 2pcs Screen 
 http://s.aliexpress.com/Z3iiaeQb?fromSns=Copy to Clipboard
Протекторите пасват идеално, но когато взех да правя снимки с предната камера се разочаровах и като се загледах установих че над камерата няма отвор а си е пластмасата. На картинката се виждат 3 отвора, но всъщност при мене са 2 вдясно а над камерата е цяло стъкло/пластмаса. Ако може колегите които ползват подобни стъкла да изкажат мнение и при тях ли е така. Също така оставя доста отпечатъци по самия протектор. Преди тези двата закупих от България /олх/ за 8лв същия протектор, но той беше още по зле като изработка. Залепваше добре, но по средата се виждаше като не залепнало и оставаше още повече следи от пръсти. Благодаря Ви предварително!

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#41

Повечето протектори остават следи,няма как,обикновенни стъкла са.Единствения смисъл от тях е да предпазват.Аз всъщност в момента ползвам 360° протектор който си върви със стъкло което не залепва в краищата добре но като цяло не оставя следи!А и тази комбинация е 100% гаранция да няма щети от изпускания.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

А да,внимавай,че някои търговци водят редни 5+ за Нота 5!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

(2018-08-06, 17:45:41)tiesto_pld написа:  Повечето протектори остават следи,няма как,обикновенни стъкла са.Единствения смисъл от тях е да предпазват.Аз всъщност в момента ползвам 360° протектор който си върви със стъкло което не залепва в краищата добре но като цяло не оставя следи!А и тази комбинация е 100% гаранция да няма щети от изпускания.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

А да,внимавай,че някои търговци водят редни 5+ за Нота 5!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Дай линк към продавача че и аз съм се ориентирал към такъв добре ли изглежда тел. с него ?
Цитирай
#43

Аз го взех преди месец от олх ,мисля ,че там още ги има![Изображение: cdd13ab8dcb076d3113f4f68915c25f9.jpg][Изображение: bb3edcc4c18aef034dc6c1321b4464f0.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

За да остават твърде много следи е важно да е с олеофобно покритие. Аз също си взех първоначално някакво евтино стъкло от алито и беше отвратително-много лесно се цапаше и твърде много отблясъци. Сега си взех малко по-скъпо и съм изключително доволен, идеална видимост-отвор за предната камера няма, но това никак не се отразява на снимките, тъча не се цапа, или поне трудно се цапа и много лесно се чисти, пръстът се плъзга леко по стъклото. Дал съм преди няколко мнения линк към продукта. Няма как да е твърде евтино и да го бива. Четете коментарите на хората закупили вече дадения продукт-това за покупка от алито.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#45

Да чета коментари и са доволни. Според мене това е камерата не е открита няма как да не влияе на изображението дори и минимално да е. Благодаря за мненията.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#46

Щом ти не си доволен, явно нещо куца в стъклото. Впрочем виждал ли си разглобен сматрфон? Камерите са компонент върху който обикновенно има някакъв вид стъкло, в случея на предната камера това е дигитайзера, но все пак не и пречи, или поне така го е предвидил производителя. А когато сложиш наистина добро стъкло-протектор с добра прозрачност то снимките са хубави и след залепянето му без видим лош ефект.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#47

(2018-08-06, 22:31:11)veso99 написа:  Щом ти не си доволен, явно нещо куца в стъклото. Впрочем виждал ли си разглобен сматрфон? Камерите са компонент върху който обикновенно има някакъв вид стъкло, в случея на предната камера това е дигитайзера, но все пак не и пречи, или поне така го е предвидил производителя. А когато сложиш наистина добро стъкло-протектор с добра прозрачност то снимките са хубави и след залепянето му без видим лош ефект.

Благодаря за мнението. Да виждал съм доста разглобени смартфони. Имах предвид, че не би трябвало да има на мястото на камерата допълнителен протектор - те вече стават два. Едния от фабричното стъкло и другия от добавения протектор. Това исках да попитам всички които използват този 3d вид протектор ли са по този начин или аз не съм уцелил нещо. Колкото протектора съм взимал досега за различни телефони - всички са с изрязан отвор за камерата.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
#48

Днес пристигнаха слушалките тип капсула на шиоми. Впечатленията ми засега са отлични. Седят в ухото удобно и комфортно, не падат. За разлика от слушалки тип тапи не се "забиват" в ухото и така след продължително слушане не се чуствам дискомфортнл, поне при мен е така. Звукът е много чист и ясен, басовете са отлични. Доставката беше бърза, като за алито-10 дни. Струват 20 лева, но за мен си заслужават парите. Ето и линк към продавача от който ги взех и съм доволен: New Original Xiaomi Piston Air Capsule Earphone Headset with Mic Remote In-ear for Xiaomi Mobile Phone Android Computer PC
http://s.aliexpress.com/YJ7vYvy6?fromSns=Copy

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#49

(2018-07-24, 06:57:33)veso99 написа:  Да споделя и аз. Голямо търсене на калъф, в крайна сметка си взех този, в син цвят и съм много доволен: MSVII Cases For Xiaomi Redmi Note 5 Pro Case Cover For Xiomi Redmi Note 5 Silm PC Cover For Xiaomi Redmi Note5 Pro Cases 5.99"
http://s.aliexpress.com/VbiUZ32U?fromSns
А ето и стъкло, и съм много съм доволен:
http://s.aliexpress.com/YVbIviyU?fromSns

Само да попитам за стъклото про версия ли да избера,тя е като нашите ли?
Цитирай
#50

Ами аз поне точно Про избрах и всички дупки си съвпадат.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • sploty
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)