Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Звук на известията
#1

Проблемът е, че звука на известяване на скайп и месинджър е стандартния звук за известия на телефона, а не техните специфични. Как мога да го оправя това, защото е невъзможно по звука да разбера дали имам известие или някой ми пише?
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имам подобен проблем откакто съм го взел: за текстови съобщения съм задал друг, според настройките е друг, само дето просвирва този по подразбиране. Не съм задълбавал как да го коригирам, но щом споделяш подобно нещо ми стана интересно и ще споделя ако открия някакво решение.
Цитирай
#3

На мен ми е важно да намеря решение, за да знам дали ми пишат по чата или имам някакво друго известие. Много кофти са го направили така с един звук всичко.
Цитирай
#4

А от самите приложения в настройките им променяте ли звука за известия? Защото някои по дифолт са с тон на звънене "главен".


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

За скайп лайт и месинджър лайт няма, а аз ползвам тях.
Цитирай
#6

(2018-05-29, 21:25:27)Dowper написа:  За скайп лайт и месинджър лайт няма, а аз ползвам тях.
За скайп не знам, но месинджър лайт има опция за смяна на тона на известията...и работи без проблем.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#7

(2018-05-29, 22:55:07)rosko73 написа:  За скайп не знам, но месинджър лайт има опция за смяна на тона на известията...и работи без проблем.

И къде е тук мелодията не месинджър? Това е настройка през операционната система, не през приложението, което от своя страна не поддържа избор на мелодия, но въпреки това на другият ми телефон си се чува с оригиналният тон, а на този не.
Цитирай
#8

(2018-05-30, 02:22:50)Dowper написа:  И къде е тук мелодията не месинджър? Това е настройка през операционната система, не през приложението, което от своя страна не поддържа избор на мелодия, но въпреки това на другият ми телефон си се чува с оригиналният тон, а на този не.
Това е тонът, които аз лично съм избрал да ме известява за съобщение в месинджър лайт. Стандартния наистина го няма, но лесно може да се изтегли и да се сложи, ако държиш точно на него. Т.е приложението поддържа избор на мелодия. Звукът който съм избрал за операционната ситема е съвсем различен(прикаченият файл). Ползвам още Вайбър и Телеграм, като всеки от тях е с отделен тон.
Ето клипче в подкрепа на твърдението ми. Тонът на месинджър не е системният twinkle. Wink

https://youtu.be/_qC7-iiSc68


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#9

Да, може да се променя звука, но пак да кажа това е през андроида и затова няма мелодийката. В случая това няма значение де, ще пробвам да я изтегля и избера нея за тон, мерси.
Хм, всъщност на месинджър не ми дава да я променям, на скайп ми дава, ето какво ми излиза:

[Изображение: 4147ec9002287601188b592da294ae9c.jpg]
Цитирай
#10

Струва ми се, че търсиш не където трябва. Не търси в системните настройки,>приложения,>месинджър,>известия. Това което си показал е от там. Звукът се променя от самото приложение.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#11

Няма такава опция при мен на лайта.

[Изображение: bfc4dbf927eb90753dd02e9504122c66.jpg]
Цитирай
#12

Странна работа. Еднакви телефони, едно и също приложение....? ?

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#13

Но доколкото виждам като цъкнеш това Messages те праща там, където влизам и аз през настройките, но не ми дава да сменям звук, при скайп ми дава обаче.
А иначе с последна версия на лайта ли си?
Цитирай
#14

(2018-05-30, 10:08:31)Dowper написа:  Но доколкото виждам като цъкнеш това Messages те праща там, където влизам и аз през настройките, но не ми дава да сменям звук, при скайп ми дава обаче.
А иначе с последна версия на лайта ли си?
Току що проверих и имах актуализация за приложението. След като я направих нямам възможност за смяна както е при теб. А тази версия с която бях досега е от ъпдейта към орео, т. еот няколко дни. Значи се връщаме на нея. Big Grin
Сложих тази и всичко е наред вече.
https://messenger-lite.en.uptodown.com/a...ad/1733668

Ето и стандартния тон на месинджър:
https://www68.zippyshare.com/v/Ka5ayoEs/file.html

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#15

А след като беше сложил друга мелодия и след ъпдейта още ли се чуваше тя, или няма да можем повече да ъпдейтваме приложението, защото се загубва?
Цитирай
#16

(2018-05-30, 10:25:24)Dowper написа:  А след като беше сложил друга мелодия и след ъпдейта още ли се чуваше тя, или няма да можем повече да ъпдейтваме приложението, защото се загубва?
Остава този който бях задал от предната версия. Стандартния за месинджер който съм ти качил по-горе. Значи ще може да се ъпдейтва.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#17

Супер, ще пробвам и ще пиша резултат. Big Grin

Не ми се появява тази опция за избор на звук, опитах с 2 стари версии... На скайпа се получи, сложих звук от уиндоуската версия, защото от андроид не намерих. Big Grin
Други предложения за месинджъра?

Пак да поспамя - реших проблема. След като бях сложил стара версия, изчистих кеша, после ъпдейтнах до последната и без да пипам нищо съм с точният звук. Иначе опцията да го сменя сам я няма все още, но и не ми е необходима вече. Smile
Цитирай
#18

Браво. Важното е, че си постигнал резултата който искаше без значение как.
А относно опцията, аз също пробвах няколко стари версии и я няма и при мен. Единствено с тази която съм дал по-горе има настройки на тона. Но... пробвах я на един p10 и там пък няма. Шантава история. Big Grin

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosko73 за това мнение:
  • Dowper
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)